Jump to content

Kürtleri sevme zorunluluğu ve baskısı

Recommended Posts

Kürtleri sevmiyorum dediğimde herkes bana faşist gözüyle bakıyor.

Peki gerçekten faşist miyim ? Bilmiyorum.

Düşüncelerimi sizlere anlatayım buna siz karar verin.

Biz küçüklüğümden beri İzmir'de yaşıyoruz ve bu şehrin okullarında eğitim gördüm.Eğitim; öğrencileri tek bir kalıba sokup, vatan sevgisi aşılayıp, vatansever ve düşünebilen bireyler yetiştirmek istiyor.İlkokulda sınıfta sadece 1-2 kürt çocuk vardı.Genel olarak onlardan korkardık çünkü kavgacı tiplerdi.Ama kesinlikle onları dışlamıyorduk.Ortaokulda yavaş yavaş büyümeye başladık,çevreyi ve insanları daha iyi tanımaya başladık.Bizim okulun önlerine,okul çıkışında kürt çocukları gelirdi ve sevmedikleri eli yüzü düzgün çocukları döverlerdi.Bende bir defa onlardan bir tokat yediğimi hatırlıyorum.Düzgün giyinen çocukları(göze batan çocukları) artistik yapıyo diye döverlerdi.Biz onlara bulaşmaktan korkardık,çünkü çok abileri ve çok tanıdıkları vardı.Bizim aile yapımız onlardan farklıydı biz 1-2 kardeştik,Onlar ise 10 civarındaydı.Liseye başladığımızda birsürü güzel hayallerimizide, sırt çantasına katar yanımıza götürürdük.Kızlarıda tanımak onlarla konuşmak yeni yeni dostlar edinmek istiyorduk.Liseye ilk başladığımda sınıfımda tanıdığım, tek bi çocuk vardı.O da bizim mahhallede yaşan bir kürttü.Saolsun onlar yüzünden uyuşturucuyu ve sigarayı tanıdım.Neyse gelelim kızlara ..Zaten her kızla çıkamazdık,mesela kürtlerin sevdiği kızlarla çıkarsak onlar arkadaşlarıyla birlikte okul çıkışında elinde bıçak vb. aletlerle beklerlerdi bizi.Kavga bir prestij meselesiydi.Mesela kavgaya girdim şunu dövdüm gibi konulardan bahsetmek sana duyulan saygıyı arttırırdı.Bu yüzden bizim bazı türk çocukları kürtlerin peşinden ayrılmazdı.Mesela arkalarından kürtlere laf ederlerdi ama yanlarına gittiklerinde abi falan derlerdi onlara.Çünkü bi kavga olduğun kürtler en büyük gücü olurdu.Kürtlerin bir duruşu vardı.Elinde tespi sallana sallana yürüme vb..Bu tür hareketleri bize bulaştırdılar doğu kültürünü batıyada taşıdılar.Kürtlere özenen türk çocukları onlar gibi davranıyor onlar gibi konuşmaya başlıyor.Sınıfımdaki kürt çocuğun türk bayrağını yere atıp üstüne ayakkabıyla bastığına,kitabındaki Atatürk resmine karaladığına şahit oldum.O zamanlar bişey demiyordum.Daha doğrusu onunla ters düşmeye korkuyordum.Bizim okulda birde kürt aşireti vardı onlardanda biraz bahsedeyim.Bıçakçılar diyorduk biz onlara soyadlarından dolayı.Heryerde kuzenleri heryerde abileri heryerde tanıdıklarıı vardı.Tiplerine bakmaya utanırsınız öyle iğrenç korkutucu suratları vardı ki.Bu aşiret sadece bizim okulda değil bölgede yaygınlaşmıştı.Onlara bişey demeye herkes korkardı.Hatta uzak dururdu uzak durmayanlar ise yağ çekerdi.Hap,uyuşturucu hepsini içerler satarlar ve başkalarına alıştırırlardı.Abi bi kavga falan cıkardı 100 kişi toplanırlardı hayvan gibiydiler yaaa..bunlara kimse bişey diyemez kral gibi yaşarlardı.İstediği kızla çıkarlar asılırlar istediği şekilde gezer tozalardı.Sınıfımdaki kürt ise bunlardan ayrıydı.Uyuşturucu kullanır,hırsızlık yapardı.İnşaatlardan,direklerden kabloları çalar içindeki bakırı ayıklayıp satarlardı.Bigün yine 3-5 kürt toplanmışlar çalmışlar yakalanmışlar benim üstüme atmışlar.Öyle çok uğraştım ki üstümden bunu atmak için, psikolojim bozuldu okulu bile bıraktım.Açık liseye yazıldım.Peki çevremde türklerden bunu yapanlar varmıydı ? Vardı ama onlarda kürtlerle takılıp onlara uyan çocuklardı.Aslında o zamanda anlatılacak o kadar çok şey var ki yaz yaz bitmez walla..Mesela öğretmeni dövmek için okula satır getirdiklerini mi anlatayım,okula yeni gelenleri adet diye kemerle dövüp haraç aldıklarını mı anlatıyım birsürü şey...Geçelim üniversiteye..Türk dili okuyoruz sınıfımızdaki g.doğulular türkçeden çok kürtçeye sahip çıkıyorlar.Sınıfımızdaki batılı modern kızlara bi bakışları var görmeniz lazım.Ürkersiniz.Sürekli kızları rahatsız ediyolar onlarla ortam kurmak istiyorlar..

Çok uzatmadan toparlamak istiyorum.

Türk ve kürt farklı kültürlere sahip iki millettir.

