Jump to content

Atatürk,Cumhurbaşkanlığına aday olsa yüzde kaç oy alır?

Recommended Posts

Biliyorsunuz önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var.

Atatürk,bu müslüman coğrafya da çıkmış en zeki,ileri görüşlü liderdir.Bıraktığı miras akıl ve bilimdir.

Maalesef ardından gelen çapsız ve oportunist liderler, bu mirasın içine pislemekle kalmayıp ülkeyi cahil,fakir ve eğitimsiz duruma düşürdüler.

Halk şu an gericiliğin ve yobazlığın kollarında dans ediyor.

Ülkenin tüm kurumları gerici,yobaz zihniyet tarafından ele geçirilmiş durumda.

Sürekli din propogandası yapılıp , tarihin bataklığına gömülmüş osmanlı yüceltilirken çağdaş değerlerle alay ediliyor.

Halkımız ise bu bataklığın farkında bile değil,bu gerici ve yobazları desteklemekten vazgeçmiyor..

Soruyorum,Atatürk dirilse ve gelse bu halkı tekrar ikna edebilir mi?

İkinci aydınlanma sürecini başlatabilir mi?

Yüzde kaç destek alır?

Sitelerde Paylaş

Bu muhabbetlerden siz sıkılmadınız mı? Atatürk yaşasaydı da, geri gelseydi de, kemikleri sızlıyordur da falan filan. Atatürk öleli 76 yıl oluyor arkadaşlar. Ne geri gelir, ne dirilip "ben geldim sizi kurtacağım" der ne de kemikleri sızlar.

Atatürk olsaydı kaç oy alırdı diye düşünmek yerine şu pisliklerden nasıl kurtuluruzun hesabı yapılmalı. Bu herifi devirebilecek bir lider neden yok bu sorgulanmalı.Atatürk yapacağını yaptı ve öldü. Bakıyorsun kendine Atatürkçü diyen adamlara daha kendi içlerinde bir anlaşmaya varamıyorlar. Hep kavga hep anlaşmazlık.

Bana kalırsa bırakın bu tür anlamı olmayan gereksiz soruları. Enerjiyi daha verimli yerlere harcamakta fayda var.

Sitelerde Paylaş

Atatürk askeri darbe ile değil, devrim ile başa geldi. Üç cümle ile siyaset, sosyoloji ve tarih analizi yaptığını sanan, yarı cahillerin, liberal zombilerin aptallıklarından gerçekten sıkıldık!

Devrim, tarih tekerleğini ileri çevirmek demektir. Insanın atası olan primatların içinde, iki ayakları üzerinde ilk dikilen kişi seçimle gelmedi! Ateşi bulan, tekerleği bulan kişi de diğer insanların oylarına ihtiyaç duymadı.

Cehaletin zor kullanmasına faşizm, aklın zor kullanmasına devrim denir. Devrim oya ihtiyaç duymaz. Devrim, varolan toplumun onayını arayacak olursa zaten devrim olmaz.

Sitelerde Paylaş

Atatürk askeri darbe ile değil, devrim ile başa geldi. Üç cümle ile siyaset, sosyoloji ve tarih analizi yaptığını sanan, yarı cahillerin, liberal zombilerin aptallıklarından gerçekten sıkıldık!

Devrim, tarih tekerleğini ileri çevirmek demektir. Insanın atası olan primatların içinde, iki ayakları üzerinde ilk dikilen kişi seçimle gelmedi! Ateşi bulan, tekerleği bulan kişi de diğer insanların oylarına ihtiyaç duymadı.

Cehaletin zor kullanmasına faşizm, aklın zor kullanmasına devrim denir. Devrim oya ihtiyaç duymaz. Devrim, varolan toplumun onayını arayacak olursa zaten devrim olmaz.

Hemfikirim sizinle Sn.Robespierre..

Hem de ne devrim ama..Bence tarihin en büyük devrimi..

Sitelerde Paylaş

Günümüz toplumu o kadar kirlenmiştirki, o kadar din iliklerine işlemiştirki ne yazıkkı Atatürk cumhurbaşkanlığı seçiminde yüksek oy alamaz.

Bunda erbakan ve tayfasının son 40 yıldır yürüttüğü Atatürk'ü kirletme politikalarıda büyük rol oynar.

