Jump to content

Kürtleri sevme zorunluluğu ve baskısı

Recommended Posts

Bağımsız devlet olma yolunda Kürtlerin Irak'da güçlenmesi iyidir, Türkiye'de güçlenmesi kötüdür. Kerkük il meclisinin kerkük referandumu sonucunda kerkük Kürdistan'a bağlanırsa, sosyal ilişkilerin sağlığı açısından mübadele yapılması yerinde olur. Oradaki Türkmenler buraya, buradan oraya Suriyeli Kürtler mübadele için uygun gruplardır. Bağımsız Kürdistan Türkiye topraklarını kapsamadığı sürece itiraz edilmemeli buna. Bu bölgede bir şekilde sınır komşusu olarak yanyana yaşamak zorundayız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 hours ago, Tumagü said:

Bağımsız devlet olma yolunda Kürtlerin Irak'da güçlenmesi iyidir, Türkiye'de güçlenmesi kötüdür. Kerkük il meclisinin kerkük referandumu sonucunda kerkük Kürdistan'a bağlanırsa, sosyal ilişkilerin sağlığı açısından mübadele yapılması yerinde olur. Oradaki Türkmenler buraya, buradan oraya Suriyeli Kürtler mübadele için uygun gruplardır. Bağımsız Kürdistan Türkiye topraklarını kapsamadığı sürece itiraz edilmemeli buna. Bu bölgede bir şekilde sınır komşusu olarak yanyana yaşamak zorundayız.

Turklerin bu kadar yogun nufuslu oldugu yerde kurtlerin bu sekilde hakmiddia etmesi uygun degil. Mubadele sancili bir durum. Ne gerek var? Biz nasil beraber yasiyorsak, onlar da yasasin. Milliyetcilik, ulus devlet, vs miadini doldurdu artik. Globallesen dunyada kozmopolit sekilde yasamayi herkes ogrenmeli. Artik ulasim ve haberlesme kolayligi var. 150-200 sene oncesinde takilip kalmamak gerek.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Tumagü yazdı:

- İşte ben MHP takımından böyle bir zeka düzeyi bekliyorum.

Faşist olabilirsin ama ben faşist adam da biraz zeki olsun istiyorum.

Benim konuştuklarım (MHP'liler) Irak ve Suriye kürtleri için mal mal laflar ediyorlar. Senin coğrafyanda olmayan Kürtlerden sana ne? + kursunlar işte. Arapla komşu olacağına Kürtle komşu ol.

(MHP'li geçinenlerin de yarısı AKP'li bu arada)

Sitelerde Paylaş

Olayları ırklara göre değerlendirmek son derece yanlış ve bir ucu da bilgi eksikliğine dayanır.

"Kürt saldırır, Kürt öldürür, Kürt yobazdır" şeklinde bir tanım iyi niyetli de olsa açıkça ırkçılık tanımıdır.

Olaylar, kişilikler, karakterler ırklara göre oluşmaz, baskın güce göre oluşur. Nerede hangi güç baskın ise oranın insanları da o gücün isteği doğrultusunda hareket eder.

Doğu bölgesinin Osmanlı'dan bu yana Atatürk'ün yaşadığı süreç dışında geri bırakılması bir projeydi.

Doğu halkı binlerce yıldır tebaa, ümmet yaşamından sonra günümüzde de teknoloji, eğitim gibi oluşumlardan uzaklaştırıldı, dincilerin, ağa ve biraz da patronların emrine amade edildi.

Örneğin aynı zamanda BOP/GKOP projesinin bir parçasıdır, bu geri bırakılma olayı.

Yani Kürtler için bahsedilen olaylar ırklardan değil, baskın güçten kaynaklanıyor...

Sitelerde Paylaş
On 04.04.2017 at 14:18, Tumagü yazdı:

Kürt devleti ne bizim topraklarımızda, sınırımızda ne de komşu herhangi bir bölgede kurulmamalı. Kürdistan'ın kurulması Amerika ve BOP'un politikaları arasındadır. Irak'ta Kürdistan projesini hayata geçiremeyen emperyalist güçler, şimdi aynı planı Suriye'de gerçekleştirmek istiyorlar. 

Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğüne kasteden oluşumları desteklemek bizim ülke olarak menfaatlerimize de ters ayrıca... Kendi ülkemizin toprak bütünlüğüne yönelik oluşumları nasıl destekleyemezsek, sınırlarımızda konumlandırılmak istenen kukla, Amerikan güdümlü bir terör devletine karşı ülke olarak tavrımız da aynı çizgide olmak zorundadır.

Özellikle sınırların yeniden çizilmek istendiği şu dönemde aksini savunmak, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın deme aptallığından başka bir şey değil. Çünkü o yılanın er geç size de zararı dokunur. 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammedin cennet bahçesine inananlar ile ayrılıkçıların hayali aynıdır.

