Jump to content

Arş'ı Suyun Üzerindeydi ne Demek ?

Recommended Posts

Put mesela kimsenin yenemedigi kibrine denir. Bir seye itiraz yapamaz ve akilli sey bulamaz ama yine de inkar eder ve kibir putunu kiramaz mesela. Sen ne demek istedigimi anladin..

Sen daha putun ne olduğunu bile bilmiyorsun, bir de bu cahil cesaretiyle bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun. Put tanrılara ulaşmak için bir araçtır sadece.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Şu 124 bin rakamını nerelerinden uyduruyor bu müslümler acaba? Kafadan bir rakam atmakla gerçek mi oluyor? Bence 356 milyon 237 bin 953 kişi tanrıdan vahiy aldığını iddia etti. 356 milyon 237 bin 952 kişi değil! 356 milyon 237 bin 951 kişi de değil! Tamı tamına 356 milyon 237 bin 953 kişi!

Yemedi mi? İster yesin, ister yemesin! Tamı tamına 356 milyon 237 bin 953 kişi! Ne olacak şimdi?

Umarım bir embesil çıkıp "sen allahtan vahiy mi aldın ne biliyosun" demez! Bu saçma soruya yanıtımın ne olacağı belli olduğu için yanıt vermeme gerek bile yok.

Sitelerde Paylaş

Bunu yadirgamamali. Insanlar arasinda 124.000 peygamber ortaya çikmis. Kelime sayisi ve soyut kavramlar olmayan eski milletlerde, var olus nedeninin merak edilmesi nedeninin de aynen bizdeki gibi var oldugu zamanlarda, o eski insanlara karmasik ve tasavuru oldukca zor seyleri bildikleri terimlerle anlatmaliydi.

Kuantum vakumu su olarak tasavur etme, içinden maddenin tunel etkiyle ortaya çikisini dibinden tas çikarma olarak izah etmekten vaska çare yoktu. Oysa, bu anlatilanlar dilden dile sekilden sekile dönustukce yenilenip duzeltilmeliydi. Iste Muhammed de bu silsilenin ucundaydi. Dolayisiyla bu kosmogonilerin Kurana kismi benzerliklerinden abska olagan bir sey olamazdi..

peygamber sayisini merak ettim. nadiren 2 peygamber ayni anda geliyordu baba ogul gibi ancak cogunlukla tek tek geliyorlar son 3 peygamberden bildigimiz kadariyla. aralarinda da 600 yil falan oluyor ama ben biri oldugunde hemen digeri gelmis gibi hesaplayacagim. biri ortalama 60 yil yasasa 124.000 x 60 = 7 milyon yil yapar ve mhp nin 7 milyonuncu yili kutlu olsun!

Sitelerde Paylaş

peygamber sayisini merak ettim. nadiren 2 peygamber ayni anda geliyordu baba ogul gibi ancak cogunlukla tek tek geliyorlar son 3 peygamberden bildigimiz kadariyla. aralarinda da 600 yil falan oluyor ama ben biri oldugunde hemen digeri gelmis gibi hesaplayacagim. biri ortalama 60 yil yasasa 124.000 x 60 = 7 milyon yil yapar ve mhp nin 7 milyonuncu yili kutlu olsun!

Musa, kardeşi Harun, kayınbabası Şuayip, ilim öğrenmek için peşine Hızır peygamber. Musa zamanı bayağı bereketliymiş, ortalık peygamber kaynıyor.

Sitelerde Paylaş

Merhaba, Bir kaç defa forumcularla bu konuda tartistik. Kainat'in sekli ve sularin üstünde Ars olmasi konusunun kimilerince imkansiz gibi algilandigini görebiliyoruz.. Pek iyi, bu imkansiz mi gerçekten ?

Evvela, mantiksal olarak uzayin sonsuz olamayacagini ve bir mutlak limit gerektigini baska bir baslikta yanlislanabilir olarak surada savunmus kanitlamistim : http://Evrenin bir b...ı zorunlu.

