Jump to content

Forumda AKP li Atesit Varmı ?

Recommended Posts

Irakta amerikalı askerler seri tecavüz yaparken akp hükümeti tek kelime etmedi.Çünkü tayyipin allahı amerikadır bu yüzden belki ateist değildir.

Amerikalılar tecavüz yapmıyor. Müslümanlar birbirine tecavüz ediyor. Irakı b.k çukuruna çeviren kesim müslümanların kendisi. Iraklılar kendisi ülkeyi bu hale getirdi.

Tayyibin allahı amerika değil.

Günümüzün en büyük tanrısı para tanrısına inanıyor. Siyaset adamları hiç birşeye inanmazlar onlar para peşinde koşarlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Amerikalılar tecavüz yapmıyor. Müslümanlar birbirine tecavüz ediyor. Irakı b.k çukuruna çeviren kesim müslümanların kendisi. Iraklılar kendisi ülkeyi bu hale getirdi.

Tayyibin allahı amerika değil.

Günümüzün en büyük tanrısı para tanrısına inanıyor. Siyaset adamları hiç birşeye inanmazlar onlar para peşinde koşarlar.

yanlış düşünüyorsun amerika paranın ilahıdır amerikasız para çöptür. Amerikan askerlerinin binlerce kare fotoları var ıraklı kadınlarla hertürlüsünden.
Sitelerde Paylaş

İşid el kaide boko haram bu kişiler gerçek müslümanlar. Ben sizin terörist dediğiniz insanlara daha çok saygı duyarım.

Kuranı okuyup şeriatı savunmayan kişi sahtekardır. Akp iktidarı elinde tutuğu halde şeriatı getirmedi neden kendisi islama inanmıyor.

Daha tehlikleli olanlar müslüman görünümlü ateistler. Akp gibi ateist partiler daha tehlikeli. Bu partiler müslüman görünürlar ama ateisttir.

Bu tip ateistler rantçı olurlar hırsız olurlar soyguncu olurlar.

El Kaidec, Boko Haramcı, İŞİD'ci kaç tane ülke görebilirsin? Dünya buna izin verir mi? Eğer dünyada her yerde avlanan birisiyseniz, "evet ben avladığınız adamlardanım gelin beni avlayın" mı diyeceksin? Elbet ki kendilerine karşı olan tehlikenin boyutuna uygun olarak kendi gerçek kimliklerini gizliyor olabilirler. Bakın daha yeni İŞİD Musul'ü ele geçirdi. ABD şimdiden askeri operasyon yapayim şeklinde önerdi Iraq hükümetine. Bunun anlamı nedir? Demek ki açık açık bu işi yürüttün mü gelip başına binerler. Demek ki gizli gizli yapacaksın. Ne kadar uzun süre devletin başında kalırsan, gelecekte düşüncelerini daha açık bir şekilde ifade edebilmek için o kadar çok şansın olur. Zaten gizli gizili o bahsettiğin terörist gruplara silah desteğinde bulunanlar akp değil mi? Daha fazla ne şekilde destek olabilir ki gizli gizli işini yapan bir grup?

Ayrıca ateist olan niye müslümanlığı yaymak ister ki? Müslümanlık zaten ateistlere düşman bir düzen. Hangi ateist böyle düşman düzeni savunarak parasına puluna düşkünlük gösterir ki? Ahmaklıktır bu.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok merak etim,Akp nin dini suistimal etmesine katılmayan ama yok arkadaş adamlar da ülkeyi iyi yönetiyor diyebilecek ateist arkadaşlar varmıdır ?

Şu şu konularda iyi yaptılar ben beğeniyorum diyecek...

