Jump to content

RTE asla Cumhurbaşkanı Olamamalı!

Recommended Posts

RTE cumhurbaşkanı olacak..Bu güruh RTE'yi 12 sene sırtında taşıdı,5 sene daha başında taşır artık..Ekmel kaybedecek ve Chp iyice karışacak..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 328
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siyasetten/islamdan zerre anlamayanlar,Kemal Derviş denilen Abd piyonunun Chp'ye servis ettiği,Mısırlı-Atatürk düşmanı-islamcı bir yobazı;bu ülkenin geleceği adına ''umut'' olarak gösterip;aksini düşünenleri çok ağır şekilde eleştirmeye başladılar..

Ekmeleddin cumhurbaşkanı oldu diyelim..Ya sonra?

Yahu,bu kadar mı sığsınız?!

RTE bu ülkede 12 senedir yapmadığını bırakmadı ve hiç kimse,hiç bir şey yapamadı..Muhalefet bir islamcı da mutabakat sağladı diye,bu ülke refaha mı kavuşacak yani?

Ne olacak babacığım?

Ekmeleddin diyaneti mi kapatacak,Soma gibi faciaları mı önleyecek,Suriye'de-Irak'ta silahlar mı susacak,enflasyon mu düşecek,,vb?

Ekmeleddin,Türk olmayan bir Atatürk düşmanı..Bu kişiye oy veren ile RTE'ye oy veren arasında zırnık fark yoktur..Hele bir dinsizin Ekmeleddin'e,RTE'den kurtulalım diye oy vermesi çok komiktir..Anca gülerim bu kişilere :)

Aynı düşünceyi paylaşan birini görmekten mutlu oldum.

Adam buz gibi ümmetçi.

Bu ülkede ateistim dedikten sonra ümmetçiliği tartışma götürmeyecek, üstelik daha 2007'de AKP cumhurbaşkanı aday adayları arasında olan birisini kurtarıcı gibi gösterip desteklemek, kendisine ateist gözüyle bakan kişinin hiçbir şeyi anlamadığını, moda olsun diye, şirin gözükmek için ya da başka özel bir nedenden bu şekilde konuştuğunun kanıtıdır derim.

İlla da ateist aday olsun demiyoruz ama en azından demokratlığı, laikliği su götürmez adam mı kalmadı da bunu bulup getirdiler ?

Sitelerde Paylaş

Bu arada... Oyumu RTE'ye vereceğim. Hepinizi ona oy vermeye davet ediyorum.

Bu halkın gerçek temsilcisidir Tayyip iti..

Çatıda buluışanlar adıyla sunulan aday tümüyle kandırmaca ve RTE'ye teslim olmuş diğer partilerin ve dahi tüm sistemin treni sallayarak gidiyor hissi vermesinden başka bir şey değildir.

RTE'ye oy verip vermemek kişiye kalmış ama Ekmel abiye muhalefet diye oy vermek kanımca saflıkta zirvedir.

Sitelerde Paylaş

Ne Kilicdaroglu'nun ne de Bahceli'nin akli Osmanli hayrani islamci emperyalist masasi E.I. ismini ve kendini bulup ortaya cikartip T.C. cumhurbaskani adayi olarak sunmaya yetmez.

Islami yalanlarla aklayip paklayip farkli versiyonlarda sunup halkini kekleyebilmek icin birbirleri ile yarisan zihniyet pislik bir zihniyettir.! Ve islama her kesimi ile girtlagina kadar batmis bir ulusun felaketlerden kurtulmasi imkansizdir.

Yasanilacak ve sonu aydinlik olacak felaket gec kaldi cunku Türkiye'ye ayar verenlerin istedigi zamanda olmasi gerektiginden.

Ülkesine hayatini adayan bir kisinin altin tepsi icinde sundugu devrimler gelsitirilip yenilenmedigi gibi kiymetleri bilinmeden tüketildiler.Gelismis Avrupa ülkelerinde ise bireysel haklarin özgürlüklerin nasil kazanilip elde edildikleri ve neden degerli olduklari incelenirse sorun anlasilir.

