Jump to content

RTE asla Cumhurbaşkanı Olamamalı!

Recommended Posts

muhalife oy vermemek diğerine destek olmak demek değilmidir peki ?

Of Zavallı,offf :)

Babacığım bu Ekmel hırsız,aynı zamanda islamcı,aynı zamanda Atatürk düşmanı..

Bu Tayyip hırsız,aynı zamanda İslamcı,aynı zamanda Atatürk düşmanı..

Hangisi,hangisine muhalif kardeşim :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 328
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Of Zavallı,offf :)

Babacığım bu Ekmel hırsız,aynı zamanda islamcı,aynı zamanda Atatürk düşmanı..

Bu Tayyip hırsız,aynı zamanda İslamcı,aynı zamanda Atatürk düşmanı..

Hangisi,hangisine muhalif kardeşim :rolleyes:

rte CB seçilemezse - ilerde vekilliği de düşerse acaba bi yargı yolu felan açılır mı ona karşı ?

Sitelerde Paylaş

oy vermezse millet diğerleri de rte ye verirse oyu - rte cb seçilir elbet ?

Atatürk'ün partisi,RTE'nin karşısına başka bir RTE çıkarıyorsa eğer;bırakalım da RTE cumhurbaşkanı olsun..Böyle muhalefete,böyle cumhurbaşkanı yakışır..

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün partisi,RTE'nin karşısına başka bir RTE çıkarıyorsa eğer;bırakalım da RTE cumhurbaşkanı olsun..Böyle muhalefete,böyle cumhurbaşkanı yakışır..

şunu anlamak lazım - tr dekilerin % 90 ı ister tatlı - ister acı - ister tuzlu su olsun .. müslüman mı? evet...isterse ATATÜRK gelsin bu gün...seçimle başa gelebilir mi sence ?

Sitelerde Paylaş

Basit bir soru soralım.

Matematiğe göre RTE'nin seçilme şansı %99.

CB oldu ve artık bir milli mutabakat hükümeti olsun dedi ve de Ekmeleddin'i AKP hükümetine BB yaptı.

Bu fevkalade olası bir durum. Adam aynı yolun yolcusu, kendi açıklamaları, Arınç vs sayısız kaynak da bunların aynı ideolojiye sahip olduğunu zaten vurguluyor. Ekmelin kariyerini de zaten AKP yönetiyor.

Şimdi CHP ve Ekmele destek verenlerin hali ne olur hiç düşündünüz mü ? Muhalif mi sayılırlar hükümet ortağı mı ?

Peki komplo teorisini daha ileri götürelim.

Ya aranan sonuç bu ise ?

RTE yeterince tepki aldı onu CB olarak sağlama ve kızağa alalım, arka planda kalsın ama ılımlı islamın önünü kesebilecek laik cepheyi de önden süpürelim dedilerse ?

Ben RTE'ye karşıyım diye, plansız programsız, yarınsız, siyaset yapılınca böyle açmazlara da düşülebilir.

Siyaset zor zanaat. Göz kararı yapılırsa her şey olur.

Sitelerde Paylaş

Bence de,böyle başa böyle tarak,

Malın biri de şeriatçılar sabah erken kalkar oy atar diyor,a.k ekmeleddin şeriatçı değil mi?

Neymiş başka aday var mıymış?

a.k,koskoca CHP ,içinde onlarca CB lığına layık kişi varken, bu şeriatçıyı aday olarak gösteriyorsa,sokayım CHP ye...de muhalifliğine de..

Sitelerde Paylaş

Basit bir soru soralım.

Matematiğe göre RTE'nin seçilme şansı %99.

CB oldu ve artık bir milli mutabakat hükümeti olsun dedi ve de Ekmeleddin'i AKP hükümetine BB yaptı.

Bu fevkalade olası bir durum. Adam aynı yolun yolcusu, kendi açıklamaları, Arınç vs sayısız kaynak da bunların aynı ideolojiye sahip olduğunu zaten vurguluyor. Ekmelin kariyerini de zaten AKP yönetiyor.

