Jump to content

Lut Kavmi..

Recommended Posts

• İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi de kendi Allah'ının gönderdiğini iddia ettiği başka bir peygambere sarmaya başladı.

:lol: Bir müslüm bir hristo ile tartışıyormuş. Hristo habire saydırıyormuş, sizin muhammed kadın düşkünü, zorba, yağmacı, şöyle böyle, müslüme nefes aldırmıyormuş. Müslüm sonunda patlamış:

"Sizin İsa da onun bunun çocuğu!"

Şaka bir yana da bunlar balata sıyırma alametleri. Buna birisinin dur demesi lazım ama neden kimse demiyor anlamıyorum. Neyse...

Sitelerde Paylaş

kadinlarin yerine erkekleri arsuluyorsunuz" kinamasi..

homoseksüellik neticede hormonlarla alakalı bir yönelim değil mi? ''hatalı'' yarattığı bir insanı ne hakla kınıyor senin allahın?

bunun cevabı nerede?

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunun cevabı nerede?

Escinsellik hormonlarla alakali diye bir makaleye rastlamadim. Bu bir iddia. Ama dogada gayet yaygin bir uygulama. Insanlar karsi cinse karsi sehvet hisseder, ama bazen kimseler kendi hemcinslerine karsi da sehvet hissederler. Hepsi bu. Bunun henüz bir bilimsel açiklamasi yok bildigim kadariyla. Kimileri hemcinslerinin bedenlerine degmesinden hoslanmaz, kimilerinde hiç etki etmez, kimileri sarmas dolas olur, kimisi masajlasir, ve bu cinsellige kadar böyle arada net çizgi olmadan degisir. Escinsellik ortaya atasiz nesep karismasina neden olmadigindan, zina durumuyla bir degildir. Zina'da neseplerin karisma riski asil sorundur eski milletlerde, ki dogum kontrolü durumu bir hayli derinden degistirmis bulunuyor. Bundan igrenmemiz normal, nitekim biyolojimizde erkeklere karsi sehvet hissetmemiz genlerin devam etmesi için esas programlanmis oldugumuz cinsellik çesididir.
Sitelerde Paylaş

Sen yazilanlari ne tarafinla okuyorsun bir onu bize izah etsen ? =D

sen nerenle yazıp nerenle hatırlıyorsun yazdıklarını ben onu çok merak ettim doğrusu.....

aha al ne yazmışın kıvırtkan levia ???

Kadinlar erkekleri kiskirtiyorlar, ve en önemlisi de Lut'a arka çikmiyorlar. Yok edilme nedenleri bozgunculuk.

ben de doğal olarak SORUYORUM SANA.....

hani yok edilme nedenleri HOMOLUK idi ?....kıvırttın gene ne iş ?

:D

Sitelerde Paylaş

Escinsellik hormonlarla alakali diye bir makaleye rastlamadim. Bu bir iddia. Ama dogada gayet yaygin bir uygulama. Insanlar karsi cinse karsi sehvet hisseder, ama bazen kimseler kendi hemcinslerine karsi da sehvet hissederler. Hepsi bu. Bunun henüz bir bilimsel açiklamasi yok bildigim kadariyla. Kimileri hemcinslerinin bedenlerine degmesinden hoslanmaz, kimilerinde hiç etki etmez, kimileri sarmas dolas olur, kimisi masajlasir, ve bu cinsellige kadar böyle arada net çizgi olmadan degisir. Escinsellik ortaya atasiz nesep karismasina neden olmadigindan, zina durumuyla bir degildir. Zina'da neseplerin karisma riski asil sorundur eski milletlerde, ki dogum kontrolü durumu bir hayli derinden degistirmis bulunuyor. Bundan igrenmemiz normal, nitekim biyolojimizde erkeklere karsi sehvet hissetmemiz genlerin devam etmesi için esas programlanmis oldugumuz cinsellik çesididir.

Bunlar Allah'ını haklı çıkaran sözler değil, bunun için bana homoseksüelliğin, insanların özgür iradeleriyle seçtikleri kişisel bir tercih olduğunu söyleyeceksin. Bunu savunabilir misin?

Söz konusu genlerin devam etmesi diyorsun ve bundan insanların sorumlu olduğunu söylüyorsun, var mı böyle bir mantık?

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen kendi kendine ne sayikliyorsun yine ? Deprem veya felaketi Isa neden önlemiyor bunu izah et de gulelim az.. =D

yine içip içip foruma mı girdin..hayırdır sarhoşlar gibi sayıklamaya başladın....ne isa sı ya....isa dan bahseden mi var...git isa ya sor ne diye önlemiyorsun diye...ben ne anlatıyorum...sen ne yazıyorsun ya..

sen Tanrının azap ederken adaletli olmadığını savunuyorsun...Ayet te ileri sürdün...

kısaca Allah;zamandan ve mekandan münezzeh olduğu gibi Adalettende münezzehtir..desene..