Gezi ile bir halk hareketine baslanilabildi fakat basariya ulasmasi engellendi. Kendilerini aydin olarak sunan cakallar bu olayda da Türkiye'nin gelecegine kazik caktilar.

Disaridan Türkiye'ye ve özellikle kendilerini Ulusalci, Atatürkcü, Yurtsever, Milliyetci, Sosyal Demokrat, Kemalist, olarak lanse edenlerin tv lerine, bakildiginda ve yazdiklari okundugunda ne kadar sahtekar ve düzenbaz olduklari islami allayip pullayip sunma gayreti icinde olduklarindan belli. Yavsak düsünceli sahtekarlar düzenbazlar ve cakallar ordusu...

Böyle bir ülkenin cumhurbaskani R.T.E olmalidir cünkü o hakediyor ve onun sayesinde ne olacaksa bir an önce olup yasanmalidir.Import Arap usagi Osmanli hayrani islamci birisi Cankaya Köskünde oturmamali.Uyumak ve uyutulmak isteyenlerin adayidir bu kisi...Cünkü disaridan empoze edilmistir.!

Ateist, dinsiz oldugunu söyleyemeyen üstelik islamin putlarina prim yaptirabilmek icin yagdanlik yapanlara cumhurbaskani olarak R.T.E. yakismaktadir.

Milliyetcilere, fasistlere, kafatascilara da...

...her T.C. vatandasina.

Tümüyle katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Başkanlık sistemine geçildiği için, eski sistemi simgeleyen Gül ve diğer Cumhurbaşkanlarını gelecek başkanlarla karşılaştırmamız bence yanlıştır..

Gül'ün başkan olması durumunda bile onun yönetimini eski Gül ile karşılaştırmak yanlış olur. Çünkü başkan aktif olarak politikaya katılıyor ve yetkileri daha fazla. Tabii Gül bu bağlamda Tayyip kadar despot değil. Ekmel'in de despot olacağını sanmıyorum. Başkanlık bizim için yeni ama, belki de biz Türkler için daha doğal bir sistemdir. Ne olduğunu yakında göreceğiz.. Her halk için lider son derece önemlidir. Türk Müslüman halkı için daha da önemlidir. Müslümanları koyun gibi gütmek mümkündür. İyi bir başkan Türkiye'de çok şeyleri değiştirebilir. İlerde her başkan Tayyip iti kadar kötü olacak diye bir kural yok, değil mi? Arada bir iyisine rastlarız umarım.. Şimdilik Tayyip itine takılıp kaldık. Yakın bir geleceğe kadar ondan kurtulmamız mümkün görülmüyor. Yine de umutsuzluğa kapılmamak lazım. Bu ülke hepimizin.

Türkiye'de konuşulup duruluyor ama bir başkanlık sistemi yok.

Geçilemez değil ama bu uzun ve meşakkatli bir yoldur.

Sitelerde Paylaş

Asil Ekmeleddin'e oy verirseniz, bu isini sonu kotu. Niye oldugunu anlatayim. Tayyip'in hulogcanlari dusunmuyor, suru halinde hareket ediyor. Hirsizlik muhabbetinde bile kenetlenip, bunun pesinden giden 40% var. Bu adamlarin karsisinda dinci birini cikarirsan, ulen bunlar yine bizi kandirmaya calisiyorlar diye dusunup, Tayyip'e sariliyorlar. CB secimine cikacak adamin bundan aylar once piyasaya cikip, Tayyip'e giydirmesi lazimdi, o is coktan bitti. Yani bu adamlar son dakikada karsimiza ortayolcu biri cikarip, bizi kandiracaklariin falan saniyorlar diyecekler.

Belediye secimlerinden once hirsizlik muhabbeti vardi. Secimden sonra bir anda bu muhabbet gumledi. Muhalefetin surekli bunu canli tutmasi gerekiyor. Cunku hulogcanlar bu muhabbetin sadce secimi kazanmak icin muhalefetin uydurdugu bisey saniyor. Bu adamlarin gerceklik algisi yok. Bisey 100 kere soylenince, anca jeton dusuyor, onuda gercek saniyorlar. Dusunmedikleri icinde AKPnin salladigi seylere inaniyorlar. Adamin hitabeti guclu, bunlari sisirip sisirip gonderiyor.

