Jump to content

Şizofrenleri meğerse cin çarpmış

Recommended Posts

sizofrenleri-megerse-cin-carpmis-0606141200_m.jpg

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde görev yapan M. Kemal Irmak isimli profesörün uluslararası hakemli dergi Journal of Religion and Health'ın Haziran sayısında yayınladığı "Şizofreni ya da Cin çarpması" başlıklı makale bilim dünyasında tartışma konusu oldu.

http://www.odatv.com...pmis-0606141200

.

.

:blink::lol::blink:

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dün haberlerde tüm Türkiye,bir profesörün bir doçenti odasında bıçaklayıp öldürdüğünü öğrendi..!

Böyle bir ülkede,bir profesörün cinden bahsetmesi gayet doğal..!

Sitelerde Paylaş

Bu makalenin yayınladığı dergiyi inceledim..Journal Religion&health..Sanırım bu derginin arkasında da harun yahya'nın arkasındaki güçler olabilir.Dergi saçma ,bu makale daha da saçma,Üstelik bunu bir hoca imam yapmıyor,bir profesör yapıyor.

Yani inanılmaz..

Türkiye de en üst seviye eğitim merkezlerinde ki kafa yapısı maalesef bu,her yeri tarikatçı sözde öğretim üyeleriyle doldururdular.Dandik üniversiteler kurup buraya dinci,yobaz adamları yerleştirdiler.Türkiye emin olun bataklık olma yolunda hızla ilerliyor.

Sitelerde Paylaş

Bunlar din açısından bakıldığında saçma-zırva falan değil, din gerçeğinin ta kendisi... Asırlar boyu akıl hastaları ya cin çarpmış, ya da içine şeytan girmiş sayıldı. Hıristiyan dininde exorcist'ler, İslam dinince cinci hocalar, cin veya şeytan çıkarmak için görevli oldular; tıbbi yardım bekleyen zavallı hastalara akıl almaz işkenceler yaparak cin veya şeytan çıkartmaya uğraştılar. Elbette ki bundan bir kazançları oldu ve bununla geçimlerini sağladılar...

Akıl hastalarından cinlenmiş diye söz etmek, İslam isimli Arap yamukluğunun öğretisidir. Antik Arap dinine üniversitelerde kürsü verirseniz, bu soytarılıkları bilimsel makale diye sunmaya devam ederler...

Sitelerde Paylaş

Kaunosa katılıyorum ancak bunların halkın büyük kesimi tarafından itibar gördüğünü de unutmamak gerek. İnsanlar masal istedikçe , onlara masal anlatıp ceplerini dolduranların olması anlaşılır bir şey. gündüz vakti televizyonu açın bakın her yerdeler !

Sitelerde Paylaş

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23269538

Durum bildiğiniz gibi değil.

Yukarda makalenin yayınladığı mecmuadaki İngilizce özeti okursanız, profesörün cinlerin varlığından değil, topluma hakim olan cin ve şeytan inancından bahsettiğini görürsünüz. Yazar o inanca hitabeden tedavilerin de yararlı olableceğini vurguluyor.

Bu yeni bir gözlem değil. Dinlerin tıpta bazı hastalıkların tedavisinde yeri var. Örneğin alkoliklerin tedavisinde hasta inançlı ise, tedavi olarak din motifinden yararlanılabilir. Tıp, hastaya zarar vermeyeceğine inanılan ve yararlı olacağı düşünülen her türlü tedaviye başvurur.

Bu da öyle bir yaklaşım. Din etiolojide değil, tedavide kullanılıyor.

Tabii bizim sapık Müslolar etiolojiyi dinsel inançlar yaparak, cinlerin varlığını kanıtlamaya çalışıyorlar.

Makalenin amacı o değil.

Sitelerde Paylaş

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23269538

Durum bildiğiniz gibi değil.

Yukarda makalenin yayınladığı mecmuadaki İngilizce özeti okursanız, profesörün cinlerin varlığından değil, topluma hakim olan cin ve şeytan inancından bahsettiğini görürsünüz. Yazar o inanca hitabeden tedavilerin de yararlı olableceğini vurguluyor.

Bu yeni bir gözlem değil. Dinlerin tıpta bazı hastalıkların tedavisinde yeri var. Örneğin alkoliklerin tedavisinde hasta inançlı ise, tedavi olarak din motifinden yararlanılabilir. Tıp, hastaya zarar vermeyeceğine inanılan ve yararlı olacağı düşünülen her türlü tedaviye başvurur.

Bu da öyle bir yaklaşım. Din etiolojide değil, tedavide kullanılıyor.

Tabii bizim sapık Müslolar etiolojiyi dinsel inançlar yaparak, cinlerin varlığını kanıtlamaya çalışıyorlar.

Makalenin amacı o değil.

hacı abi,etyolojide olmayan birşeyi tedavide kullanmak bilimselmidir?

