Jump to content

Chp Ve Mhp'nin Ortak Adayı Belli Oldu

Recommended Posts

Tarih: 16 Haziran 2004.

Yer: İstanbul.

İKÖ Dışişleri Bakanları toplantısı sonuç bildirgesinde Avrupa Birliği’ne sert çıkıldı. “AB’nin Şeriat konusu içinde yer alan recm ve benzeri ceza uygulamalarını insanlık dışı diye nitelendirmesini kınıyoruz. Bu ülkelerin iç içişlerine karışmaktır.”

Böyle bir metni Ekmel Bey’in başında olduğu genel sekreterlik hazırlayabilir; ama bunun altına Türkiye imza koyabilir mi?

http://www.odatv.com/n.php?n=ekmel-bey-anayasaya-aykiri-1806141200

Şeriatçı ve Osmanlıcı'dır. Abdullah Gül ile dostluğuna ve Amerikancılığına da şahitlik yapabilirim. İhsanoğlu hep Osmanlı'yı öven Cumhuriyet'i yeren tezleri ile bilinir.

http://www.odatv.com/n.php?n=cumhuriyet-dusmani-osmanli-sevdalisi-1706141200

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Akılcı ve pragmatist düşünmeyi senden öğrenecekmişiz ya,ondan güldüm size..

Aman mührü basarken dikkat edin de,dışına taşmasın..

Haklısın, ironi yaparken senin gibileri düşünüp "Bu bir ironidir" notu eklemek gerek.

Yavşama, ayarlarını kontrol et...

Sitelerde Paylaş

Ekmelleddin, Cumhuriyetli siyasi tarihimizin en firildak operasyonudur. Akillici bir hamle. Oyunu Kilicdaroglu'na ragmen CHP ye vermis veren bir secmen olarak ilk defa Kilicdaroglu-Bahceli'den 'akillica' bir hamle görüyorum. Tayyib'den kurtulabilmenin akilli formülü onu ancak kendi silahiyla vurarak olabilirdi. Ekmeleddin secilebilirmi? Bence secilebilir. AKP Ekmelledin hamlesine birtek Tayyib ile karsilik verebilir. Tayyib disinda adaylari her kim olursa olsun zaten kaybedecektir. Kilicdaroglu-Bahceli sayet su hamleyi yerel secim öncesi yapmis olsalardi bugün 2 büyük kent AKP'den kurtulmus olurdu.

Pante arkadas cok hakli. Tayyib kesinlikle Cumhuriyetimizin 1. numarali koltuguna oturmamali... Ne yapip edip bunu hep birlikte önlemeliyiz. Sizler icin kötünün iyisi bir durum söz konusu olabilir, ama unutmayin asil söz konusu olan Cumhuriyetimizdir. ISID Musul ve Kerkük gibi sehirleri Kürtlere peskes cekmek icin yapilmis bir hamledir... Bir sonraki hamleleri Kuzey Irak adindaki bölge Misaki Milli hikayeleriyle 'Kurdistan' adiyla Türkiye'ye katilacaktir. Buna cok sevinenler olabilir ama bir 3. hamle daha var... Ya biz kendi basimiza bir ülke olmak istiyoruz diyerek Türkiye'den de önemli bir parca alip petrol vasali bir ülke olacaktir... Tayyib bu oyunun en önemli halkalarindan biridir.

Ekmelledin, Cumhuriyet tarihi boyunca cikmis cikacak en büyük serefsiz, hirsiz, sahtekar ve vatan hainine karsi ortak adayimizdir.

Sitelerde Paylaş

Haklısın, ironi yaparken senin gibileri düşünüp "Bu bir ironidir" notu eklemek gerek.

Yavşama, ayarlarını kontrol et...

Akılcı ve pragmatist düşünceye ne oldu sevgili pante :huh:

İki mesaj sonra yavşaklık yapma dedin,yahu..

Az sonra ana avrat düz gideceksin galiba..

Bu forumda ortaya bir laf atıyorsun..''Beni okuyun da,azıcık akıllı ve pragmatist düşünmeyi öğrenin'' dedin..Ben ''sen kimsin?'' deyince, ''yavşama'' dedin bana..