Ben bu dili çok yanılış buluyorum insanın inancı var yada yok diye illaki bir ideolojiye ait olması gerekmez Bu yaklaşımı çevremdeki müslümanlardan çok duydum . Ateist olduğumu öğrenenin ilk lafı komünistmisin olurdu mesela. Halbuki komünizmden hiç hazzetmem . İnsanları bir kalıba sokmaya çalışmaktan vazgeçmek gerek . Bir lideri yada bir partinin doğru yaptığı şeylerde olabilir yanlışlarıda olabilir . Örnek olarak ben bu ülkede bunları yazıp konuşabiliryorsam hatta ateist olmamı bile Atatürke borçluyum ama bu Atatürkün her yaptığının doğru olduğu anlamına gelmez. Akp ye asla oy vermedim ama liberalizm savunan biri olarak ben akp yi ekonomi yönetimi olarak başarılı buluyordum ama onunda sonu geldi artık çünkü sıcak parayla ancak bir yere kadar büyüyebilirsiniz Akp gerekli eğtim reformlarını yapmadı tam tersini yaptı ab hedefinden uzaklaştı eski devletçi faşist zihniyete geri döndü elbet bununun bedeli ekonomik kriz olarak geri dönecek yakındır. Ayırca akp nin her ne kadar samimiliği kuşukulu olsada kürt sorunu yaklaşımını doğru buluyorum kürt sorunu çözülmeden bu ülkeyi bir üst seviye taşımak imkansız buda millyetçi hamaset edebiyatı ile olmaz gerekirse oy kaybetmeyi göze alıp çözmesi gerekirdi. Ancak RTE kendi istikbali için bu işi sulandırdı bu saatten sonra bu sorunda zor çözülür.Akp yi bir deney olarak görüyorum bir orta yol böyle bir milletten batı tipi demokrasiyi özümsemiş çağdaş seküler bir parti çıkmasını beklemek aptallık olur akp bir yaklaşım ellbet bu millette deneye deneye doğru yolu bulacak arada bir sürü nesil telef olsada bu mutlaka olacak. Türkiyede demokrasi anlayışı yavaşda olsa gelişiyor. Ben bunu sokakta net bir şekilde görüp yaşıyorum.Beraber yaşadığımız insanları birer düşman olarak görmekten vazgeçmek gerek bu dil onların dili bile olsa daha itidali davranmak lazım . Çünkü karşılıklı hakaret aşağılama insanları daha çok rte ye yönlendiyiror .

Sitelerde Paylaş

yanlış düşünüyorsun amerika paranın ilahıdır amerikasız para çöptür. Amerikan askerlerinin binlerce kare fotoları var ıraklı kadınlarla hertürlüsünden.

Irak'ın kalantor zenginlerinin de rus kızlarıyla binlerce fotosu ve anısı var bu neyi ispatlayacaksa. Bu arada amerikan üssünde de çalıştım sektörüm inşaat olduğu için. Kantininde her türlü kondom vardı,kadın subayları da gördüm, insanın aptal olması lazım o subay kadınlarıyla ilgilenmeyip de aç fukara bakımsız ıraklı kadınlara uçkur çözmesi için.

Sitelerde Paylaş

Irak'ın kalantor zenginlerinin de rus kızlarıyla binlerce fotosu ve anısı var bu neyi ispatlayacaksa. Bu arada amerikan üssünde de çalıştım sektörüm inşaat olduğu için. Kantininde her türlü kondom vardı,kadın subayları da gördüm, insanın aptal olması lazım o subay kadınlarıyla ilgilenmeyip de aç fukara bakımsız ıraklı kadınlara uçkur çözmesi için.

Amerikan askerleri neden böyle birşey yaptı bilmem ama tayipten destek gördüler

Sitelerde Paylaş

Ben bu dili çok yanılış buluyorum insanın inancı var yada yok diye illaki bir ideolojiye ait olması gerekmez Bu yaklaşımı çevremdeki müslümanlardan çok duydum . Ateist olduğumu öğrenenin ilk lafı komünistmisin olurdu mesela. Halbuki komünizmden hiç hazzetmem . İnsanları bir kalıba sokmaya çalışmaktan vazgeçmek gerek . Bir lideri yada bir partinin doğru yaptığı şeylerde olabilir yanlışlarıda olabilir . Örnek olarak ben bu ülkede bunları yazıp konuşabiliryorsam hatta ateist olmamı bile Atatürke borçluyum ama bu Atatürkün her yaptığının doğru olduğu anlamına gelmez. Akp ye asla oy vermedim ama liberalizm savunan biri olarak ben akp yi ekonomi yönetimi olarak başarılı buluyordum ama onunda sonu geldi artık çünkü sıcak parayla ancak bir yere kadar büyüyebilirsiniz Akp gerekli eğtim reformlarını yapmadı tam tersini yaptı ab hedefinden uzaklaştı eski devletçi faşist zihniyete geri döndü elbet bununun bedeli ekonomik kriz olarak geri dönecek yakındır. Ayırca akp nin her ne kadar samimiliği kuşukulu olsada kürt sorunu yaklaşımını doğru buluyorum kürt sorunu çözülmeden bu ülkeyi bir üst seviye taşımak imkansız buda millyetçi hamaset edebiyatı ile olmaz gerekirse oy kaybetmeyi göze alıp çözmesi gerekirdi. Ancak RTE kendi istikbali için bu işi sulandırdı bu saatten sonra bu sorunda zor çözülür.Akp yi bir deney olarak görüyorum bir orta yol böyle bir milletten batı tipi demokrasiyi özümsemiş çağdaş seküler bir parti çıkmasını beklemek aptallık olur akp bir yaklaşım ellbet bu millette deneye deneye doğru yolu bulacak arada bir sürü nesil telef olsada bu mutlaka olacak. Türkiyede demokrasi anlayışı yavaşda olsa gelişiyor. Ben bunu sokakta net bir şekilde görüp yaşıyorum.Beraber yaşadığımız insanları birer düşman olarak görmekten vazgeçmek gerek bu dil onların dili bile olsa daha itidali davranmak lazım . Çünkü karşılıklı hakaret aşağılama insanları daha çok rte ye yönlendiyiror .

