Jump to content

Lut Kavmi..

Recommended Posts

Burada bazı müslüman arkadaşlar kuranda ayetler alıp tartışmaya açtığımızda kızıyorlar...Bu ateistlerin başka işleri güçleri yokmuş..gibi azarlıyorlar....

Aslına bakarsak bu sizin için büyük bir nimettir....şu ana kadar kuranı sorgulama fikri sizde olmadığı için bu sayede bir çok ayet için^^hiç bu şekilde düşünmemiştim^^durumuna gelip olaylara birkaç pencereden bakma fırsatına sahip oluyorsunuz....velhasıl...konumuza dönecek olursak....

Lut kavmi malumunuz^^homoseksüel^^bir toplum muş....Lut peygamberde tabi bundan muzdarip...gerekli uyarıları yapmasına rağmen ibneler onu dinlememiş sonrası malum..onları homo olarak yaratıp sonra homo oldukları!!! içinde Allah onları azapla cezalandırarak yok etmiş..

İmdi insanın kafasına yüzlerce soru takılıyor...

1-Homoseksüellik bir suçmu?

2-Bu toplum sonradan mı fikir değiştirir gibi cinsel yönelim mi değiştirirler

3-erkekler birbirlerini becererek tatmin oluyorlar...kadınlar ne yapıyor...ü

4- bu kadınlarda helak olduklarına göre lezbiyen olmuş olamazlarmı...yoksa suçları ne olabilir...kocası homoysa kadın niye ceza görsün ki..

sorular böyle devam eder...lakin yanıt alamıyoruz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bi soru daha ekleyelim...

lut kavminden önce homoseksüellik yokmuydu yeryüzünde ?........yahut lut kavminden sonra da hiç olmamışmıdır ?.........

öncesinde ve sonrasındaki kavimler neden HELAK edilmediler ?.....lut kavminin özelliği ne idi de yok edildiler ?.

çocukları da mı homo idiler ? :D

.

.

he bir de ...bunlar erkek erkeğe - kadın kadına bu işi yapıyordu iseler....

NASIL ÜRÜYORLARDI ????

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada bazı müslüman arkadaşlar kuranda ayetler alıp tartışmaya açtığımızda kızıyorlar...Bu ateistlerin başka işleri güçleri yokmuş..gibi azarlıyorlar....

Aslına bakarsak bu sizin için büyük bir nimettir....şu ana kadar kuranı sorgulama fikri sizde olmadığı için bu sayede bir çok ayet için^^hiç bu şekilde düşünmemiştim^^durumuna gelip olaylara birkaç pencereden bakma fırsatına sahip oluyorsunuz....velhasıl...konumuza dönecek olursak....

Lut kavmi malumunuz^^homoseksüel^^bir toplum muş....Lut peygamberde tabi bundan muzdarip...gerekli uyarıları yapmasına rağmen ibneler onu dinlememiş sonrası malum..onları homo olarak yaratıp sonra homo oldukları!!! içinde Allah onları azapla cezalandırarak yok etmiş..

İmdi insanın kafasına yüzlerce soru takılıyor...

1-Homoseksüellik bir suçmu?

2-Bu toplum sonradan mı fikir değiştirir gibi cinsel yönelim mi değiştirirler

3-erkekler birbirlerini becererek tatmin oluyorlar...kadınlar ne yapıyor...ü

4- bu kadınlarda helak olduklarına göre lezbiyen olmuş olamazlarmı...yoksa suçları ne olabilir...kocası homoysa kadın niye ceza görsün ki..

sorular böyle devam eder...lakin yanıt alamıyoruz..

lut kavminin muhtemelen suçları daha ötedeydi erkeklere zorla tecavüz ediyor olabilirler çünki insan kılığında gelen meleklere zorla tecavüz etmeye kalkıştılar evine dayanmışlardı lut peygamberin farkındaysanız zorla almak istediler evet kadınlar içinde aynı durum söz konusu olabilir ancak burda olay şu galiba yeryüzünde ilk defa yapılan bir olaydı yeni keşfedilmiş olabilir ve zorlamada varmış ayet açık

Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın azabını getir" demek oldu

yani azgın bir kavimmiş hatta ötesine geçmişler...