Boş adamsın kardeşim..Ekmeleddin'e ver oyunu sen..Atatürk düşmanı bir Mısırlıya oy verecekler,benden ırak olsun..

Sitelerde Paylaş

Yazıklar olsun bu ülkeye...Çıkartacak adam mı kalmadı yaa,çıkara çıkara bunu aday çıkardılar...

CHP MHP de beş kuruş etmez.Bunlarda akıl olsa zaten bu ülkeyi tayyip e telim etmezlerdi...

AKP liler diyo ya,bu chp mhp böyle olduktan sonra biz 2075 e kadar iktidar oluruz.Adamlar haklı...

Sitelerde Paylaş

Yazıklar olsun bu ülkeye...Çıkartacak adam mı kalmadı yaa,çıkara çıkara bunu aday çıkardılar...

CHP MHP de beş kuruş etmez.Bunlarda akıl olsa zaten bu ülkeyi tayyip e telim etmezlerdi...

AKP liler diyo ya,bu chp mhp böyle olduktan sonra biz 2075 e kadar iktidar oluruz.Adamlar haklı...

bu güne kadar hep, mhp kendi çizgisinden chp kendi çizgisinden adam çıkardı da ne oldu. Siyaset akıl ve taktik işidir.
Sitelerde Paylaş

Ortadoğuda farklı terör gruplarının adı geçerken işid çıkıverdi birden bire ve adeta ortadoğuyu ezip geçiyor.Buda yetmezmiş gibi Türkiye'de üs açma gibi söylentiler var.Yani zamana dikkat edin;Komutanların ceza evinden çıkarılması(bana göre son kullanma tarihleri bitti),Chp ve Mhp'nin ortak çatı adayı olarak Ekmeleddin ihsanoğlu'nu göstermesi(akla hayale gelmeyecek bir isim),işid'in ortadoğu da terör estirmesi ,yeni bir oyun oynanıyor.

Sitelerde Paylaş

Bence CHP'nin Ekmeleddini'i desteklemesinin nedeni Tayyip itine karşı şansa sahip biri olduğu içindir.

Yoksa CHP de biliyor onun nasıl bir polemikçi olduğunu..

Yapılanlar ucuz politika.. Kötü politika.. Daha iyisini hak etmiyoruz. Laik olduğumuzu bulacağız.

Don't worry be happy..

Sitelerde Paylaş

Tayyip Çankaya'ya çıkamamalı.

Hesap vermekten kurtulamamalı.

Milletin başında zorba bir başkan olarak pisliklerini sürdürememeli.

Tayyip mi?

Ekmel mi?

Tabi ki Ekmel...

Daha iyisi neden aday yapılmadı, daha uygun isim belirlenmedi diye, Tayyip'e güç vermeyelim.

Abi sana bir soru,

Sen bir solcu olarak bu adamın emeğin,özgürlüğün,demokrasinin yanında olacağına inanıyormusun?

Yerel seçimlerde Deniz Gezmiş'e küfür eden herifi destekledik, tatava yapma bas geç dedik. Şimdi islamcı bir herif önümüze konuluyor. Neden? Tayyip gitsin kim gelirse gelsin. Bu mantığı anlayamam ben. Gelsin Ekmel. Ne olacak? Üniversitelere sosyal demokrat, muhalif rektörler mi atayacak? Kesin konuşmayayım ama hiç sanmıyorum. Emek karşıtı, özgürlük karşıtı çıkan yasaları mı geri çevirecek? Yine hiç sanmıyorum..

Ben Sami Selçuk konusunda çok umutluydum. Ekmel'den bin kat daha faydalı olurdu memlekete.