İşte bende tam senin bahsettiğin kişileri düşünerek konu açmıştım.

Kendinide bunlara katmışsın.Saygı duyarım...

Kimlerden bahsettiğimi anladın mı ?

Liberral olup akp destekçilerinden bahsetmiştim.

Mesela,Mehmet Barlas,yada Rasim Ozan gibi liberallerin ben ateist olduğunu düşünüyorum.Yani dine islama falan inanmıyorlar...

Ama Akp destekçileri.Demekki liberal anlamda başarılı buluyorlar akp hükümetini...

Sitelerde Paylaş

İşte bende tam senin bahsettiğin kişileri düşünerek konu açmıştım.

Kendinide bunlara katmışsın.Saygı duyarım...

Kimlerden bahsettiğimi anladın mı ?

Liberral olup akp destekçilerinden bahsetmiştim.

Mesela,Mehmet Barlas,yada Rasim Ozan gibi liberallerin ben ateist olduğunu düşünüyorum.Yani dine islama falan inanmıyorlar...

Ama Akp destekçileri.Demekki liberal anlamda başarılı buluyorlar akp hükümetini...

Liberallerin çoğu akpye desteği bıraktı kalanlar sadece kendi şahsi çıkarları için kalıyor. Türkiyede çoğu insan akp ye bayılmıyor ama hani bi tabir vardır ehveni şer diye insanlar akpyi öyle görüyorlar . Bununda haklı bir çok gerekçesi var. Ben 90 larda büyüdüm ekonomik ve siyasi çalkantılara şahit oldum.Hep bir arayış vardı insanlarda mesala benim ailem 1995 seçimlerinde erbakana oy verdi 1999 da ecevite bunun arkasında ideoloji falan yoktu sadece mevcut sistem bir türlü istikrarlı yürümüyordu insanlar enflasyondan devalüasyondan bıkmıştı sonunda babamın iş yeri 2001 de battı ve gitti 2002 de akpye oy verdi . Son on yıldır enflasyon yüzde yirimin altında faizlerde böyle azaldı eskiden asla kredi çekip ev alamayacak olan insanlar ev sahibi oldular. Tabiki bütün bunları akp planlamadı eğer kemal dervişin programına sadık kalınmasaydı hiç biri olmazdı ama buda bir başarı sayılmalı bununda nedeni akpde ali babacan gibi mehmet şimşek gibi iyi tahsil görmüş insanlar var bu konuda katkıları çok büyük hatta eğer ali babacan başbakan kadar güçlü olsa sosyal devlet ayağına bir çok populist politika uygulanmazdı.

Sitelerde Paylaş

Liberal anlamda ne demektir?

Türkiye'de liberal olarak adlandırdığımız kişiler, bu sözcüğün kaypak anlamına denk düşerler. Bunun haricinde ne ekonomik, ne politik, ne sosyolojik herhangi bir bilgileri veya duruşları vardır. AKPnin ekonomi polititalarına övgüler düzerler; ekonomiden anladıkları için değil, en az bir kaç ihalede parmakları olduğu veya en azından akpden beslendikleri içindir.

AKPnin avam güruhundaki ortak söylem özetle: onların döneminde cebimize para girdi, şeklindedir. Ekonomik politikalarını başarılı buluyorum da avamdan olmayan, ama aynı kafadaki kaypakların ifadesidir.

