Jump to content

Recommended Posts

İnsan sadece üreme hücreleriyle mi yaratılır?

Yaratılmaktan kasıt nedir?

İnsanın yaratılması belirli bir dönemi mi kapsar?

Her yemek yiyişimizde vucudumuzun bir kısmı yeni baştan değişmiyor mu yaratılmıyor mu?

15 yıl önceki fotoğrafını al bak bakalım, sana ne kadar benziyor?

Embriyo da kalp atımı kan dolaşımı 6. haftada başlıyor, bu embriyonun gelişimi, yaradılışının başka bir evresi anlamına gelmez mi?

embriyo nasıl oluşur be adam ? erkekten KAN mı fışkırıp embriyo yapar ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onlar manipülatif konular.. Biz elimizde ki metinsel bilgileri şuan kritik ediyoruz..

Elindeki metinlerin orijinal olduğunu nereden biliyorsun? Orijinali değil arapçası var de bari.

Tarık:

2. Ve Tarık'ın ne olduğunu sana bildiren nedir?

2. O, delen yıldızdır.

Elde 3 tane kelime var: Tarık, delen, yıldız. Bu 3 kelimeden nasıl pulsar, nötron yıldızı, kalp gibi atmak gibi anlamlar çıkarılıyor, anlamak imkansız.

2-3 kelimeden roman yazıyor bazıları. Bu 2-3 kelimeden mucize çıkardıkları için bir de kendileriyle gurur duyuyorlardır, kimsenin düşünemediği bir şey keşfetmişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Yıldız dönerken kutupları bize doğru döndükçe radyo sinyali alırız. Darbeli sinyal almamız bu yüzdendir.

Neyse... Mızrak da sekban'dır. Bu, karanlığı delen parlak yıldız demek. Jüpiter veya Venüs olması olası. Bu anlam apaçıktır, oraya buraya çekmenin yolu yoktur.

Yanılan, hem de fena halde yanılan sensin.

İşte, darbeli sinyal almamızı Kur'an kalp atımına benzetip "Tarık/vuruş" ismi altında ele alıyor..

--

Halen jupiter Venüste ısrar ediyorsun :)

.

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elindeki metinlerin orijinal olduğunu nereden biliyorsun? Orijinali değil arapçası var de bari.

Tarık:

2. Ve Tarık'ın ne olduğunu sana bildiren nedir?

2. O, delen yıldızdır.

Elde 3 tane kelime var: Tarık, delen, yıldız. Bu 3 kelimeden nasıl pulsar, nötron yıldızı, kalp gibi atmak gibi anlamlar çıkarılıyor, anlamak imkansız.

2-3 kelimeden roman yazıyor bazıları. Bu 2-3 kelimeden mucize çıkardıkları için bir de kendileriyle gurur duyuyorlardır, kimsenin düşünemediği bir şey keşfetmişlerdir.

Bazen 3 cümle öyle bir yan yana gelir ki hakikatı "tek başlarına" temsil ederler..

Bu yüzden sayının bir önemi yok, önemli olan sunulan "kanıt"

Ve pulsarın "Tarık/vuruş" adı altında zikredilmesi .. Hemen devamında insan kalbinden ve fışkıran kandan bahsederek nabız iması yapılması öyle havadan uydurulmuş şeyler olamaz.

.

Sitelerde Paylaş

İşte, darbeli sinyal almamızı Kur'an kalp katımına benzetip "Tarık/vuruş" ismi altında ele alıyor..

--

Halen jupiter Venüste ısrar ediyorsun :)

Ben de göktaşı olduğunu söylüyorum, ki en akla yakın çıkarımlardan birisi de budur.

Belki de gece baskınlarında atılan ucu ateşli oklar veya ateşten mancınık mermileri kastediliyor. Nereden bileceksin?

Sitelerde Paylaş

Geceyi yaran ve öd kopartan şey göktaşının patlamasıdır.

Bu da çok mantıklı. Biz de çocukken gökyüzüne bakar ve yıldız kaydığında heyecanlanırdık. Hatta dilek tutma isteği de bu heyecandan kaynaklanır. Tabii yere yaklaşan ve daha büyük heyecan yaratan bir göktaşı olayına tanık olunmuş da olabilir. İstatistiklere göre her insan ömründe bir kez yere yaklaşan bir göktaşını görebiliyor. Ben çocukken gökyüzünde kayan parlak bir obje gördüm ama bunun şimdi bir uçak projektörü olduğunu düşünüyorum. Beş sene kadar önce ise göktaşı olduğundan emin olduğum bir cisim gördüm. Şehirler arası yolculuktaydım. Sabaha karşıydı ve arabada benden başka herkes uyuyordu. Göktaşı göğü yırtar gibi parladı ve gökte parlak, keskin bir iz bıraktı. Şaşkınlığımdan bir yere çarparım diye neredeyse duracaktım. Giderek parlaklaşıyor, ateş alıyordu. Sonunda öyle ısındı ki, kıvılcımlar saçarak patladı. Çok heyecan vericiydi. "Ne kaçırdınız bilmiyorsunuz uykucular" diye bağırdım. "Doğal havai fişek gösterisini uykuculuğunuzdan göremediniz!"

