Jump to content

Türk toplumu ahlaklı mı?!

Recommended Posts

Müslümanın en büyük düşmanı müslümanlardır. Türkler kendi din kardeşi suriyelilere yaptığına bak. İslam tarihi müslümanların birbirine saldırmasıyla dolu.

Delilik yer çekimi gibidir..Sadece hafifce itmek yeterlidir..

Bu müslümanlar da canavarlardır..Sadece arkadan itseniz bunları yeterlidir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste böyleee,

Nolan,ya sende Kürtsün yada kürtleri tanimiyorsun.

Ama ben onlari cok iyi tanyorum.

Iyi oku benim yazdiklarimi.

Kürtler

Devlet

Hüümet

polis

Cenderme

Hakm

Savci

Kanun

Yasa

Tanimaz,onlari görmekte istemezler.

Bu nedenle onlar busaydiklarimizdan uzakta yasarlar genelde.

Daglarda

Yaylalarda,

Ulasilmasi mümkün olmayan yerlerde yasarlardi ve yasarlar.

Bunlarin

poliside

cendermeside

Hakimide kendileridir.

Savaslara katilmamalaribir yana savasan eskrlerimize

Göderilen

Yiycekleri

Giyecekleri

Cephene ve silah götüren konvoylari soyarlardi

Sarikamisda 110,000 eskerin donmalarinin nedenleri Kürtlerdir.

Orduya ulastirilmak isteyen herseyi baskinlarla alip daglara cekilmislerdir.

Hicbir savasa katilmamislardir.Canakkala savasina ise hic katilmamislardir.

Belgelerde savastan kacanlar % 45 dir.

Güney dogu illerinden Canakkala savaslarina katilanlar her sehirden on tek insandan fazla degldir.

Bazi illerden bir iki kisi katilmistir.

Kürtleri Osmanli EHLILESTIRMEK icin iki Alay kumustur

Agalari subay esiret insanlarinida parali esker yapmislardir.

Bu alaylarin basinada birer Osmanli pasasi konmus.

Kürtler iki ay bu islalarda kalmislar.

Birgün sabah Alay komutanlari alaylarina gelmislerki Kürtleri koydunsa bul.

Ne kürtler var nede alaylarda silahlar.

Tümünü alip daglara kacmislardir.

Kürtler 18 kere ayaklanmisladir.

Devletin bu bölgeye yaptigi herseyi yikmislardir.

Türk

Ermeni köylerini soyup sogana cevirmislerdir

ÖldürülenEmeni gazataci Aksam gazatasinda yaptigim konusmamda biz Ermenileri öldürenler Türkler degil Kürtlerdir demisimdir deye aksam gazatasinda cikan yazinin küpürü hala bendfedir.

Götünüzün pohiyla Türkleri kötüleyecegine götünüzü yihayin. :D :D :D

POHLU galhmis SIDIKLIYI GÜLiY.

Vay sizi TUZLIYIMDA gohmayasiniz emi,.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
............Dedeniz

Dede,Reyhanlı'da kaçakçılık yapan kürtler öldürüldü..Biliyorsun..Bunların çoğu gençti-çocuktu..Şimdi bu kürtler,kaçakçılık yaparak Türkiye'yi ne kadar zarara uğrattılar?Sadece dertleri karınlarını doyurmak olan bu insanların ölümü için İYİ OLDU dedi bu ülkenin nerdeyse tamamı..Benim Akp'li arkadaşlarım gebersin kaçakçılar dediler..Halbuki kendileri de vergi kaçırıyorlar devletten..Hem de senede milyarlarca lira..Büyük rakamlar kaçırıyorlar..

Kürtler elektriği kaçak kullanıyorlar lafı var birde..Tamam,kullanıyorlar..Sende kullandırma..Önlemini al..Sen hiç bir şey yapmazsan bu insanlara,bu insanlarda elektriği kaçak kullanır..Benim yakınlarım(kürt değil bunlar) arasında kaçak elektrik kullananlar oldu..Ödeyemediler elektriği ve bu yola başvurdular..

