Jump to content

Türk toplumu ahlaklı mı?!

Recommended Posts

Sen, ben, annen, baban, kardeşin, arkadaşın, öğretmenin, patronun, başbakanın, milletvekilin, sağırın, dilsizin, tembelin, çalışkanın....vs oluşturuyor bu toplumu.

Bu toplum gökten zembille inmedi.

Lakin din gökten zembille indi.

İnsanların ahlak anlayışını kirletende din.

Çünkü hiçbir insan (beyninde fiziksel sorunları olanlar hariç), doğuştan ahlaksız değildir.

Her insan toplum tarafından eğitilir.

Dini olan bir toplum ise adam gibi ahlak kazanamaz.

Çünkü din ne emrederse onu yapmak zorundadır.

Dinin emirleri dışına çıkamaz. Sorgulayamaz.

Mesela as, kes, öldür diye insan haklarını çiğneyen bir dinin mensubu olan ülke, insan hakları sözleşmesinin altına imza atsa da birşey değişmez.

Kısacası dinin esiri olan bir topluma ahlaklı diyemeyiz. Türk toplumuda böyledir malesef. Diğer müslüman toplumlar gibi.

(NOLAN ın verdiği örnekler çok doğru ve yerinde tesbitler yapmış.)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiyede bir kaç defa rasladım, adamlar turiste nasıl sahtekarlık yaptığını öğüne, öğüne toplum arasında anlatıyorlar.

Türkiyede Hapisten çıkan biri öğüne öğüne hapisten çıktığını söylüyor. ( avrupada söylemezler, utanırlar, gizlerler )

T. Başkalarının sırasını kapan biri kendini uyanık zannediyor. bu liste uzar gider.

Halkın değer yargıları yanlış.

Sitelerde Paylaş

Dünyanın en yavşak toplumu müslümanlardır.

Müslüman toplumda ise en yavşak olan Türkiyede yaşıyan kesimdir.

Özellikle tatlı su islamı olan ılımlı islam.

Mesala sosyetik müslüman tipler vardır.

Ramazanda oruç tutmaz namaz kılmaz şeriatı savunmaz kuranın türkçesini bilmez ama İslama toz kondurmazlar.

Başka yavşak kesim ise namaz kılıp kerhaneden çıkmayan kesim. Bu kesimin ağzıda çok bozuk olur.

Birde toplumun en ahmak kesmi olan başını örtmeyen müslüman kılıklı kadınlar vardır. Bu tiplerse islamın i sini bile bilmezler. İslamı en çok savunan gerzek kesim bu tiplerdir. Onlara göre Muhammed dünyanın en mükemmel insanıdır. Kuranın hiç okumazlar ama Kuranı sürekli överler. Onlara göre islamı herkes yanlış bilir sadece kendileri doğru bilir.

Bu kadar ahmağın olduğu bir toplumda ahlakın olmaması normardir.

Sitelerde Paylaş

Gönderilme tarihi 26 August 2009 - 09:33 AM

İşte böyleee,

Bir kaç kereler asmıştim bu konularda yazılarımı buraya,anlaşılan okumayanlar var.

Belçıka yabancı işci almak ister.

Belçıka kıralı düşünür,

ülkeleri,

ülkeler insanlarını en iyi ,baş papaz tanır.

Öyleyse onu çağırıyım sorıyım.

Kıral çağırır papaza sorar,papaz beg yabancı işciye ıhtiyacımız var,hanki milletten alalım?

Baş papaz tereddüt etmeden ,Türklerden al der.

Onlar ,

Dürüst,

Çalışkan , içlerinden çok az suç işleyen çıkan insanlardırder.

Türkiyeden işci alır Belçıka.

Ardından Belçıkada,olaylar artar,çeşitli suçlar katlanır.

Kıral çağırır papazı ve sorar,hani senin Türkler mükemmeldi?

Ne bu olaylar?

Papaz, kendinden emin tekrarlar, ben size Türklerden dedim.

Aldıklarınızın içinde kaçtane Türk var diye sorar?

Kıral papazın ne demek istediğini anlar, haklısın der,papazdan özür diler.

Şimdiiiiii, kimliklerinin ayrılmasını isteyenler, vaz geçip bana bak ,ırkcılık yapıyorsun deyecekler.