Sitelerde Paylaş

lut kavminin muhtemelen suçları daha ötedeydi erkeklere zorla tecavüz ediyor olabilirler çünki insan kılığında gelen meleklere zorla tecavüz etmeye kalkıştılar evine dayanmışlardı lut peygamberin farkındaysanız zorla almak istediler evet kadınlar içinde aynı durum söz konusu olabilir ancak burda olay şu galiba yeryüzünde ilk defa yapılan bir olaydı yeni keşfedilmiş olabilir ve zorlamada varmış ayet açık

Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın azabını getir" demek oldu

Günümüz afganistanını anlatıyorsun. tek fark cinsellik söz konusu değilde, bomba ile patlatmak söz konusu. işte daha bugün 3 türk yine öldü afganistanda.

Bu afgansitanlı şeriatçılar, melek, şeytan ayırt etmeden herkesi patlatır. :)

Sitelerde Paylaş

Bence çok yerinde tespitler yapmış gariban_derviş.

Belki o gün bu halk helak edilmeseydi, bugüne etkisi çok daha vahim olabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Günümüz afganistanını anlatıyorsun. tek fark cinsellik söz konusu değilde, bomba ile patlatmak söz konusu. işte daha bugün 3 türk yine öldü afganistanda.

Bu afgansitanlı şeriatçılar, melek, şeytan ayırt etmeden herkesi patlatır. :)

ReAlPeReSt hadis açık ve net siz inatla inkar etsenizde öyle herkes kafasına göre asıp kesemez.

Yahudiler yetmiş bir (71) fırkaya ayrıldılar, biri hariç diğerlerin hepsi cehenneme girer. Hristiyanlar yetmiş iki (72) fırkaya ayrıldılar, biri hariç diğerlerin hepsi cehenneme girer. Bu ümmet de yetmiş üç (73) fırkaya ayrılacak, biri hariç hepsi cehennem girer.”(Ebu Davud, Sünnet, 1; Tirmizî, İman,18; İbn Mace,Fiten, 17; İbn Hanbel,

çoğu müslümanlık adı altında katliam yapanlar kendilerini müslümanlıkla kandırıyor hadis ortada işte yorum yapmanız zor olmasa gerek.

Sitelerde Paylaş

ReAlPeReSt hadis açık ve net siz inatla inkar etsenizde öyle herkes kafasına göre asıp kesemez.

Yahudiler yetmiş bir (71) fırkaya ayrıldılar, biri hariç diğerlerin hepsi cehenneme girer. Hristiyanlar yetmiş iki (72) fırkaya ayrıldılar, biri hariç diğerlerin hepsi cehenneme girer. Bu ümmet de yetmiş üç (73) fırkaya ayrılacak, biri hariç hepsi cehennem girer.”(Ebu Davud, Sünnet, 1; Tirmizî, İman,18; İbn Mace,Fiten, 17; İbn Hanbel,

çoğu müslümanlık adı altında katliam yapanlar kendilerini müslümanlıkla kandırıyor hadis ortada işte yorum yapmanız zor olmasa gerek.

Peki bu müslümanları ayıran şey ne? Mezhep mi? Akıl mı? Soy mu? Yorum yapmak zor olmasa gerek demişsiniz ama benim kafam dahada karıştı.

Sitelerde Paylaş

sn gariban derviş sizde biliyorsunuz ki olayın öznesi Homoseksüellik tir....gerisi teferruattır...yok yol kesmişler...zorbalık yapmışlar..geçelim bunları...her toplumda vardı bunlardan...geçmişte vardı halada vardır...Yani Allah öldüre öldüre bitiremez bunları....Neyse konumuz tam bu değil...Ayetleri dikkatlice okursan şöyle bir cümle geçiyor..''Kadınlarınızı bırakıp erkekleremi gidiyorsunuz''...yani burada çok açık bir şekilde sadece erkeklerle cinsellik yaşıyorlar...diğer şekilde ''Kadınlarınızla birlikte ayrıca erkeklere mi gidiyorsunuz'' derdi...Zavallı arkadaşımızın dediği gibi nasıl ürüyor bunlar..