Biraz TÜMEL düşünmek lazım,daha geniş açılardan bakmak lazım..

Kürtler 19.yüzyıldan beri,siyasi nedenlerle kullanılıyor..Bunun farkındayım ben..

Bu toplum ahlaksızdır ve bunu her türlü aktardım bu konuya..Nolan sen yanılıyorsun,Türkler ahlaklıdır diyecek varsa,buyursun konu açık...Benim ahlaksız lafım,tüm Türkiye'yi kapsıyor bu arada..Sadece Türk etnik kimliğini değil..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Nolan gardas suraya getirdiklerimi iyi OKU

stratejik belgeler

TÜRKİYE GÜNDEMi

Tarihten stratejik notlar

SADDAMIN CUMHURİYET MUHAFIZLARI VE BİZDEKİ ASKER KAÇAKLARI (% 45)

TARİHE ŞAŞI BAKANLAR

''YANLIŞLARI BİLE BİLE KABULLENMEK MECBURİYETİNDE OLMAMALIYIZ

ÇANAKKALE ve KURTULUŞ SAVAŞINA KÜRTLER KATILDIMI?

Atatürk şehitlere ihanet etmiş!

DTP'li Muş milletvekili Sırrı Sakık Çanakkale Şehitlikleri'ni gezmiş ve şu açıklamalarda bulunmuş:

"Bu ülkede burada yatan şehitlerin ruhuna uygun bir cumhuriyet oluşturmak istiyoruz. Eminim ki, onların ruhu bizi izliyor. Burada şehit düşen Muşlusu, Şırnaklısı, Vanlısı, Gazianteplisi, İstanbullusu, Trabzonlusu hepsinin ruhu bizi izliyor. Hepsi diyor ki, bizim ruhumuzun şad olması için barışı ve kardeşliği savunun. Hepimize görevler düşüyor, Kürdüyle, Türk'üyle. Demokrasiden yana olan herkesin ortak bir vatan için ortak sorunluluklar düşüyor."

Ne kadar güzel diyebilirsiniz içinizden, işte adam kalkmış Çanakkale Şehitlikleri'ne kadar gitmiş, orada şehitlerimiz için dua etmiş.

Ama olay elbette öyle değil. DTP'nin Çanakkale'de il kongresi varmış, Sırrı Sakık da kongre için gitmiş Çanakkale'ye, şehitlerimiz için değil!

Ama Çanakkale'ye kadar gitmişken şehitliklere de uğramış ve şehitler üzerinden bölücülük yapmaya kalkmış. Sözde Kürtler Çanakkale'de savaşmışlar.

Sözlerinin devamında ise Atatürk'e saldırmış ve Atatürk'ün Kürtlere ihanet ettiğini buyurmuş. Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda Kürtler Türklerin yanında savaşmış ama Atatürk onların hakkını vermemiş. Yani klasik bölücü Kürtçü tezleri tekrarlamış Sırrı Sakık.

Ama Sırrı Sakık'ın bu bölücü tezlerini bugün Türkiye'de neredeyse herkes savunuyor. Kimisi hararetle, kimisi inanarak, kimisi inanmak isteyerek. En önemlisi de bu sonuncusu, Türkiye'nin büyük çoğunluğu buna inanmak istiyor. Ama büyük çoğunluk derken, kendisine Türk diyenlerin büyük çoğunluğunu kastediyoruz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ama tarih elbette bambaşka. Kimileri inanmak istemese de, kabullenmek istemese de, Kürtler ne Çanakkale Savaşı'nda ne de Kurtuluş Savaşı'nda vardı.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda Kürtler neredeydi?

