Jump to content

Yaratıcının varlığının kanıtı

Recommended Posts

hangi tanrı hangi din hangi peygamber bir yana...bir tanrının yani doğaüstü bir yaratıcının var olma ihtimali yüzde yüzdür. Özet şudur ;Doğada madde her zaman yıkımla ve düzensizlikle sonuçlanır.bunun sebebi kör olasılıklardır.Ama aynı doğada oluşmuş süper sistemler vardır.bu da sistemlerin oluşumuna sebep olan kör olasılıklara doğaüstü bir müdahale ile olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hangi tanrı hangi din hangi peygamber bir yana...bir tanrının yani doğaüstü bir yaratıcının var olma ihtimali yüzde yüzdür. Özet şudur ;Doğada madde her zaman yıkımla ve düzensizlikle sonuçlanır.bunun sebebi kör olasılıklardır.Ama aynı doğada oluşmuş süper sistemler vardır.bu da sistemlerin oluşumuna sebep olan kör olasılıklara doğaüstü bir müdahale ile olabilir.

Zaten çok düzensizlik ve ama düzenler gözüne çarptığı için böyle bir ilüzyon oluşuyor.

Sitelerde Paylaş

Bu süper sistemleri merak ettim..Nedir bu?

Sitelerde Paylaş

bir kanıt yoktur. kanıtlanabilen her konu çürütülebilir de. Dünya gezegeni eşsizdir. Trilyonda bir biraraya gelebilecek olasılıklar burada biraraya gelmiştir. O nedenle tüm evrende eşi benzerine rastlanmaz. diğer yaşam formları eksik şartlar altında oluşmuşlardır, bizler kadar mükemmel değiller. Bizim kusursuzluğumuzu bozan da hiçbir şekilde onun farkında olamayışımızdır. Daha fazla anlatamayacağım gerisi burda

http://lycianmage.wordpress.com/2014/04/19/adem-ile-havva-masali/

Sitelerde Paylaş

Olasılıklar kör filan değildir. Bir meteor tam da kafana düşse kim bana nişan aldı dersin. En büyük ikramiye tek başına sana çıksa bu işi gökten biri ayarlamış olmalı dersin.

Adı üstünde olasılık. Yeterince zaman bulursa her olasılık gerçekleşebilir. Bir zarın altı gelmesini istediğin zaman yarım dakikalık deneme yeterli gelir. İki zarla altı altı gelmesini istediğinde bir dakika belki yetmeyebilir ama üç dakika yetecektir.

Şimdi ağırlık merkezleri tam ortasında olmayan, hepsinin ağırlık merkezi farklı bin tane zar düşünelim. Biz sadece altı gelen zarları istiyoruz. Diğerleri işe yaramıyor. Büyük bir yüzeye bütün zarları fırlattık. Sonra sadece altı gelenleri topladık, diğerlerini çöpe attık. Bir daha attık, yine altı gelenleri topladık, öbürleri çöpe...

Bunu yirmi kere filan tekrarladığımızda artık ne kadar atsak hiç bir zarın altıdan başka gelmeyeceği bir zar sayısına ulaşırız. Artık kalan atıyorum yirmi zarın hepsi her atışta altı gelecektir.

Evrim böyledir. Ağırlık merkezlerinin çeşitli olması mutasyondur. Altı gelmeyen zarların çöpe atılması seleksiyondur. Evrim canlıların oluşumu için geliştirilmiş bir teori olsa da tüm varlığın en büyük gerçeğidir. İçinde yaşam oluşmamış sayısız evren de evrenler evriminin bir parçasıdır.

Sitelerde Paylaş

bebekken çocuk çocukken genç gençken yaşlı olmak evrimin işi değildir.beynin büyüme hormonu salgılamasıyla ilgilidir. bu hormonları ayarlayan yaratıcıdır. bebek ol emri, çocuk ol emri, ergen ol emri yaratıci ıdan gelir. heran yaratma halindedir açık ve nett

http://www.dailymotion.com/video/xfst2f_abdurrahman-onul-rahman-allah-yeni-ilahisi-islamseli-net_music

tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bebekken çocuk çocukken genç gençken yaşlı olmak evrimin işi değildir.beynin büyüme hormonu salgılamasıyla ilgilidir. bu hormonları ayarlayan yaratıcıdır. bebek ol emri, çocuk ol emri, ergen ol emri yaratıci ıdan gelir. heran yaratma halindedir açık ve nett

Allah eline çamur alıp, ona şekil verip üfledikten sonra da "ol" demiş mi, yoksa başka sihirli sözler mi söylemiş?

Sitelerde Paylaş

yaratıcının var olduğuna dair hiç bir kanıt bulamasak bile bu onun yok olduğunun kanıtı değildir...

Sadece bizim kanıtlara ulaşamadığımızı gösterir...

Öte yandan hiç bir kanıtlama çabasına girmeden de tanrı hakkında bir kanaate yoruma inanca sahip olunabilir...

tanrı yoktur diye düşünülebilir...

Vardır var da diyebilir inanana bilirsin...

Beni ve evreni bir yaratan var ve beni önemsiyor bende ona layık bir dost yaratık olabilmek için dürüst adil ve iyi biri olmalıyım yaşarken kimseye zarar vermeden Üzmeden elimdengeldiğince herkese faydalı olmalıyım diye inanmak daha mantıklı.... inanmanın

Sitelerde Paylaş

yaratıcının var olduğuna dair hiç bir kanıt bulamasak bile bu onun yok olduğunun kanıtı değildir...