Her ırka sahip insanın(yada belli coğrafyada yaşayan) belli özelliği vardır.

Mesela amerikalı dediğimizde kafamızda bi insan tipi belirir.

Arap dediğimizde ise kafamızda farklı bi insan tipi belirir.

Ve tipik kürt tipi dediğimizde benim kafamda canlanan malesef pek iyi özellikleri olmayan bir insan tipi.

Büyükşehirlere gelen kürtlerin hepsinde sosyal davranış bozuklukları var.

Bunun nedeni kültür çatışması veya farklı bir etken olabilir.

Fakat bu bir gerçek.

Çevrenizdeki kürt gençlerine bir bakın farklı giyim tarzları ve yürüyüşleriyle dikkat çektiğini görürsünüz.

Birde ben şunu anlamıyorum.

Mesela diyorum ki Türkler ahmak bir millet ve salaklar.

Kimse bişey demiyor faşist yada ırkçıda olmuyorum.

Fakat Kürtler ahmak bir millet ve oldukça salaklar desem

Herkes bana hücum ediyor faşit ırkçı diyorlar.

Nedir arkadaşlar bu kürtlerin dokunulmazlığı ?

Onları eleştirmekten niye korkuyoruz ?

Şimdi biraz genel olarak anlatmaya başllıycam.

Türkiyeye batı illerine uyuşturucu nerden gelmektedir ?

Hemen hemen tamamı doğudan kürt bölgelerinden gelir.

Ve izmir'de ki hemen hemen tüm satıcılar g.doğulu kürtlerdir.

Sadece uyuşturucu olsa iyi kaçak sigara,kaçak çay,kaçak akaryakıt

Ülkeninn hepsine kaçak ürünler kürtler tarafınan sokulmaktadır.

Ve kaçak elektrik...

Resmi rakamlara göre doğuda kaçak elektrik kullanım oranları %64.

Bizim sınıftaki mardinde yaşayan bir çocuğa soruyorum

Doğuda diyorum kürtlerin %70'i kaçak elektrik kullanıyomuş doğru mu diyorum.

Bana gülerek şöyle diyor.

Ne yüzde yetmişi be yüzde yüzü kaçak elektrik kullanıyor.

Bizim ahırlar bile sıcacık oluyor hayvanları bile sıcacık sobalala ısıtıyorlar.

Sonra bakışımı fark edip ekliyor.

Tabi biz kullanmıyoruz babam günah diye izin vermiyo diyor.

Dahada sinirleniyorum.

Biz fatura fazla gelmesin diye binbir takla atalım bazen soğukta oturalım,

Ve bunların kaçak elektiriğini ödeyelim ne alaaa memleket.....

Sonra haberleri açıyorum.Yine kavgalar olaylar..

Kürtler sokakta sağa sola molotof atıyor.

Polise saldırıyor heryeri karıştırıyor.

Zaten ana haberleri izlerseniz türk ve kürt savaşının olduğunu açıkça görürsünüz.

Tarihi incelediğimizde ise türk ve kürt siyasi olarak hep rekabet halinde olmuştur.

Onlarca yıldırda türklerin mehmetçiğiyle kürtlerin pkksı savaşmıştır.

Bu bazen soğuk savaştır.Çoğu zamanda sıcak çatışmalara dönüşmüştür.

Mesela bir kürt mitingi düşünün diyarbakırda..

Aklınıza ne geliyor ?

Yine apo posterleri kürdistan bayrağı vs...

Akpli bir bakan geçenlerde çıktı şöyle dedi

'Kürtlerin lideri apodur'

Önce kızdım böyle demesine .

Sonr okuldan bi arkadaşımla konuştum

O bana evet dedi doğru bizim ordakilerin hepsi öyle.

Sonraa düşündüm harbidende doğru.

Kürt adının geçtiği her gösteride apo posteri var.

Arkadaşlar tüm bu ortamda tüm bu koşullar içinde neden bizim kürtleri sevme sorumluluğuz var ?

Herhangi bir yerde kürtleri sevmiyorum deyin faşist pis ırkçı diye karşılık görürsünüz.

Ben kürtleri böyle tanıdıysam bu benim sorunum mudur yoksa bana kendilerini böyle tanıttıkları için bu onların sorunu mudur ?

Genelleme yapmak yanlış fakat ben tüm bu konuşmamda çoğunluğu düşünerek,gözlemlerimden yola çıktım.Bu gözlemlerim yanlış olabilir.

İnanın Bende diğerleri kürt türk kardeştir demek isterdim.

Fakat diyemiyorum.Çünkü buna inanmıyorum.Hep bi mücadele halindeler.

Hatta ben türkiyenin bölünmesini istiyorum.

Keşke elli yıl önce bölünseydi.

o zaman bugün çok daha güzel bir türkiyede yaşayacaktır.

Bence bölünürse Türkiyenin önü açılır.

Kaçak elektrik kullanımı yok olucak,.Kaçak ürünler oldukça azalcak.

Uyuşturucu azalıcak.Suç oranı düşücek.

Türkiye teröre milyarlarca lira harcamıycak.(bu paralarla yollar hastaneler,okullar yapıldığını düşünün)

Sahillerde turistlere sarkıntılık yapanlar ve yurtdışında ülkeyi kötü tanıtanlar azalıcak.

Böylece Türkiye turizmde yükselicek.

Batıda işsizlik azalıcak çünkü doğudan gelip sektörü dolduran kürtler olmuycak.