Irkcılığı ben deyil siz yapıyorsunuz.

Bu nedenle depinip durmuyormusunuz?.

Alt kimlik ,üst kimlik deye.

Benmi çıkardım bunu yoksa sizin Recap beymi?

Keşke alt kimlikler hüviyetlere yazılsada , hanki alt kimlikliler daha çok hanki suçları işledikleri çıksa meydana, bir alt kimlikli diyerinin suçllarıyla suçlanmasa.

O zaman,kimlerin daha çok hırsızlık yaptığı,

Kimlerin daha çok tetikci olduğu,

Kimlerin karısını niye erkek çocuk doğurmadında kız çocuk doğurdun deye sandık içine saklanan karısını kılaşnikof tüfekle tarayıp öldürdüyü.

Kimlerin MAFIALIK daha fazla yaptığı.

Kimlerin daha fazla rüşvetci olduğu.

Kimlerin ayle mehkemeleri kurduğunu,

Kimlerin daha fazla tacizci olduğu ayan bayan çıhar ortaya.

Az suç işleyen vaya hiç işlemeyen alt kimliklerde bilinir .böylecene.

Hatta bunların istatistiyide yazılıp yayınlamalı.

Falan alt kimlikten şu kadar insan düşmanlarını otomobilde yakmıştır.

Falanca alt kimlikten şukadarı hırsızlık yapmıştır GİBİ..

Keşke bu mümkün olsa.

Böyle bir yasa çıkabilsede,

kimlerin ne oldugu çıksa meydanada ,

Görseler kendilerini ALTINMIDIRLAR yoksa PASLI TENEKEMİ?

Böylece,KİMİN GÖTÜ AK ,

KİMİNİNKİNİNDE KARA olduğu belli olurdu.

İçimizden buna EVET diyecek VAMIIIIIIIIIIIII?

SIKIYOOOMUUUU?

Alt kimliyiyle gelsin kendine guvanı olanlar.

İŞTE MEYDAN .

Benim alt kimliyim, Irak Babil Türkmeniyim.

Ufak bir GERÇEK notda düşeceyim.

Ben 1957 yılında Egeye görevli geldiyimde,nerdeyse hiç kimse komşuya çarşıya pazara giderken kapıları kilitlemezlerdi.kapıyı çeker giderlerdi,köy ve kentlerde.

Ne zamanki doğu ve güney doğudan batıya göç başladı,

bırakın kapıları çekip gitmeyi,

evler azılı PIRANGA mahkumlarının tutulduğu mahkum evlerine döndü.

Artık pecerelerden vaz geçtik,

kapıları , nerde evde bir delik varsa orayada demir parmaklık yapmasan sen içinde olsan bile soyulursun.

Heriflerdeki ustalığa bakın,

damat yatak odasında yatıyor silahıda var,herifler yatak odasına girip damadın cebindeki parayıda alıp evde nekadar kıymetli eşya varsa silip süpürüp gidiyorlar.

Yarım saat önce yattım.

Hanım sabah namazına kalktıki,biri bazı aletlerle kapıyı açmaya çalışıyor vede küfrederek.

Adam kalk biri kapıyı açmaya çalışıyor dedi hanım.

Silahı kapmayla fırladım yataktan,hırsız ben kapıyı acıp dışarı çıkana kadar köşeyi döndü.

Yoksa kesin nallıyacaktım.

Evettttttt,ben alt kimlikleri insanların kimliklerine yazılmasını istiyorum.

Böylece birilerinin KİMLİK BAYAN ARZULARIDA YERİNE GELMİŞ OLUR.

Bunun istatıstıyide yapılıp heryıl yayınlanmalı.

Bir yıl sonra başlar bu kımlıklıler.

Alt kimliyin nufus kağıdına yazılması FAŞİSTLİKTİR ,

İSTEMEZÜK

KALDIRILSIN DEYE.

Hanki kimlikli insanların,

hanki suçu daha çok işledıkleride ortaya çıkacağından.

Tüm suçlarında Türk kimliklilerin üstüne yıkılmasından Türklerde kurtulur.

VARMISINIZ?

SIKIYORMU?

Bu işler POM POM atmahla olmuyor.

Atmadan önce kendini bir tartacaksın, KAÇ KİLOYUM deye.