Bunun dışında akp hangi ekonomik alanda atılım sağlamıştır? Yağma ve talan dışında neleri kolaylaştırmıştır. Serbest ticaretin ancak belirli kesimlere, ithalat biçimindeki yansımasından başka ne sağlamıştır? Devlet, birey ve toplum üzerinde hangi gelişmeleri sağlamıştır?

AKP hükümetini ekonomik anlamda başarılı buluyorum, ama sıcak para ile bir yere kadar ilerlenebiliyor ancak ezberlenmiş bir cümledir. Bütün liboşlardan duymak mümkündür. Sıcak para ne demektir? Sıcak para ile ekonomi döndürmek ne demektir? Böyle bir ekonomi nasıl başarılı bulunur?

Sitelerde Paylaş

Liberal lik bir ideolojimidir ?

Walla liberak deyince benim aklıma şu geliyor.

Büyük balık küçük balığı yutar.Doğanın kanunu...

Güçlünün yanında dur,sende kazan...

Liberal diyince aklıma bunlar geliyor :)

Siyasi anlamda ama şöyle bir gerçekte var.İnsan kendisini hiçbir ideoloji kalıbına koymuyorsa liberal olabiliyor.

Düşünün,adam dindar değil solcu değil mhp li değil kürt değil.Hani derler ya merkez sağ parti...

Sanırım liberaller bu tanıma uyuyor dimi :)

Sitelerde Paylaş

Ateist olmak, ayni zaman belli bir siyasi görüse sahip olmak zorunda kalmak anlamina gelmemesi lazim.

Milliyetci bir ateist olabilirsiniz.

Ben bit ateist olarak illede Kemal Kilacdaroglunu tercih etmak zorunda degilim.

Illede bir komunist, yada solcu olmak zorunda da degilim.

Bir ateist mutlaka Akp yi cogu konuda elestirecektir, o ayri konu, ama ciddi bir alternativ ve muhalefet olmadigi sürece, akp li ateistlere de alisacagiz.

Sitelerde Paylaş
Son on yıldır enflasyon yüzde yirimin altında faizlerde böyle azaldı eskiden asla kredi çekip ev alamayacak olan insanlar ev sahibi oldular. Tabiki bütün bunları akp planlamadı eğer kemal dervişin programına sadık kalınmasaydı hiç biri olmazdı ama buda bir başarı sayılmalı bununda nedeni akpde ali babacan gibi mehmet şimşek gibi iyi tahsil görmüş insanlar var bu konuda katkıları çok büyük hatta eğer ali babacan başbakan kadar güçlü olsa sosyal devlet ayağına bir çok populist politika uygulanmazdı.

Kemal Derviş'i,Mehmet Şimşek'i,Ali Babacan'ı mı övüyorsunuz bize?

İnsanlar ev sahibi olmuş diye,bu süreci başarılı mı sayalım yani?

Şaka yapıyorsunuz sanırım..!

Bir ateist mutlaka Akp yi cogu konuda elestirecektir, o ayri konu, ama ciddi bir alternativ ve muhalefet olmadigi sürece, akp li ateistlere de alisacagiz.

Akp'li ateist olamaz..Bunun adı akıl hastalığıdır,başka da bir şey değil..Böyle kişiler var ve cesaretleri varsa,burada karşımıza çıksınlar..

Akp'yi destekleseler bile,karşımıza çıkamaz bu kişiler..Çünkü rezil ederiz bu kişileri burada..En başta ben çıkarım karşılarına..

Kapanan agnostik.nette bir tane böyle birisi vardı..Dikildim karşısına,bir daha foruma girmedi..

Yani Akp'li ateistlere alışamayız..!

Sitelerde Paylaş

Akp'yi destekleseler bile,karşımıza çıkamaz bu kişiler..Çünkü rezil ederiz bu kişileri burada..En başta ben çıkarım karşılarına..

Kapanan agnostik.nette bir tane böyle birisi vardı..Dikildim karşısına,bir daha foruma girmedi..

:)

Nolan sen bir harikasın, ne yaptın adama?

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Molan şaka yapmış.

Reich diye bir üye vardı,agnostik.net'in adminlerindendi,çok güzel paylaşımcı ve araştırmacıydı ama bir gün ,artık ağzından mı kaçırdı ne yaptı bilmiyorum,akp nin yaptığı bazı şeyleri beğendiğini ve desteklediğini yazdı.