Belki askerlik dahada kısalıcak.(askerlik önemlidir çünkü asker beslemek devlete oldukça büyük paraya mal olur)

Yani demem o ki Türkiye'nin ekonomisi büyük ölçüde büyüyecek.

Peki savaşsız bölünülebilir mi ?

Bu çok zor gözüküyor.

Ondan bazen yıllarca önce bölünseydik diyorum.

Birde şunu sormak istiyorum.

Türkiye bir iç savaş olmadan daha ne kadar dayanabilir?

Bana göre bu savaş ilerde birgün illa patlak vericek.

Sizde böyle mi düşünüyorsunuz.

Nüfus artışı bu şekilde giderse bizi ileride çok kötü bir iç savaş bekliyor.

Kürtler türklerden çok daha hızlı çoğalıyor.

Bunada birkaç örnek vereyim.

1927'de yapılan nüfus sayımında vatandaşlara anadili sorulmuştu.

Buna göre Aydında 198 Muğlada 127,izmirde 1253 istanbulda 1692 kürt vardı.

Ve g.doğuda oldukça çok türk nüfusu vardı.

Birde bugün bakın..

Demem o ki kürtler,Türklerden hızlı çoğalmakta ve böyle giderse bir iç savaş kaçınılmaz.

Eğer bu iş savaş yaşanıcaksa ne kadar erken yaşanırsa türkiye o kadar az zarar görür bence.

Sİzce bu konuda haklı mıyım ?

Şimdi kürtlerin çoğalmasını hesaplayıp ülkemi düşündüğüm için yine bir ırkçı damgası yiyebilirim.

Fakat ben önemsemiyorum.

Türklerede ahmak diyorum neler diyorum.

Lütfen alınmayın.

Ve Kürtleri eleştirmekten ve onları dokunulmaz görmekten vazgeçin.

Hiç bir şeyi eleştirmekten korkmayın.

Eleştirmek bence çok güzel bişey.

Benide eleştirin haksız olduğum yerleri bana söyleyin ..

Bana tüm bu gözlemlerimden dolayı ve tüm bu düşüncelerimden dolayı ırkçı veya faşist diyorlar sizcede öyle miyim ?

Yoksa bunlar benim yaptığım özgür tespitler midir ?

Düşüncelerimi tüm çıplaklığıyla sizlere yazdım yorum sizin..

Sevgiler..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düşüncelerinde haklısın.

Hepsinin doğuya gideceğini bilsem bölünelim derim ama İstanbul da bile bir hastaneye giriyorum içerisi kürt kaynıyor.

İllaki aralarında yandaş olmayan iyi insanlarda var ama çoğunluğu gerçekten bende sevmiyorum.

Ama ben hiç bir zaman haksızlık, hırsızlık, huzursuzluk gibi şeyleri yapıp gül gibi geçinenlerin öldükten sonra hesabı sorulmayacağına inanmıyorum.

tarihinde hawloo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı sorunlar benim başımda da vardı fakat siz gibi hiç düşünnedim. Istanbul gibi bir şehirde her ırktan insan var. Iyiside kötüsü de var. Kürt değilde bunları insan olarak ayırmalı! Yaşadığım bölgede ordulu,lar çoğunlukta. Akşama kadar kavede kumar oynuyorlar. Sabaha kadar da içki içer etrafta zarar,huzursuzluk verirler. Içkilerini parklarda,yol kenarlarında,ağıç altında evlere ve çocuk,kadın,eşlere karşı utanmadan içerler oldukları yere işer,fazla içtiğini boşaltırlar vs vs. Bunlara birşey diyemiyirsun! desen içkime karışamazsın oluyor. Bir yumrukla bütün sülaleleri gelir hep beraber kavgaya karışır. Bunları baz alarak ben bütün orduluları yada karadeniz bölgesini kıyaslayamam. Pok tur kokar soy dur çeker. Herkezin aklı var! Iyiside var kötüsüde!

Askerligimi çanakkakede yaptım çok istedim doğuda yapmayı. Birliğimin %80 doğulu idi ve hepsi doğdukları topraklarda yetişmiş hayatlarını orda devam ettiren insanlardı. Ekmeğimi,sigaramı,paramı,sivil elbisemi paylaştım onlarla. Kimileri sülük gibi yapışır hep ver hep ver oynardı. Kimliri elinde varsa benim gibi paylaşırdı. Bir birimize yardımcı,destek olurduk. Onlar sen bizden değilsin diye hiç ayrım yapmazlardı. Askerlik yıllarımda tıraş bıçağım,çoraplarım,yıkayıp kurulamak için aştığım atlet,don ne varsa hepsi çalındı. Bunları yapanlarda belli kişiler onların kuralları böyle imiş ne diyelim. Bunlar yüzünden herkezi suçlamak olmaz! Kaçak sigara,esrar,içki,eşya,mazot vs vs işiyle uğraşmış geçimini onlardan sağlayan insanlar birçoğu okuması,yazması,diplaması bile yok ama ahlâk kuralları var! Inanıyorum o insanlarda imkan olsa,kaynak olsa devleti somurmezler. Iyilik,güzellik her insanda var...

Geçen gün arabamın muayenesi yaptırdım. Zamanı geldi kurallara uydum. Bugün çalıştığım şirkette iki kişinin aracı birisinin 4 yıllık birisinin 8 yıllık araç muayenesi yok. Öylece geziyorlar arabayla. Polis,kural,yasa umrunda değil. Adamım var içerde çıkartıyor eger yanlış polise denk gelirsem diyor. Ozamanin parası belki yüz lira bile değil di ücret neden yaptırmayıyorsun dediğimde tirafik cezası var 700 tl af gelecek ozaman yaptircam diyorlar. Bunlar karadenizli aslen ist. De yetişmiş lisse mezunu yaşını,başını almış kişiler. Bütün Karadeniz insanı böylemi! "Üzüm üzüm baka baka kararır" herkezin aklı var! Olmayan da işine geleni örnek alıyor. Uzun lafın kısası iyiler benden kötüler onlardan demiyelim. Kötülük ve iyilik ırktan gelmez insandan gelir...!

