Jump to content

Lut Kavmi..

Recommended Posts

• İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunu o nesil baslattigi anlatiliyor. Onlarin escinsel üredikleri mi yaziyor ? Tamami kadinlardan uzak, ancak Lut buna karsi çikiyor, anlatilan bu ya. Sosyolojik olarak, grup psikolojisi diye bir sey bilinmekte. Bütün toplumlarda degerler nasil yerlesiyor ? Bir toplumda iyi olan, bir baskasinda nasil kötü oluyorsa, bu toplumda tamamen sehvetlerine esir olmus yok olmaya mahkum imisler deniyor. Bu istatistiksel olarak gayet olagan. "Sizden önce kimsenin islemedigi seyi isliyorsunuz, kadinlari terkedip erkekleri istiyorsunuz" denmesi, burada sadece escinselligin degil, karsi cinsle iliskiyi yasaklama oldugu açikca ifade ediliyor. Lut misafir erkeklerini kavminin tyecavüz etmek üzere istediklerinde kizlarini misafirlerinin yerine teklif etmesine cevaben : "bunun bize yasak oldugunu biliyorsun" demeleri de bu azginligin sinirsizligini güzel ifade ediyor.

Bu toplumun tamamı kadınlardan uzaksa bu toplum nasıl varlığını sürdürüyor?

Hiç bir toplumun tamamı kadınları bırakıp da erkeklere meyleder mi? Bir insan buna inanacak kadar nasıl aptal olabilir?

Lut da cins peygamberlerden birisi, herif elaleme kendi kızlarını peşkeş çekiyor. İnsanlar da bu herifi peygamber diye kutsuyorlar.

Senin evinde 2 erkek misafirken 5 adam evini bassa ve biz bu erkekleri şaapacağız dese, sen onları bırakın, kızlarımı şaapın mı dersin?

Kimileri de develeri kesip yiyorlarmis, ayetler de var. Ne akilsiz kimseler var inanilmaz bir sey..

Ayetler varsa sorun yok o zaman, kesin olmuştur(!) Çok bilimsel ve çürütülemez bir delil sürdün ortaya.

Sitelerde Paylaş

Bu toplumun tamamı kadınlardan uzaksa bu toplum nasıl varlığını sürdürüyor?

...

Kuranda bunun ne kadar zamandir uygulandigi yaziyor da ben mi kaçirdim. Bunu asama asama bu hale getirmis olmalarindan baska bir durum mu söz konusu ? Ayet var o halde dogru da yazmadim, ayette imkansiz veya yanlislanabilir bir noktayok yazdim : tabi kafasi olup bunu anlayabilecek olanlara...
Sitelerde Paylaş

Kuranda bunun ne kadar zamandir uygulandigi yaziyor da ben mi kaçirdim. Bunu asama asama bu hale getirmis olmalarindan baska bir durum mu söz konusu ? Ayet var o halde dogru da yazmadim, ayette imkansiz veya yanlislanabilir bir noktayok yazdim : tabi kafasi olup bunu anlayabilecek olanlara...

Kuran'da zaten ne doğru dürüst yazıyor ki? Firavun'un bir ünvan olduğunu bilmeyen cahil bir arabın yazdığı kitaptan bahsediyoruz. Kitabın büyük bir kısmında firavun şöyle yaptı, firavun böyle yaptı deniyor da hangi firavun olduğu belli değil.

Erkeklerin kadınlardan uzak durduğu bir toplum kısa süre içinde yok olur gider. Allah'ın zahmet etmesine bile gerek yok.

Sitelerde Paylaş

kuran KESİNDİR.....

ters iddia dahi ortya atılamamalıdır...

ama atılmış san ki ???

Sitelerde Paylaş

Kuran'da zaten ne doğru dürüst yazıyor ki? Firavun'un bir ünvan olduğunu bilmeyen cahil bir arabın yazdığı kitaptan bahsediyoruz. Kitabın büyük bir kısmında firavun şöyle yaptı, firavun böyle yaptı deniyor da hangi firavun olduğu belli değil.

