Jump to content

RTE asla Cumhurbaşkanı Olamamalı!

Recommended Posts

İşçi partisi destek vermemiş

Yanıt vermekte acele etmedim, çünkü İşçi Partisi'nin açıklama yapması bekleniyordu, nitekim yaptı ve:

Boykot demedi, "Tayyip'e ve Demirtaş'a oy yok" dedi.

j5xlansn.jpg

http://www.odatv.com/n.php?n=ve-isci-partisi-de-secim-kararini-verdi-0408141200

Forumlarda olsun, facebook ve twitter'da olsun hala inat edenler süzme salak değilse eğer; onlar da seçimden önce kararlarını değiştireceklerdir.

Cigi gibileri hariç, onlar salak değil, onlar sorunlu. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 328
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Söyleyene bakın, yıllarca sanaldan müslümanlara hakaret etmiş bir adam söylüyor bunu bana.

Sanalda genel ifadeleri kullanirim ve canli hayatta nasil yasanmaktaysa burasi onun yansimasidir. Düsüncelerin sahibini karsima almam ta ki beni karsisina alana kadar. Düsünceyi tartisma kültürünü bana ögretebilecek birisinin alnini karislarim anladin mi?

Beni her taniyan müslüman benimle islami kurani tartismaz sen ne zannediyorsun bunu cocuk oyuncagimi mi? Ema sekeri mi? Yoksa bu islerin hokus pokusla olacabilecegini mi saniyorsun?

Yerim belli ismim belli resmim belli adresim bellidir sen ve senin gibiler yüzlerce farkli nik isimleri ile burada artistlik yapmaktasiniz bu bilinmiyor mu saniyorsunuz?

Silinin silinin tekrar farkli farkli isimlerle geri gelip burada ona buna artistlik yapip hava atin öyle mi? Yok böyle bir sey.!

Sitenin formati senin gibi zihniyeti olanlara bu olanagi veriyor yoksa dogru düzgün tartisma platformunda üyelik silinmez nik ismi degistirilmez kurallara uymayanlara hesap verilerek islem yapilmaz.!

Her defasinda farkli bir nik ismi ile beni taniyan bana laf sokan yavsak düsünceli sanal artistleri ile ugrasmaktan gina geldi ama bundan sonra ayni zihniyeti tasiyanlari ayni onlarin yaptigi gibi direk karsima alip layik olduklari sekilde yanitlari yazacagim.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cigi gibileri hariç, onlar salak değil, onlar sorunlu. :)

Nasil bir sorunum oldugunu bilmiyorum ben cok iyi ortam koklarim burnum acayip koku alir tazi benim yanimda halt etmistir. :)

istersen seninle iddiaya girelim Pante.

Bosuna olmaz bunu bilesin. Iddiayi Aydoe kanali ile percinletiririz hic merak etme. :)

Önce sen söyle neyine olacagini.

Sitelerde Paylaş

Benim geleceğim önemli. Buraya fotoğraf yükleyip, ismimi yazıp ego patlaması yaşamaktansa anonim şekilde bilgi paylaşımı yaparım. Bu da sanal artistliğin ayrı bir türü olsa gerek. Fotoğrafım var, ismim var yani sanal artist değilim mi diyorsunuz?

Farklı kullanıcı adları almamın sebebi son derece açık, değişen düşünce sizi farklı bir kişi yaparsa insanların ön yargılarından kurtulup düşüncenizi savunamaz, hain ilan edilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Benim geleceğim önemli. Buraya fotoğraf yükleyip, ismimi yazıp ego patlaması yaşamaktansa anonim şekilde bilgi paylaşımı yaparım. Bu da sanal artistliğin ayrı bir türü olsa gerek. Fotoğrafım var, ismim var yani sanal artist değilim mi diyorsunuz?

Farklı kullanıcı adları almamın sebebi son derece açık, değişen düşünce sizi farklı bir kişi yaparsa insanların ön yargılarından kurtulup düşüncenizi savunamaz, hain ilan edilirsiniz.

Ah kizim benim. Neyin ne oldugunu cok iyi biliyorum ama diyorum ki biraz etik olun dik durun.BIr yandan hödünüz mödünüze karisiyorsa diger yandan sanalda yargicliga soyunmayin diyorum. Düsünceleri tartismaya gayret gösterin diyorum.

Herkes benim gibi olamaz benim konumum yasadiklarim su anda bulundugum durumum cok farkli ve herkesin benim gibi olamiyacaginin da bilincindeyim ama PC nin karsisinda düsüncelerin sahiplerine karsi yirtici aslan sokakta süt dökmüs kedi olunuyorsa yanlis yolda ilerleniyor demektir.

Bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Seçim hileleri şimdiden başladı.