Sitelerde Paylaş

Hiena;

Ben de benzer gözlemlerde bulundum.

Bu gözlemi ifade edince de faşst oldum.

Herhangi bir partili değilim.

Sorsan sağ-sol, onda bile karar kılmış değilim.

Kürtlerin hepsi şöyledir böyledir diyemem.

Arada tek tük vardır iyisi.

Fakat çoğunluğu neredeyse ALAYI BE KARDEŞİM diyeceğim, pis işlerde.

Ya yürekleri, ya davranışları.

Antalya'da oturuyorum.

Otel sahiplerinin çoğunluğu Kürtler.

İnanmayan sorsun öğrensin.

Genel bazı özellikleri vardır.

Hepsi de mafya,

ciplerle dolaşıp, çalışanın üç beş kuruşluk hakkını yiyen,

kaba kuvvet kullanan,

zorbalık yapan,

korkutan,

silaha sarılan,

kadın ticaretinin alayı- yani 'karı satan pezevenkler-

uyuşturucu ve kaçakçılık mevzuları

dolandırıcılık

hırsızlık.

Taciz,

namus cinayetleri

kan davaları

kız erkek el ele tutuştu diye kızlarını katledenler.

-erkeklere dokunmuyorlar-

kavgalar,gürültüler.

Eğitimsizlik,

cehalet hepsi onlarda.

Şimdi sosyolog ağzıyla diyecekler, kökenine inmek lazım bu toplumsal-sosyo kültürel davranışsal refleksin. Hadi oradan ya!! bu isyanları çıkaranlar onlar deil miydi? Memleket gelişssin diye çalışıldı. Okul mektep yapıldı. aşiretlerin feodal yapı sevdası yüzünden bi bok elde edilemedi.

Ben kürtleri genelde sevmem. çünkü çoğunluğu pislik yapıyor.

Dışarda karı kıza laf atan küfreden, çete gibi dolanan APAÇİLER de onlar değil mi!

Ben kürtleri kardeşim olarak görmüyorum.

Onlarla bu ülkede yaşamak da beni mutsuz ediyor.

Şuan yapacak bişey yok fakat durum böyle.

Ben az kürt dövmedim.

hepside hak etmişti.

döneklik, hainlik, laf atmalar, diklenip racon kesmeler.

Ortamın ağzına sıçanlar bunlar.

Not: alınan iyi arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar.

ben pislik yapanlardan ve çoğunluktan bahsettim.

kendilerinden değil.

tarihinde AZRAİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtlerin bu kadar geri kalmalarında bizim devletimizinde rolü var . Hiç kimse öztopraklarını bırakıpta bir yere göç etmez bizlere kıyasla kültür seviyeleri düşük en kötü işlerde onlar çalışıyo inşaatlarda onlar çalışıyo yaşam şartları köleler gibi ama çoğu isyan etmiyor. Eğer ben kürt olsam en sevmiyeceğim insanlar türkler olurdu. Bizim türklerden ben de nefret ediyorum bişey olunca kürt diye hakeret ediyorlar kürtleri hep ezik görüyorlar bundan 2 yıl önce bütün arkadaşlarım işid kürtlerle savaşıyo diye bayram ediyorlardı. Benim çevremdeki kürtler türklerden çok daha dürüstler hayatta başarısızlar ama türkler kadar nankör değiller. Beni gördüklerinde hep çok sıcak karşılarlar ama biraz hijjen sıkıntıları var. Ben kürtlerin bağımsız devleti kendi bayraklarını kendi dillerinde eğitim görme haklarının olduğunu düşünüyorum ben ingce eğitim veren bir bölümde okuyorum anladığım şey ana dilinle eğitim görmeyince çok zor oluyo birşeyler öğrenmek.

Sitelerde Paylaş

hiena

Dediklerinin düşüncelerinin her bir zerresine katılıyorum.Bende çok benzer şeyler yaşadım.Kin duymamak elde değil.Adamlar hapse girip çıkıyor bundan inanılmaz gurur duyuyor.Ne olaylara şahit oldum.İnsanlara zarar vermekten hiç çekinmiyorlar kendilerinde bu hakkı görüyorlar birisi onlara zarar verdi mi sen bize bunu nasıl yaparsın oluyor.Canları azıcık yansa kıyameti koparan ... lar hepsi.Lisedeyken top oynayan adamlardan topu almaya çalışıpta vermeyince suratına yumruğu yapıştıyor,kendilerine karşı koyan direten olunca bıçaklıyor linç ediyorlar.Pis işlerin hepsinde varlar.Ve yaptıkları herşeyden de gurur duyuyorlar.Katil olucam ben diye az kafayı yemedim.Ahlak olarak gayet ahlaksız insanlar ve eğitilmeye de yaklaşmıyorlar.Kendilerini eğitmeye çalışanlara dikleniyor sen kimsin deyip karşı geliyorlar.Gene öğretmenlere zarar vermekten çekinmiyorlar.Her biri kendini çok bir bok sanıyor ki insan gibi davranmaktan bir haber.Faşistlik falan değil bu.Faşit olmak için kendini ondan üst görmen lazım.Bunda tam tersi hayvan gibi davranıp kendilerini üst gören herşeyi yapmaya hakları olduklarını sanan onlar.Geleceğini yakmamak için insanlar karşı koymuyor.Benim de dayanmamı sağlayan tek şey bir daha bu pislikleri görmiycem dememdi.Ben kendi yaşamıma devam edebilmek için görmezden gelmeyi seçtim ama bana dokunmayan başkasına dokunuyor bu ülkeye dokunuyor.Bence faşitslikse faşitlik yapılması gereken yapılmalı.Ben böyle düşünüyorum.Aralarında üç beş masum olmasa toptan kaldırılmaları taraftarıyım.Benim gördüğüm en iyisi bile ki bu çocuğun kimseye zararı yoktu pkk'yı haklı görüyordu.Sen beni öldür sorun yok sen hakılısın, ben seni öldürünce faşits yeter be bir kelime takıcaklar diye de bu kadar korkulmaz.Yapılması gereken yapılmalı.