Adamlar Atatürk'ün annesine bile dil uzattı ve buna inanan bir kesim halk çıktı. Ve biz bu insanlarla aynı oksijeni yakıyoruz...

Sitelerde Paylaş

Atatürk secimle gelmedi.

Kendisi gibi bir grup subayla askeri darbe ile geldiler.

Ataturk yasasaydi secilemezdi.Asker olsa darbe yapmasi engellenirdi.

Osmanli devleti sartlarinda değiliz.

Doğru diyorsun, Atatürk'ün eseri olan Türkiye Cumhuriyeti sayesinde, 91 yılık geçmişine ve gericilerin direnmelerine, tersine devrim çabalarına rağmen Osmanlı Devleti şartlarından 150-200 yıl ileirideyiz.

Atatürk'ün kurduğu laik, çağdaş, sosyal hukuk devletinin nimetlerinden yararlanıp da, ona yan bakanlar, her fırsatta hakaret ve küfür etmeye çalışanlar, iki yüzlüler ve/vaya nankörlerdir.

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir." diyor, Allahınız ve/veya peygamberiniz. Bu ne demek, "şeriat" demek.

Bu günkü Allah'ınız olan “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider" Boşbakanınız, geçmişte, -ciğere uzanamadığı zamanlarda- "Hem laik hem Müslüman olunmaz, ya laik olacaksın, ya Müslüman" vecizesini yumurtluyordu. Günümüzde, -yani; ciğere uzandıktan sonra- "Kişi laik olmaz, devlet laik olur" diyerek, dansözlük yapmaya başladı, ki tebası da beraber tabii...

Şu anda tüm gücünüzle iktidardasınız, neredeyse astığınız astık, kestiğiniz kestik. Anlaşılan başka çare yok, bazıları yaşamadan anlamıyor, öğrenemiyorlar. Ben de sizinle beraber şeriat istiyorum, hadi buyurun getirin, getirmeyen alçaktır, namerttir. Getirin de görün dünyanın kaç bucak olduğunu.

Müslümanlık o kadar ucuz değil. Atatürk sayeinde, batı kültür ve medeniyetinin, bilim ve teknolojisnin nimetlerinden yararlanmakta sınır tanımayacak, adeta biat edeceksiniz, sonra da Osmanlı hayranı olacak, Atatürk'e ve dolayısıyla kurduğu Cumhuriyete, devrimlerine saldıracaksınız. Yok öyle yağma...

Bir karar verin ve kesin olsun.

Laik (çağdaş)Türkiye Cumhuriyeti mi?

Türkiye İslam (şeriat) Cumhuriyeti mi?

Ne istiyorsunuz? İstemek yetmez, gereğini de (cihad) yapacaksınız. Şeriat isteyip de, öyle yan gelip yatmak yok, münafıklık yok, korkaklık yok, şarlatanlık yok, sadece ve sadece cihad ve mücahitlik var.

Sitelerde Paylaş

Dinlere tanrılara karşı çıkıyorsunuz ama Atatürk'ü tanrılaştırdınız.Kamalizm diye dinde oluşturdunuz.

İki yüzlü ateistlersiniz.

http://www.turkiyega...ler/550685.aspx

Ordusuz millet, ordusuz devlet olmaz veya çok yanlış bir Atatürkçülük eğitimi

Yavuz Bülent Bâkiler

Bütün askerî okullarımızda Atatürk 10 ayrı madde altında genç subaylarımıza şöyle anlatılmaktadır. "1- Atatürk en büyük insandır. 2- Atatürk en büyük Türk'tür. 3- Atatürk en büyük komutandır. 4- Atatürk en büyük dâhidir. 5- Atatürk en büyük teşkilatçıdır. 6- Atatürk en büyük inkılapçıdır. 7-Atatürk en büyük öğretmendir. 8- Atatürk en büyük siyaset adamıdır. 9- Atatürk en büyük devlet adamıdır. 10- Atatürk en büyük liderdir..." Bu 10 maddeyi bilmeyenler cezalandırılmaktadırlar.