Yurt dışı oylarında düzenbazlık; gurbetçilerin yerine oy kullanmışlar:

http://www.radikal.c...iddiasi-1205057

Yalan... Katilim orani Avrupa genelinde yüzde 5 te kaldi. Insanlar T.C. konsolosluguna gitmekten igreniyorlar oy sacmaligina mi kafalarini yoracaklar?

Iddiaya girelim Pante bak bir daha sormiyacagim. Madem cok eminsin istedigin bir seyi kazanabilirsin. :)

Sitelerde Paylaş

Pante,

Meymenetsizin reklam afisleri elinde mi patladi? :lol:

Basligini iyi takip et sorunlu deve cigi'nin yazdigi düsünceleri gerceklestikce sana sekersiz sütlü kahve ismarlayacagim.( DreiMalAli kardesimde pek sever) :)

Ilk etapta CHP nin kuyrugu kesilecekti degil mi?

Rastgele...

Sitelerde Paylaş

Pante,

Meymenetsizin reklam afisleri elinde mi patladi? :lol:

Basligini iyi takip et sorunlu deve cigi'nin yazdigi düsünceleri gerceklestikce sana sekersiz sütlü kahve ismarlayacagim.( DreiMalAli kardesimde pek sever) :)

Ilk etapta CHP nin kuyrugu kesilecekti degil mi?

Rastgele...

O reklam afişleri, o gayret, o çalışma benim onurumdur.

Dolaylı olarak da olsa Tayyip için çalışmak da sizin onursuzluğunuz.

Amacınıza erdiniz. sevinmek hakkınız, kazandırdınız kutlarım.

Tepe tepe kullanın.

Kimin haklı olduğunu ise zaman gösterecektir.

Burada çocuk gibi "Tayyip mi kazanacak, Ekmel mi?" rekabeti yapmadık, böyle düşünmek olaya nasıl basit baktığını gösteriyor.

"Boykot Tayyip'e kazandırır" dedik ve doğru çıktı. Siz ise "Kazansın, daha iyi olur" kafasındaydınız. Göreceğiz nasıl olacağını...

Sitelerde Paylaş

bence chp'linin ekmeleddin'e sarılması altındaki psikoloji şu olabilir:

chp tabanı rumlar'ın nesli, ak parti tabanı da ermenilerin neslidir. (çünkü türkiyede herkes eski bizans halkının türkleşmiş-islamlaşmış torunlarıdır).

rumlar ise ekonomik açıdan o gün olduğu gibi bugün de üst konumdadır. bütün bu "yaşam tarzı" olayı ekonomik bir temele dayanır. rumların zengin nesli sayıca az olmalarına rağmen ermenilerin çulsuz anadolu nesline hakim olmak istemektedir. (aleviler istisnai olarak chp'lidir, sebebi ayrıdır --sünni korkusudur) bütün bir atatürk, islam, şeriat tartışmalarının altında bu ekonomik mücadele yatar.

florya gibi zengin bir semtin, nişantaşı gibi zengin semtin %70 chp'ye oy vermesini düşünelim. bu adamlar nesillerdir zengin, bu zenginliğin sebebi de eski rum tüccar atalarından geliyor.

"beyaz türk" aslında rumların torunlarıdır. anadolu kroları da emernilerin kıllı torunlarıdır. gayet basit bence.

mevzu tamamen etnik boyutu olan bir sınıf çatışmasıdır.

ekmeleddin ve bugüne kadar gelmiş chp stratejisi her zaman azınlık olan bu zengin rum neslinin çoğunluk olan bu "kro" ermeni nesline karşı hakimyeti elde tutabilmesi için bunları kelime oyunlarıyla akıllarını alıp bloke etmeleri, gizli azınlık hakimiyetlerini devam ettirme niyetleridir. rum nesli daha akıllıdır, ataları da akıllıydı, o yüzden zenginler. bence gayet mantıklı bir açıklama.

ZWwmM2x.jpg

Haritaya göre batıda rumlar iç anadoluda ermeniler, tarihsel olarak yaşadıkları yerler. seçim sonuçları etnik bir dağılım gösteriyor bence.

tarihinde diyabetik pateryalizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bence chp'linin ekmeleddin'e sarılması altındaki psikoloji şu olabilir:

chp tabanı rumlar'ın nesli, ak parti tabanı da ermenilerin neslidir. (çünkü türkiyede herkes eski bizans halkının türkleşmiş-islamlaşmış torunlarıdır).

rumlar ise ekonomik açıdan o gün olduğu gibi bugün de üst konumdadır. bütün bu "yaşam tarzı" olayı ekonomik bir temele dayanır. rumların zengin nesli sayıca az olmalarına rağmen ermenilerin çulsuz anadolu nesline hakim olmak istemektedir. (aleviler istisnai olarak chp'lidir, sebebi ayrıdır --sünni korkusudur) bütün bir atatürk, islam, şeriat tartışmalarının altında bu ekonomik mücadele yatar.

florya gibi zengin bir semtin, nişantaşı gibi zengin semtin %70 chp'ye oy vermesini düşünelim. bu adamlar nesillerdir zengin, bu zenginliğin sebebi de eski rum tüccar atalarından geliyor.