Sırf Molan değil ben de dahil bir çok üye ile tartışmaya girdi,koca sitede bunu destekleyen tek bir dinsiz olmadığı için,sanırım bunaldı ve foruma veda etti.

Çok iyi bir araştırmacı ve paylaşımcıydı,ama akp yi desteklemesi bu özelliklerinin alıp götürdü.

Sitelerde Paylaş

Bir şey yaptığım yok..Akp'yi destekleyen bir dinsiz olamayacağını söyledim sadece..Tabi biraz kızdım da :)

Bu insanlar hakikaten iğrenç..Müslümanlara ben fazla kızamıyorum,çünkü müslümanları çok iyi tanıyorum ve bende uzun zaman müslümandım ama Akp'yi destekleyip müslüman olmadığını söyleyenlere fena kızıyorum..Tepemi attırıyor bu insanlar(?)..

Yukarıda Osiris,insanlar ev sahibi oluyor demiş mesela..Kardeşim azıcık izan lütfen..Azıcık ya..

Birileri,(sırf para yüzünden) güvenlik tedbiri alınmadığı için çalıştığı inşaatta ölecek ama ben uygun kredi ile ev sahibi oldum diye sevineceğim ha..

Böyle düşünen insanları okyanusun ortasına bırakacaksın..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Molan şaka yapmış.

Reich diye bir üye vardı,agnostik.net'in adminlerindendi,çok güzel paylaşımcı ve araştırmacıydı ama bir gün ,artık ağzından mı kaçırdı ne yaptı bilmiyorum,akp nin yaptığı bazı şeyleri beğendiğini ve desteklediğini yazdı.

Sırf Molan değil ben de dahil bir çok üye ile tartışmaya girdi,koca sitede bunu destekleyen tek bir dinsiz olmadığı için,sanırım bunaldı ve foruma veda etti.

Çok iyi bir araştırmacı ve paylaşımcıydı,ama akp yi desteklemesi bu özelliklerinin alıp götürdü.

Onun araştırmasını yerim abicim..

İlahiyatçılar da profesör ona kalsa ama hepsi cahil insanların sırtından geçinen asalaklar..

Sitelerde Paylaş

Onun araştırmasını yerim abicim..

İlahiyatçılar da profesör ona kalsa ama hepsi cahil insanların sırtından geçinen asalaklar..

Salla gitsin.

Bir dinsizin hele ki ateist birinin,a..k..p sini desteklemesi olacak şey değildir.

12 senede ülkenin a.k dular,istedikleri kadar hizmet yapsalar da,ülkenin bir çok değerini yok ettiler,

Eğer Türkiye olarak insan haklarında ve bir çok dalda son sıralardaysak, sokmuşum o ülkenin ekonomisine de kalkınmasına da.

Sitelerde Paylaş

Salla gitsin.

Bir dinsizin hele ki ateist birinin,a..k..p sini desteklemesi olacak şey değildir.

12 senede ülkenin a.k dular,istedikleri kadar hizmet yapsalar da,ülkenin bir çok değerini yok ettiler,

Eğer Türkiye olarak insan haklarında ve bir çok dalda son sıralardaysak, sokmuşum o ülkenin ekonomisine de kalkınmasına da.

Akp'yi 12 senedir anlayamamış birisi,bu ülkede boşuna yaşıyordur..Akp'yi çıkarı için(ev aldık,araba aldık,işler tıkırında)destekleyen bir dinsiz de,Akp'lilerden daha iğrenç birisidir..Akp'yi destekleyen müslümanlar anlaşılabilir ama bir dinsizin Akp'yi desteklemesi anlaşılamaz..

Sitelerde Paylaş

Görüşlerinizde haklı olmanızla birlikte;

"Sokmuşum, yerim" vs. gibi itici kelimelerle tartışmak, devrimci veya insani üslupla örtüşmüyor.

Aynı kelimelerle size karşılık veren bir insanla tartışma yürütülebilirmi? Yürütülürse eğer nereye kadar?

Uslublu bir dille daha etkileyici olunulabilir. Benim gibi çok tartışmacı olmayanlarda okuyor yazdıklarınızı.

Amacımız karşı fikirleri sindirip kaçırtmak değil, kazanmak olmalı. "Yok onlar kazanılmaz" fikri de bilimsel olmaz.

Benden bu kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...