Sitelerde Paylaş

Solcu bir adayın cumhurbaşkanı seçilemeyeceği araştırmalarla anketlerle gün gibi ortada iken, neden ekmeleddin aday gösterildi diyenler azıcık nefretlerini bir kenara koyup taktiksel düşünsünler, şeriatçı atatürk düşmanı vs. herneyse abdullah gül veya tayyip erdoğan bu konularda ekmeleddinden farklı değil, aradaki fark birbirlerinden hazzetmemeleri, bu durum bize ne kazandıracak?

ekmeleddin tayyibin getirmeye çalışacağı şeriata güvenmeyecek, akp geçmişte olduğu gibi sıkıştığında kıçını kurtaran yasaları anında onaylayamayacak, belki bu taktikler birgün onlardan tamamen kurtulmamıza sebep olacak, daha sonra ekmeleddininde icabına bakılır.

Velhasıl ekmeleddin iyi bir seçenek, belki hiç birşey olmaz tekrar kardeş olup yollarına birlikte devam ederler ancak akside olabilir en azından denenip kaybedilmiş olunur diğer türlü solcu veya ülkücü bir aday gösterilse kesinlikle akp'nin adayı seçilecek ve hiçbirşey değişmeyecek yine akp istediği gibi at koşturacak.

Sitelerde Paylaş

Solcu bir adayın cumhurbaşkanı seçilemeyeceği araştırmalarla anketlerle gün gibi ortada iken, neden ekmeleddin aday gösterildi diyenler azıcık nefretlerini bir kenara koyup taktiksel düşünsünler, şeriatçı atatürk düşmanı vs. herneyse abdullah gül veya tayyip erdoğan bu konularda ekmeleddinden farklı değil, aradaki fark birbirlerinden hazzetmemeleri, bu durum bize ne kazandıracak?

ekmeleddin tayyibin getirmeye çalışacağı şeriata güvenmeyecek, akp geçmişte olduğu gibi sıkıştığında kıçını kurtaran yasaları anında onaylayamayacak, belki bu taktikler birgün onlardan tamamen kurtulmamıza sebep olacak, daha sonra ekmeleddininde icabına bakılır.

Velhasıl ekmeleddin iyi bir seçenek, belki hiç birşey olmaz tekrar kardeş olup yollarına birlikte devam ederler ancak akside olabilir en azından denenip kaybedilmiş olunur diğer türlü solcu veya ülkücü bir aday gösterilse kesinlikle akp'nin adayı seçilecek ve hiçbirşey değişmeyecek yine akp istediği gibi at koşturacak.

Yani diyorsun ki solcular her halükarda kaybeden olacak. O yüzden uğraşmayın zevk almaya bakın.

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki solcular her halükarda kaybeden olacak. O yüzden uğraşmayın zevk almaya bakın.

RTE de seçilse,Bu adam da seçilse farkı yok,tecavüz kaçınılmaz.

adam gibi adam bir aday çıkarılsa ve kaybetsek de,en azından mücadele etmiş oluruz.

Ekmeleddin'i destekleyenler,pantolonu çıkartalım,rahatça şaapsınlar demek istiyor.

Kimse kusura bakmasın,bir ateist olarak ,İslamcı birine karşı,islamcı birini destekleyemem.

Sitelerde Paylaş

Her kim emperyalist masasi Arap usagi Osmanli kici yalayicisi islamin putlarinin savunucusu Meymenettine oy verirse süzme yavsak düsüncelidir.!

Disaridan Türkiye'ye ve özellikle kendilerini Ulusalci, Atatürkcü, Yurtsever, Milliyetci, Sosyal Demokrat, Kemalist, olarak lanse edenlerin tv lerine, bakildiginda ve yazdiklari okundugunda ne kadar sahtekar ve düzenbaz olduklari islami allayip pullayip sunma gayreti icinde olduklarindan belli. Yavsak düsünceli sahtekarlar düzenbazlar ve cakallar ordusu...

Böyle bir ülkenin cumhurbaskani R.T.E olmalidir cünkü o hakediyor ve onun sayesinde ne olacaksa bir an önce olup yasanmalidir.Import Arap usagi Osmanli hayrani islamci birisi Cankaya Köskünde oturmamali.Uyumak ve uyutulmak isteyenlerin adayidir bu kisi...Cünkü disaridan empoze edilmistir.!