Şimdi CHP ve Ekmele destek verenlerin hali ne olur hiç düşündünüz mü ? Muhalif mi sayılırlar hükümet ortağı mı ?

Peki komplo teorisini daha ileri götürelim.

Ya aranan sonuç bu ise ?

RTE yeterince tepki aldı onu CB olarak sağlama ve kızağa alalım, arka planda kalsın ama ılımlı islamın önünü kesebilecek laik cepheyi de önden süpürelim dedilerse ?

Ben RTE'ye karşıyım diye, plansız programsız, yarınsız, siyaset yapılınca böyle açmazlara da düşülebilir.

Siyaset zor zanaat. Göz kararı yapılırsa her şey olur.

+

gel de anlat anlatabilirsen

Sitelerde Paylaş

şunu anlamak lazım - tr dekilerin % 90 ı ister tatlı - ister acı - ister tuzlu su olsun .. müslüman mı? evet...isterse ATATÜRK gelsin bu gün...seçimle başa gelebilir mi sence ?

Canım kardeşim bu seçim mevzu değil,çok da önemli değil..Cumhurbaşkanı koltuğu bu ülkede o kadar da etkin değil..Önemli olan başbakandır bu ülkede..Cumhurbaşkanlığı makamını çok abartıyor insanlar..Tamam,iyi yetkileri de var ama her zaman kullanamaz o yetkileri..Kullandırtmazlar o yetkileri..

Abdullah Gül cumhurbaşkanlığı yapmadı bu ülkede,sadece boş koltukta oturdu..Ekmel'de seçilirse aynısını yapacak..Ekmel'e umud bağlayanlar,lise mezunu apolitik insanlardır..Bunlara kuvvetler ayrılığı ne desen bilmezler ama Ekmel'i kurtarıcı yaptılar başımıza..!

Bu ülkede seçim filan olduğu yok..Bu ayrı konu..Seçim yapmak için seçebilme yetisi olan özgür bireylere sahip olmanız lazım.Bu ülkenin %90'ı aptal..Aptalların seçimi de,aptalca oluyor işte..Ya Özal'ı seçiyorlar,ya Tayyip'i..Şimdi de Ekmel'i seçmeye çalışıyorlar..

Benim kızdığım nokta Kılıçdaroğlu'nın TIPIŞ TIPIŞ GİDECEKSENİZ deyip,önümüze son dakikada bir Atatürk düşmanını koyması..Ayrıca bu konuda da görüldüğü gibi,Ekmel'e oy vermeyenlere ateistlerin küfürler etmesi..Ben buna kızıyorum..

Sitelerde Paylaş

Tayyip sorunu ülkemizde demokrasinin yeterince anlaşılmadığının ilginç bir delili olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde aydın ateistlerin ve kafası çalışan bireylerin bile gerçek demokrasi nosyonundan yoksun olduklarını görüyoruz.

Tipik Türk aydınları diyorum ben onlara.. Yarı aydın veya yarı cahil Türk Müslüman ateistleri...

2002 yılında Türkiye'de KİM yayınları tarafından İngilizceden Türkçeye çevrilen bir kitap yayınlandı.

Kitabın adı: Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak...

Kargaşalık çıkarıp Tanrı'yı kıyameti erkene almasını sağlamak..

Yani ebedi yaşama bir an önce kavuşmak..

Tayyip'in seçilmesini isteyenler bu kitabın ana temasını savunuyorlar.

Tayyip kötü bir lider. Bir diktatör. Başa geçerse felaketlere neden olacak ve bu felaketler Türkiye'de yeni bir liderin ortaya çıkması ve rejim değişikliği ile sonlanacak.

Bu ütopik bir düşünce.. İçinde gerçek payı var ama senaryonun kendisi sapkın.

Şimdiye kadar öyle bir senaryo düzenlenmiş değil.

Yani şimdiye kadar bile bile ülkeye felaket getirecek bir lider seçilmiş değil.