Sitelerde Paylaş

sn gariban derviş sizde biliyorsunuz ki olayın öznesi Homoseksüellik tir....gerisi teferruattır...yok yol kesmişler...zorbalık yapmışlar..geçelim bunları...her toplumda vardı bunlardan...geçmişte vardı halada vardır...Yani Allah öldüre öldüre bitiremez bunları....Neyse konumuz tam bu değil...Ayetleri dikkatlice okursan şöyle bir cümle geçiyor..''Kadınlarınızı bırakıp erkekleremi gidiyorsunuz''...yani burada çok açık bir şekilde sadece erkeklerle cinsellik yaşıyorlar...diğer şekilde ''Kadınlarınızla birlikte ayrıca erkeklere mi gidiyorsunuz'' derdi...Zavallı arkadaşımızın dediği gibi nasıl ürüyor bunlar..

sana ayeti gösteriyorum ama sen hala tek kısmını alıyorsun

Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?

yani yol kesmekten bahsediyor muhtemelen tecavüz olaylarıda var ayrıca homoseksüellikte büyük günahlardan hatta ters ilişkide büyük günahtır islama göre zaten hz. Muhammed(sav)in cinsi bir sapık olmadığınında ispatıdır aslında ters ilişki eğerki cinsi sapkınlığı olsaydı kesinlikle ters ilişkiyi yasak etmezdi.

ama lut kavmi olayında dikkat edersen hemen tamamlıyor yani iki farklı sebepten dolayı helak edilmişler azgın bir kavimmiş ve belalarını bulmuşlar herşey açık ve net.

Sitelerde Paylaş

Ah gariban ah....gerçekten sen aklını peynir ekmekle yemişsin.....hadi bu adamlar bunu yazmışlar..peki senin bu hadis hakkında bir çalışman oldumu...yani şu an gerçekten yahudiler 71 fırkaya..hiristiyanlarda 72 fırkaya bölündülermi...isimlerini biliyormusun...vs..vs..

herşeyi bırakalım sen bize hele şu fırka ne önce bunu bize açıkla...

Sitelerde Paylaş

Ah gariban ah....gerçekten sen aklını peynir ekmekle yemişsin.....hadi bu adamlar bunu yazmışlar..peki senin bu hadis hakkında bir çalışman oldumu...yani şu an gerçekten yahudiler 71 fırkaya..hiristiyanlarda 72 fırkaya bölündülermi...isimlerini biliyormusun...vs..vs..

herşeyi bırakalım sen bize hele şu fırka ne önce bunu bize açıkla...

üstat neden inatlaşıyoruz anlamadım hadis belli yani ben size hadisi sundum ve sahih hadislerden yani işinize gelmeyeni red edip işinize geleni alacaksanız o zaman söyleyin biz tek taraflı sadece okuyalım yazdıklarınızı.

hadi sana birde ayet veriyim ki tam otursun kafanda

Allah’ın onları hep birden dirilteceği, onların da (kendilerini kurtaracak) bir iş üzerinde olduklarını sanarak size yemin ettikleri gibi Allah’a da yemin edecekleri günü düşün! İyi bilin ki, onlar yalancıların ta kendileridir.

Sitelerde Paylaş
Lût’un kavmi de peygamberleri yalanladı.Ben size gelen emin bir elçiyim.Artık Allah'tan sakının da bana itaat edin.Sizin için yarattığı eşleri bırakıyorsunuz da insanlar içinden erkeklere mi gidiyorsunuz? Doğrusu siz insanlıktan çıkmış bir kavimsiniz!Dediler: "Eğer bu tavrını sona erdirmezsen, ey Lût, yemin olsun bu topraktan sürülenlerden olacaksın."Lût dedi: "Ben sizin şu yaptığınıza öfkelenenlerdenim.Rabbim, beni ve ailemi bunların yaptıklarından koru.Bunun üzerine biz onu ve ailesini toplu halde kurtardık....Sonra ötekileri mahvedip batırdık.(şuar 160-172)