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abi sana bir soru,

Sen bir solcu olarak bu adamın emeğin,özgürlüğün,demokrasinin yanında olacağına inanıyormusun?

Yerel seçimlerde Deniz Gezmiş'e küfür eden herifi destekledik, tatava yapma bas geç dedik. Şimdi islamcı bir herif önümüze konuluyor. Neden? Tayyip gitsin kim gelirse gelsin. Bu mantığı anlayamam ben. Gelsin Ekmel. Ne olacak? Üniversitelere sosyal demokrat, muhalif rektörler mi atayacak? Kesin konuşmayayım ama hiç sanmıyorum. Emek karşıtı, özgürlük karşıtı çıkan yasaları mı geri çevirecek? Yine hiç sanmıyorum..

Ben Sami Selçuk konusunda çok umutluydum. Ekmel'den bin kat daha faydalı olurdu memlekete.

Herhalde ben derdimi anlatamıyorum PearlyGates.

Aday adayları listelendi de, bunların arasından Ekmel'i destekliyor değiliz.

Yani, kalkıp da Sami Selçuk, Emine Ülker Tarhan, Emre Kongar, Abdüllatif Şener vb. ismler arasından Ekmel'i alıp da bu olsun demiyoruz.

Ekmel seçilmiş artık ve önümüze konmuş. Ben de tasvip etmiyorum ve kafamdaki ismin Sami Selçuk olduğunu belirttim.

Ancak;

2. turda Tayyip ve Ekmel başbaşa kaldığında;

Bu da Cigi'ye yanıt olsun:

Asıl süzme yavşak olan Ekmel'e oy vermeyendir.

Sitelerde Paylaş

Adı Arapça olan, hayatı dincilik çabasıyla geçmiş, ne idüğü belirsiz bir kişiye oy vermeyeceğim... Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandığa gitmiyorum... Gidersem bu benim 15 yıllık Ateizm mücedeleme ihanettir...

Varsın göt kılları Tayyib'i seçsinler.....

Sitelerde Paylaş

Ben kimseye "yavsak" demem demiyorum. Düsüncesi hakkinda "yavsak düsünceli" derim ve kullandigim tek hakarettir tabi düsünceye ne kadar hakaret edilebilir onu da bilmiyorum/

Ayrica ben T.C. icin oy kullanmam ne parti tuttum / tutarim ve de insanlari kandiran yavsak düsünceli ilkesiz basiretsiz siyasetcilerinden zerre kadar haz almam.

Pante,

Senin görüslerin ve düsüncelerin yasanilan cagin cok gerilerinde kaldi üstelik dünya konjukturunu ve nelerin döndügünü de bilmiyorsun. Ayrica dayatmaci bir uslupla baslik acip düsüncelerini kabul etmeyenlere "yavsak" demeni sana hic yakistiramadim.

Ince düsünceli Pante gitmis sanki ego tatmini yapip stres atmaya calisan Pante gelmis.

R.T.E. Türkiye'nin tek ilaci artik bunu istesenizde istemesenizde kabul edeceksiniz ve felaketlere hazir olacaksiniz.!

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adı Arapça olan, hayatı dincilik çabasıyla geçmiş, ne idüğü belirsiz bir kişiye oy vermeyeceğim... Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandığa gitmiyorum... Gidersem bu benim 15 yıllık Ateizm mücedeleme ihanettir...

Varsın göt kılları Tayyib'i seçsinler.....

+1

Sitelerde Paylaş

Müslüman CHP liler Cigi'nin dediği gibi meymenettine oy verebilir.Bunda anlaşılmaz bir durum yok.

Benim anlamadığım,dinsiz birinin İslamcı bir adayı bu kadar desteklemesi.

Ortada garip bir durum var.

Hadi desteklesin,ona da lafım yok,ama başlık açıp hararetli bir şekilde bu meymenettini desteklemesi ve desteklemeyenleri(akılcı/pragmatik düşünememekle suçlaması)akıl alacak şey değil.

Kısacası,Sayın Pante çok güzel bir blogun var,çok değerli makaleler ,araştırmaların var,bence enerjini bu islamcı aday için harcama,bloguna harca.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...