Erkeklerin kadınlardan uzak durduğu bir toplum kısa süre içinde yok olur gider. Allah'ın zahmet etmesine bile gerek yok.

Sen yine saçmalamaktasin. Kur'anda Firavn kelimesi ve Musa kelimesinin asil anlami geçiyor oysa.

"Al-i Firavn" deyimi "pr ˤ3" yani "büyük ev'in ahalisi" anlaminda. Yani "ehl'el beyt" ifadesinin fir'avn kelimesinin eski dildeki anlamina uygun.

Musa'ya Tevratta ibranice "Môschee", yani "sudan çikradim" deyimini Kur'an düzeltiyor "onu çocuk edinelim" oysa, o dönemdeki dilde "çocuk" "Msy" denirdi. Ki ibranilerin öldürüldügü sirada ibranice bir isim takilmasi zaten saçma idi.

Ama sen Kur'an saçma diye yola çikip, bir dizi saçmaliklari ona atfediyorsun.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen yine saçmalamaktasin. Kur'anda Firavn kelimesi ve Musa kelimesinin asil anlami geçiyor oysa.

"Al-i Firavn" deyimi "pr ˤ3" yani "büyük ev'in ahalisi" anlaminda. Yani "ehl'el beyt" ifadesinin fir'avn kelimesinin eski dildeki anlamina uygun.

Musa'ya Tevratta ibranice "Môschee", yani "sudan çikradim" deyimini Kur'an düzeltiyor "onu çocuk edinelim" oysa, o dönemdeki dilde "çocuk" "Msy" denirdi. Ki ibranilerin öldürüldügü sirada ibranice bir isim takilmasi zaten saçma idi.

Ama sen Kur'an saçma diye yola çikip, bir dizi saçmaliklari ona atfediyorsun.

homo olanlar bi tek LUT kavmindekiler miydi ???

önecinde _????

sonrasında _????

Sitelerde Paylaş

firavunun Pharaoh olduğu sanılıyor çünki kuranda adı geçen veziri olduğunu söyleyen Haman Pharaoh döneminde vezirlik yapmış ayrıca kızıl denizde secde eder durumda ele geçirilen firavun cesedide Pharaoh a ait.

Sitelerde Paylaş

firavunun Pharaoh olduğu sanılıyor çünki kuranda adı geçen veziri olduğunu söyleyen Haman Pharaoh döneminde vezirlik yapmış ayrıca kızıl denizde secde eder durumda ele geçirilen firavun cesedide Pharaoh a ait.

önecinde _????

sonrasında _????

Sitelerde Paylaş

Hahahahh :)

Kızıldenizde secde eden firavun cesedi falan hikaye çıktı okumadın mı ?

İngiltere müzesinde bulunuyor o mumyalar.O şekilde 15 kadar mumya varmış zaten.Ayrıca o mumya piramitler bölgesinde bulunmuştur...

Ben müzenin müdürünün açıklamasını dinlemiştim...

Sitelerde Paylaş

Hahahahh :)

Kızıldenizde secde eden firavun cesedi falan hikaye çıktı okumadın mı ?

İngiltere müzesinde bulunuyor o mumyalar.O şekilde 15 kadar mumya varmış zaten.Ayrıca o mumya piramitler bölgesinde bulunmuştur...

Ben müzenin müdürünün açıklamasını dinlemiştim...

ona bakarım çok önceden öğrendiğim bir bilgiydi araştırırm sonuçta sizin verdiğiniz bilgilere asla güvenmem işiniz gücünüz ayetleri hadisleri ve bilgileri çarpıtmaya çalışmak ama sonuç itibariyle o firavunun adı Pharaoh olduğu sanılıyor bu bilgiyede haman adındaki vezirinden ulaşılmış.

Sitelerde Paylaş

ona bakarım çok önceden öğrendiğim bir bilgiydi araştırırm sonuçta sizin verdiğiniz bilgilere asla güvenmem işiniz gücünüz ayetleri hadisleri ve bilgileri çarpıtmaya çalışmak ama sonuç itibariyle o firavunun adı Pharaoh olduğu sanılıyor bu bilgiyede haman adındaki vezirinden ulaşılmış.