Beni bu kadar heyecanlandıran şey, hiç havai fişek görmemiş çöl bedevilerinin yüreğini ağzına getirmiş olmalı.

Sitelerde Paylaş

Bazen 3 cümle öyle bir yan yana gelir ki hakikatı "tek başlarına" temsil ederler..

Bu yüzden sayının bir önemi yok, önemli olan sunulan "kanıt"

Ve pulsarın "Tarık/vuruş" adı altında zikredilmesi .. Hemen devamında insan kalbinden ve fışkıran kandan bahsederek nabız iması yapılması öyle havadan uydurulmuş şeyler olamaz.

.

Hangi kanıt? hayalinde beliren her şey kanıt mı oluyor?

Devamında ise insanın kaburga kemikleri ve omurga arasından geldiği sanılan bir sudan yaratıldığı anlatılıyor.

Sitelerde Paylaş

Ben de göktaşı olduğunu söylüyorum, ki en akla yakın çıkarımlardan birisi de budur.

Belki de gece baskınlarında atılan ucu ateşli oklar veya ateşten mancınık mermileri kastediliyor. Nereden bileceksin?

maşallah herşeyi sıralamışsın, bir tek ateş böceğine benzetmemişsin onu da yapsaydın tam olacakmış :)

Sitelerde Paylaş

maşallah herşeyi sıralamışsın, sadece ateş böceğine benzetmemişsin onu da yapsaydın tam olacakmış :)

Olmaması için tek bir sebep söyle. Sen gidip sırf delen yıldız anlamından pulsar çıkarırsan ben neden yanan mancınık mermisi anlamı çıkaramayayım? Nasıl olsa atış serbest.

Sitelerde Paylaş

Bence "YARATILMA" sözcüğünün anlamını araştırman gerekiyor..

arkadaş...işinize gelince AYETten KALP ritmi çıkarıosunuz....işinize gelince EMRİYO çıkarıosunuz.....işinize gelince PULSAR oluyor ayet.....işinize gelince SPERM fışkırıyor belden-kaburgadan......

la karar verin ayet neyden bahsediyor.

Sitelerde Paylaş

arkadaş...işinize gelince AYETten KALP ritmi çıkarıosunuz....işinize gelince EMRİYO çıkarıosunuz.....işinize gelince PULSAR oluyor ayet.....işinize gelince SPERM fışkırıyor belden-kaburgadan......

la karar verin ayet neyden bahsediyor.

herşey son derece basit ve yalın.. biraz uzaktan objektif bakabilsen tüm olayı net bir şekilde göreceksin.

.

Sitelerde Paylaş

senin gibi İMAN gözlüğü takmak lazım...yoksa göremezsin....sen çıkar bi o gözlükleri öyle bak birde....bakalım ne görecen ?

eğer iman gözlüğümü çıkarır ve Tarık suresini incelemeye başlarsam daha 8. ayete geçemeden tekar iman ederim :)

bunlar, bakmasını bilen bir kişi için cevher niteliğinde olan ayetler

.

Sitelerde Paylaş

Bu da çok mantıklı. Biz de çocukken gökyüzüne bakar ve yıldız kaydığında heyecanlanırdık. Hatta dilek tutma isteği de bu heyecandan kaynaklanır. Tabii yere yaklaşan ve daha büyük heyecan yaratan bir göktaşı olayına tanık olunmuş da olabilir. İstatistiklere göre her insan ömründe bir kez yere yaklaşan bir göktaşını görebiliyor. Ben çocukken gökyüzünde kayan parlak bir obje gördüm ama bunun şimdi bir uçak projektörü olduğunu düşünüyorum. Beş sene kadar önce ise göktaşı olduğundan emin olduğum bir cisim gördüm. Şehirler arası yolculuktaydım. Sabaha karşıydı ve arabada benden başka herkes uyuyordu. Göktaşı göğü yırtar gibi parladı ve gökte parlak, keskin bir iz bıraktı. Şaşkınlığımdan bir yere çarparım diye neredeyse duracaktım. Giderek parlaklaşıyor, ateş alıyordu. Sonunda öyle ısındı ki, kıvılcımlar saçarak patladı. Çok heyecan vericiydi. "Ne kaçırdınız bilmiyorsunuz uykucular" diye bağırdım. "Doğal havai fişek gösterisini uykuculuğunuzdan göremediniz!"

Beni bu kadar heyecanlandıran şey, hiç havai fişek görmemiş çöl bedevilerinin yüreğini ağzına getirmiş olmalı.