Kürtler çok istiyorlarsa şunu diyebilirler; biz Kurtuluş Savaşı'nda ve Çanakkale'de fiili olarak bulunamadık, çünkü o dönemin koşulları uygun değildi ama o mücadeleyi can-ı gönülden destekledik ve destekliyoruz.

Ama iş fiili katılıma gelince, biz aynı cephede omuz omuza Türklerle birlikte savaştık demeye gelince; orada durmalılar. Çünkü bu savaşlara kimler katıldı, kimler katılmadı ortada BELGELER.

Çanakkale Savaşı'nda Osmanlı Ordusu'nun resmi kaybı 48 bin asker.

Peki bu 48 bin şehidimizin nerelerden gelip Çanakkale'de öldüğü biliniyor mu?

Elbette biliniyor.

Her bir şehidin, ana-baba adından tutun köyüne kadar kim oldukları biliniyor.

Peki Çanakkale'de kimler şehit olmuş?

48 bin şehidin 992 tanesi Güneydoğu'dan katılmış.

Yani %2'si.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ama bu rakam da bizi yanıltmasın, bu 992 kişinin 502'si de Antep'ten katılmış.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mesela Sırrı Sakık'ın memleketi Muş'tan kaç kişi şehit olmuş?

7 kişi!

Diyarbakır'dan 49,

Van'dan 36,

Siirt'ten 40,

Mardin'den 7 kişi.

Görüldüğü gibi rakamlar ortada: Kürtler pek Çanakkale'ye uğramamış!

Peki Kurtuluş Savaşı'nda durum farklı mı?

Orada da durum oran olarak aynı.

Toplam 35 bin resmi şehidimiz var Kurtuluş Savaşı'nda.

Bunların 685'i Güneydoğu doğumlu. Oran olarak yine %2

Sırrı Sakık'ın memleketi Muş'tan katılım bu defa çok yüksek olmuş ki şehit sayısı 18

Yani rakamlara baktığımızda görüyoruz ki Kürtler Kurtuluş Savaşı'nda da ortalıkta gözükmüyorlardi...

Kürtlere kardeşlik soruları

Ama biz yine de geçmişi çok kurcalamaktan yana değiliz.

Kürtler bu rakamları unutabilirler,

biz de unutabiliriz, yeter ki günümüze gelelim ve anlaşalım.

O halde bir de şu sorulara cevap arayalım.

Mesela Sırrı Sakık ve diğer DTP'li milletvekillerine ya da onlarla aynı yolda yürüyenlere soralım.

Ailenizde kaç kişi Çanakkale Savaşı'nda,

kaç kişi Kurtuluş Savaşı'nda şehit oldu?

Şehit olmasa bile ailenizde hiç bu savaşlara katılmış dedeleriniz var mı?

Onlar size Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı anılarını anlattılar mı?

Ve devam edelim sormaya...

Ailenizde kaç kişi şu ana kadar PKK için savaşırken öldü?

Hâlâ PKK'da savaşan akrabalarınız var mı?

Mesela Sırrı Sakık'ın yanıtlaması çok kolay olacaktır

çünkü ağabeyi Şemdin Sakık PKK'nın Apo'dan sonraki ikinci adamıydı ve şu an hapiste!

Bu arada şunu da soralım kaç akrabanız PKK davasından içerde yatıyor?

Bu soruların cevapları yeterince aydınlatıcı olacaktır elbette.

Ama madem yine de biz bu ülke için savaştık diyorlar, onu da kabul edelim yalnız şunları onların ağzından duymak istiyoruz.

Evet bunları diyebilir misiniz:

Biz Kürtler, Çanakkale'de İngilizlere karşı Türklerin yanında savaştık.

Biz Kürtler, Kurtuluş Savaşı'nda Yunanlara karşı Türklerin yanında savaştık.

Biz Kürtler, Fransız işgali sırasında Antep'te, Maraş'ta, Urfa'da Fransızlara karşı Türklerin yanında savaştık.