Sitelerde Paylaş

yine içip içip foruma mı girdin..hayırdır sarhoşlar gibi sayıklamaya başladın....ne isa sı ya....isa dan bahseden mi var...git isa ya sor ne diye önlemiyorsun diye...ben ne anlatıyorum...sen ne yazıyorsun ya..

sen Tanrının azap ederken adaletli olmadığını savunuyorsun...Ayet te ileri sürdün...

kısaca Allah;zamandan ve mekandan münezzeh olduğu gibi Adalettende münezzehtir..desene..

Hayir, Isa neden hiristiyanlari orta çagda salginlarla kirdi diyorum.. =D
Sitelerde Paylaş

Ibrahimin kardesi Lotun yasadigi sehir yok edilmeden önce:

Yaratılış 18

...

Adamlar oradan ayrılırken Sodom’a doğru baktılar. İbrahim onları yolcu etmek için yanlarında yürüyordu. RAB, “Yapacağım şeyi İbrahim’den mi gizleyeceğim?” dedi, “Kuşkusuz İbrahim’den büyük ve güçlü bir ulus türeyecek, yeryüzündeki bütün uluslar onun aracılığıyla kutsanacak. Doğru ve adil olanı yaparak yolumda yürümeyi oğullarına ve soyuna buyursun diye İbrahim’i seçtim. Öyle ki, ona verdiğim sözü yerine getireyim.”

Sonra İbrahim’e, “Sodom ve Gomora büyük suçlama altında” dedi, “Günahları çok ağır. Onun için inip bakacağım. Duyduğum suçlamalar doğru mu, değil mi göreceğim. Bunları yapıp yapmadıklarını anlayacağım.”

Adamlar oradan ayrılıp Sodom’a doğru gittiler. Ama İbrahim RAB’bin huzurunda kaldı. RAB’be yaklaşarak, “Haksızla birlikte haklıyı da mı yok edeceksin?” diye sordu, “Kentte elli doğru kişi var diyelim. Orayı gerçekten yok edecek misin? İçindeki elli doğru kişinin hatırı için kenti bağışlamayacak mısın? Senden uzak olsun bu. Haklıyı, haksızı aynı kefeye koyarak haksızın yanında haklıyı da öldürmek senden uzak olsun. Bütün dünyayı yargılayan adil olmalı.”

RAB, “Eğer Sodom’da elli doğru kişi bulursam, onların hatırına bütün kenti bağışlayacağım” diye karşılık verdi.

İbrahim, “Ben toz ve külüm, bir hiçim” dedi, “Ama seninle konuşma yürekliliğini göstereceğim. Kırk beş doğru kişi var diyelim, beş kişi için bütün kenti yok mu edeceksin?”

RAB, “Eğer kentte kırk beş doğru kişi bulursam, orayı yok etmeyeceğim” dedi.

İbrahim yine sordu: “Ya kırk kişi bulursan?”

RAB, “O kırk kişinin hatırı için hiçbir şey yapmayacağım” diye yanıtladı

İbrahim, “Ya Rab, öfkelenme ama, otuz kişi var diyelim?” dedi.

RAB, “Otuz kişi bulursam, kente dokunmayacağım” diye yanıtladı.

İbrahim, “Ya Rab, lütfen konuşma yürekliliğimi bağışla” dedi, “Eğer yirmi kişi bulursan?”

RAB, “Yirmi kişinin hatırı için kenti yok etmeyeceğim” diye yanıtladı.

İbrahim, “Ya Rab, öfkelenme ama, bir kez daha konuşacağım” dedi, “Eğer on kişi bulursan?”

RAB, “On kişinin hatırı için kenti yok etmeyeceğim” diye yanıtladı

RAB İbrahim’le konuşmasını bitirince oradan ayrıldı, İbrahim de çadırına döndü.

On DOGRU kisi ariyor.

Minyan: Musevilik'de bir dini törenin icra edilebilmesi için, Bar Mitsva törenini yapmış, yani 13 yaşını doldurmuş ve bir gün almış en az 10 Musevi erkeğe ihtiyaç vardır.

Bu özellikleri taşıyan en az 10 kişilik cemaate minyan adı verilir.

Minyan'ın olmadığı durumlarda dini törendeki bazı dualar okunamaz, Tevrat çıkartılamaz ve bazı törenler gerçekleştirilemez.

Yaratılış 19

....

Lut Soar’a vardığında güneş doğmuştu. RAB Sodom ve Gomora’nın üzerine gökten ateşli kükürt yağdırdı. Bu kentleri, bütün ovayı, oradaki insanların hepsini ve bütün bitkileri yok etti. Ancak Lut’un peşisıra gelen karısı dönüp geriye bakınca tuz kesildi.

Kuranin yazdigi gibi "kötü" bir kadindan bahsetmiyorl. Olsa zaten sacma olurdu. Peygamber, seks orgielerine katilan bir kadinla evli olabilir mi! Kadin merakindan geriye bakiyor ve ölüyor.

Gökten yagan kükürtün her seyi tuz yaptigi ve bu yok edilen (tuz olan!) sehirlerin ÖLÜDENIZde oldugu söyleniyor!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne saçma bir savunma! Bu allah aklını peynir ekmekle yemiş. Hani sözde bir insanı öldürmenin tüm insanları öldürmek gibi olduğunu söylüyordu bu allah? Bir tane bile masum olsa bir kenti yok edemezsiniz. Bu kesin bir insanlık hakkıdır. Yüz tane terörist bir tane masumu rehin alsa, orayı bombalayamazsınız.