Su anda iki tane dine dayali adamin secime girilmesi, AKPnin basarisidir, ve memleketteki algi yonetimini cok iyi basardiginin kanitidir. Siz bu adamlarin karsisina Erdogan gibi yirtik, hayalperest, hitabeti guclu, Ataturkcu birini cikarmadiginiz surece, uzun vadede hicbir sansiniz yok. Hulogcan ne yapsin Ekmeleddini, orjinali Tayyip var zaten.

Her gecen secimde merkez asiri saga(fasizm) kayiyor. Elin avrupalisi, amerikalisida bunun farkinda. Turkiyede alternatif oldugunu gostermek icin bu secimde yenilecek olsa bile Ataturkcu biri lazim. CHP ve MHP iktidara alternatif oldugunu ispatlayamadigi surece, uluslararasi sermaye kendilerine gerekli ranti sagladigi icin RTEyi dusurmez. Bu adamlarin TRde alternatif oldugunu gormesi lazim.

Ekmeleddine verilen her oy, aslinda biraz daha saga kaymanin ispatidir. Hulogcanlarida bakin yavas yavas laikci kesimi eritiyoruz, basariyoruz havasina sokar. Ortanin sagindan, Demirel ayarinda birini cikarsalar, ona bile oy veririm, ama Ekmeleddin'e vermem. Zamaninda Mustafa Kemalde dinci gozukup, iktidari ele gecirmistir. Ona eyvallah. Sen bul boyle bir aday, basalim oyu. Ekmeleddin oyle degilki, Ekmeleddin zaten dinci. Ekmeleddin zaten AKPnin adami. Ben niye iki AKP adayindan birini seceyim? Cok degil 1-2 yil onceye kadar bunlarin kadronun yedekte kullanilmayi bekleyen elemani. Ben niye vereyim goz gore gore dinciye oyu. Ataturkcu biri aday olmuyorsada, kimseye oyu vermem. RTE secilekcese secilsin, hakketti derim, bu kadar isten anlamayan rakipleri oldugu surece, her zaman secilir. Muhalefet ultra mega zayif, Demirel ayarinda goygoycu biri olsa sadece su Soma olayindan, RTE'nin oyunu 10% asagi cekerdi, muhalefet 1% bile asagi cekemiyor. Su memlekete seriat gelecekse RTE yuzunden degil, muhalefetin sapsalligindan gelecek.

Epeydir twitter ve bazı forumları dolanıyorum.

İlk olarak sağliklı düşünebilen, diyalektiği hazmetmiş, soğukkanlı analiz yapanları bu forumda gördüm.

İnanın ki şurada okuduğum iki üç yorum dahi beni etkiledi. Bu ülkenin ilerici güçlerinin sayıca az da olsak varolduğunu kaybolmadığını bana hissettirdi.

Gerçekten buradaki arkadaşları kutlarım.

Sitelerde Paylaş

Bizim yapimiza kültürümüze islamin uyusumadigi görüldügü halde kuranin icinde gercekte neler oldugunu neden insanlara anlatmazlarda islami her kiliga sokup insanlari manyak edip toplumu kokustururlar? Alevilerde iyice aptallasti son duyumlarima göre cem evlerinde kadin / erkek farkli yerlerde oturmaya baslamislar.

Islamdan kime hayir gelmis ki Anadolu halklarina gellsin? Ülkenin sistemin insanlarin huzurun icine ettiI ve hala burunlarini pislikten cikartmaya kimse yanasmiyor. Islamin makjajli sekilde halka pompalanmasi Osmanli ile basladi ama Mustafa Kemal'den sonra coktan bitmeli gercek laik sisteme gecilmelyidi. Mustafa Kemal öldükten sonra islam disaridan pompalanmaya basladi ve son sürat devam etmekte.

