Jump to content

IŞİD, Kabe'yi Yıkma Kararı Aldı

Recommended Posts

IŞİD, Suudi Arabistan'a saldırarak fethetmeleri durumunda, Kabe'yi yıkıp hacıları öldüreceklerini açıkladı.

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü, el-Anbar şehrinin çöllerinden geçerek Suudi Arabistan'ın "Arur" şehrini kontrolleri altına alarak Allah'ın evini tahrip etme kararı aldı.

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) grubu üyelerinden birisi Mekke'de bulunan Allah'ın evini tahrip etmek tehdidinde bulunarak şöyle dedi: "Allah'ın izniyle Şeyhimiz el-Bağdadi önderliğinde Mekke taşlara ibadet edenleri (Hacıları) öldürecek ve Allah'ın yerine ibadet edilen Kabe'yi de yıkacağız!"

TWİTTER'DA TEHDİT YAĞDIRDI

"Ebu Turab el-Mukaddesi" adlı terörist Twitter hesabından bir mekanın Allah için ibadet edilemeyeceği açıklamasını yayınlayarak şunları söyledi: İnsanlar taşlara dokunmak için Mekke'ye gidiyorlar, Allah için değil.

Yayınlanan mesajın devamında, "Allah'a yemin olsun eğer SuudiArabistan'ı fethedersek Allah'tan başkasına ibadet edildiği için Kâbe'yi yıkacağız"

http://www.haberler.com/isid-kabe-yi-yikma-karari-aldi-6208574-haberi/

Sitelerde Paylaş

Göze,kulağa hoş geliyi'de bir anlamı varmı bu sözün!

Öyle diyorsunuz ancak İslam'ın gerçek yüzünü tüm dünya görüyor bu şekilde.

Müslümanlığa geçenler var Avrupa'da.

Onlara anlatılan İslam'la gerçek İslam aynı değil.

Barış, kardeşlik, hoşgörü sanıyorlar.

Aslında Türkiye'dekiler de bilmiyor.

Onlar bu şekilde İslam'ı öğreniyorlar.

Sitelerde Paylaş

Artik hepimiz ISID'ci olduk arkadaslar. Ben Iraka Cihada gidiyorum Kabe olayinda yardimci olmaya görüsüruz.

Bende geliyorum seninle..Işidin g...n kılıyız :lol:

Mevzuya bakar mısın;

RTE Işid'i destekler,Işid kabeyi yıkacağım der..

Demek ki RTE,kabenin yıkılmasından yana..%50 kabenin yıkılmasını istiyormuşta,bizim haberimiz yokmuş..

Sitelerde Paylaş

Öyle diyorsunuz ancak İslam'ın gerçek yüzünü tüm dünya görüyor bu şekilde.

Müslümanlığa geçenler var Avrupa'da.

Onlara anlatılan İslam'la gerçek İslam aynı değil.

Barış, kardeşlik, hoşgörü sanıyorlar.

Aslında Türkiye'dekiler de bilmiyor.

Onlar bu şekilde İslam'ı öğreniyorlar.

Gerçek hangisi taş duvarın etrafında dönmek mi,onu yıkmak istemek'mi yoksa onların yaptıkları ile günü gün edip eğlenmekmi?

Ben islamı kelime anlamı olarak teslimiyet olarak kullandım. Birileri yakar,yıkar kuralları dayatarak islamı yani teslimiyetini,bağlılığını yaşar kimileri de sevgi ile barışcıl,kardeşce,paylaşarak güzel olanı yaşıyorak islamı yaşar. Gerçek nedir ise birilerine bakarak gerçek belirlenemez sonuç olararak aynı kitabı okuyup farklı anlayıp,yaşıyor insanlar.

Sitelerde Paylaş

IŞİD'in bu kararı alması Kabe'yi put olarak görmesi.

Mezarları,türbeleri yıkanlar bunlar zaten.El Kaide,Taliban gibi örgütlerin bile katı bulduğu örgüt:IŞİD.

Kabe'yi yıkıp nasıl hac yapacaklar diye düşünüp düşşünmediklerini merak ediyorum,kendi kendilerinle çelişiyorlar farkında değiller.

İslam bugün öyle bir şekle radikalliğe girdi ki eminim Hz Muhammed'i bile tekfir edip öldürürlerdi Müslümanlar.

Ben her şeyi bekliyorum artık bunlar gibilerinden.

İslam'ın durdurulması ya da yavaşlatılması için savaştan başka çare yok,göğüs göğüse gidip Müslümanlarla savaşacaksın.Korku ile baskı ile yayılmış bir dini akılla falan durduramazsınız.