tarihinde Zehirli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtleri sevmiyorum dediğimde herkes bana faşist gözüyle bakıyor.

Peki gerçekten faşist miyim ? Bilmiyorum.

Düşüncelerimi sizlere anlatayım buna siz karar verin.

Biz küçüklüğümden beri İzmir'de yaşıyoruz ve bu şehrin okullarında eğitim gördüm.Eğitim; öğrencileri tek bir kalıba sokup, vatan sevgisi aşılayıp, vatansever ve düşünebilen bireyler yetiştirmek istiyor.İlkokulda sınıfta sadece 1-2 kürt çocuk vardı.Genel olarak onlardan korkardık çünkü kavgacı tiplerdi.Ama kesinlikle onları dışlamıyorduk.Ortaokulda yavaş yavaş büyümeye başladık,çevreyi ve insanları daha iyi tanımaya başladık.Bizim okulun önlerine,okul çıkışında kürt çocukları gelirdi ve sevmedikleri eli yüzü düzgün çocukları döverlerdi.Bende bir defa onlardan bir tokat yediğimi hatırlıyorum.Düzgün giyinen çocukları(göze batan çocukları) artistik yapıyo diye döverlerdi.Biz onlara bulaşmaktan korkardık,çünkü çok abileri ve çok tanıdıkları vardı.Bizim aile yapımız onlardan farklıydı biz 1-2 kardeştik,Onlar ise 10 civarındaydı.Liseye başladığımızda birsürü güzel hayallerimizide, sırt çantasına katar yanımıza götürürdük.Kızlarıda tanımak onlarla konuşmak yeni yeni dostlar edinmek istiyorduk.Liseye ilk başladığımda sınıfımda tanıdığım, tek bi çocuk vardı.O da bizim mahhallede yaşan bir kürttü.Saolsun onlar yüzünden uyuşturucuyu ve sigarayı tanıdım.Neyse gelelim kızlara ..Zaten her kızla çıkamazdık,mesela kürtlerin sevdiği kızlarla çıkarsak onlar arkadaşlarıyla birlikte okul çıkışında elinde bıçak vb. aletlerle beklerlerdi bizi.Kavga bir prestij meselesiydi.Mesela kavgaya girdim şunu dövdüm gibi konulardan bahsetmek sana duyulan saygıyı arttırırdı.Bu yüzden bizim bazı türk çocukları kürtlerin peşinden ayrılmazdı.Mesela arkalarından kürtlere laf ederlerdi ama yanlarına gittiklerinde abi falan derlerdi onlara.Çünkü bi kavga olduğun kürtler en büyük gücü olurdu.Kürtlerin bir duruşu vardı.Elinde tespi sallana sallana yürüme vb..Bu tür hareketleri bize bulaştırdılar doğu kültürünü batıyada taşıdılar.Kürtlere özenen türk çocukları onlar gibi davranıyor onlar gibi konuşmaya başlıyor.Sınıfımdaki kürt çocuğun türk bayrağını yere atıp üstüne ayakkabıyla bastığına,kitabındaki Atatürk resmine karaladığına şahit oldum.O zamanlar bişey demiyordum.Daha doğrusu onunla ters düşmeye korkuyordum.Bizim okulda birde kürt aşireti vardı onlardanda biraz bahsedeyim.Bıçakçılar diyorduk biz onlara soyadlarından dolayı.Heryerde kuzenleri heryerde abileri heryerde tanıdıklarıı vardı.Tiplerine bakmaya utanırsınız öyle iğrenç korkutucu suratları vardı ki.Bu aşiret sadece bizim okulda değil bölgede yaygınlaşmıştı.Onlara bişey demeye herkes korkardı.Hatta uzak dururdu uzak durmayanlar ise yağ çekerdi.Hap,uyuşturucu hepsini içerler satarlar ve başkalarına alıştırırlardı.Abi bi kavga falan cıkardı 100 kişi toplanırlardı hayvan gibiydiler yaaa..bunlara kimse bişey diyemez kral gibi yaşarlardı.İstediği kızla çıkarlar asılırlar istediği şekilde gezer tozalardı.Sınıfımdaki kürt ise bunlardan ayrıydı.Uyuşturucu kullanır,hırsızlık yapardı.İnşaatlardan,direklerden kabloları çalar içindeki bakırı ayıklayıp satarlardı.Bigün yine 3-5 kürt toplanmışlar çalmışlar yakalanmışlar benim üstüme atmışlar.Öyle çok uğraştım ki üstümden bunu atmak için, psikolojim bozuldu okulu bile bıraktım.Açık liseye yazıldım.Peki çevremde türklerden bunu yapanlar varmıydı ? Vardı ama onlarda kürtlerle takılıp onlara uyan çocuklardı.Aslında o zamanda anlatılacak o kadar çok şey var ki yaz yaz bitmez walla..Mesela öğretmeni dövmek için okula satır getirdiklerini mi anlatayım,okula yeni gelenleri adet diye kemerle dövüp haraç aldıklarını mı anlatıyım birsürü şey...Geçelim üniversiteye..Türk dili okuyoruz sınıfımızdaki g.doğulular türkçeden çok kürtçeye sahip çıkıyorlar.Sınıfımızdaki batılı modern kızlara bi bakışları var görmeniz lazım.Ürkersiniz.Sürekli kızları rahatsız ediyolar onlarla ortam kurmak istiyorlar..