Islamci Osmanlici Laik bir cumhurbaskani demek isin arkasinda dayatilacak baska kayalarin olmasi demektir. Islam dayatilmasindan ben baska bir sey anlamam ve görmedim.

Otorpark degnekcisinden basbakan yaptilar ne oldum delisi olunca daha sonra üzerini cizdiler Ekmeleddini sürdüler sahneye.Eger tousunum cumhurbaskani olursa hoplayip ziplamasi mutlaka daha cok artar ve o zaman bir seyler olur diye düsünüyorum.

Bazen kavgalarin felaketlerin ardindan güzellikler olusur ama ortada dolanan sözüm ona aydin takimi laiklerin akillari ile oynamaktalar. Ayni "Ermenilerden özür dileme" kampanyasi baslatan ve Finlandiya'da ki bir dernek kanali ile milyonlarca dolari ceplerine dolduran aydinlar gibi.

Ben Türkiye'den coktan ümidimi kestim ve ilgilenmez oldum fakat bazi nedenlerden dolayi tekrar bir seylerle ugrasmaktayim.Gidisatin iyi olmadigini biliyorum cünkü devletin koruma sistemi cökmüs durumda. Illegal yapilanma veya gladyodan bahsetmiyorum.

Eger Ekmeleddin efendi cumhurbaskani olursa simdiden sunu yazayim...Pamuk ipligine bagli Türkiye ekonomisi catirdayacak ve dibe vuracak.Köle gibi yasamaktansa felaketle karsilasip dik durabilmeyi basarabilmek daha iyidir.

Bence...

Acı ama gerçek.

Sağlan bir krizi bekler olduk.

Sitelerde Paylaş

Adam zaten 12 yıldır ülkenin başında.

İlk döneminde Sezer vardı da ne oldu ?

Sonrasında zaten 7 yıldır cumhurbaşkanı kendi noteri ve de kendisi de başbakan.

Mecliste ezici çoğunluğu var ve istese rejim değişikliği de dahil her türlü anayasa değişikliğini de zorlar. Zaten bu yapılmadı mı ?

Öyleyse aman olmasın korkusunun anlamı nedir ? Bundan fazlası kuş mu konduracak ?

Oynanan oyunun yukarıda da anlatıldığı gibi anlamı başka. Türkiye alternatifsizliğe ve daha önce ANAP-DYP operasyonunda yapılanın kopyasıyla muhalefetin dağılmasına zorlanıyor.

Buradan Ekmel gibi dinciliği, ümmetçiliği su götürmez birisine sarılmayı düşünenlere bir iki soru sormak isterim.

* İslam Örgütünün başına laik ve demokrat birisinin getirilmesi olası bir şey midir ?

* İslam Örgütünün kuruluş amacı ve çalışma biçimini bilen var mıdır ?

* Dünyada halka sunulduğunda kimsenin tanımadığı ama tanıyınca seversiniz diye bir aday 40 gün önce seçime gidilen bir ülke var midir ?

* Kuranı bilen bir ateist için üstadın "dinimin gereklerini yaparım" şeklindeki ilk konuşması ne anlama gelir ?

Sitelerde Paylaş

Müslüman bir CHP li bu adaya oy verebilir.Hiç itirazımız olmaz.

Ama,dinsiz birinin İslamcı adaya oy vermesi kendisiyle çelişir.

Dinsiz ne demek?

Dinlerin palavra olduğunu anlayan biri demek.

Sen hem dinsizim de , hem de İslamcı bir adayı desteklemeyenleri suçla.

Hiç bir dinsizin RTE ye karşı olumlu bakmadığını hepimiz biliyoruz,nasıl ki RTE ye olumlu bakacak bir dinsiz kendisiyle çelişiyorsa,düşünce bazında RTE den farkı olmayan birini desteklemek de aynıdır.

Dinsiz biri, İslamcı birini hiç bir koşulda desteklememelidir.

Eğer desteklerse kendine saygısı yoktur.

Sitelerde Paylaş

Müslüman bir CHP li bu adaya oy verebilir.Hiç itirazımız olmaz.

Ama,dinsiz birinin İslamcı adaya oy vermesi kendisiyle çelişir.