İşte size iki kimlik

Bulgarın, ağırlığı 10 klg

Alın bir kimlik daha

Yunanın, agırlığı 1000 kgr.

Isbatımı?

Bulgaristanda arabanın pilakası Almanya pilakası olsun içide dolu olsun,sen o arabayı dışarı bırak.Sabahlayın arabanın tozunuda bulamazsın.

Git Yunanistanda dışarda birak içi dolu olarak.

Kimse dönüp bakmaz bile arabaya.

Bunları kafadan atmıyor ,yaşadığımızdan yazıyoruz.

Kültürrrrrrrrrrr

Gennnnnnnnn

Kaliteyı oluşturur.

Kafkaslarda , Balkanlarda huzur içinde turlayamazsın.

Her an bir şekilde zarar görecegin korkusu vardır içinde.

Çünkü senden öncekiler ve sen bu zararı yaşamışındır buralarda.

Hatta hayatını kaybetmekte korkusunada kapılırsın buralarda.

İşte bu halklardan vede başkalarından bolcana vardır ülkemizde.

Sağolsun Osmanlı , hergün yeni bir CARIYA , degişik bir türden CARIYA becermek için ülkemizi bu hala getirmişlerdir.

EK:

Yılda yalnız Ukraynada 600,000 çarıya(hörü ve Gılman) toplanıyordu.

Diger yerlerden toplanılanlar ayrı.

Padışahlara

Paşalara

Varlıklılara satmak için.

Osmanlının en büyük Osmanlıdan TASTİKLİ şirketi buydu.

Bu hala sokulmuş bir ülkede begenilecek ne bulabilirsinizki?

Sovyetler birligi çökünce ordakı Almanları Alman hökümeti Almak isteyince Almanhalkı karşı çıkmıştı.

Biliyürdü geleceklerin bozulmuş kalitelerini.

Ve geldiler.

Tertemiz sokaklar başladı pislenmeye gelenler tarafından.

Türkiyenin pisligi Türkün pisligi degil,ıslamın ve alt kimligi degişik olanların pisligidir gördügüm kadarıyla.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Türk insanı her şeyi abartır..Siyasetçisine tapar,futbolcusunu Messi ile yarıştırır,işadamlarını Dünya'nın en zengini yapar,sanatçıları için kendini keser,dini için insanları diri diri yakar..

Abartmak,ilkelliğin/ahlaksızlığın bir belirtisidir..

Başka bir şeyden daha bahsedeyim..

Türk toplumu ataerkildir ve bu çok belirgindir..Son yıllarda futbol federasyonundan ceza alan futbol takımları,maçlarını seyircisiz oynamak zorunda kalıyorlar ama buna büyüklerimiz(?) bir çare buldular..Seyircisiz maçlara kadınlar ve çocuklar bedava girebiliyor..Bu müthiş bir çözüm mü,yoksa bu toplumun ne kadar ahlaksız bir toplum olduğunun kanıtı mı?

Seyircisiz maç oynanacak demek,bu maçı hiç kimse seyretmeyecek demektir..Biz bu maça kadınları ve çocukları doldurursak eğer,bu insanların bu toplumda insan yerine konmadığını alenen ifşa etmiş oluruz..''Seyircisiz oynanacağına,bari kadınlar ve çocuklar izlesin maçı'' demek,tam anlamıyla ahlaksızlıktır/rezalettir..!

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Azıcık daha uzatıyım;

-Türkiye'deki çiftçilerin %95'î elektriği kaçak kullanıyorlar..

-Türkler sürekli,yabancıların müzikleri üzerine söz yazarak,bu millete bunu müzik diye sunuyorlar..

-Türkler,Mesut Özil gibi Alman milli takımını seçmiş kişilerden ''Türk'' diye bahsediyorlar..

-Türkler,ramazan ayında birdenbire fiyatları yükseltmeyi çok severler..

-Türkler,beleşe konmayı çok severler..

-Türklerin ''devletin malı deniz,yemeyen domuz'' diye bir atasözü bile vardır..

-Türkler,doping yapmak için spor yaparlar..

-Türkler,makam/mevki sahibi olunca adam kayırmayı adet sanarlar..

