Jump to content

Chp Ve Mhp'nin Ortak Adayı Belli Oldu

Recommended Posts

Kısacası,bir ateist olarak İslamcı birine karşı İslamcı birine oy verirsem kendime saygısızlık etmiş olurum.

RTE cumhurbaşkanı adayı olursa,Chp kimi karşısına çıkarırsa çıkarsın Chp'nin adayına oy veririm demiştim ama Chp'nin adayını görünce bu kadar da değil dedim..Hakikaten bu kadar da değil..Oha yani..

RTE=Atatürk'e düşman,Türk değil,Türk kavramından nefret eder,terörist islamcılarla işbirliği içinde

Bu kişinin karşısına Chp,Atatürk düşmanı,Mısır'lı,İslam için çabalayan bir yobazı çıkarıyor..

Bir ateist hangi akılla gidip bu adaya oy verebilir?

Delirtecek bu insanlar beni..Adam Mardin'in nusaybin ilçesine belediye başkanı seçilmeyecek,Türkiye Cumhuriyetinin en tepe noktasına oturacak..Bu ülkedeki insanların cumhurbaşkanı makamını bildiklerinden gerçekten şüpheliyim..Buradaki ateistler bile beni şaşırtıyor çünkü..!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi senin bu yazını okuyunca,bizler akılcı/pragmatist düşünmeyi öğrenmiş mi olacağız?

Bu nasıl bir egodur arkadaş..!

Tamam,müslümanlara yönelik İslam ile ilgili yazdığınız yazıları gösterip ''okuyun da akılcı/pragmatist düşünmeyi öğrenin'' diyebilirsiniz ama bu forumdaki nonteistlere yönelik bu ifade ile anca güldürürsünüz kendinizi :)

Gülüyorum size.. :)

Azıcık şu egonuzu törpüleyin de öyle fikir belirtin burada..

Sen ne egosundan bahsediyorsun Nolan?

Ne saçmalıyorsun sen?

"Gülüyorum", "Azıcık şu egonuzu törpüleyin de öyle fikir belirtin burada.." gibi zırvalar da nesi? Kendine gel.

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyorsun sen?

"Gülüyorum", "Azıcık şu egonuzu törpüleyin de öyle fikir belirtin burada.." gibi zırvalar da nesi? Kendine gel.

Sana şöyle örnek vereyim.

2 tür zehir var.

1.ci si direkt öldürüyor,buna Tayyip zehiri deniyor.

2.ci si,öldürmüyor ama sakat bırakıyor,buna da Ekmeleddin zehiri deniyor,

Ben ömür boyu sakat kalacağıma ölmeyi tercih ederim.

Ekmeleddin cemaat zehiridir,takiyyecidir,sansar'dır,ne yaptığını ve karşısında ne yapacağını bilemezsin.

Tayyip ise vahşidir,saldırır,gardını kolay alırsın..

Kesin düşman olduğunu bildiğin biriyle savaşmak daha kolaydır..

Sitelerde Paylaş
Ekmeleddin cemaat zehiridir,takiyyecidir,sansar'dır,ne yaptığını ve karşısında ne yapacağını bilemezsin.

Bunun kanıtı ne?

İKÖ genel sekreterliği yapmış olması mı?

İslam ilimleri konusunda ihtisas yapmış olması mı?

Adam, babasının yapısı ve yönlendirmesi neticesinde İslami eğitim almış, O yönde üniversiteler bitirmiş. Ama sonra bununla yetinmemiş, bilime yönelmiş, Kimya okumuş, fen bilimleri okumuş, bilim adamı olmuş. Laik bir yapısı var, modern bir ailesi var.

Şimdiye dek dinciliği görülmemiş, on yıllardır konuşmalarında bir fanatiklik yok Tayyip gibi, ne laiklik aleyhinde, ne Atatürk ne cumhuriyet aleyhinde.

Neye dayanarak zehir diyor, sansara benzetiyorsunuz? Cemaatçi olsaydı; en başta Tayyip o suçlamayı yapardı. Siz Tayyip'i de, AKP'lileri de geçtiniz.

Sitelerde Paylaş

Ekmeleddin takip ettiğim bir isimdi. Onun laikliği Osmanlı hanedanının laikliği gibidir. Özel hayatın da modern, siyaset sahnesinde İslamcı - Osmanlıcı bir kafası vardır. Kesinlikle cumhuriyet ile barışık birisi değil. A. Gül'ün başka bir versiyonu.

