Jump to content

Beyinde Elektron Hareketi

Recommended Posts

Beyinde elektron hareketi yok. Nöronlarda sodyum ve potasyum iyonlarının sarkoplazma ve sarkoplazmik retikulum arasındaki taşınması sonucu oluşan kutuplaşmaya impuls deniyor. Nöronlarda impuls iletim mekanizmasını araştırın.

araştırdım ancak bu nokta hakkında pek bir şey bulamadım. ancak daha önce açtığım beyin dalgaları ile ilgili konunun içinde beyinde birkaç noktada elektron hareketiyle elektrik üretildiği bilgisi geçiyordu. bunun için sordum.

tarihinde limalima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

araştırdım ancak bu nokta hakkında pek bir şey bulamadım. ancak daha önce açtığım beyin dalgaları ile ilgili konunun içinde beyinde birkaç noktada elektron hareketiyle elektrik üretildiği bilgisi geçiyordu. bunun için sordum.

Beyinde bir iletkendeki gibi elektron hareketi yok, farklı iki nokta arasında yükten dolayı potansiyel farkı oluşabilir.

Sitelerde Paylaş

EEG ile kaydedilen dalgaların hepsi iyonların hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan voltaj dalgalanmalarıdır.

Farklı frekanslara bağlı dalgalar çeşitli hastalıklarda, beynin çeşitli yörelerinde veya uyku ve uyanıklık gibi, çeşitli normal süreçlerin seyri sıraında ortaya çıkarlar.

EEG bazı beyin hastalıklarının tanısında yararlı bir testtir ama, bulguların çoğu spesifik değildir. En yararlı olduğu hastalık epilepsidir.

Sitelerde Paylaş

EEG ile kaydedilen dalgaların hepsi iyonların hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan voltaj dalgalanmalarıdır.

Farklı frekanslara bağlı dalgalar çeşitli hastalıklarda, beynin çeşitli yörelerinde veya uyku ve uyanıklık gibi, çeşitli normal süreçlerin seyri sıraında ortaya çıkarlar.

EEG bazı beyin hastalıklarının tanısında yararlı bir testtir ama, bulguların çoğu spesifik değildir. En yararlı olduğu hastalık epilepsidir.

Hocam itiraf ediyorum bütün bu soruları şunlar için sordum:http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/psikoloji/biyopsiko.htm#isikcakmis

http://www.biltek.tu...i/biyopsiko.htm

düşünmüşdüm ki eğer göz kendinden olmayan bir olayı algılıyorsa mesela basıncı(ışık çakması olayı) beyin kendi sisteminde elektromagnetik dalgalar algılayan hücreler olmamasına rağmen onu algılayabilir diye düşündüm. yazıyı okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum. siz buna ne diyosunuz?

sinestezinin bununla bağlantısı için ise hani renk koku olarak filan algılanıyorsa elektromagnetik dalgalarda görüntü olarak neden algılanmasın.

yani en azından cızırtı atma sekme olarak algılanabilir diye düşündüm ben. özellikle bu gözde ışık çakması kafamı karıştırdı

not: bu bu konuyla ilgili son sorum. biliyorum sıktım ve bir daha beyin dalgalarından bahsetmeyeceğim.

tarihinde limalima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

düşünmüşdüm ki eğer göz kendinden olmayan bir olayı algılıyorsa mesela basıncı(ışık çakması olayı) beyin kendi sisteminde elektromagnetik dalgalar algılayan hücreler olmamasına rağmen onu algılayabilir diye düşündüm. yazıyı okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum. siz buna ne diyosunuz?

özellikle de burası aklımı çeliyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...