RDA00010919.jpg

Bunu, aslinda çok kisa yoldan su sekilde de anlayabiliriz. Zenon'un ok paradoksuyla... Zenon henüz kuantum mekaniginin adi dahi bilinmez iken, uzay'in gerçek olamayacagini akil yoluyla kanitlamisti. a ve b uzayda iki nokta seçelim, A'dan B'ye ulasmak isteyen bir kimse, uzay gerçekte varsa, [a,b] arasinda hareket ederken, önce mesafenin yarisina ulasmali, sonra kalan bölümün yarisina ulasmali, sonra kalan mesafenin yarisina ulasmali, ..., böylece sonsuz asamalar olacagindan asla b'ye ulasamayacaktir. Sonsuz hizla hareket etse, hizi belirsiz olacaktir ve böyle bir evrende düzen imkansiz olacaktir. Bunu Planck fizik ünitelerini belirlemekle fizigin tutarliligini kanitlamistir. Yani zaman ve uzay sonsuza kadar bölünemezler

Yukarıdaki ifadeleri eğer doğru anladıysam "uzayda herhangi bir hedefe varmak mümkün değildir" diyorsun.Öyleyse insanoğlunun aya çıkışı gerçek değil midir?

Sitelerde Paylaş

Eskilerde insanlar küçük gruplar halindeyken, grup basina bir saman gerekiyordu. Saman ölünce, baskasi geçiyordu yerine. 124.000 ortalama senede 1 tane eder, ama ayni anda her grup insanin ayri bir kendi arasinda mesaji ulastiran oldugundan, bu sayi çogalmistir. Isa ile Muhammed arasinda da peygamberler gelmistir. Arada 600 yil geçtigi inancin yanlis.
Sitelerde Paylaş

Eskilerde insanlar küçük gruplar halindeyken, grup basina bir saman gerekiyordu. Saman ölünce, baskasi geçiyordu yerine. 124.000 ortalama senede 1 tane eder, ama ayni anda her grup insanin ayri bir kendi arasinda mesaji ulastiran oldugundan, bu sayi çogalmistir. Isa ile Muhammed arasinda da peygamberler gelmistir. Arada 600 yil geçtigi inancin yanlis.

Günümüzde var mı bu mesaj ulaştıranlar? Bildiğin üzere insanlığın büyük kısmı bu devirde yaşıyor. 1930 larda dünya nüfusu 800 milyonken şuan 6 milyar

Sitelerde Paylaş

Nasıl bu zırvalara inanacak kadar enayi olabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Günümüzde var mı bu mesaj ulaştıranlar? Bildiğin üzere insanlığın büyük kısmı bu devirde yaşıyor. 1930 larda dünya nüfusu 800 milyonken şuan 6 milyar

Dünyada Muhammed'i duymayan yok gibi. Eski çaglarda, hiç bir peygamber Muhammed kadar yaygin kesimlere hitap etmemistir.
Sitelerde Paylaş

Sevgili levia yine guzel bir konuya deginmissin...

Ve yine herzamanki gibi ahmakca saldirilara maruz kalmissin...

Lutfen hic aldirmadan paylasimlara devam et...

Senin basliklarinda adeta bilgiyle cahilliklik savasiyor:)

Konumuza gelirsek...

Ars ile ilgili Kuranda, arsin da bir yaratik oldugu ve Allahin arsin Rabbi oldugu yaziyor...

Kisacasi ars her ne kadar bir mekansa da Allahi baglamasi dusunulemez...

Yani arsi yaraticinin ikamet adresi olarak gostermeye calisanlarin yanilgi icinde olduklarini soylemek de fayda var...