İkisi de cennete gitmek için her şeyi yaparlar ama o cennet bir türlü gelmez.

Bölünmek için yapılan çatışma kapitalizme kazandırır, bölünme kapitalizme kazandırır, bunlar kapitalizmin projesidir diyoruz ama cennet hayalinden kurtulamıyorlar.

Avrupa'da bölünenleri örnek veriyorlar ama yanı başımızda bölünen Irak, Afrika'da bölünen sayısız ülkeleri görmüyorlar.

Üstelik Avrupa ile geri bıraktırılmış ülkeleri kıyaslama öneminin dahi farkına varamıyorlar.

Muhammed alın size cennet demiş insanlar da o cennete tapmış ama ortada cennet yok, kapitalistler alın size Kürdistan demiş insanlar da o Kürdistana tapmış ama ortada Kürdistan yok, Kürdistan dedikleri BOP kapsamında genişletilmiş İsrailden başka bir şey değildir.

Muhammedçiler-Kürdistancılar cennet görürseniz biliniz ki hayaliniz size takla attırıyordur... 

Sitelerde Paylaş

Kürtleri sevmiyorum, isterseniz faşist deyin . şimdiki sosyal ve politik olumsuzluklardan ayrı olarak tarih boyu bizlere çektirdikleri göz ardı edilemez . ayrıca bu kürtler islamcılık oynadıkları için ülkenin  büyük tehlike unsurlarındandır .

Sitelerde Paylaş

Hiena bir kürt olarak söylediklerinin çoğunluğuna katılıyorum.Birçoğuna şahit olmuşluğum vardır.Sen ne kadar nefret ediyorsan bende o kadar nefret ediyorum böyle insanlardan.Ama kürt oldukları için değil insan olamadıkları için.Ama buda bir ırka ait özellik değil bence.Birgün Güneydoğuya yolun düşerde içlerinde bir zaman kalırsan azda olsa fikirlerin değişebilir .Bu saydıklarının zıttı olanda çoktur emin olabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Evet bende Kürtleri sevmiyorum. Kültürlerinde yaşayışlarında sevilecek hiç bir şey bulamıyorum. Kürtlere yapılan en ufak eleştiriye genelleme yapma diyenler çileden çıkarıyor insanı. Tabii bir topluluğun yüzde 98'i genellemelere uyuyor diye genelleme yapılır mı hiç faşistler? :D

Toplumda yarattıkları sorunlar görmezden gelindikçe bu onların iyice azıtmalarına neden oluyor. Zamanında dincilerde olduğu gibi..

İstanbul'da doğup büyüdüğüm mahalle ilk kürt aile taşındıktan sonra sadece 15 yıl içerisinde Hakkariye döndü. Sokakta çata patlarla "bomba oyunu" oynayan çocuklar, her gün

bir hırsızlık olayı. Ana haberlere çıkmış 2 katilde var bizim mahalleden. Ne hoş değil mi? Anlat anlat bitmez. Ama bunları söyleyince ırkçı olursun çünkü bunlar hep tesadüftür. Ne alakası vardır Kürt göçüyle? Bir avuç Türk aile kaldık burada Çingeneler bile bunları görünce kaçıp gitti :D Bizde bu sene terkedeceğiz burayı. Büyük dedemin ev yaptırdığı ailemizin kaç tane neslinin büyüdüğü yerden kaçacağız yani. 

Irkçı deyin ne derseniz deyin ev alırken bakacağımız ilk şey çevrede Kürt olmaması olacak. Saat 10'da kapının önüne çöp çıkartırken kaçırılma korkusu yaşamak istemiyorum. (olmaz demeyin bal gibi oluyor işin içinde bunlar olunca) Korkuyla yaşamak istemiyorum hayat çok kısa.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Osman Öcalan yüzde 51,5 ile evet çıkacağını iddia etti ve çıktı hemde tam isabet.

Osman Öcalan akp'ye kadarki TC'yi Kemalizm olarak tanımladı ve dini yönetim için evet çağrısı. "Güçler denktir yarı yarıyadır. Eğer devlet olanakları kullanılırsa evet baskın çıkar. Yüzde 51,5 ile evetin kazanması muhtemel" dedi. 

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Engse Aesir said:

Osman Öcalan yüzde 51,5 ile evet çıkacağını iddia etti ve çıktı hemde tam isabet.

Osman Öcalan akp'ye kadarki TC'yi Kemalizm olarak tanımladı ve dini yönetim için evet çağrısı. "Güçler denktir yarı yarıyadır. Eğer devlet olanakları kullanılırsa evet baskın çıkar. Yüzde 51,5 ile evetin kazanması muhtemel" dedi. 

Simdi tayyip onun anasini bellesin de gorsun seriati, kemalizmi. Kodumun nadani.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...