Çok uzatmadan toparlamak istiyorum.

Türk ve kürt farklı kültürlere sahip iki millettir.

Her ırka sahip insanın(yada belli coğrafyada yaşayan) belli özelliği vardır.

Mesela amerikalı dediğimizde kafamızda bi insan tipi belirir.

Arap dediğimizde ise kafamızda farklı bi insan tipi belirir.

Ve tipik kürt tipi dediğimizde benim kafamda canlanan malesef pek iyi özellikleri olmayan bir insan tipi.

Büyükşehirlere gelen kürtlerin hepsinde sosyal davranış bozuklukları var.

Bunun nedeni kültür çatışması veya farklı bir etken olabilir.

Fakat bu bir gerçek.

Çevrenizdeki kürt gençlerine bir bakın farklı giyim tarzları ve yürüyüşleriyle dikkat çektiğini görürsünüz.

Birde ben şunu anlamıyorum.

Mesela diyorum ki Türkler ahmak bir millet ve salaklar.

Kimse bişey demiyor faşist yada ırkçıda olmuyorum.

Fakat Kürtler ahmak bir millet ve oldukça salaklar desem

Herkes bana hücum ediyor faşit ırkçı diyorlar.

Nedir arkadaşlar bu kürtlerin dokunulmazlığı ?

Onları eleştirmekten niye korkuyoruz ?

Şimdi biraz genel olarak anlatmaya başllıycam.

Türkiyeye batı illerine uyuşturucu nerden gelmektedir ?

Hemen hemen tamamı doğudan kürt bölgelerinden gelir.

Ve izmir'de ki hemen hemen tüm satıcılar g.doğulu kürtlerdir.

Sadece uyuşturucu olsa iyi kaçak sigara,kaçak çay,kaçak akaryakıt

Ülkeninn hepsine kaçak ürünler kürtler tarafınan sokulmaktadır.

Ve kaçak elektrik...

Resmi rakamlara göre doğuda kaçak elektrik kullanım oranları %64.

Bizim sınıftaki mardinde yaşayan bir çocuğa soruyorum

Doğuda diyorum kürtlerin %70'i kaçak elektrik kullanıyomuş doğru mu diyorum.

Bana gülerek şöyle diyor.

Ne yüzde yetmişi be yüzde yüzü kaçak elektrik kullanıyor.

Bizim ahırlar bile sıcacık oluyor hayvanları bile sıcacık sobalala ısıtıyorlar.

Sonra bakışımı fark edip ekliyor.

Tabi biz kullanmıyoruz babam günah diye izin vermiyo diyor.

Dahada sinirleniyorum.

Biz fatura fazla gelmesin diye binbir takla atalım bazen soğukta oturalım,

Ve bunların kaçak elektiriğini ödeyelim ne alaaa memleket.....

Sonra haberleri açıyorum.Yine kavgalar olaylar..

Kürtler sokakta sağa sola molotof atıyor.

Polise saldırıyor heryeri karıştırıyor.

Zaten ana haberleri izlerseniz türk ve kürt savaşının olduğunu açıkça görürsünüz.

Tarihi incelediğimizde ise türk ve kürt siyasi olarak hep rekabet halinde olmuştur.

Onlarca yıldırda türklerin mehmetçiğiyle kürtlerin pkksı savaşmıştır.

Bu bazen soğuk savaştır.Çoğu zamanda sıcak çatışmalara dönüşmüştür.

Mesela bir kürt mitingi düşünün diyarbakırda..

Aklınıza ne geliyor ?

Yine apo posterleri kürdistan bayrağı vs...

Akpli bir bakan geçenlerde çıktı şöyle dedi

'Kürtlerin lideri apodur'

Önce kızdım böyle demesine .

Sonr okuldan bi arkadaşımla konuştum

O bana evet dedi doğru bizim ordakilerin hepsi öyle.

Sonraa düşündüm harbidende doğru.

Kürt adının geçtiği her gösteride apo posteri var.

Arkadaşlar tüm bu ortamda tüm bu koşullar içinde neden bizim kürtleri sevme sorumluluğuz var ?

Herhangi bir yerde kürtleri sevmiyorum deyin faşist pis ırkçı diye karşılık görürsünüz.

Ben kürtleri böyle tanıdıysam bu benim sorunum mudur yoksa bana kendilerini böyle tanıttıkları için bu onların sorunu mudur ?

Genelleme yapmak yanlış fakat ben tüm bu konuşmamda çoğunluğu düşünerek,gözlemlerimden yola çıktım.Bu gözlemlerim yanlış olabilir.

İnanın Bende diğerleri kürt türk kardeştir demek isterdim.

Fakat diyemiyorum.Çünkü buna inanmıyorum.Hep bi mücadele halindeler.

Hatta ben türkiyenin bölünmesini istiyorum.