Ozellikle bu konu hakkinda dusuncelerini paylasirsan memnun olurum...

saçmalığa bak yahu arş yaratıkmı ne kadar yalacısısınız kuranı savunayım derken batıkça batıyorsun. arşta allahın babasımı çünkü allah yokken arş var onadandırki allahın babsı arştır :lol::D

Sitelerde Paylaş

Allah sinirsiz potansiyelinin kendisi degil. Ars potasiyelinin yansimasiyla ortaya çikmakta. Allah bütün tasavurlardan soyut bir mükemmel Nur. Zaman ve yer'i de ortaya çikaran o. Sinirsiz yaratma potansiyeli var, ama onu kendisi tutuyor. Ars'i da iste evren-öncesinden evrenin dogusuna bitisik sinirda bulunup, sonsuz boyutlu ve zaman-üstü evren'i kusatmis halde.

Sitelerde Paylaş

Allah sinirsiz potansiyelinin kendisi degil. Ars potasiyelinin yansimasiyla ortaya çikmakta. Allah bütün tasavurlardan soyut bir mükemmel Nur. Zaman ve yer'i de ortaya çikaran o. Sinirsiz yaratma potansiyeli var, ama onu kendisi tutuyor. Ars'i da iste evren-öncesinden evrenin dogusuna bitisik sinirda bulunup, sonsuz boyutlu ve zaman-üstü evren'i kusatmis halde.

ARŞ = TAHT

allahın oturacak - kurulacak TAHTA mı ihtiyacı vardı da yarattı ?.....

Sitelerde Paylaş

Ben anlattim da sende cevabin oturabilecegi beyin eksik. =D

hiç bişi anlatmadın o konuda....ne anlattın ?...ARŞ = TAHT demek.....bildiğimiz TAHT işte....krallara layık...sultanlara göre....TAHT.....oturur ihtişamını sergiler.....ordan emirler yağdırır....etrafında VEZİRLERİ - hizmetkarları - korumaları vs.vs

aynı işte..8 melek arşı taşır..hatta melek bile değil hadislere göre.....DAĞ KEÇİLERİ.......

su üstünde....havada asılı duruyor...allah da oturuyor üstünde kurulmuş....ordan emirler yağdırıyor......meleklerine - hizmetkarlarına.....vs.vs.vs..

kurandaki tasvir bu :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birlikte mi yarattınız kardeşim nereden biliyorsun bu kadar detayı :D

Sitelerde Paylaş

Dünyada Muhammed'i duymayan yok gibi. Eski çaglarda, hiç bir peygamber Muhammed kadar yaygin kesimlere hitap etmemistir.

1400 yıl da biraz fazla yaw bu arada bir dengesizlik oluşmuş bence. Eskiden her kabileye bir mesajcı, şimdi 6 milyarlık dünyaya 1400 yıl hiç adam yok ortada.

Sitelerde Paylaş

Birlikte mi yarattınız kardeşim nereden biliyorsun bu kadar detayı :D

Fiziksel olarak zorunlu. Yani evrendeki kuantum mekanige göre sinirsiz potansiyel oldugu sabit. Mesela tunel etkiyle her an ortaya sonsuz sayida evren çikabilir. Bu Potansiyel olmasa, evren olmaz. Evren varsa, o zaman bu sonsuz potansiyel bilimsel olarak sabit.

Oysa bu sonsuz potansiyel evrenin, zamanin ve uzayin içinde olmayip zaman-ustu var.

Oysa evrenin bir boyutsal ucu ve zamansal baslangici olmasinin zorunlu oldugunu baska yerlerde yanlislanabilir olarak kanitladik.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=58081

Demek, evrenin sinirlarinin ustundeki sonsuz potansiyel'in sonsuz boyutlu ve zaman-ustu bir sekilde tutulmasi kaçinilmaz. Iste bu Kurandaki su ve Ars olarak anlatilan seylerle açikca uyusmakta. Ben sadece buna dikkat çektim.

Tefsirlerde Ars'in kudretle tesmiyesi, herseyin oradan gudumde tutulmasi, yukarda olusu "temelde olma, ve ustunluk" olarak açiklanmalarinin hepsinin bu tarifle tutusmasi bu saptamanin saglamliginin bir kanitidir.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...