Bakınız şuara suresinde lut olayı anlatılmış....neden helak ettiğini açıklamış...yaptıkları zorbalığı anlatmışmı..yok...sadece özneyi yazmış..yani yaptığı katliamın asıl ve gerçek nedenini...ha dediğiniz başka nedenler olabilir....şöyle yapmışlar..böyle yapmışlar...ama asıl neden yukarda açık bir şekilde yazılmış...

Hala dikkat etmek istemiyorsunuz...kabul etmek istemiyorsunuz...katliama uğrayan sadece bu homolar değil...kadın çocuk hepsi....hadi erkekleri anladık..çoluk..çocuk..kadın hepsimi tecavüzcü coşkun ya...Allah Allah..biraz akıl...biraz izan...biraz vicdan yaw...hepsimi gitti...

Sitelerde Paylaş

Peki bu müslümanları ayıran şey ne? Mezhep mi? Akıl mı? Soy mu? Yorum yapmak zor olmasa gerek demişsiniz ama benim kafam dahada karıştı.

ReAlPeReSt valla net bişey diyemem ama mantık yürütecek olursak şuan afganistan belli dünyanın diğer noktalarındaki müslümanlarında durumu belli bir azınlık olması lazım gerçek islamı yaşayan onları inceleyerek bulmak lazım.

Sitelerde Paylaş
üstat neden inatlaşıyoruz anlamadım hadis belli yani ben size hadisi sundum ve sahih hadislerden yani işinize gelmeyeni red edip işinize geleni alacaksanız o zaman söyleyin biz tek taraflı sadece okuyalım yazdıklarınızı.

Yani diyorsunuz ki yukarda hadis var...ayriyeten en bi hadistir kendileri...sahihtir..iyidir hoştur...okuyup araştırmaya gerek yok....onlar yazar biz biat ederiz....

Bende oturmuş saf saf sizinle tartışıyorum..

Sitelerde Paylaş

Bakınız şuara suresinde lut olayı anlatılmış....neden helak ettiğini açıklamış...yaptıkları zorbalığı anlatmışmı..yok...sadece özneyi yazmış..yani yaptığı katliamın asıl ve gerçek nedenini...ha dediğiniz başka nedenler olabilir....şöyle yapmışlar..böyle yapmışlar...ama asıl neden yukarda açık bir şekilde yazılmış...

Hala dikkat etmek istemiyorsunuz...kabul etmek istemiyorsunuz...katliama uğrayan sadece bu homolar değil...kadın çocuk hepsi....hadi erkekleri anladık..çoluk..çocuk..kadın hepsimi tecavüzcü coşkun ya...Allah Allah..biraz akıl...biraz izan...biraz vicdan yaw...hepsimi gitti...

kardeş bi alemsiniz yaw yani bilimsel bulguları dahi olduğu söylenen bir olay yaradan orayı helak etmiş ayrıca bunu yapmadan önce hz. Lutta onları uyarmış helak edlecekleri konusunda onlarda tıpkı sizin yaptığınız gibi hani Allahın azabı gelsinde görelim demişler ve sonunda azap gelmiş olay gayet basit bir anda yerle bir olmuş yani bilmiyorum hiç deprem gördünmü ama yalova depremine bizzat şahit oldum kadın çocuk erkek hayvan ne var ne yok toprak altına almıştı gerçekten korkunçtu gerçeklerle yüzleşmediğin müddetçe gazabın ne olduğunu cehennemin ne olabileceğini anlayamıyorsun başına gelene kadar sadece konuşursun veya dalgaya alır geçersin anca başına gelince inan ne yaparsan yap yakandan düşüremiyorsun veya kurtulamıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsunuz ki yukarda hadis var...ayriyeten en bi hadistir kendileri...sahihtir..iyidir hoştur...okuyup araştırmaya gerek yok....onlar yazar biz biat ederiz....