Burada belirtilen 10 maddenin 10'u da yanlıştır. Atatürk'ün büyük bir insan, büyük bir Türk, büyük bir komutan, büyük bir inkılapçı, olduğu doğrudur. Ama Atatürk en büyük insan, en büyük Türk, en büyük dâhi, en büyük devlet ve siyaset adamı değildir. Bu vasıfların başlarına konulan "en" zarfını mutlaka silmek kullanmamak lazım. Çünkü "En büyük Türk", "En büyük kahraman", "En büyük dâhi..." şahıslara, milletlere, devletlere, dinlere... göre başka başkadır. Atatürk'ü bu sıfatlarla anlatmak ve anmak yanlışın ötesinde yanlıştır. Evvela bu kafa; bizi bütün dünya milletlerinin önünde çıkmazlara sokacaktır. Sonra, çok daha önemlisi "Atatürk'ü en büyük devlet adamı, en büyük siyaset adamı, en büyük öğretmen en büyük dâhi en büyük lider" olarak öğrenen öyle bilen öyle sanan öyle inanan komutanlarımız, bizim yeni devlet ve siyaset adamlarımızı kat'iyyen sevmeyecekler, benimsemeyecekler, vatanımızı o yeni siyasetçilerin elinden kurtarmak için yeni hükümet darbeleri yapmayı düşüneceklerdir. Samimiyetle inanıyorum ki 27 Mayıs darbesinin Lideri Cemal Gürsel Paşa da 12 Eylül darbesinin öncüsü Kenan Evren Paşa da Atatürk'ü çok ama çok ama çok seviyorlardı. Onların Atatürk sevgisini tartacak bir kantar bulmak imkansızdı. Ama Cemal Gürsel Paşa da Kenan Evren Paşa da diğer darbeci subayların pek çoğu da bana göre Atatürk üzerine yazılan bir ciddi kitap okumamışlardı. Bütün bu darbeci subayları biz yetiştirdik. Bizim yanlış eğitim sistemimiz bu darbecileri ordumuzun milletimizin başına getirdi. Peki ama bir aşçı pişirdiği yemekten, bir terzi diktiği elbiseden bir mimar yükselttiği bir eserden nasıl şikayetçi olabilir? Biz komutanlarımıza demokrasiye, insan haklarına, birlik beraberlik davamıza saygılı olmayı ciddi bir eğitim sistemiyle öğretemediysek, öğretemiyorsak onlardan başka ne bekleyebiliriz?

Ben bir Türk milliyetçisiyim. Bu bakımdan 27 Mayıs darbesinin de 12 Eylül ayaklanmasının da acılarını çok çektim. Evvela benim aşk derecesinde sevdiğim ordum, bana ve benim düşüncemde olan Türk milliyetçilerine karşı âdeta bir müstevli ordusunun zulmüyle davrandı. Binlerce, on binlerce vatan evladını doğduklarına pişman etti: Dövdü, sövdü, astı, sürdü, cezaevlerinde çürüttü... Ama bütün bunlara rağmen yeminle ifade ediyorum ki: Ben bu Balyoz davasının tek yetkili hâkimi olsaydım, bir tek komutanımızı bile cezalandırmazdım. Onları ordumuzdan tasfiye ederdim ama cezaevlerine sokmazdım. Bunun çok önemli iki sebebi var:

Evvela ben askerliği aşk derecesinde seven bir kimseyim. Sonra bütün Türk Cumhuriyetlerine 10 defa gidip geldim. Yeni Türk Cumhuriyetleri üzerine 101 TV programı hazırladım ve sundum. Bütün Türkistan'ın Rus orduları karşısında sessiz sedasız teslim olduklarını gördüm. O esarete her Türk Cumhuriyetinde isyan ettim. Bana dediler ki:

"Ordumuz yoktu! Ordumuz yoktu! Ordumuz olmayınca Ruslar, âdeta ellerini kollarını sallayarak ülkemize girdiler Esaretimiz ondandır..."

Anladım ki ordusuz millet, ordusuz devlet olmaz. Bizim namusumuz, şerefimiz, hürriyetimiz, ordumuzun gücüne kuvvetine bağlı varsın ordumuz bize zulmetsin ama biz ordumuza kötü bir gözle bakmayalım. Doğru bir eğitimle darbeci subayları ayıklaya ayıklaya ordu millet bütünlüğünü sağlayalım. Ben böyle düşünüyorum.

tarihinde Doga_Bilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinlere tanrılara karşı çıkıyorsunuz ama Atatürk'ü tanrılaştırdınız.Kamalizm diye dinde oluşturdunuz.