Celal Şengör'ün şu tespiti de çok önemli;

Celal Şengör: "Nerede Din Egemen Olmuşsa Ahlaksızlık Tavana Vurmuştur"

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tolon Dede nin tespitleri doğru. Toplumun içindeki bazı kesimler cidden çok ahlaksız. Bursa da bunların yaşadığı mahallelerde evler sudan ucuzken bunların olmadığı yerlerde ev fiyatları patlıyor. Hatta 1 ev ile o malum mahallelerden 3-4 ev alınabilinir neredeyse. Sırf bu adamlar yüzünden bursa yı terk edeceğim şahsen. Göç almayan ufak bi anadolu şehrinde hayatımı devam ettireceğim. Büyükşehirlere göç eden malum kesimler büyükşehirlerin resmen anasına tecavüz ettiler.

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Araba alıp satarken nasıl ahlaksızlık döndüğünü herkes bilir

Türk insanın ahlaksızlığını görmek için,trafiğe çıkmak yeterlidir..

Gereksiz yere kornaya basanlar,kırmızı ışıkta geçenler,ambulansa yol vermeyenler,yol verme bahanesi ile kavga edenler hatta birbirlerini öldürenler,dolmuşçuların hali,sol şeritte aheste aheste giden yeni ehliyet almış bayanlar,trafik kurallarına uymayan polisler/vekiller/valiler,makas atan ergenler,eksozu açık şahinler,kasksız sürat yapan motosikletler,ehliyetsiz kamyon kullanan kamyoncular..vb

Neler neler :)

Sitelerde Paylaş

Mesala türk toplumunda çalmak hırsızlık normal birşeydir.

İnandıkları dinde bile Enfal suresi var. Enfal savaş ganimeti demek yani başkasının malını çalmak normaldir bu toplum için.

İnsanlar seçimlerde oy kulanırken en çok kulanılan söz "çaldı ama hizmet etti" yani bu toplum için hırsızlık normaldır.

Devletin malı deniz yemiyen keriz diyende bu toplum değil mi?

Bu toplum için hırsızlık normaldır.

Askerlik yaptığım zamanlarda sürekli eşyalarım çalınırdı. Bu ülkeninin yarısı hırsız. Hırsız halkın hırsız yöneticileri olur.

Sitelerde Paylaş

ahlak türk toplumunda bel altında olduğu için bu konuyu tartışmak bence anlamsız.,çünkü ahlaki yaşamı cinsellik ve onun yan ürünlerine karşılık gelen bir toplum yerinde saymaya mahkum ve bu konuların olgusal olarak tartışılmasına hazır değil.

Sitelerde Paylaş

Müslüman toplumlarda ahlaki çöküntünün sebeplerine eğilecek olursak;

Bu toplumlarda bizim "evrensel ahlak" olarak nitelendirdiğimiz ahlak türü yerleşmemiştir. Bunun yerine "dinsel ahlak" dediğimiz ahlaki anlayış yerleşmiştir ki bu tarz ahlak anlayışında ahlaki kurallar dinsel ritüellere indirgenmiştir. Yani kişinin ahlaki olmasının ölçütü dini ritüellerle birlikte verdiği görüntüye bağlıdır. Bununla birlikte bir bakıma ahlaklı olmak da tıpkı ibadet gibi bir yüke dönüştürülmüş ve ödül-ceza sisteminin içeresine girmiştir. Ahlakın ödül-ceza sistemi içerisinde algılanmasıysa tabiri caizse patolojik bir durumdur. Felsefi açıdan sadece korkulardan yahut ödüllerden dolayı iyi olmanın ne kadar güvenilir bir ahlak anlayışı olabileceğini bir tarafa bırakırsak bile bilimsel açıdan gelişim psikolojiyle ilgilenenler veya öğretmen arkadaşlarımız iyi bilirler; ahlaki gelişim düzeylerinin en alt seviyelerinden birisidir itaat-ceza eğilimi... Tabi bahsettiğim bilimsel yaklaşıma da felsefe bulaşmış olabilir elbette ama burada "ideal ahlak nedir?" tartışması yapmıyoruz sonuçta... Yani birileri çıkıp da "itaat-ceza eğilimi pedogojik açıdan neden alt seviyede kalıyormuş, kim karar vermiş bakalım?" demesin mümkünse:)

Bunlarla birlikte Müslüman toplumların fakirlikten ve herkesi kendileri gibi bilmelerinden doğan güvensizlik ve ne koparırsam kardır anlayışı da ahlaki çöküntünün başka bir yönüdür.