Keşke elli yıl önce bölünseydi.

o zaman bugün çok daha güzel bir türkiyede yaşayacaktır.

Bence bölünürse Türkiyenin önü açılır.

Kaçak elektrik kullanımı yok olucak,.Kaçak ürünler oldukça azalcak.

Uyuşturucu azalıcak.Suç oranı düşücek.

Türkiye teröre milyarlarca lira harcamıycak.(bu paralarla yollar hastaneler,okullar yapıldığını düşünün)

Sahillerde turistlere sarkıntılık yapanlar ve yurtdışında ülkeyi kötü tanıtanlar azalıcak.

Böylece Türkiye turizmde yükselicek.

Batıda işsizlik azalıcak çünkü doğudan gelip sektörü dolduran kürtler olmuycak.

Belki askerlik dahada kısalıcak.(askerlik önemlidir çünkü asker beslemek devlete oldukça büyük paraya mal olur)

Yani demem o ki Türkiye'nin ekonomisi büyük ölçüde büyüyecek.

Peki savaşsız bölünülebilir mi ?

Bu çok zor gözüküyor.

Ondan bazen yıllarca önce bölünseydik diyorum.

Birde şunu sormak istiyorum.

Türkiye bir iç savaş olmadan daha ne kadar dayanabilir?

Bana göre bu savaş ilerde birgün illa patlak vericek.

Sizde böyle mi düşünüyorsunuz.

Nüfus artışı bu şekilde giderse bizi ileride çok kötü bir iç savaş bekliyor.

Kürtler türklerden çok daha hızlı çoğalıyor.

Bunada birkaç örnek vereyim.

1927'de yapılan nüfus sayımında vatandaşlara anadili sorulmuştu.

Buna göre Aydında 198 Muğlada 127,izmirde 1253 istanbulda 1692 kürt vardı.

Ve g.doğuda oldukça çok türk nüfusu vardı.

Birde bugün bakın..

Demem o ki kürtler,Türklerden hızlı çoğalmakta ve böyle giderse bir iç savaş kaçınılmaz.

Eğer bu iş savaş yaşanıcaksa ne kadar erken yaşanırsa türkiye o kadar az zarar görür bence.

Sİzce bu konuda haklı mıyım ?

Şimdi kürtlerin çoğalmasını hesaplayıp ülkemi düşündüğüm için yine bir ırkçı damgası yiyebilirim.

Fakat ben önemsemiyorum.

Türklerede ahmak diyorum neler diyorum.

Lütfen alınmayın.

Ve Kürtleri eleştirmekten ve onları dokunulmaz görmekten vazgeçin.

Hiç bir şeyi eleştirmekten korkmayın.

Eleştirmek bence çok güzel bişey.

Benide eleştirin haksız olduğum yerleri bana söyleyin ..

Bana tüm bu gözlemlerimden dolayı ve tüm bu düşüncelerimden dolayı ırkçı veya faşist diyorlar sizcede öyle miyim ?

Yoksa bunlar benim yaptığım özgür tespitler midir ?

Düşüncelerimi tüm çıplaklığıyla sizlere yazdım yorum sizin..

Sevgiler..

Kesinlikle haklısın,modest'ede haklısın diyorum,bu ülkede bir ahlaksızlık problemi var? Kürtlerde daha fazla olabilir ama herkeste bu ahlaksızlık var.

Yürürken önüme tükürenler var,trafikte her türlü ihlali yapıp,en ufak tartışmada silah çeken insanlar var,

Ankara'da da var İzmir'de de var var oğlu var..

Hatta bu ülkenin başbakanında bile var,bkz..oğlum paraları sıfırla...hece yöntemiyle montajlama ya inanırsan tabi..

Yavrum bu ülkenin her yeri çöplük,Kürt,Türk,laz farketmiyor..

Sitelerde Paylaş

Hepsi senin genelleme probleminden kaynaklanıyor hiena.

Batıya göç edenler yokluk çekmiş insanlar. Oranın kültürü farklı. Ahlaksızın, şerefsizin, namussuzun Türk'ü Kürt'ü olmaz. Siz bu insanlara korkuyla ve nefretle bakıyorsunuz.

Ben de bir Kürt alevisiyim, pislik Kürt gördüm mü gördüm, ama en mertlerini de gördüm. Bir daha insanları genellerken dikkatli olun, batı şehirlerinde yaşamaya çalışan Kürt vatandaşları kullanarak burada ırkçılık yapamazsınız, kimse yapamaz. Önce doğuya gidin, insanların yaşam şartlarını görün. Onlar sizin yaşadığınız Türkiye'de yaşamıyorlar, bunu da bilin...

Sitelerde Paylaş

Hepsi senin genelleme probleminden kaynaklanıyor hiena.

Batıya göç edenler yokluk çekmiş insanlar. Oranın kültürü farklı. Ahlaksızın, şerefsizin, namussuzun Türk'ü Kürt'ü olmaz. Siz bu insanlara korkuyla ve nefretle bakıyorsunuz.

Ben de bir Kürt alevisiyim, pislik Kürt gördüm mü gördüm, ama en mertlerini de gördüm. Bir daha insanları genellerken dikkatli olun, batı şehirlerinde yaşamaya çalışan Kürt vatandaşları kullanarak burada ırkçılık yapamazsınız, kimse yapamaz. Önce doğuya gidin, insanların yaşam şartlarını görün. Onlar sizin yaşadığınız Türkiye'de yaşamıyorlar, bunu da bilin...

Fakirlik ve yoksulluk sadece doğuda yok bu ülkenin heryerinde var.