Burada önemli olan şudur;

Son seçimler de göstermiştir ki Türk toplumu ikiye bölünmüştür. Ben bunu bu aşamada iyi bir durum olarak görüyorum. Yarısı dinci ise yarısı da cumhuriyet den yana demektir. Bu durumda düşünmesi gereken biz değil dincilerdir. Çünkü fiili durumu değiştirmek isteyen onlar. Bunu toplumun yarısını karşılarına alarak nasıl başaracaklar ? Bu onların sorunu.

Halbuki bu isimle girilecek seçimde artık iki taraf yok. Aynı tarafın farklı tonları var. Bu şekilde Ekmeleddin kazansa ne olacak? Yine Siyasi İslamcılar kazanmış olacak. Yani muhalif %50 yok ediliyor. Bilmem anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş

20 CHP'li milletvekili bir cumhurbaşkanı adayı gösterecek diye bekliyoruz. Bu gerçekleşmezse Oyumuz Ekmel Beye.

Keskin sirke küpüne zarar derler. Dünyanın en muhafazakar ülkelerinden birinde yaşıyoruz. Tayyibe karşı sağcı ve muhafazakar bir adaya oy vereceğimizi zaten içimize sindirmiştik. Ekmel Bey Mısır, El Ezher, Islam Konferansı başkanlığı gibi ekstra promosyonlara geldi. Bunları sindirmek zor. Ama sindirmek zorundayız.

Bir fıkra anlatayım. Bernard Shaw bir kokteylde çok güzel bir kadın görmüş ve yanına yaklaşarak sormuş, hanımefendi on milyon sterlin versem bu gece benimle birlikte olur musunuz? Kadın kıkırdamış, on milyon mu!? Shaw, peki 100 sterlin versem? Diye sormuş. Kadın hiddetlenmiş, siz beni ne sandınız? Shaw, ne olduğunuzu anladık hanımefendi. Şimdi pazarlık yapıyoruz demiş. Evet. Biz zaten bizden olmayan birine oy verecektik. Pazarlık yaptık. Hesap ağır geldi.

Ekmel beye oy vermek, politika yapmaktır. Protesto için sandığa gitmemek ise kumda oynamaktır. Içiniz rahatlayacaksa söyleyeyim, Exeter'de okuyan birisi şeriat falan getirmez. Özal gibi bir adam bu.

Sitelerde Paylaş

20 CHP'li milletvekili bir cumhurbaşkanı adayı gösterecek diye bekliyoruz. Bu gerçekleşmezse Oyumuz Ekmel Beye.

Keskin sirke küpüne zarar derler. Dünyanın en muhafazakar ülkelerinden birinde yaşıyoruz. Tayyibe karşı sağcı ve muhafazakar bir adaya oy vereceğimizi zaten içimize sindirmiştik. Ekmel Bey Mısır, El Ezher, Islam Konferansı başkanlığı gibi ekstra promosyonlara geldi. Bunları sindirmek zor. Ama sindirmek zorundayız.

Bir fıkra anlatayım. Bernard Shaw bir kokteylde çok güzel bir kadın görmüş ve yanına yaklaşarak sormuş, hanımefendi on milyon sterlin versem bu gece benimle birlikte olur musunuz? Kadın kıkırdamış, on milyon mu!? Shaw, peki 100 sterlin versem? Diye sormuş. Kadın hiddetlenmiş, siz beni ne sandınız? Shaw, ne olduğunuzu anladık hanımefendi. Şimdi pazarlık yapıyoruz demiş. Evet. Biz zaten bizden olmayan birine oy verecektik. Pazarlık yaptık. Hesap ağır geldi.

Ekmel beye oy vermek, politika yapmaktır. Protesto için sandığa gitmemek ise kumda oynamaktır. Içiniz rahatlayacaksa söyleyeyim, Exeter'de okuyan birisi şeriat falan getirmez. Özal gibi bir adam bu.

Abdullah Gül de Exeter tezganından geçme. Çok mu cumhuriyetçi? Daha da ötesini söyleyeyim. Bunlar Tayyib den çok daha tehlikeli.

Sitelerde Paylaş

Durumu anlamamak mümkün değil.

CHP, örneğin Baykal'ı ya da onun gibi birini aday gösterseydi, yenilgi baştan kabul edilmiş olur, bazı arkadaşların da yüreği soğurdu. (Oohhh, gene kaybedecekler!...)

Ama bu kez öyle olmadı. Gerçekten güçlü ve zeka ürünü bir aday ortaya çıkınca, bin dereden su getirerek karalama kampanyası açıldı. (Eyvah, bu sefer kazanacaklar galiba!...)