Aslında göktaşı çok sıradan bir olaydır ve her gece defalarca gerçekleşir. Şu an göremememizin nedeni, göğü kent ışıklarımız ile aydınlatmamızdır. Bu yüzden, ancak gerçekten büyük göktaşı olaylarını görebilir hale geldik. Çölde ise her gece göktaşları rahatlıkla görünür. Bu yüzden bu kadar sıradan olan bir olayı onlar şeytanlara atılan taşlardır diyerek açıklarlar. Şeytanlar sürekli allah katına vb girmeye çalışmakta, allah da onları sürekli taşlamaktadır.

Tarık olayındaki ise, anlaşılıyor ki, sıradan göktaşlarından daha fazla ilerleyerek yeryüzüne yakın bir yerde patlamış olan bir veya birkaç tanesidir. Videoyu izlediyseniz, bu patlamanın, taşın yakınlığı ve büyüklüğüne göre ne kadar şiddetli olabileceğini farketmeşsinizdir. Bu yüzden geceyi yırtan, öd patlatan, korku veren olarak ifade edilmektedir.

Verilere göre rusyadaki olaydaki patlama 500 kiloton tntye eşdeğer, yani hiroşimaya atılan atom bombasının 20-30 katı bir güç açığa çıkartmıştır. 7bin civarı binada hasara ve 1500 civarı ciddi çevre nedenli yaralanmaya neden olmuştur. Buna benzer bir olay, çölde ancak büyük bir korku ve kaya, taş düşmesi kaynaklı yaralanmalara ve tam da Muhammed'in sevinçten göbek atacağı, hemen ayetler yumurtlayacağı kitlesel korkulara yol açacaktır.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eğer iman gözlüğümü çıkarır ve Tarık suresini incelemeye başlarsam daha 8. ayete geçemeden tekar iman ederim :)

bunlar, bakmasını bilen bir kişi için cevher niteliğinde olan ayetler

.

denemesi bedava ... çıkar o gözlükleri.....bir daha asla takamazsın....gözünü acıtır....

Sitelerde Paylaş

Bi gidin be müslümler! Bu kadar da zırvada zirve yapılmaz be! İyice çığırdan çıktınız. Bi kıçı kırık dogmayı savunacaz diye bu kadar da kıvranılmaz be! Bir halta yarar bir düzgün bir şeye benzer bir şey olsa neyse! Taş devri bilgisinden geri olan cahillerin zırvaları! İnsanı illa zekanıza hakaret ettireceksiniz.

Mağdur edebiyatına o kadar alışmışsınız ki, mazoşist olmuşsunuz siz. Mağduru oynamadan yapamıyorsunuz! İlla mağdur olacaksınız. Kendinizi mağdur durumuna düşürmek, hakaret edilmek için elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz. Aptalı, salağı oynuyor, illa aptal denilsin, salak denilsin de mağdur olalım diye çırpınıyorsunuz. Yettiniz be!

Sitelerde Paylaş

Aslında göktaşı çok sıradan bir olaydır ve her gece defalarca gerçekleşir. Şu an göremememizin nedeni, göğü kent ışıklarımız ile aydınlatmamızdır. Bu yüzden, ancak gerçekten büyük göktaşı olaylarını görebilir hale geldik. Çölde ise her gece göktaşları rahatlıkla görünür. Bu yüzden bu kadar sıradan olan bir olayı onlar şeytanlara atılan taşlardır diyerek açıklarlar. Şeytanlar sürekli allah katına vb girmeye çalışmakta, allah da onları sürekli taşlamaktadır.

Tarık olayındaki ise, anlaşılıyor ki, sıradan göktaşlarından daha fazla ilerleyerek yeryüzüne yakın bir yerde patlamış olan bir veya birkaç tanesidir. Videoyu izlediyseniz, bu patlamanın, taşın yakınlığı ve büyüklüğüne göre ne kadar şiddetli olabileceğini farketmeşsinizdir. Bu yüzden geceyi yırtan, öd patlatan, korku veren olarak ifade edilmektedir.

Verilere göre rusyadaki olaydaki patlama 500 kiloton tntye eşdeğer, yani hiroşimaya atılan atom bombasının 20-30 katı bir güç açığa çıkartmıştır. 7bin civarı binada hasara ve 1500 civarı ciddi çevre nedenli yaralanmaya neden olmuştur. Buna benzer bir olay, çölde ancak büyük bir korku ve kaya, taş düşmesi kaynaklı yaralanmalara ve tam da Muhammed'in sevinçten göbek atacağı, hemen ayetler yumurtlayacağı kitlesel korkulara yol açacaktır.

İyi de diyelim ki bu senaryon doğru. Kur'anda böyle şeyler için "Necm/yıldız" ifadesi mi kullanılır?

"ŞİHAB" sözü ne güne duruyor?

Dönemin arapları demeyecek miydi "Ya muhammed sen necm düştü diyorsun lakin o düşen ŞİHAB'tır. Arap oğlu arapken arapçayı mı unuttun" diye karşı taaruza geçmezler miydi..

Arkadaş, sallayın bişey dediğimiz yok lakin iki kelime de fonksiyonel kullanım alanı olarak birbirinden farklı :)

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...