Firavun ogullarinca nehirden çikarildi, ve az sonra öldü. Ama suda kaybolmadi.
Sitelerde Paylaş

önecinde _????

sonrasında _????

yaw zavallı leviada o olayı açıkladı bende neden inat ediyon okumadınmı zavallı kardeşim ayrıca sen nasıl bilmiyorsun imamhatiplisin yaw bu konulara vakıf olman lazım bana neden soruyorsun olay açık sadece eşcinsellik yoktu lut kavminde insanları kaçırıp tecavüz ederlermiş özelliklede erkeklere ve kadınlarla ilişkiye girmezlermiş ayet açık zaten ki farkındaysan erkek kılığına giren meleklerede sarkıntılık yapmak için hz. Lutun evini basmışlardı olay belli orda zoraki bir ilişki durumları mevcut yani Allah belalarını vermiş.

Sitelerde Paylaş

yaw zavallı leviada o olayı açıkladı bende neden inat ediyon okumadınmı zavallı kardeşim ayrıca sen nasıl bilmiyorsun imamhatiplisin yaw bu konulara vakıf olman lazım bana neden soruyorsun olay açık sadece eşcinsellik yoktu lut kavminde insanları kaçırıp tecavüz ederlermiş özelliklede erkeklere ve kadınlarla ilişkiye girmezlermiş ayet açık zaten ki farkındaysan erkek kılığına giren meleklerede sarkıntılık yapmak için hz. Lutun evini basmışlardı olay belli orda zoraki bir ilişki durumları mevcut yani Allah belalarını vermiş.

lut kavminden önce ibne - lezbiyen olanlar yokmuydu ???

sonrasında ibne - lezbiyen olanlar olmadı mı ???

bu helak olma durumu neden sadece lut kavmine özel arkadaş ???

izah etsenize lan ??????

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

lut kavminden önce ibne - lezbiyen olanlar yokmuydu ???

sonrasında ibne - lezbiyen olanlar olmadı mı ???

bu helak olma durumu neden sadece lut kavmine özel arkadaş ???

izah etsenize lan ??????

zavallaı kardeşim daha nasıl izah edeyim niçün anlamamak için her türlü dolambaçlığı yapıyon yaw olay basit mesele sadece homoluk değil haaa gerçi önceden olmayadabilir benim bi bilgim yok onun öncesinde eşcinsellik olup olmadığı konusunda ama zorla erkekleri kaçırıp onlara tecavüz etmek kadınlarla ilişki yaşamamak daha önce olan bir olay değildi sanırım belkide ilk defa eşcinsellik o dönemde çıkmıştır bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

zavallaı kardeşim daha nasıl izah edeyim niçün anlamamak için her türlü dolambaçlığı yapıyon yaw olay basit mesele sadece homoluk değil haaa gerçi önceden olmayadabilir benim bi bilgim yok onun öncesinde eşcinsellik olup olmadığı konusunda ama zorla erkekleri kaçırıp onlara tecavüz etmek kadınlarla ilişki yaşamamak daha önce olan bir olay değildi sanırım belkide ilk defa eşcinsellik o dönemde çıkmıştır bilmiyorum.

hastamısın kardeşim....dünya üzerinde bu kadar nam salmış bir kavim olcak - yeri yurdu da bilinecek.....ama insanlar oralara gidecek ölemi _ ?? neden ?

tecavüz etsinler bize.....karımıza kızmıza ?......yahut kendimize ....götten halletsinler bizi ?

manyakmısınız lan ?.....öle bi kavmin etrafından bile GEÇİLİRmi ?

deli mi sitmiş milleti ?

kafayı mı yemişler ????

hastırın lan :D :D....savunmalara bak :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Araştır tabi...

Şu yazıyı bi okumanı tavsiye ederim.

http://www.haber7.com/teknoloji/haber/122648-firavun-cesedi-efsanesi-de-fos-cikti

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...