Jump to content

İşten Ayrıldım.

Recommended Posts

Ayrıca Suudi Arabistan İşçiye Türk devletinden çok daha iyi para veriyor. Bir tanıdığım vardı adam burada 2 - 3 sene inşaatlarda çalıştı geldi güzel ev, araba aldı kendine. Türkiye'de 3 sene inşaat da çalışsa anca karnını doyururdu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Enflasyon almış başını gitmiş. Demin markete gittim; geçen sene bu zamanlar 80 kuruş olan patates'in kilosu 3 lira olmuş. 50 kuruş olan kuru soğan 1,50 olmuş. Meyveler zaten uçuşa geçmiş kayısı 10 lira, şeftali 5 lira, çilek 6 lira geçen sene bunlar yarı fiyatına yakındı.

Oradan peynirlere baktım geçen sene kilosu 10 lira olan peynirlerin en kötüsü 18 lira olmuş. Kilosu 15 olan tereyağları 25 olmuş. Çıkarken kuruyemişlere bakayım dedim yine geçen sene 25 civarında olan fındık kilosu 40 lira olmuş. 30 lira olan antep 40 lira olmuş. Karışık fiyatı %50 artmış. Hadi kuruyemiş neyse de temel tüketim ürünlerinde %100'ü aşan enflasyon var. Buna karşılık çalışanlara yapılan zam %2'yi geçmez. Kısacası her geçen sene daha çok fakirleşiyoruz.

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ekonomik kriz yok diyorlar.Aslında basbaya var.İlerleyen zamanlarda emlak krizi de bekleniyor.

Bankadan kredi çekmeden ev alan kaç kişi var? Kaçını tanıyorsunuz? Gerçek talep odur. Kredi olmasa gerçek ev alma talebi odur. Ev talebi bu kadar az olan yerde, ev fiyatlarının bu kadar atması mümkün mü? Ev fiyatları bu kadar artmazsa, insanlar ev sahibi olup, alışveriş merkezlerinde iş gördürürlerdi. Bu hukümet bunu bile anlayacak kapasitede değilse, ne işe yarıyor ki? Birde o kadar oy alıyor.

Yanlış mı anladım?

AKP'nin hangi ekonomik başarısı varmış? Sanal ya da yapay kalkınma mı?

Orada ironi yaptım Yadeller. AKP ekonomide başarılı diyenlere kapak olsun demek istedim.

Suyunu sıksaydı şu an her yerde Türkçe konuşuluyor olurdu.

Suyunu sıkmak o bölgede Türkçe konuşulmak anlamına geliyorsa, o zaman ekonominin ayakta durması konuşulan Türkçe sayısına mı bağlı?

Suudi Arabistan ve Katar in halki mi sefalet icinde?????????? Bu kadar uydurulmaz dostum'senden beklemezdim bunu. Hele ki Katar,Londra dan daha temiz ve modern. Inan bana, o col ikliminde Avrupa medeniyeti var. Suudi arabistan in yobazligi zenginliklerine engel degil zaten. Ben insaat sektorunde calisiyorum,ekonomistim'bizzat yasadim buralarda. Kesinlikle refah memlekti bu saydiklarin.

Petrolü satıp para kazanmak kolaydır. Kolay kazanılan para kolay harcanır. Ülkeyi petrolsüz bıraksan halkın gelir kaynağı yoktur. İş yoktur. Sanayi yoktur. Böyle bir model, istersen adına İslami model koy, başka yerlde (Türkiye gibi) işe yaramaz bir modeldir. Yer altında zenginliğin yoksa, ve İslam ülkesiysen, ya birbirini yersin, yada ihtlal olup demokratik bir ülke haline gelmeye mecbursun. Alternatifi aç kalmaktır. İslam'ın ekonomi modeli diye bir şey yoktur. Ya asıp keserek zenginlikleri zorla alırsın, yada yer altından çıkan bedava parayı yersin. Sonuç hep aynı. Hırsızlık modeli. Osmanlı da bu yüzden battı. Hırsızlık edebileceği, edecek kadar gücünün yettiği kimse kalmadı. Yağma kültürü son buldu. Şimdi ise Tayyip giller bulmuşlar Atatürk ülkesini yağmalayıp duruyorlar. Sonra da adına "ekonomi" koyuyorlar. Derenin suyu bittiğinde de hepsi kaçıp gidecek. Belki yakalanamayacak. Aradan 30 yıl geçtikten sonra tekrar geri gelecekler, ve tekrar yağmalamaya başlayacaklar. Ben diyorum ki, bu İslam dini yok olmadan bırak yağmalamaya devam etsinler. O kadar etsinler ki, en sonunda kendileri o dini yok etsinler. Atatürk acıdı bu halka ve hemen bir çözüm üretti. Çözüm üretmeyeceksin bu halka. Bırak eziyet çeksin. Bırak bu dinden kendi kendini kurtarana kadar iğfal olsun. Din yok edildikten sonra da bu hırsız müslüman tayfaları bir daha gelip bu ülkede iktidar olamasın. Yağma kültürüne yeni bir sayfa açamasın. Olay bu.

Sitelerde Paylaş

Enflasyon almış başını gitmiş. Demin markete gittim; geçen sene bu zamanlar 80 kuruş olan patates'in kilosu 3 lira olmuş. 50 kuruş olan kuru soğan 1,50 olmuş. Meyveler zaten uçuşa geçmiş kayısı 10 lira, şeftali 5 lira, çilek 6 lira geçen sene bunlar yarı fiyatına yakındı.