Saçmalayan allah...

Sitelerde Paylaş
Hayir, Isa neden hiristiyanlari orta çagda salginlarla kirdi diyorum.. =D

isa mı yapmış bunları....Allah allah...eğer o yapmışsa demek ki babasına nispet yağmıştır...bak sen küçük küçük kavimlerle uğraşıyorsun..bense koskoca kıtalarla....Filler tepişirken olan çimlere olur derler...

Başka ne yapabilirle ki...sıkıldılarmı yap bir katliam...şunları beğenmedim..hooop bi deprem....bunların kıçları biraz büyük yenilerini biraz daha düzgün yaparım,hooop bi kasırga....baba ben sıkıldım...oğlum yap bi salgın...durduğun hata...böyle işte bizde imtihana girip çıkıyoruz..

Sitelerde Paylaş

fil ashabı dediklerinin lut kavmi olduğunu iddia edenler var...

petra bölgesinde yaşayan bu kavim file taparmış...

bu bölgedeki kazılarda fil başlı sütünlar görülmüş ayrıca çok büyük bir kayanın doğal süreçlerle şekli file benzer hale gelmiş ve o toplumda buna taparmış...

işte bu toplulukta eşcinsellik illeti iyice yaygınlaşınca kendi kendine yok olup gitmiş...

bu yok oluş süreci tabiki acılı olmuştur...

yazık yani..

http://www.hanifdostlar.net/forum_posts.asp?TID=6445&PN=7&TPN=4

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fil ashabı dediklerinin lut kavmi olduğunu iddia edenler var...

petra bölgesinde yaşayan bu kavim file taparmış...

bu bölgedeki kazılarda fil başlı sütünlar görülmüş ayrıca çok büyük bir kayanın doğal süreçlerle şekli file benzer hale gelmiş ve o toplumda buna taparmış...

işte bu toplulukta eşcinsellik illeti iyice yaygınlaşınca kendi kendine yok olup gitmiş...

bu yok oluş süreci tabiki acılı olmuştur...

yazık yani..

http://www.hanifdost...6445&PN=7&TPN=4

Yalan. Kazılarda fil başlı sütünlar çıktı diye file mi tapıyor olacaklar?

Anadoluda da aslan heykelleri var.

Dini masallardan hiç birine ait tek bir kanıt yoktur. Kazılarda bulundu lafı yalan.

Sodom ve Gomorra ya ait de hiç bir kanıt yok. Pompei kalıntılarına ait fotoğrafları verip kandırıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Müslümler nerde bir antik harabe görseler aha azap inmiş buraya diye Pavlov refleksi verirler. Bunlar saçma sapan uydurmalar. İnsanların yaşadıkları yeri terketmeleri için bin tane neden olabilir. Öyle azap mazap inmez.

Lut gölü tamamen doğal bir yeryüzü şeklidir. Büyük tektonik levhaların sınır bölgesinde olduğu için çöküntü bölgesidir. Lut gölüne hiç bir azap mazap inmemiştir. Müslülerin uyduracak masalı yok başka, ne görseler bir kulp takarlar.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Tanrı ovadaki kentleri yok ederken İbrahim’i anımsamış ve Lut’un yaşadığı kentleri yok ederken Lut’u bu felaketin dışına çıkarmıştı.

Lut Soar’da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti, onlarla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı. Büyük kızı küçüğüne, “Babamız yaşlı” dedi, “Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok. Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım.” O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi. Ertesi gün büyük kız küçüğüne, “Dün gece babamla yattım” dedi, “Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat.” O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi.

Böylece Lut’un iki kızı da öz babalarından hamile kaldılar. Büyük kız bir erkek çocuk doğurdu, ona Moav adını verdi. Moav bugünkü Moavlılar’ın atasıdır. Küçük kızın da bir oğlu oldu, adını Ben-Ammi koydu. O da bugünkü Ammonlular’ın atasıdır.

Incilde (Yaratilis-19) hikaye böyle bitiyor :)

Kuran:

Lût'u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: «Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyorsunuz? Çünkü siz, şehveti tatmin için kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu siz taşkın bir milletsiniz.» Kavminin cevabı: Onları (Lût'u ve taraftarlarını) memleketinizden çıkarın; çünkü onlar fazla temizlenen insanlarmış! demelerinden başka bir şey olmadı. ARAF 80-82

Lût'u da (gönderdik). O, kavmine demişti ki: Gerçekten siz, daha önce hiçbir milletin yapmadığı bir hayâsızlığı yapıyorsunuz! Bu ilâhî ikazdan sonra hâla) siz, ille de erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve toplantılarınızda edepsizlikler yapacak mısınız! Kavminin cevabı ise, şöyle demelerinden ibaret oldu: (Yaptıklarımızın kötülüğü ve azaba uğrayacağımız konusunda) doğru söyleyenlerden isen, Allah'ın azabını getir bize! ANKEBUT 28-29

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...