Biz Kürtler, İngilizler işgal ettiği sırada Musul ve Kerkük'te İngilizlere karşı Türkleri destekledik.

Evet desinler görelim;

biz Kürtler,

İngilizlere,

Fransızlara,

Yunanlara karşı savaştık desinler!

Diyemezler,

çünkü İngilizler,

Fransızlar

ve Yunanlar hemen arşivleri açar

ve Kürtlerin kimin yanında olduğunu açıklarlar.

Kaldı ki

madem siz bize karşı savaştınız

o zaman size desteğimizi çekiyoruz derler.

Kolay mı...

İngilizlerin,

Fransızların desteğini çektiğini bir düşünün, Kürtler ne yapar!..

Evet bu soruların cevabını alabilirsek,

o zaman biz de Türk-Kürt kardeşliğine inanabileceğiz.

GÖKÇE FIRAT(Sayı 240, 15/06/2009)

Tolon:Nolan okuduysan FiKRiNi söyleki ZiKRiNi bilebilelim emmiogli

Eziz ve leziz gardasim

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Biz Kürtler, Fransız işgali sırasında Antep'te, Maraş'ta, Urfa'da Fransızlara karşı Türklerin yanında savaştık.

Dede,bu yazıyı yazan aymaz,bu cümlesi ile sığlığını belli etmiş..Antep-Maraş ve Urfa'nın çoğu kürttür..Bu şehirleri emperyalistlerden temizleyenler kürttür..

Bu şehirlerin emperyalistlerden temizlenmesine kaç tane Türk yardım etmiş?Böyle saçma bir soru sorulabilir mi?Sorulamaz tabi..

Çanakkale'de kürtler yoktu diye,kürtlere pislik atan;emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmektedir..

Sitelerde Paylaş

Dede,bu yazıyı yazan aymaz,bu cümlesi ile sığlığını belli etmiş..Antep-Maraş ve Urfa'nın çoğu kürttür..Bu şehirleri emperyalistlerden temizleyenler kürttür..

Bu şehirlerin emperyalistlerden temizlenmesine kaç tane Türk yardım etmiş?Böyle saçma bir soru sorulabilir mi?Sorulamaz tabi..

Çanakkale'de kürtler yoktu diye,kürtlere pislik atan;emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmektedir..

Nolan o Antep ve Maraş Türk Şehridir. Antep - Maraş direnişinin komutanları Maraş milletvekili Arslan Toğuzata diğeride Antepli Kılıç Ali'dir.İkiside Türktür. Tabiki Kürtler savaştı boşuna Şanlı Urfa denilmiyor. Şanı direnişten.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Nolan gardas,Bu yazilanlar genel kurmaylarin tutanaklarindan alinmistir Arabin iki ayahli Allahinda yalan olurda genel kurmayin tutanaklarinda yalan yanlis olmaz

Su anda Yurt disindayim, dönüsümde bu belgelerin resmisini genel kurmay sitelerinden alip buralara asabilirim.

Kütleri batililar kulanmaktadir.

isidi güclendiren,onlara arka veren Amarika ve AB dir.

Ama kürtlere dokunmama sartiyla

Osarti asip kürtlere sadiran iside amarika dediki biz size yardim ediyürsek sözümüzden disari cikmayacaktiniz.

Siz kütlere saldirmakla siniri astiniz bu tokat onunicindir,.

Anladinda bildinmi NOLAN.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Nolan o Antep ve Maraş Türk Şehridir. Antep - Maraş direnişinin komutanları Maraş milletvekili Arslan Toğuzata diğeride Antepli Kılıç Ali'dir.İkiside Türktür. Tabiki Kürtler savaştı boşuna Şanlı Urfa denilmiyor. Şanı direnişten.