Sadece bizim kanıtlara ulaşamadığımızı gösterir...

Öte yandan hiç bir kanıtlama çabasına girmeden de tanrı hakkında bir kanaate yoruma inanca sahip olunabilir...

tanrı yoktur diye düşünülebilir...

Vardır var da diyebilir inanana bilirsin...

Beni ve evreni bir yaratan var ve beni önemsiyor bende ona layık bir dost yaratık olabilmek için dürüst adil ve iyi biri olmalıyım yaşarken kimseye zarar vermeden Üzmeden elimdengeldiğince herkese faydalı olmalıyım diye inanmak daha mantıklı.... inanmanın

bir yaratıcı var ...var da - O ALLAH DEĞİL !! :)

mesela dünyada DOĞA var YARATICI .....canlılığı yaratıyor...

GÜNEŞ var yaratıcı .... ısı - enerji yaratıyor....

İNSAN var yaratıcı....bi çok bilimsel icat - buluş imza ATIYOR...

ama bu yaratıcılar içinde kurandaki ALLAH YOK maalesef...

Sitelerde Paylaş

Tanrı vardır. Ben de eskiden ateisttim.Sonradan Protestan Hristiyan oldum.Herkesin içinde Tanrı tarafından oluşturulmuş bir boşluk var. Bu boşluk da ancak Tanrı tarafından doldurabilir.Ancak sorun, insanlığın bu boşluğu göz ardı etmesi ya da Tanrı’dan başka şeylerle doldurmaya çalışmasıdır.Bir insanın bulunduğu yere ait olmayınca içinde olduğu tatminsizliğe benzetilebilir. Tanrı tarafından oluşturulmuş boşluk ancak İsa Mesih’e iman aracılığıyla Tanrı’yla kişisel bir ilişki aracılığıyla doldurulabilir ve sonsuzluk için olan arzu da böyle tatmin edilebilir.

Sitelerde Paylaş

eskiden pütperesttim sonra hristiyan oldum desen İNANACAM belki de...

bölesi hiç olmadı be...

bari MÜSLÜMAN oldum deseydin.....az daha inandırıcı olabilirdin. :D

İnanıp inanmamakta özgürsün.

Ancak söylediklerim bir gerçeği ifade ediyor.

Facebook'ta ateizm propagandası da yapıyordum.

Ateist Sorgulamalar sayfasının adminiydim.

Ama şu an imanlı bir Hristiyanım.

Sen orasına neden takıldın ki?

Benim diğer yazdıklarımı okumadın herhalde.

Sitelerde Paylaş

İnanıp inanmamakta özgürsün.

Ancak söylediklerim bir gerçeği ifade ediyor.

Facebook'ta ateizm propagandası da yapıyordum.

Ateist Sorgulamalar sayfasının adminiydim.

Ama şu an imanlı bir Hristiyanım.

Sen orasına neden takıldın ki?

Benim diğer yazdıklarımı okumadın herhalde.

bir din seçecek olsaydım - İSLAMI seçerdim...çünkü zaten müslümandım...ateist oldum....bi ateist gerçekleri BİLDİĞİ için ATEİST olur...

gerçekleri bilen - DİNLERİN TUTARSIZLIKLAR silsilesi olduğunu ANLAYAN biri ise asla ama asla TEİST olmaz - oılamaz......olsa olsa en fazla DEİST - AGNOSTİK olur...

gidip de uyduruk dinlerden birini SEÇMEZ ...

sen yalancısın bence ...

Sitelerde Paylaş

''Gerizekalı ol'' emri de yaratıcıdan mı geliyor sence?

inanmak daha mantıklı....

İnanmak tıpkı sigara içen birisinin,saatlerce sigarasız kalıp,sonra o ilk nefesi çekmesi gibi rahatlatıcıdır..Akıl/mantık ile inanmak bağdaşmaz..!

Bu arada,uçan spagetti canavarının olduğuna dair bir kanıt bulamazsak bile,uçan spagetti canavarı yoktur diyemeyiz.. <_<

Tanrı vardır. Ben de eskiden ateisttim.Sonradan Protestan Hristiyan oldum.Herkesin içinde Tanrı tarafından oluşturulmuş bir boşluk var. Bu boşluk da ancak Tanrı tarafından doldurabilir.Ancak sorun, insanlığın bu boşluğu göz ardı etmesi ya da Tanrı’dan başka şeylerle doldurmaya çalışmasıdır.Bir insanın bulunduğu yere ait olmayınca içinde olduğu tatminsizliğe benzetilebilir. Tanrı tarafından oluşturulmuş boşluk ancak İsa Mesih’e iman aracılığıyla Tanrı’yla kişisel bir ilişki aracılığıyla doldurulabilir ve sonsuzluk için olan arzu da böyle tatmin edilebilir.

Sen bir hayvansın..Heyecan yapma,bende bir hayvanım.. :)

İkimiz de b.k üreten bir organizmayız..Şimdi Tanrı'dan bahset bakalım..!

Sitelerde Paylaş
Sen bir hayvansın..Heyecan yapma,bende bir hayvanım.. :)

İkimiz de b.k üreten bir organizmayız..Şimdi Tanrı'dan bahset bakalım..!

NOLAN ismi çok tanıdık geldi. Çünkü Yazıyaz Forum vardı bir zamanlar orada ırkçılık yapardı sürekli.

Irkçı birinin sevgi dinini anlaması biraz zor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...