Jump to content

Suriye ic savasi Suriye halkini nasil etkiledi ?

Recommended Posts

Merhaba.

Soru aslinda Baslikta yaziyor. Benim merak ettigim Suriye 3 seneden beri giden Ic savas Suriyedeki halkin düsüncelerini nasil etkiledigi.

Seriatcilik düsüncesi yayilmismidir ? Yoksa halk Seriati görüp daha fazla Laik sistem yandasi mi olmustur ?

Suriyedeki Seriatci teröristler halki Seriatan soguttular mi yoksa daha mi güclendiler ?

Irakta ve Suriyede olanlar Türk halkini nasil etkileyecek ? Biliyorum hicbirimiz gecmise göremiyor sadece düsüncelerinizi ögrenmek istiyorum veya kim bilir belki suriye üzeri birkac bilgiye sahipsiniz.

Sitelerde Paylaş

Merhaba.

Soru aslinda Baslikta yaziyor. Benim merak ettigim Suriye 3 seneden beri giden Ic savas Suriyedeki halkin düsüncelerini nasil etkiledigi.

Seriatcilik düsüncesi yayilmismidir ? Yoksa halk Seriati görüp daha fazla Laik sistem yandasi mi olmustur ?

Suriyedeki Seriatci teröristler halki Seriatan soguttular mi yoksa daha mi güclendiler ?

Irakta ve Suriyede olanlar Türk halkini nasil etkileyecek ? Biliyorum hicbirimiz gecmise göremiyor sadece düsüncelerinizi ögrenmek istiyorum veya kim bilir belki suriye üzeri birkac bilgiye sahipsiniz.

O Suriyede kafa kesen cihatçıların çoğu Suriyeli değil.Sunni kesimin çoğu otoriter Esada karşı yapılan isyanı savunuyordu ancak ülkede düzenin bozulması , direnişin tamamen kafa kesen radikal grupların eline geçmesi , teröristlerin halkı yağmalaması Esada olan desteği arttırdı.

Sitelerde Paylaş

Esad'ın ayakta kalması lazım..Eğer Esad'da devrilirse,Suriye'den yeni terörist gruplar çıkacaktır ve çok fazla insan ölecektir..

Amerika nereye girse,oradan teröristler çıkıyor..Irak'a girdi,Işid çıktı;Afganistan'a girdi,El kaide çıktı..Amerika'nın ülkelere direk askeri müdahale etmesi engellenmeli ama kim engelleyecek bunu?!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...