Sonuçta o coğrafyada emperyalistlerle(Fransız-İngiliz) savaşanlar kürtlerdir..Çanakkale'de savaşanlar,doğuda Fransızlara karşı savaşmadılar..Bizim Türklerin mantığını Kürtlerde kullanıp,siz de bize Fransızlarla savaşırken yardım etmediniz diyebilirler..Türklerin Çanakkale'de kürtler yoktu lafı,tamamen boş bir laftır..

Iste böyleee,

Nolan gardas,Bu yazilanlar genel kurmaylarin tutanaklarindan alinmistir Arabin iki ayahli Allahinda yalan olurda genel kurmayin tutanaklarinda yalan yanlis olmaz

Dede,genelkurmaya niye bu kadar güveniyorsun?

Ben kimseye güvenmem..

Ben size anlatamıyorum galiba..Kürtlere biz sahip çıkmadık,bu insanların dertlerini dinlemedik,bu insanlara yardım etmedik,sürekli bu insanları aşağıladık,bu insanların yaşadığı coğrafyaya ekonomik yardımlar yapmadık,bu insanların çocukları okusun diye çaba sarf etmedik,...vb

Bu insanlar da 19.yüzyıldan beri emperyalistlere göz kırptılar..

Ne demek istediğimi bir atasözü ile aktarayım;

Kızı gönlüne göre bırakırsan,ya davulcuya kaçar,ya zurnacıya..

Türkler,kürtleri kucaklamadı ve kürtlerde emperyalistlerin kucağına oturdu ve oturmaya devam ediyor..

Neyse,konu dışına çok çıktık..Kürtlerle ilgili bir konuda devam ederiz belki..Burada bu toplumun ahlaksızlığını konuşalım..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Van depreminde yapılan onca yardımdan sonra kürt vatandaşın ''bizi 7,2 yıkmadı tc mi yıkacak'' isimli pankart açmasını nasıl karşılıyorsun?

Böyle zihniyete sahip insanlar varken sen suçu tek tarafa atamazsın.

Türk tarafı suçlu,Kürt tarafı masum demiyorum..Kürtler 2 yüzyıldır kullanılıyor diyorum ve hâlâ kullanılıyorlar..Kürtler kullanılırken,bizimkilerde bağımsız kalmıyorlar..Bizimkiler de,emperyalistlerin finoluğunu yapıyorlar..Herkesi emperyalistlerin kullandığı bir ülkenin geleceği,kapkaranlıktır..

Sitelerde Paylaş

Sonuçta o coğrafyada emperyalistlerle(Fransız-İngiliz) savaşanlar kürtlerdir..Çanakkale'de savaşanlar,doğuda Fransızlara karşı savaşmadılar..Bizim Türklerin mantığını Kürtlerde kullanıp,siz de bize Fransızlarla savaşırken yardım etmediniz diyebilirler..Türklerin Çanakkale'de kürtler yoktu lafı,tamamen boş bir laftır..

Neyse,konu dışına çok çıktık..Kürtlerle ilgili bir konuda devam ederiz belki..Burada bu toplumun ahlaksızlığını konuşalım..

Sevgili Nolan,

Evet konu sapmış biran önce tekrar ahlak konusuna dönmek gerek ama bir hatayı da düzeltmek gerekir bu arada. Bu Maraş ve Antep Kürttür algısını nereden edindin bilmiyorum ama her iki bölgeyi de avucumun içi gibi bilen birisi olarak söyleyebilirim ki Maraş'ta doğru düzgün Kürt nüfus yoktur, Antep'te bir biraz vardır ama Kurtuluş savaşıyla uzaktan yakından filan bir ilgileri yoktur. Belki Urfa üzerinden örneğini versen daha doğru olurdu diyeceğim ama maalesef bu seferde Urfalı Arap ve Türkmenlerden Kürt aşiretlerin Kurtuluş savaşında destek değil köstek olduğu itirazını duyabilirsin ki ben çok duymuşumdur. En iyisi sen bu örnekleri boş ver :)

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...