Bunun mantığı şöyle:

Kötü bir lideri seçelim.. Ülke batsın. Halk bundan olumsuz etkilensin.Dersini alsın ve ilerde değerli liderler seçsin...

Bunu ancak demokrasinin ne olduğunu bilmeyen meczuplar savunur.

Demokratik toplumlarda her türlü görüş vardır ve temsil edilmelidir.

Ülkenin felakete maruz kalmasını hızlandıracak davranışlarda bulunmak sapkınlıkdır. Ahlaksızlıktır. Vatana ihanettir. İnsan haklarını hiçe saymaktır.

Felaketleri mümkün olduğu kadar önleyecek davranışlara baş vurmak gerekir.

Gerektiği zaman kötünün iyisi seçilir. En kötüyü seçip, ülkeyi felakete sürüklemek ve küllerinden yeni bir ülke oluşturmaya çalışmak mümkün değildir.

Bu kendiliğinden gerçekleşebilir. Osmanlının batması ve Atatürk'ün doğması gibi.. Hitlerin ortaya çıkıp yok olması da korkunç bir felakettir.

Bunlar spontane sosyal olgulardır. Tasarımlanmaları imkansızdır.

Ekmel'e oy vermekten başka seçeneğimiz yoktur arkadaşlar..

Tayyip'i seçerek ilerde vuku bulacak bir felaketi hızlandırmak sapkınlıktır.

Sitelerde Paylaş

Ekmel'e oy vermekten başka seçeneğimiz yoktur arkadaşlar..

Tayyip'i seçerek ilerde vuku bulacak bir felaketi hızlandırmak sapkınlıktır.

Olayi cözmüsün Haci abi fakat Ekmeleddin konusun da eksik bilgin var diye düsünüyorum, Ekmeleddin'in secilmesi CIA nin tasarladigi ve zamana yaydigi felaketleri tetikleyecek ve Tayyip felaketinden daha beter olacak.

Cemaat konusunda CIA tekme tokat yedi ve yemeye devam etmekte ipler oldukca gergin ama belli etmemeye calisiyorlar. CHP - MHP bu isin taseronü oldular. Sende biliyorsun ki islam, allah, din dayatilan bir ülkenin sonu felaketlerdir. Veya ülke dibine kadar sömürülür insanlari rahat huzur yüzü görmezler.

CHP strateji üretememesinin, basiretsizliginin cezasini cekecek ve cekmeli. 2 tane dogru düzgün aday cikartilsa ve olumlu fikirler üretilse idi Tayyip'in ikinci turda garantisi olmayacakti ve aday secilmis olsa ülkede bir balans ayari olacakti. Firsati kacirdilar.

Diger konu AKP kendisine bagli saadet zinciri olusturdu bunu yok etmek cok zor.

Ekmeleddin secilemiyecek bu imkansiz CHP islamin icine cekildi bunu farkemedi ve islami minciklamaya baslayip AKP ile sidik yarisina girmesi dogru düzgün fikirler üretemeyip muhalefet yapamamasi ülkeye zarari oldu. Dolayisi ile parti basiretsizliginin cezasini da cekecek.

Tayyip'in danismanlari CHP yi istedikleri alana cekip kedinin fare ile oynadigi gibi oynamaktalar. Böyle bir parti batsin ne olacaksa olsun.

Tayyip cumhurbaskani olacak en azindan yerli mali felaket olacak disaridan ithal felaket degil.

Sitelerde Paylaş

Olayi cözmüsün Haci abi fakat Ekmeleddin konusun da eksik bilgin var diye düsünüyorum, Ekmeleddin'in secilmesi CIA nin tasarladigi ve zamana yaydigi felaketleri tetikleyecek ve Tayyip felaketinden daha beter olacak.

Size malum mu oldu bu durum?

Hem zaten bir felaket beklemiyor musunuz? Sorun nedir anlamadım.

Ekmel'e oy vermek için güzel bir neden bulmuşsunuz..

Ekmel Tayyip'in hızlandıracağı felaketi daha da çok hızlandıracaksa, neden ona oy vermiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Size malum mu oldu bu durum?