Bende oturmuş saf saf sizinle tartışıyorum..

kardeş hadislerde ayetler kadar gerçektir evet uydurma hadisler vardır ancak bu hadis farklı kaynaklardanda nakledilmiştir gerçek olma ihtimali yüksektir ama bilmediğim bir bilgin varsa ki zavallı bu konularda sağlamdır onada sorabiliriz bence sıkıntı yok yani.

Sitelerde Paylaş

kardeş hadislerde ayetler kadar gerçektir evet uydurma hadisler vardır ancak bu hadis farklı kaynaklardanda nakledilmiştir gerçek olma ihtimali yüksektir ama bilmediğim bir bilgin varsa ki zavallı bu konularda sağlamdır onada sorabiliriz bence sıkıntı yok yani.

dervis ne saf adamsın uydurma hadisleri buraya kopyala yapıstır yapıyon.

Sitelerde Paylaş
yalova depremine bizzat şahit oldum kadın çocuk erkek hayvan ne var ne yok toprak altına almıştı gerçekten korkunçtu gerçeklerle yüzleşmediğin müddetçe gazabın ne olduğunu cehennemin ne olabileceğini anlayamıyorsun başına gelene kadar sadece konuşursun veya dalgaya alır geçersin anca başına gelince inan ne yaparsan yap yakandan düşüremiyorsun veya kurtulamıyorsun.

Marmara depremini hatırlıyorum...yanılmıyorsam merkez üssü gölcüktü...Ertesi günlerde basında bir fotoğraf gözüme ilişmişti....türbanlı bir genç elinde bir döviz vardı:ve şöyle yazıyordu....^^7.4 yetmedimi!^^....işte böyle....din insanı böyle insanlıktan çıkarıp iğrenç bir mahlukata çeviriyor malesef....görüldüğü kadarıyla sizde aynı yoldasınız...

Sitelerde Paylaş

dervis ne saf adamsın uydurma hadisleri buraya kopyala yapıstır yapıyon.

yaw hadis sahih diyorum ya zavallı forumda gelsin yorum yapsın hatta nolanda imamhatipli gelsinler çağırın kendileri söylesinler yani bu kadar bilgi sahibi olan insanlar arasında nasıl yalan söylerim ha evet başka siteden aldım ancak zaten yıllardır bildiğim hadisti ve ben sahih diye biliyorum bu konuda yetkili arkadaşlarımız nedir ne değildir bilgilendirsin bende özür dilerim çünki bildiğim kadarıyla 2 farklı kaynaktan gelen bir hadis ve sahih olma ihtimali yüksek.

Sitelerde Paylaş

Marmara depremini hatırlıyorum...yanılmıyorsam merkez üssü gölcüktü...Ertesi günlerde basında bir fotoğraf gözüme ilişmişti....türbanlı bir genç elinde bir döviz vardı:ve şöyle yazıyordu....^^7.4 yetmedimi!^^....işte böyle....din insanı böyle insanlıktan çıkarıp iğrenç bir mahlukata çeviriyor malesef....görüldüğü kadarıyla sizde aynı yoldasınız...

kardeş bak işte gene yaw ben öyle bişey dedimmi sadece depremde yaşadıklarım var yani bir felaket geldiği zaman çocuk kadın erkek farketmiyor ne var ne yoksa altına alıyor eğerki Allah varsa koyduğu kurallar serttir selde aynıdır yanardağlarda yani bu dünyanın gerçeği bir yere doğa felaketi vurursa ne var ne yok götürür benim onlarla bir alakam yok ha ama sonuçta islama göre oda kaderi ilahidir ayette lut kavminden bahsederken bile diyor ki o üstlerine düşen taşların dahi kimin üstüne düşeceği belirlenmişti diyor böyle bir iddiayı ortaya koyan Allah ordaki depremdede öleceklerin listelerini tek tek belirlemiştir ama sebep belirlemek benim haddime düşmez O öyle taktir etmiştir sonuçta namaz kılan insanlarda öldü orda

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...