Panik bundan. Gizli AKP'cilerin paniği...

tarihinde satsuma57 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cumhuriyetçi değil. Öyle bişey demedim. Aksine, Exeter kontrgerilla yöneticisi yetiştirir. Ama mesele o değil. Ekmel Bey Tayyib gibi kafasına göre saçma sapan işler yapmaz.

Ekmel Beye oy vermek, askeri terimle söyleyeyim, düşmanı bölmektir. Cumhuriyetçilerin planı tutsa ve laik bir aday çıkarılsa bile, ikinci turda bu adama kalabiliriz. Bağırıp çağıralım,zehirimizi atalım ama sandık başında Taayib ve Ekmel beyin adlarının yazılı olduğu kağıdı elimize alma ihtimalini de unutmayalım. Köprüleri yakmayın.

Sitelerde Paylaş

Bunun kanıtı ne?

İKÖ genel sekreterliği yapmış olması mı?

İslam ilimleri konusunda ihtisas yapmış olması mı?

Adam, babasının yapısı ve yönlendirmesi neticesinde İslami eğitim almış, O yönde üniversiteler bitirmiş. Ama sonra bununla yetinmemiş, bilime yönelmiş, Kimya okumuş, fen bilimleri okumuş, bilim adamı olmuş. Laik bir yapısı var, modern bir ailesi var.

Şimdiye dek dinciliği görülmemiş, on yıllardır konuşmalarında bir fanatiklik yok Tayyip gibi, ne laiklik aleyhinde, ne Atatürk ne cumhuriyet aleyhinde.

Neye dayanarak zehir diyor, sansara benzetiyorsunuz? Cemaatçi olsaydı; en başta Tayyip o suçlamayı yapardı. Siz Tayyip'i de, AKP'lileri de geçtiniz.

Fethullah'da dinci söylemlerde bulunmaz,şeriat'ı savunmaz,başörtüsüne teferruat der,laikliğe hayatta saldırmaz,darbecilere methiyeler dizer..

Lakin sansarca,şeytanlıkla, takiyye ile tüm polis,ordu,yargı'yı ele geçirmiştir.

Bu şeytanlıkla laik insanlara kan kusturulmuştur.

Çevremde ,modern laik görünümlü çok cemaatçi var,Bunlar için araç değil amaç önemli..

Ekmeleddin'de bunu başarmak üzere..

Bu adam müslümanlığını inkar etti mi?

Etmedi..

Güya laik ve modern ama hala nasıl Müslüman?

Laikliği kötülemeyen müslüman olamaz,olsa olda cemaatçi olabilir,takiyyeci olabilir,

O yüce amacı için karısını bile modern gösteriyor,ılıman söylemlerde bulunuyor olabilir..

Sorun onlarda değil.. Sizde!

Sitelerde Paylaş

Tremor, sandığa gidince oy pusulasına da bunları yazarsın.

Birebir ağız dalaşı yaptığım bir Islamcıya oy vermek beni mutlu mu ediyor? Ama mecbur vereceğim. İçinizi dökün, bağırın çağırın rahatlayın ama seçimde ne yapacağınızı da açıklayın.

Sitelerde Paylaş

Tremor lagaluga yapma!

Cemaatçi olduğunu kanıtla.

Kanıtın yoksa edebini bozma.

Git oyunu ver kardeşim,seni tutan yok. Ben sadece fikrimi söylüyorum.

Ben,uluorta konuşmayan dincilerden pek korkarım,en tehlikeli dinciler bunlardır,ağzına bir parmak bal,anüsünede koca kazık sokarlar.

Cemaatçi olmasın diyelim,ne değişecek?ateistler,dine hakaretten yargılanmayacak mı?

% 95'i koyun yani müslüman olan bir toplumu İslam profesörü Ekmeledin'mi hizaya getirecek?

Ekmeleddin,Fazıl Say'ı savunabilecek mi?

Geç bunları kardeşim,bu ülkeden birşey olmaz..

Sitelerde Paylaş

Git oyunu ver kardeşim,seni tutan yok. Ben sadece fikrimi söylüyorum.

Ben,uluorta konuşmayan dincilerden pek korkarım,en tehlikeli dinciler bunlardır,ağzına bir parmak bal,anüsünede koca kazık sokarlar.

Cemaatçi olmasın diyelim,ne değişecek?ateistler,dine hakaretten yargılanmayacak mı?

% 95'i koyun yani müslüman olan bir toplumu İslam profesörü Ekmeledin'mi hizaya getirecek?

Ekmeleddin,Fazıl Say'ı savunabilecek mi?

Geç bunları kardeşim,bu ülkeden birşey olmaz..