Buna, "karalama" değil de ne diyelim?

"Kemalizm" kavramını AKP zihniyeti oluşturdu. Amaçları da cezâ almadan Atatürk'e saldırmaktır.

AKP'ciler de Tayyip'in osuruğuna tapıyor! Çünkü onlar, Tayyip'in götünün kıllarıdır!

Sitelerde Paylaş

''Tanrılaştırmak'' kavramını bildiğini sanmıyorum..İstersen bir araştır bu kavramı..

Sitelerde Paylaş

Buna, "karalama" değil de ne diyelim?

"Kemalizm" kavramını AKP zihniyeti oluşturdu. Amaçları da cezâ almadan Atatürk'e saldırmaktır.

AKP'ciler de Tayyip'in osuruğuna tapıyor! Çünkü onlar, Tayyip'in götünün kıllarıdır!

Atatürk yaşarken tanrılaştırıldı.Ne akpsi.

İslâmın Amentüsünde, imanın 6 şartı mı açıklanıyor; onlar da 1928 yılında, Hakimiyet-i Milliye Matbaasında bastırıp dağıttıkları Türk'ün Amentüsü'nde, seslerini şöyle yükselttiler: "Kahramanlığın örneği olan ve vatanın istiklalini yoktan var eden Mustafa Kemal'e o'nun cengaver ordusuna, yüce kanunlarına, mücahit analarına ve Türkiye için ahiret günü olmadığına iman ederim. İyilikle fenalığın insanlardan geldiğine, Gâzi'nin Allahın en sevgili kulu olduğuna, kalbimin bütün hulusuyla (samimiyetiyle) şahadet eylerim."http://www.turkiyega...ler/565266.aspx
Sitelerde Paylaş

''Tanrılaştırmak'' kavramını bildiğini sanmıyorum..İstersen bir araştır bu kavramı..

Araştıralım.

tanrılaştırmak    (-i) 1. Birini veya bir şeyi Tanrı diye tanımak, Tanrı yerine koymak. 2. mec. Aşırı derecede övmek: "Seni öyle bir tanrılaştırarak müdafaa etti ki dinlemeliydin Ferit, şimdi utancından boğulurdun." -P. Safa. Güncel Türkçe Sözlük http://www.tdk.gov.t...22c103.94970548
tarihinde Doga_Bilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk yaşarken tanrılaştırıldı.Ne akpsi.

Araştıralım.

Ne yazılır size,bilmiyorum ki..

Mısır'da veya Sümer'de krallar tanrılaştırılmıştır..Bu %100 kesindir..Bu söyleme dair kanıtlar vardır..

Atatürk'ün tanrılaştırıldığını iddia edecekseniz,buna dair kanıt göstermeniz lazım..Mesela insanların gelirlerinin bir kısmını Atatürk'e verdiğine dair veya Atatürk'ü görünce secdeye kapandıklarına dair..

Sitelerde Paylaş

Mısır'da veya Sümer'de krallar tanrılaştırılmıştır..Bu %100 kesindir..Bu söyleme dair kanıtlar vardır..

Atatürk'ün tanrılaştırıldığını iddia edecekseniz,buna dair kanıt göstermeniz lazım..Mesela insanların gelirlerinin bir kısmını Atatürk'e verdiğine dair veya Atatürk'ü görünce secdeye kapandıklarına dair..

Sitelerde Paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=zzUJEmY5d2g

Sitelerde Paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=nXbGV6O_070

Sitelerde Paylaş

Yatırların etrafında tavaf edenler,muhammed'in veya bir başkasının mezarı başında ağlaşanlar,türbelerde dua edenler...vb

Bu insanlarda size göre tapınıyorlar öyleyse..

Bakın bu işler çocuk oyuncağı değil..Sizler daha DİN-TANRI kavramlarını bilmiyorsunuz..Bilmeyince de Atatürk'e tapıyorlar gibi abuk şeyler yazıyorsunuz..

Atatürk'e kurban mı kesiliyor?

Atatürk için namaz mı kılınıyor?

Bu ergence iddiaları yutturamazsınız bize..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...