"beyaz türk" aslında rumların torunlarıdır. anadolu kroları da emernilerin kıllı torunlarıdır. gayet basit bence.

mevzu tamamen etnik boyutu olan bir sınıf çatışmasıdır.

ekmeleddin ve bugüne kadar gelmiş chp stratejisi her zaman azınlık olan bu zengin rum neslinin çoğunluk olan bu "kro" ermeni nesline karşı hakimyeti elde tutabilmesi için bunları kelime oyunlarıyla akıllarını alıp bloke etmeleri, gizli azınlık hakimiyetlerini devam ettirme niyetleridir. rum nesli daha akıllıdır, ataları da akıllıydı, o yüzden zenginler. bence gayet mantıklı bir açıklama.

Trakyada bile rum kökenliler %10 yokken nasıl oluyor bu söylermisin ?

Sitelerde Paylaş

100 sence önce türkleşmişlerden hariç olarak 400, 500, 600, sene önce türkleşmiş olan rumları düşünelim.

bir arkadaşın şu iletide paylaştığı bu iki videoyu bu bağlamda görmek gerektiğini düşünüyorum

http://www.ateistfor...9

Bizansılılar yunanlılaşmış Anadolu ve Trakya halkarıydı.(Hititler,frigalılar,Traklar)

Sitelerde Paylaş

Bizansılılar yunanlılaşmış Anadolu ve Trakya halkarıydı.(Hititler,frigalılar,Traklar)

bu konuda sadece ham spekülasyonlarla yola çıkabiliriz çünkü ülkemizde (ideolojik sebeplerden dolayı) bunlar bilimsel olarak araştırılmamıştır.

tarihsel olarak kıyı bölgeleri yunan kolonisiydi. yunanlılar anadoluya iskender zamanında tamamen hakim oldular ve sanırım bu hakimiyet bizans dönemindeki yunan hakimiyetine kadar önemsiz kesintilerle devam etti, (tarihsel detayları çok bilmiyerek rum-pers savaşlarını geçici pers hakimiyetlerinin genelde rum hakimiyetini etkilemediğini varsayıyorum)

rumlar hem devlet aygıtına sahip olduklarından, hem de ticaretin mümkün ve bol olduğu kıyı liman şehirlerine sahip olduklarından, ve tüccar bir geleneğe de sahip olduklarından, daha zengin ve sofistike idiler.

rumların hakimiyeti sadece bizans döneminde değil osmanlı döneminde de devam ett. tek tek padişahların bile zamanla evliliklerle rumlaşması bir yana, bütün bütün bir devlet eliti ya direk rum devşirmelerden veya zaten türkleşmiş ama rum kökenli köklü ailelerden gelip eğitim basiret ve kabiliyet sahibi insanların tekelinde olmalıydı.

nihayetinde osmanlı hakimiyeti bizansın devamıdır. din ve dil değişmesi temeldeki etnik hakimiyeti değiştirmez

TC döneminde de geleneksel olarak devlet aygıtına ve imtiyazlarına sahip olmuş, buna göre daha zengin ve imkanlı olup devlet kademelerinde yükselebilme imkanı olan rumlar gene ülkeye hakim oldu

mehmet altan 90larda türkiye için "iç sömürge" demiştir. yani türkiye de azınlık bir elit grubun tüm ülkeye hakim olmasına "iç sömürge" benzetmesi yapmıştı. bu elit azınlık rum kökenlidir. rumların anadolu üzerindeki hakimiyeti iskender zamanında beri hiç bitmemiştir. nüfus olarak az olmalarına rağmen bu akıllı kurnaz ve kabiliyetli olmalarının sonucudur. ta binyıllar öncesinden ekonomik bazı avantajların nesiller boyu bu hakimiyeti mümkün kılmış olmasını düşünmeliyiz

bu demek değildir ki anadolu halkı da aslında hristiyan kökenli değildir. öyledir, bunlar da çoğunlukla ermenilerin torunlarıdır. ermeni yerleşimi doğu anadolu ile sınırlı değildi, iç anadolu'da da ermeni nüfusu vardı, zaten rumların ermenileri çağlar boyu asimile etme ve "helenleştirme" siyaseti sonucu pek çok ermeni ailesi doğu anadoludan orta anadoluya sürülüyordu.