Dini tedavide kullanmak bir ateist açısından ne anlam ifade eder?

Şizofreninin tedavisi henüz yoktur,çünkü nedeni bile hala tam olarak bilinmemektedir,gerçek algısı bozulmuş bir insana Arapça kelimeler ne verecektir ki?,bu tam bir kandırmacadır,hiç bir şizofrene faydası olmaz..

Ben her hastalığın kökeninde organik bozukluklar olduğuna inanıyorum,imam ve üfürükçüler bu organik bozukluğu düzeltemez..

Şizofreninin etyolojisine yoğunlaşmak lazım..

Sitelerde Paylaş

Doktorun ateisti olmaz. Doktor doktordur.

Psikoterapi yararlı ise, uygulanabilmelidir. Önemli olan hastaya zarar vermemektir.

Bir doktor için tam anlamı ile bilimsel olmak, yararlı olmak kadar önemli değildir.

Hastalar hokus pokusla da tedavi edilebilirler. Ama bazı şartları var..

En önemlisi zararlı olmamakdır..

Onların standard bilimsel tedavilerin yerini almaması da önemlidir.

Hasta umutsuzluğa ve çaresizliğe terkedilmemelidir.

Ve hastanın isteklerini kabul etmek de önemlidir.

Sitelerde Paylaş

Doktorun ateisti olmaz. Doktor doktordur.

Psikoterapi yararlı ise, uygulanabilmelidir. Önemli olan hastaya zarar vermemektir.

Bir doktor için tam anlamı ile bilimsel olmak, yararlı olmak kadar önemli değildir.

Hastalar hokus pokusla da tedavi edilebilirler. Ama bazı şartları var..

En önemlisi zararlı olmamakdır..

Onların standard bilimsel tedavilerin yerini almaması da önemlidir.

Hasta umutsuzluğa ve çaresizliğe terkedilmemelidir.

Ve hastanın isteklerini kabul etmek de önemlidir.

bu durumda dinlerden kurtulamayız....

dinler tıpta bile tedavi amaçlı bile olsa kullanılıcaksa.....imkanı yok dogmalardan kurtulamayız...???

Sitelerde Paylaş

bu durumda dinlerden kurtulamayız....

dinler tıpta bile tedavi amaçlı bile olsa kullanılıcaksa.....imkanı yok dogmalardan kurtulamayız...???

Dinlerden kurtulmak için doktorları mı kullanmayı düşünüyordun?

Sorun dinlerde değil. Doktorlarda hiç değil.

Sorun insanlarda..

Sitelerde Paylaş

Cok ilginc bir belgesel izlemistim, adam bacaginin dizden altini ampute edilmesini deli gibi arzuluyordu,tabii hic bir doktor tibbi bir zorunluluk gerektirmedikce bunu yapmayacagi icin adam kendi imkanlariyla diz altinda kangrene yol acacak seyler yapip sonunda diz altini kestirmisti. Ustunde sort pantalon resimler cektirmis,o haliyle oyle mutluydu ki. Bunu transvestizme benzetmistim ben,hic bir mantikli aciklamasi yok ama boyle mutlu olacaksa ondan bunu esirgemenin de manasi yok.

Sitelerde Paylaş

Cok ilginc bir belgesel izlemistim, adam bacaginin dizden altini ampute edilmesini deli gibi arzuluyordu,tabii hic bir doktor tibbi bir zorunluluk gerektirmedikce bunu yapmayacagi icin adam kendi imkanlariyla diz altinda kangrene yol acacak seyler yapip sonunda diz altini kestirmisti. Ustunde sort pantalon resimler cektirmis,o haliyle oyle mutluydu ki. Bunu transvestizme benzetmistim ben,hic bir mantikli aciklamasi yok ama boyle mutlu olacaksa ondan bunu esirgemenin de manasi yok.

Bende izledim o belgeseli.Adam dizinden altını istemiyordu.Sonraki yapılan araştırmalarda adamın dizinin altının beyninde bir uzuv olarak kabul görmediği sonucuna varmışlardı.Adamın beyni orayı kendinin gibi hissetmiyordu ve sonunda kesitirdi rahatladı...

İlginç bir durum.Adamın beyninin uzuvları tanıyan bölgesinde bir sorun varmış demekki...

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

ingiltere'de müslüman bi kadına cin derin girmişti, ila bidri ila bidri denilerek çıkarıldı sanıldı cin ama kadın en son sandalye fırlatıyordu yani cin tam çıkarılamamıştı. cin çıkarma haberi ingiltere sheffield basınına yansıyınca haber yaptılar cin seansı yarım kaldı.

https://www.dailystar.co.uk/news/weird-news/679080/Islamic-Exorcism-demon-banished-Sheffield-woman-video

İmam "dinin iyileştirici  yönünü göstermeye çalıştığını ve yalnızca Müslümanları değil her dinden insanı tedavi ettiğini" savundu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...