Ayrıca bu kararı alması bizim adımıza iyi oldu,en azından bu ve bunun gibileri destekleyenler IŞİD in yüzünü görmüş oldular.

tarihinde Magiani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kabeyi yıkma kararına gerçek müslümanların destek vermesi gerekir. İşte gerçek islam budur.

Hac ve hac sırasında yapılan ritüellerin hepsi eski putperest araplıktan kalma. Şeytan taşlama, safa merve, tavaf, hacer-ül esvede el yüz sürme, kurbanlık süsleyip kabeye gönderme vs. vs.

Propagandasını iyi yaparlarsa ışid taraftar bulacak bir örgüt. İslam ancak ışid ile kabuk değiştirebilir. Yoksa islam kapitalist, emperyalist sömürü aracı olarak hizmet etmeye devam eder. Çal, çırp, yalan söyle, adeletsizlik yap, şeytanın bile aklına gelmeyecek işler yap, kafirle işbirliği yap, kader de fıtrat de sonra da dinimiz amin.

Tabi sonunda da kendileri giderler. Dünya nefes alır.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşid kabeyi yıksın bir radikal ateist olarak gidip işid liderinin elinden öpecem.

Benim hayalim kabeyi ve camileri yıkmaktır.

İşid türbe denen zırvalıkları yok ederek iyi işler yapıyor.

İşidin her yaptığı yanlış değil.

İslam denen zırvalık lağım çukuruna gönderilmeli.

Sitelerde Paylaş

Kabeyi yıkma kararına gerçek müslümanların destek vermesi gerekir. İşte gerçek islam budur.

Hac ve hac sırasında yapılan ritüellerin hepsi eski putperest araplıktan kalma. Şeytan taşlama, safa merve, tavaf, hacer-ül esvede el yüz sürme, kurbanlık süsleyip kabeye gönderme vs. vs.

Tamam Müslüman değiliz ama İslam'da hacca gitmek bir emirdir. Doğrusunu konuşalım.

Hac ile İlgili Ayetler

Şüphesiz, Safa ile Merve Allah'ın sembollerindendir. Onun için her kim Hac veya Umre niyetiyle Ka'be'yi ziyaret ederse, tavafı bunlarla yapmasında ona bir günah yoktur. Her kim de gönlünden koparak bir hayır işlerse, şüphesiz Allah, mükafatını veren ve her şeyi bilendir. (Bakara 158)

• Onlar sana hilalleri soruyorlar. De ki: "Onlar, insanlar için ve hac için vakit ölçüleridir. Erginlik, evlere arkalarından gelmenizle değildir, gerçek eren, korunanlardır. Evlere kapılarından gelin ve Allah'tan korkun ki kurtuluşa eresiniz. (Bakara 189)
      • Haccı ve umreyi de Allah için tamam yapın. Eğer kısıtlanırsanız o vakit kolayınıza gelen kurbanı gönderin. Kurban yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. İçinizden hasta olana veya başında bir rahatsızlığı bulunana tıraş için oruç, sadaka veya kurbandan ibaret bir fidye gerekir. Kısıtlılıktan kurtulduğunuzda her kim hacca kadar umre ile sevap kazanmak isterse ona da kurbanın kolay geleni gerekir. Bunu bulamayana ise üç gün hacda yedi gün de döndükten sonra, toplam on gün oruç tutmak gerekir. Bu hüküm Mescid-i Haram'da ikamet etmeyenler içindir. Allah'tan korkun ve bilin ki, Allah'ın cezası gerçekten çok çetindir. (Bakara 196)
        • Hac vakti, bilinen aylardır. Kim bu aylarda hacca başlarsa, artık hac sırasında ne kadına yaklaşma, ne günah işleme, ne de kavga vardır. Hayra dair ne işlerseniz Allah onu bilir. Azık hazırlayın ve bana her türlü fenalıktan korunarak gelin. Çünkü en hayırlı azık takvadır, ey beyni olanlar! (Bakara 197)

tarihinde Derin Mavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek hangisi taş duvarın etrafında dönmek mi,onu yıkmak istemek'mi yoksa onların yaptıkları ile günü gün edip eğlenmekmi?

Ben islamı kelime anlamı olarak teslimiyet olarak kullandım. Birileri yakar,yıkar kuralları dayatarak islamı yani teslimiyetini,bağlılığını yaşar kimileri de sevgi ile barışcıl,kardeşce,paylaşarak güzel olanı yaşıyorak islamı yaşar. Gerçek nedir ise birilerine bakarak gerçek belirlenemez sonuç olararak aynı kitabı okuyup farklı anlayıp,yaşıyor insanlar.

Kabe sizin gözünüzde put mu değil mi?

Fazla yuvarlak laflar konuşuyorsunuz anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...