demek ki çağlar öncesinin yunan emperyalistleri 2300 yıldır anadoluda hakimiyetlerini devam ettirdiler. yeri geldi kaba kuvvetle, yeri geldi, kelime oyunlarıyla (CHP siyasetinde, aydın doğan medyasında vs olduğu gibi)

bu binlerce yıllık hakimiyetin dün yıkılmış olduğunu düşünmek tarihin nasıl bir dönemini görüp ismini koyabilmemiz açısından aslında çok şairane bir güzelliktedir.

etyen mahcupyan tayyipçi halk devrimi için "100 yıllık parantez kapanıyor" demiştir. ben diyorum ki 2300 yıllık bir parantez kapanıyor belki de.

tarihinde diyabetik pateryalizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu konuda sadece ham spekülasyonlarla yola çıkabiliriz çünkü ülkemizde (ideolojik sebeplerden dolayı) bunlar bilimsel olarak araştırılmamıştır.

tarihsel olarak kıyı bölgeleri yunan kolonisiydi. yunanlılar anadoluya iskender zamanında tamamen hakim oldular ve sanırım bu hakimiyet bizans dönemindeki yunan hakimiyetine kadar önemsiz kesintilerle devam etti, (tarihsel detayları çok bilmiyerek rum-pers savaşlarını geçici pers hakimiyetlerinin genelde rum hakimiyetini etkilemediğini varsayıyorum)

rumlar hem devlet aygıtına sahip olduklarından, hem de ticaretin mümkün ve bol olduğu kıyı liman şehirlerine sahip olduklarından, ve tüccar bir geleneğe de sahip olduklarından, daha zengin ve sofistike idiler.

rumların hakimiyeti sadece bizans döneminde değil osmanlı döneminde de devam ett. tek tek padişahların bile zamanla evliliklerle rumlaşması bir yana, bütün bütün bir devlet eliti ya direk rum devşirmelerden veya zaten türkleşmiş ama rum kökenli köklü ailelerden gelip eğitim basiret ve kabiliyet sahibi insanların tekelinde olmalıydı.

nihayetinde osmanlı hakimiyeti bizansın devamıdır. din ve dil değişmesi temeldeki etnik hakimiyeti değiştirmez

TC döneminde de geleneksel olarak devlet aygıtına ve imtiyazlarına sahip olmuş, buna göre daha zengin ve imkanlı olup devlet kademelerinde yükselebilme imkanı olan rumlar gene ülkeye hakim oldu

mehmet altan 90larda türkiye için "iç sömürge" demiştir. yani türkiye de azınlık bir elit grubun tüm ülkeye hakim olmasına "iç sömürge" benzetmesi yapmıştı. bu elit azınlık rum kökenlidir. rumların anadolu üzerindeki hakimiyeti iskender zamanında beri hiç bitmemiştir. nüfus olarak az olmalarına rağmen bu akıllı kurnaz ve kabiliyetli olmalarının sonucudur. ta binyıllar öncesinden ekonomik bazı avantajların nesiller boyu bu hakimiyeti mümkün kılmış olmasını düşünmeliyiz

bu demek değildir ki anadolu halkı da aslında hristiyan kökenli değildir. öyledir, bunlar da çoğunlukla ermenilerin torunlarıdır. ermeni yerleşimi doğu anadolu ile sınırlı değildi, iç anadolu'da da ermeni nüfusu vardı, zaten rumların ermenileri çağlar boyu asimile etme ve "helenleştirme" siyaseti sonucu pek çok ermeni ailesi doğu anadoludan orta anadoluya sürülüyordu.

demek ki çağlar öncesinin yunan emperyalistleri 2300 yıldır anadoluda hakimiyetlerini devam ettirdiler. yeri geldi kaba kuvvetle, yeri geldi, kelime oyunlarıyla (CHP siyasetinde, aydın doğan medyasında vs olduğu gibi)

bu binlerce yıllık hakimiyetin dün yıkılmış olduğunu düşünmek tarihin nasıl bir dönemini görüp ismini koyabilmemiz açısından aslında çok şairane bir güzelliktedir.

etyen mahcupyan tayyipçi halk devrimi için "100 yıllık parantez kapanıyor" demiştir. ben diyorum ki 2300 yıllık bir parantez kapanıyor belki de.

Antik yunan yazıtlında Traklar ve Frigyalılar için "çekirge gibi kalabalık" deyimi kullanılır.Trakların helleneşmesi İskender devrinde olmuştu , zaten trak-yunan dış görünüşü birbiinden çok farklıdr.Yunanlılar esmerken traklar daha beyaz tenli imiş o dönem.Bunlar bizzat antik yunan kitaplarında geçer.

tarihinde sosyaldemokrat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...