Ben çoğunluğu kasteddim.Tabiyki istisnalar var :)

Sitelerde Paylaş

İlköğretimde kürt arkadaşlarım vardı,beni koruyup kollarlardı sürekli.İlkokulu ise kürt bir belediye okulunda bitirmiştim.

Kürtler konusunda bu başlıkta yazılanlarda herkes haklı.Çocuk bakımımın olmaması,her türlü pis işte çalışmaları,her şeyi kaçak olarak kullanmaları,sosyal ortamlara adapte olamamaları bence yaşadığı coğrafyalardan kaynaklanıyor.

Ayrıca ahlaksızlıkları da unutulmamalı.Ahlak nedir bilmiyorlar.Hiçbir düzen,kural tanımıyorlar.Kimse umurlarında bile olmuyor.Kardeşlerini bile öldürebilecek potansiyelde çoğu.Çoğunun ruhsal dengesinin bozuk olduğunu düşünüyorum.Her yerde olay çıkarıyorlar çünkü.Büyük bir çoğunluk eğitimsiz ilkokul mezunu.Öbür çoğunluk okuma yazma bile bilmiyor.Ekonomik durumları yerinde olmasına rağmen kendilerini zorunda hissettikleri için çoğu devletten yardım dilenmekte.

Haberleri ne zaman izlemeye başlasam akraba ve kadın cinayetlerinde,eylemlerde,uyuşturucu işlerinde hep listenin başındalar.

tarihinde Magiani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir yıla yakın Diyarbakır'da kaldım. İnsanlar çok (fazla) cana yakın, misafirperver ve iyi. Herhalde gelen misafire iyi davranıyorlar. Doğudan batıya giden insanlar ise azınlık, darülharp psikolojisiyle hareket eden sefil insanlar olsa gerek. Bir de Diyarbakır, Mardin gibi şehirlerin merkezinde yaşayanlar, şehir kültürlü insanlar ne de olsa.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyusturucu-, kadin ticareti gibi isleri genelde egitimden nasibini alamayan, is dünyasinda esit firsat bulamayan azinliklar yapiyor.

Almanyada da bir ara Türkler bu islerle ugrasiyordu, simdi dogu Avrupalilar ugrasiyor.

Bu gibi problemlerin cözümüde HERKEZE esitlikten geciyor. Sadece kagit üzerinde degil, gercek esitlik.

Ama milletvekilleri ve bakanlar , insanlari "alevi", "ermeni dölü", "kürt" gibi asagiladikca, eskiden yapilan hatalara yenileri eklendikce, basbakan insanlari böldükce...

bu esitlik bir rüya olarak kalacaktir.

Arap komsularimizda daha belirgin olan "hosgörüsüzlük" devletleri bir kaostan diger kaoslara sürüklemistir. Bastirilmis insanlarin yönetime geldikten sonra, "rakiplerini" daha da bastirmasi, diyalog kurararak anlasma kültürü olmamasi(demokrati) komsularimizi bu hale getirmistir.

Bunlardan ders almamiz gerekir ama ne yazik ...

Sitelerde Paylaş

Türkiyenin bölünmesi kaçınılmaz. Türkiye kesin bölünecek.

Bir birinden nefret eden iki toplumu bir arada yaşatmak imkansızdır.

Türkler kürtlerden nefret ettiği gibi kürtlerde türklerden nefet ediyor.

30 yıldır iç savaş var türkiyede 40.000 insan öldü.

Kürtler kafaya koymuş bağımsız devlet olmayı.

Türkiyenin sonu pek hayırlı değil.

Türkiyenin sonu ırak suriye ile aynı.

İslam ülkelerinin sonu iç savaş terör bölünme.

İslam ülkelerinden bir b.k olmaz. Bu kadar ahmak müslümanın yaşadığı dünyanın sonu yok oluştur.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Evet malesef kurtlerin cogunlugu dedigin gibi ama bu genetik degil bolgesel ve kulturel. Benim cevremde de var. Asiretle geziyorlar resmen.

Ama her zaman derim bir irk hicbir zaman kotu ya da iyi olamaz. İrkin cogunlugu kotu ya da iyi olur.

Turkiye'nin ise %95inden adam olmaz. Buna Turku de Kurtu de Lazi da Cerkezi de dahil. Geri kalan %5 ne olursa olsun kardesimdir.

Sitelerde Paylaş

Kürt değilim. Saf Türküm. Turan topuzum var. Ve 5 nesil üstüm de Türk. Ailemiz hiç başka bir ırktan da kız alıp vermemiş.

Ancak etraflıca ve tarafsız olarak düşünürseniz, Türklerinde (yani bizimde) onlardan pek farkımız olmadığını görecekseniz. Bunu uzun uzun ben yazmayayım. Siz düşünmeye çalışın. Böyle daha akılda kalıcı olur.

Irkçılık yapmayı sevmem. Böyle söyleyince de batı hayranı diyorlar. Öyle de değilim. Ben bu metaların yetiştirilme ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Alın bir kürt'ü hiç anne babasını göstermeden Fransa da yetiştirin. Aynı davranışları gözlemlemeniz tam anlamıyla imkansız. Yetiştirilme tarzı ve çevresi çok önemli. Bu da eğitimle iyileştirilebilir. Özellikle yetişkin eğitimiyle. En usul ve etkili yetişkin eğitimi de tiyatrodur mesela. Bu tip sorunları Turan'la, Ümmet'le, Faşizmle çözmek yerine biraz daha yaratıcı bakılırsa daha iyi fikirler çıkabilir diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...