Son olarak, dinsel ahlak ortaçağ insanı için ideal bir ahlak türüydü belki, belki insanlığı bir yerden bir yere taşımayı başardı fakat günümüz açısından bakarsak artık terk edilmesi gereken ahlaki bir anlayıştır diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

25581293.jpg

Son dönemde Suriyelilere yönelik saldırılar korkutucu boyutlara ulaştı. Her gün başka bir şehirden saldırı haberi geliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hayat/27016322.asp

Türkler misavirperverdir tezi çürümüştür..

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Erzincanin yaslilari yani bundan 60-70 yil önce söyle derlerdi.

KÜRTTEN evliya

Koyma AVLUYA,

Ya SAMIYI calar

Yada SAMBAGIYI.

Bu gercekleri gecmiste bikac kere uzun uzun aciklamistim.

O yazilarima ARSIVLERDE giderseniz herseyi ögrenirsiniz.

Güneydogu elektrige para vermeden elektrigi bol bol kullnmaktadir.

Bundan sonra elektrik parasini ödemeyenlerin elektrileri kesilmeye baslayinca ortaligi birbirine kattilar kürtler.

Ilkelligin hudutsuzluguna bakin bir kere..Kürdün kullandigi elektrigi Türk ödiyecek.

Güneydogu halki PARAZIT gecinme yanlisidir hep.

Türkiyedeki tüm olumsuzluklari Türkün üstüne yikanlar

Ya kafkaslardan ya Arap ülkelerinden yada Balkan ülkelerinden gelmedirler.

Tümünü kötülmek Dogru olmaz,ama kötülerin orani bunlarda cok yüksektir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Dünyanın en yavşak toplumu müslümanlardır.

En kahpeleride ateistler oluyor sanırım.

Ağzını topla ulan ! karaktersiz herif !

Sitelerde Paylaş
KÜRTTEN evliya

Koyma AVLUYA,

Sn.Tolonbey;ben kürtleri adam yerine koymazsam,kürtlerde benim ağzıma s.çar..Mevzu bu kadar açık ve net..

Kürtler 19,yüzyıldan beri emperyalistlerin oyuncağı olmuş durumdalar..Bu coğrafyadaki insanlar,kürtlere sahip çıkacağı yerde,sürekli bu insanları aşağılama yoluna girmişlerdir..Kürtler sahipsizdir..Sahipsiz insanların isyan etmeleri gayet doğaldır..Kürtleri değil de,kürtlerin bu duruma getirilmesine seyirci kalanları lanetlememiz lazım..

Mesela 12 yıldır bu ülkeyi yöneten Akp'yi ele alalım..Kürtler için ne yaptı bu hükümet?

Tek yaptıkları şey,çözüm süreci..Bunu da Öcalan başlattı ve Öcalan sürdürüyor..Bölgede pkknın iyice güçlenmesi için bu süreç yapılıyor ve hükümette buna izin veriyor..Yakında pkk kürdistanı ilan edecek ve Türkiye parçalanacak..Türkiye iç savaş yaşayacak..

Şimdi bu durumda suçlu kim?Şöyle mi demeliyiz?

''Bu kürtler hep isyan ettiler ve olacağı da buydu..''

Hayır,babacığım..

''Bu insanları,bu hale biz getirdik'' demeliyiz..

Bu ülkenin vatandaşı bu ülke sınırları içinde bana silah sıkıyorsa,suçlu bana silah sıkan değildir;bu kişiye silah verendir..

Sitelerde Paylaş

25581293.jpg

Son dönemde Suriyelilere yönelik saldırılar korkutucu boyutlara ulaştı. Her gün başka bir şehirden saldırı haberi geliyor.

http://www.hurriyet....at/27016322.asp

Türkler misavirperverdir tezi çürümüştür..

Müslümanın en büyük düşmanı müslümanlardır. Türkler kendi din kardeşi suriyelilere yaptığına bak. İslam tarihi müslümanların birbirine saldırmasıyla dolu.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...