Hem zaten bir felaket beklemiyor musunuz? Sorun nedir anlamadım.

Malum olmadi bütün gercekler ortalikta yüzüp duruyor. Bunlari görebilmek icin istihbarat elemani olmakta gerekmiyor.

Ekmelin secilme sansi zaten yok ama secildigi takdirde olan düsüncelerimi anlamamisiniz.

Bir az önce Tayyip Istanbul'da konustu Ekmelin kendi söyledikleri ile rezil edip bir köseye firlatip atti. Hem CHP hem MHP hem Cemaate hemde el altindan CIA ye basti tokadi. Ekmel cumhurbaksani adayi filan olacak kapasitede birisi degil adam rol mankeni.

Bekleyip görecegiz fazla bir sey kalmadi.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'in lafı ile mi kuyuya iniyorsunuz. Tayyip öyle konuşacak elbette. Tayyip Türk politikacıları arasında polemikleri ve demagojileri ile ünlü bir fırlama..

Herkese bok atabileceğini biliyoruz. Ekmel'i bir ajan olarak lanse etmesine hiç şaşırmayalım.

Bekleyip neyi göreceğiz?

Tayyip'in seçilmesi sizi haklı mı çıkaracak?

Sen daha sorunu anlamamışsın. Ben sorunu açıklamaya çalışıyorum.

Siz kıyametin kopmasını hızlandırmaya çalışıyorsunuz. Bütün yaptığınız o sapkınlıkdır.

Tayyip'in kazanması sizin bu düşüncenizi gerçekleştirecek. Türkiye kısas zamanda boka batacak..

Bunun uğruna demokrasilerde nelerin yapılması gerektiğini tümden ihmal ediyorsunuz. Görmezden geliyorsunuz.

Demokrasilerde temsil edilmeniz çok önemli.

Oy vermemekle veya Tayyip'e vermekle felaketi hızlandırdığınızı sanıyorsunuz ama, temsil edilmiyorsunuz.

Demokratik değilsiniz. Siz de Tayyip gibi demagog ve polemikçisiniz. Onun kötü bir kopyasısınız.

Ekmel'e verilecek her oy demokrasiyi destekleyecektir. Önemli olan Ekmel'in kazanması değildir. Alabileceği kadar oy almasıdır.

Kazansın, kazanmasın.. Bu ortamda hiç önemli değil.

Ayrıca Ekmel'in oyu yüksek olursa, Tayyip iti kazansa bile, kuvveti az olacaktır. Bu da Ekmel'e oy vermek için önemli ve demokratik bir nedendir.

Ekmel'e verilecek oylar demokrasimizin durumunu gösterecektir. Çok çok önemlidir...

Sitelerde Paylaş

Ben ortami neyin ne oldugunu ve nelerin olabilecegi hakkinda düsüncelerimi yaziyorum sen benimle ugrasiyorsun. Düsüncelerin sahipleri ile ugrasmayi birak düsünceleri elestir.Demokratik olmayan sensin.

Bana ne Tayyipten Ekmelden demogojiden. Son dakikada sapkadan cikan tavsan gibi ortaya cikan Ekmele oy vermemek neden demokratiklik olmuyor mus?

Bu adam nasil, neden ortaya cikti diye düsünmek cok mu zor? Ne CHP nin ne de MHP nin adami. Ayrica siyasetci degil bilim insani degil hayatini islama adamis Osmanli hanedani hayrani laiklik düsmani birisi...

Eee ne oldu peki bu durumda senin kriterlerine simdiye kadar savunduklarina durusuna cizgine?

Sonra Türkiye'de demokrasi mi var? Hangi demokrasi? Bu günlere gelinmesinin suclulari Atatürkün askerleriyiz, partisiyiz diyerek gelisimlere degisimlere ön ayak olmayip ülkeyi dinle bogup gelecegine ambargo koyanlardir.