Öyleyse sen de yazma! Madem bu ülkeden bir halt olmaz, ne buralarda yazıp duruyorsun?

Olmayan bir şeyi iddia ettiğine göre bir maksadın olmalı.

İyi niyetli biriysen "Kuşkulanıyorum acaba Cemaatçi mi?" diye yazardın, cemaatçi diye yaftalamazdın.

Kimisi "Türk değil, Mısırlı" diye sallar. Kimisi Osmanlıcı der, kimisi şeriatçi der. Bunları yazan insan kanıtlarını, belgelerini de koymalı.

Sitelerde Paylaş

Ekmeledinin arkasında kendi taraftarları yok o sadece piyon tek amaç tayyibe darbe vurmak anlayın bunu bu adamın bize zararı olmaz, seçilirse sanki ülkeyi yönetecek neden bu kadar endişeleniyorsunuz. Hem bu adam tayyip ve bakanlarıyla davalı seçilirse kolay kolay tezgahlarını yürütemezler. Akıllı olalım fırsatları değerlendirelim.

Sitelerde Paylaş

Sağduyu taşıyan herkese anımsatmak istiyorum:

Brezilya, 3 Ekim 2010’da yapılan başkanlık seçimlerine 3 adayla girmişti. Adaylardan Dilma Rousseff, İşçi Partisini; José Serra, Sosyal Demokrat Partiyi ve Marina Silva, Çevreci Partiyi temsil etti. Adaylara bakar mısınız? Hepsi sol görüşlü.

Biz kendi ülkemizde de böyle bir tabloyla başkanlık seçimlerine gitmek istemez miydik? Elbette isterdik.

Ama acaba koşullar bizim isteklerimize ne kadar uygun?

Sitelerde Paylaş

Uğur Mumcu yazmıştı! Ekmeleddin

İhsanoğlu kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'nin

Cumhurbaşkanı adayı gösterdikleri

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ismi, Uğur

Mumcu'nun; şeriatçı örgütlerin

bağlantılarını anlattığı Rabıta kitabında yer

alıyor. Kitapta, Rabıtat-Ül Alem, yani

"Dünya İslam Birliği" adlı şeriatçı örgütle

bağlantılı dernek ve vakıflara yer veriliyor.

İhsanoğlu da, İslâmî İlimler Araştırma

Vakfı'nın yöneticileri arasında görülüyor.

Cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının

ardından tartışma konusu olan

Ekmeleddin İhsanoğlu ismi, 1980'li yılların

şeriatçı dernek ve vakıflarıyla da bağlantılı

çıktı.

İhsanoğlu'nun ismi, usta gazeteci Uğur

Mumcu'nun Rabıta kitabında yer aldı.

Kitapta, 12 Eylül darbecilerinin, Özal

hükümetiyle ortaklaşa Suudi sermayesini

Türkiye'ye yerleştirmesi ve Almanya'daki

Türkler arasında vakıflar aracılığıyla

örgütlenmesi anlatıldı.

Kitapta; Rabıtat-Ül Alem, yani Dünya İslam

Birliği adlı Suudi Arabistan merkezli

şeriatçı örgütün Türkiye'deki faaliyetlerine

yer verildi. Suudi krallığı tarafından

desteklenen örgüt, Faisal Finans Kurumu

üzerinden Türkiye'ye Arap sermayesinin

girişini sağladı. Özal hükümeti çıkardığı

yasalarla kuruluşun işlerini kolaylaştırdı.

Bu sırada elde edilen paralarla birçok

dernek ve vakıf fonlandı. Bunların

arasında, İlim Yayma Vakfı, İslâmî İlimler

Araştırma Vakfı, Ensar Vakfı, Bereket Vakfı

ve Türkiye Milli Kültür Vakfı gibi pekçok

vakıf bulunuyordu.

Vakıfların yönetimlerinde ise Özal, Topbaş,

Ülker gibi AKP'li ve AKP'ye yakın tanınmış

aileler bulunuyordu.

Ekmeleddin İhsanoğlu da İslâmî İlimler

Araştırma Vakfı'nın yönetiminde yer aldı.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Dr. Ali

Özek'in yaptığı vakfın yönetiminde Prof.

Dr. Asaf Ataseven ve Ekmeleddin İnsanoğlu

da yer aldı.

http://www.ulusalkanal.com.tr/m/?id=30328

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyorsun sen?

Akılcı ve pragmatist düşünmeyi senden öğrenecekmişiz ya,ondan güldüm size..

Aman mührü basarken dikkat edin de,dışına taşmasın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...