Dinsiz ne demek?

Dinlerin palavra olduğunu anlayan biri demek.

Sen hem dinsizim de , hem de İslamcı bir adayı desteklemeyenleri suçla.

Hiç bir dinsizin RTE ye karşı olumlu bakmadığını hepimiz biliyoruz,nasıl ki RTE ye olumlu bakacak bir dinsiz kendisiyle çelişiyorsa,düşünce bazında RTE den farkı olmayan birini desteklemek de aynıdır.

Dinsiz biri, İslamcı birini hiç bir koşulda desteklememelidir.

Eğer desteklerse kendine saygısı yoktur.

Sabah akşam insanlara islamın vahşetini, çağdışılığını anlatıyoruz.

Adam ilk konuşmasında tv'de ben dinimin gereklerini yerine getiren biriyim diyor. :D

Bunun ötesinde kalkıp da adam demokrattır, laik olmadığını nereden biliyorsunuz gibi tanımadan yapılan tüm savunmalar bir anda çöküyor.

Tanıdıkça daha bir kanımız ısınıyor sanki :D

Kalkıp da oy vermek kişinin kendi içindeki çelişkilerin dayanılmaz hafifliğidir.

Bir de üzerine başkalarına oy veren demeyi tanımlamal olası mıdır bilmiyorum.

Bu doğal olarak ateistler, devrimciler için geçerli bir düşünce.

Tatlı su müslümanları, laik müslümanlar (nasıl oluyorsa artık), küçük burjuva demokratları için geçerli değil haliyle.

Sitelerde Paylaş

Bence:

Hangi partini programini %100 dogru buluyoruz ki?

Ideallarimizle en az celisen partiyi seciyoruz..

CB adaylarida biri kötü digeri daha da kötüyse,

kötünün iyisini secmek zorundayiz.

Dometeslerin hepsi cürükse , en az cürük olanini secmek zorundayiz. Eve domates lagzim.

Sandiga gitmemek en büyük HATA olur!

Sadece hic istemedigin tarafa yarar saglar.

Dometeslerini baskasi secmis olur.

Ve Ekmel tesadüfen kazanirsa fazla bir sey degismemis gibi görünsede,

RTEnin böyle önemli bir secimi kaybetmis olmasi belki onu "astigim astik, kestigim kestik" havalarindan indirir.

Sitelerde Paylaş

Bence:

Hangi partini programini %100 dogru buluyoruz ki?

Ideallarimizle en az celisen partiyi seciyoruz..

CB adaylarida biri kötü digeri daha da kötüyse,

kötünün iyisini secmek zorundayiz.

Dometeslerin hepsi cürükse , en az cürük olanini secmek zorundayiz. Eve domates lagzim.

Sadece hic istemedigin tarafa yarar saglar.

Dometeslerini baskasi secmis olur.

Ve Ekmel tesadüfen kazanirsa fazla bir sey degismemis gibi görünsede,

RTEnin böyle önemli bir secimi kaybetmis olmasi belki onu "astigim astik, kestigim kestik" havalarindan indirir.

Eğer baştan tavır konulmazsa. ki genel eğilim budur, bir başka tehlikeyle karşı karşıya kalınıyor.

Ekmel'in kazanma şansı yok denecek kadarv az, ikinci turu zorlaması bile kanımca mucize olur. Burada MHP seçmeninin tavrını öngörmek gerekir.

Hiçbir muhalif eylemde bulunmayan, katılmayan, tam tersine 12 yıldır AKP'ye destek ve koltuk değneği olan bir partiden söz ediyoruz. 2010 referandumunda yetmez ama evetçilerin etkisinden çok MHP seçmeninin evet oyu kullanması etkili oldu, unutmayalım.

Şimdi CHP'nin Ekmele destek vermesiyle ve de yetmez ama evet fikriyle birtakım çevrelerin de buna destek vermesiyle, Ekmel geçmezse ortada CHP kalmaz. Acı gerçek burada saklı. Hemen ardından gelecek seçimler parlamento seçimleri ve bu seçimlere verecek oy değil akıtacak gözyaşı bile bulmak zor olur.