Oradan peynirlere baktım geçen sene kilosu 10 lira olan peynirlerin en kötüsü 18 lira olmuş. Kilosu 15 olan tereyağları 25 olmuş. Çıkarken kuruyemişlere bakayım dedim yine geçen sene 25 civarında olan fındık kilosu 40 lira olmuş. 30 lira olan antep 40 lira olmuş. Karışık fiyatı %50 artmış. Hadi kuruyemiş neyse de temel tüketim ürünlerinde %100'ü aşan enflasyon var. Buna karşılık çalışanlara yapılan zam %2'yi geçmez. Kısacası her geçen sene daha çok fakirleşiyoruz.

Ben çilek işindeyim. Çilek fiyatı normaldir. Yurt dışında da kilosu 4,5 liradır. Üreticiye yakın şehirlerde 4,5 lira. Büyük şehirlerde 6 lira. Getirme parasını katmak zorundasın. Bu sene burada da %50 devaluasyon oldu. İnsanların maaşlarında artış yok şimdilik. Evleri arabaları kredilerle alan adamlar bütün paralarını faiz olarak bankalara verdiler. Bankalar da her yıl Rusya'ya ödenen petrol ve gaz parasından daha fazlasını faiz olarak kendi ülkelerine götürüyorlar, yada ceplerinde tutuyorlar. O paraları insanlara geri vermiyorlar. Türkiye hesaplarında 3 trilyon dolar para gözükmekte. Bunun yanlızca 250 milyar doları (12 de 1'i) üretimde kullanılmakta. Kalan 2,75 trilyon dolar Türkiye'den ya faiz toplamakta, yada hesaplarda yatmaktadır. Tayyip Erdoğan faiz lobisinin en büyük destekçisidir. Halkını sefalete sürüklemektedir. Ve bu ahmak halk birleşip direnç göstereceğine (ekonomik manada) İslam dini yardımıyla birbirini yemektedir. Ekonomik işbirliği olsaydı şu anda neyin olup neyin bittiğini daha sağlam bir şekilde görmüş olurduk. Ama bu ahmak halk hala ne yapacağım demektir. Bu forumdakiler de bu ahmak halktan farksızdır.

Sitelerde Paylaş

Zam sağanağı geliyor!

Tüm Bostan Sebze Meyve Komisyoncu ve Tüccarlar Federasyonu (TÜMESKOM) Başkanı Burhan Er, soğuktan sonra yağışlı havaların üreticileri olumsuz etkilediğini belirterek, "Son günlerde ülke genelinde etkisini gösteren olumsuz hava nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarında 2 gün içerisinde yüzde 20-30 arasında artış olacak" dedi.

http://www.hurriyet....mi/26567069.asp

Sitelerde Paylaş

bende işi bırakmak özgürlüğü yeniden yaşamak istiyorum lütfen biraz cesaret verin bana :)

hem çalışıyorum hem iyi bir üniversitede okuyorum daha doğrusu okuyamıyorum derslerimin zor olanlarının çoğu alttan kaldı.

hayatım saçma sapan bir hal aldı, 26 yaşındayım işi bırakırsam en erken 28 de elektronik ve hab. mühendisi olarak mezun olurum, işi bırakmazsam kaç yaşında mezun olurum bilmem. şuanki maaşım net 2500 lira civarı, devlet işçisiyim zaten mezun olsamda hiç bir faydası olmayacak mühendis olmamın, yine kpss'ye falan girmem gerekecek. iyice bunalttılar beni mk. karar veremez hale geldim alanımda söz sahibi olmak, yurtdışına gitmek istiyordum, bu iş herşeyi berbat etti psikolojimi bozdu, hayattan en az 2 yıl kaybettirdi, üç kuruş para verdi ekonomik bağımsızlık verdi ama diğer bütün bağımsızlığımı hayallerimi silip süpürdü attı, salak sulak insanlarla uğraşmaktan derslerime konsantre olamaz hale geldim, 4 yıl önceki planlarıma göre bu yaz mezun olacaktım oysa, sahip olduğum iki şey var, 3 yıllık iş tecrübesi oda elektrik-elektronik işçisi olarak, yanında da beni mezuniyete götürecek kadar para. yerimde olsaydınız ne yapardınız, hala umut var mı?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ulan bir ton yere başvurdum, hep şu cevabı aldım:

Bugün eski tanıdık bir kadınla konuştum, gel seni Irak'a İşci olarak gönderiyim 4 bin tl para geçer eline dedi aylık. Sen bana düşmansın herhalde abla dedim, gidecem oraya İşid'in eline düşecem, ondan sonra bana şu namaz kaç rekat, şu duayı oku diye soracaklar, bilemeyince kurşuna dizecekler deyince karşılıklı gülüştük ve ayrıldım.

Muho zamanında doğru söylemiş rızkın 10 da 9'u Ticarettedir diye. :D El işi çekilecek iş değil artık. Param, sermayem olsa gıda toptancılığı, kuru bakliyat paketleme makinesi, makarna makinesi gibi işlere girerdim.

Sitelerde Paylaş

İlk sözleşmeni de AKP ile imzâlardın. ;)

:D Güzel gönderme ama o işte çok iyi para var. Dar gelirlinin en çok tükettiği gıdalar bunlar makarna, kuru bakliyat vs. Dolayısıyla ülkenin çoğunluğu dar gelirli olduğu için parayı yuvarlarsın.

Bunalımdan Polislik, Astsubaylık sınavına filan gireyim diye düşünmeye başladım sonra böyle düşündüğüm için kendimden utandım, kirlenmiş hissettim kendimi. :D

Ulan paran olmayınca istediğin kadar entelektüel, donanımlı, dürüst, şerefli ol 5 para etmiyorsun. Ama parası olan şerefsiz, yobaz, hırsız biri ol sen adam oluyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...