Kac senedir Türkiye'ye gitmiyorsun ama sanirim uzun zaman olmus. Git bakalim Türkiye'ye her an her saniye her tarafindan her kösesinden problem fiskirmakta. Insanlarin tesadüfen yasadiklari bir ülke.Bütün kurumlar kamplasmis hukuk yok, adalet yok, her yere kaos hakim. Bu mu demokratik ülke? Neyin ne olacagi belli olmayan adamin paran yoksa sinek kadar degerinin olmadigi bir ülke.

Hava limanina iner inmez problemler kaoslarla bogusmak basliyor. Carisinda, sokaginda parkinda gezemezsin, trafiginde araba süremezsin, polisiyle konusamazsin, bankasinda, hastanelerinde, kurumlarinda sokaklarinda otellerinde her yerinde her an karsina duvar gibi cikan problemler.

Bumu demokratik ülke?

Kimse bana demokratik bir ülkeyi, laikligi, hukuku, bireysel özgürlükleri ve secimi ögretemez. Secimde birebir konustugum tanidigim kisiye tercihli oy kullanmaktayim. Secim listesinde istedigimiz adayi Hollanda parlemontasina sokabilmekteyiz isterse en son sirada 99. olarak dursun.Nerde var böyle bir secim sistemi?

Sapkadan son dakikada cikartilan tavsani kabul etmeyip begenmemek demokratiklik degilse ben demokrat degilim. Birileri düsünmeden arastirmadan dayatilan bir seyi kabullenebilir ama benim baliklama dalip kabullenmem söz konusu olamaz...Bu dur demokrasi.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de demokrasi yok, evet. Ama neden yok? Senin benim gibi sorumsuzlar yüzünden yok.

Batıda yaşadığımız halde batı geleneklerini hazmedemeyenlerin başında bizler geliyoruz.

İnsanın düşünmesi ve düşündüklerini savunması onun en doğal hakkı.

Ama o düşünceler toplumun normları, ya da ilkeleri ile çelişiyorsa ne olacak?

İnsan hala haklı mı?

Sapkın düşünleri topluma empoze etmeye çalışmak hak mı?

Türk toplumu kim seçilirse seçilsin fazla değişmeyecek. Hatta belki hiç değişmeyecek.

Ama kendini tanıyacak. Eğer herkes kendi oyunu verirse, ortaya Türkiye'nin gerçek çehresi çıkacak.

Bu çehre giderek değişiyor mu?. Onu tam olarak bilemiyoruz. Kendimizi tamıyoruz. Tanımamız lazım.

Tayyip'den nefret edilmesine rağmen oy vermemek tek kelime ile ahmaklık. Kafasızlık. Akılsızlık..

Hiç bir amaca hizmet etmemek.. Oy kaybı.. Ne yararı olabilir ben anlamıyorum. Anlamsız..

Sitelerde Paylaş

Kimse kusura bakmasın,ölümü gösterip sıtmaya razı olun diyenlere boyun eğmem...

RTE ne kadar şeriatçıysa Ekmeleddin de o kadar şeriatçıdır..

Bir kişi yurt dışında yaşadığı için olaylara duygusal bakabilir,bazı şeyleri mantığıyla değerlendiremez..

56 senedir Tr de yaşamaktayım ve olayların içindeyim..

Bakın ne diyor Ekmeleddin

“Seçilirsem istikrarın devamı için AK Parti dahil tüm partilerle elele vereceğim”, “AK Parti’nin aleyhine değilim”, “Bugün bana oy verenler 2015 seçimlerinde pekala AK Parti’ye oy verebilir”

Gelmiş hala Ekmeledin'den hayır bekliyorsunuz..

Demokrasiye gelince TR de demokrasinin belki de sadece d harfi vardır..

Gerçek demokrasi de,Cigi nin dediği gibi adayları bile halk belirler,

CB adaylığı için 20 milletvekilinin imzasını şart koy,sonra da de ki CB halk seçiyor..

Kısacası iki dangalağın aralarında anlaşıp bir aday çıkartması ve bu adayı seçmenine dayatmasının demokratlıkla da demokrasi ile de alakası yoktur..

Buna demokrasi diyen varsa da ,sokayım böyle demokrasiye..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...