AKP bu kes tarihi bir skorla gelir.

Ben doğrusu ilk turda boş oy veya sandığa gitmemek RTE'nin işine yarayacağından (yüzdesi artacak) en demokrat ve en laik duruşu olan adaya Demirtaş'a baraj oyu verilmesi akılcıdır derim. Bu da sizin yazdıklarınızla aynı doğrultuda sanırım.

İkinci tur ayrı bir hikaye...

Sitelerde Paylaş

Önümüzde bir yerel/genel seçim yok..3 tane cumhurbaşkanı adayı var..

Selahattin'i boşverin..Diğer ikisi İslamcı..Hem de hayatlarını İslam'a adamış kişiler bunlar..Al birini,vur ötekine..

Bu Ekmeleddin denen şahıs,recme bile müsamaha gösterecek kadar yobaz..RTE zaten malum..

Ben şimdi sandığa gitmeyince,RTE bundan faydalanacaksa faydalansın babacığım..Ben aklımı peynir ekmekle yemedim daha..Ekmel'e oy verecek bir dinsiz,tükürdüğünü yalamış olacaktır..Biz burada İslam'a tükürüyoruz..Hem İslam'a tükürüp,hem de RTE ve Ekmel arasında bir seçim yapamayız..Tükürdüğünü yalayacaklar ister RTE'ye,isterlerse de Ekmel'e oy versinler..

Kaybedelim ama dik duralım babacığım..Eğildikten sonra,yaşamın bir anlamı kalmaz..

Sitelerde Paylaş

Kaybedelim ama dik duralım babacığım..Eğildikten sonra,yaşamın bir anlamı kalmaz..

+

Bize çürüklerin iyisi değil,sağlam lazım.

Ayrıca ,halk seçecek diyorlar CB nını,halkın aday gösteremediği adayı halk seçse ne olur ki.

CB lığına layık hiç mi aday yok bu halkın içinde.

Bana çürüklerden iyisini seç diyen demokrasiye .........

Sitelerde Paylaş

Tayyip Erdoğan lehinde kampanya yapan ve insafsızca Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştirenlerin iddiası, güya Tayyip kazansın diye muhalefetin zayıf aday seçtiği idi. Gezici Araştırma Şirketinin yaptığı anket bu saçma iddiayı çürütüyor. Ankete göre seçmenlerin tamamı oy kullandığı takdirde İhsanoğlu, Tayyip Erdoğan'a 5-6 puan fark atıyor.

Katılım oranı azaldıkça Tayyip Erdoğan'ın şansı yükseliyor. Örneğin;

Seçmenin yüzde 17.2′sinin sandığa gitmeyeceğini söylemesi üzerine yapılan hesaplamada oranlar şöyle oluşuyor.

R.T.Erdoğan: Yüzde 47.2

E.İhsanoğlu: Yüzde 45.5

S.Demirtaş: Yüzde 7.3

%100 katılım olduğu takdirde ise oranlar şöyle çıkıyor:

E.İhsanoğlu: Yüzde 48.9

R.T.Erdoğan: Yüzde 43.3

S.Demirtaş: Yüzde 7.9

Yani, sandığa gitmeyen her seçmen, aslında Tayyip Erdoğan’a oy vermiş oluyor. İşte bunun için solculara, ulusalcılara boykot çağrısı yapıyorlar. "Boykot et!" demek; "Tayyip kazansın!" demek anlamına geliyor.

Oyuna gelme! Oyunu kullan. Tayyip'e oy verme!

http://www.oncehalk.com/2014/07/surpriz-anket-ihsanoglu-erdogana-fark-atti.html

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede solcu biri cumhurbaşkanı olamaz dinsiz yani halkın bilinçlenmesi gerekir.Atatürk kullanılabilir partiler tarafından insanların Atatürk sevgisini bilerek oy almaya çalışanlar var zaten.Atatürkü karıştırmadan dini tamamiyle temizleyecek bir cumhurbaşkanı adayı olabilirdi.Yada tamamen dinsiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...