Jump to content

Bakara Suresi 193. Ayet

Recommended Posts

Bakara Suresi 193. Ayet - dîn, Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın

Forum kuralları olarak islam dinin nasıl uygulandığı resim olarak paylaşmıyorum. Şeriatın uygulanmasıyla ilgili resimler paylaştığımda uyarı aldım.

Başka ayetlerde paylaşmıştım bu konuyla ilgili islam şiddet dinidir.

İşid gibi terörist örgütler fikirlerini genel olarak bu tür ayetlerle savunur yaptıklarını haklılarda kuran ayetleri işidi destekliyor.

İşid tamamen haklı islam dini şiddet dinidir terör dinidir.

İslam dini için insan öldürmek savaş yapmak kurana göre doğrudur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşid tamamen haklı islam dini şiddet dinidir terör dinidir.

İslam dini için insan öldürmek savaş yapmak kurana göre doğrudur.

Sevgili Zeus;bunları zaten bu forumdaki herkes biliyor..Yeni bir şey söylemiyorsun.. :)

Sitelerde Paylaş

Müslümana göre böyle değildir.. Onlar İslam'ın sevgi, barış, dostluk, insanlık ve güzellik dini olduğunu savunurlar. Verilen Ayet için de başka açıklamaları vardır.

Başta devlet kanalı TRT olmak üzere yandaş medya ışid'a bir türlü terörist diyememektedir, bunun nedeni de bellidir. O halde başlığa itirazı olan birinin çıkıp fikrini söyleyebileceği düşünülürse, gayet iyi bir tartışma başlığı olabilir...

Sitelerde Paylaş

Sevgili Zeus;bunları zaten bu forumdaki herkes biliyor..Yeni bir şey söylemiyorsun.. :)

Ben bunu bilmeyen müslümanlar için paylaşıyorum.

Foruma gelen müslümanlar oldukça bilgisiz. Tek tek ayetler üzerinden tartışmanın olumlu olduğunu düşünüyorum.

İnsanlar kuranı hiç bilmiyor foruma okuyucu olarak katılan insanlar var.

Herkes işid için islam bu değil diyor.

İşid ve el kaidenin kurucu liderleri islam konusunda çok bilgili insanlar. Bu insanlar cahil değil.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bunu bilmeyen müslümanlar için paylaşıyorum.

Foruma gelen müslümanlar oldukça bilgisiz. Tek tek ayetler üzerinden tartışmanın olumlu olduğunu düşünüyorum.

İnsanlar kuranı hiç bilmiyor foruma okuyucu olarak katılan insanlar var.

Herkes işid için islam bu değil diyor.

İşid ve el kaidenin kurucu liderleri islam konusunda çok bilgili insanlar. Bu insanlar cahil değil.

Eski konuları güncelleyebilirsin..Mesela şu konuyu güncelleyebilirsin;

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=44846

Kuran'daki her ayet için bir konu açmanın mantığını anlamıyorum..Forumda önceden açılmış güzel konular var..Müslümanların bu konularını okumasını sağlayabilirsin..Ben arada hoşuma giden eski konuları güncelliyorum..Sende gerçekten özenle açılmış başlıkları güncelleyerek,yapmak istediğin şeyi böyle yapabilirsin..Tabi siz bilirsiniz yine ;)

Sitelerde Paylaş

Eski konuları güncelleyebilirsin..Mesela şu konuyu güncelleyebilirsin;

http://www.ateistfor...showtopic=44846

Kuran'daki her ayet için bir konu açmanın mantığını anlamıyorum..Forumda önceden açılmış güzel konular var..Müslümanların bu konularını okumasını sağlayabilirsin..Ben arada hoşuma giden eski konuları güncelliyorum..Sende gerçekten özenle açılmış başlıkları güncelleyerek,yapmak istediğin şeyi böyle yapabilirsin..Tabi siz bilirsiniz yine ;)

Halklısınızda

Özenle hazırlanmış konular var. Kuran eleştirisi yapan güzel kitaplarda var.

Türk insanı uzun yazıları okumuyor kitapta okumuyor. Türkler kısa ve basit şeyleri okuyor genellikle internette.

Basitte indirgeyerek anlatmak daha iyi, çok ayrıntıları insanlar anlamıyor.

Benim düşüncem google bu ayetleri aratan insanlar ateistforumda da bu yazıları görebilsinlar.

İslamı öğrenmek isteyen kişi kurandan öğremeli ama Türkiyede kaç kişi kuran okuyor. İnsanlar çoğunlukla televizyonlardan islamı öğrenmeye çalışıyor çok az sayıda internetten islamı araştıran insan var.

Sitelerde Paylaş

Halklısınızda

Özenle hazırlanmış konular var. Kuran eleştirisi yapan güzel kitaplarda var.

Türk insanı uzun yazıları okumuyor kitapta okumuyor. Türkler kısa ve basit şeyleri okuyor genellikle internette.

Basitte indirgeyerek anlatmak daha iyi, çok ayrıntıları insanlar anlamıyor.

Benim düşüncem google bu ayetleri aratan insanlar ateistforumda da bu yazıları görebilsinlar.

İslamı öğrenmek isteyen kişi kurandan öğremeli ama Türkiyede kaç kişi kuran okuyor. İnsanlar çoğunlukla televizyonlardan islamı öğrenmeye çalışıyor çok az sayıda internetten islamı araştıran insan var.

Emek harcayıp konu açan arkadaşlara ayıp oluyor diye düşünüyorum..

Bir müslüman bu ayete bakıp,hiç bir şey anlamaz..Mümkün değil böyle bir şey..Ayetleri yalın bir şekilde müslümanların önüne koymak,hiç bir şey ifade etmez..Çok daha spesifik/komplike konular açılmaya çalışılmalı..Yeni bir şeyler,gözden kaçan bir şeyler öne sürülmeli..Ateistforum bölümünde konu açmak zor olmalı..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Keşke biraz ahlaklı davranıp ayetlerin geri kalanlarını da paylaşsaydın.. Modern savaş hukukunda dahi sulha meyili böylesi kurallar bulunmazken ucuz çarpıtmalarla Kur'ana gölge düşüremediğinizi anlayamadınız gitti.. Ne zaman ki böylesi ucuz numaraları bırakır, bilgi üzerine eleştiri getirirsiniz işte o zaman sözünüz dinlenilir yoksa cümle içerisinde ki ayeti cımbızlayarak "İslam savaş dinidir, Kur'an böyle söyleeerr taaamm mıııı" şeklinde ki sloganik hezeyanlarınız ile kendiniz ve kendiniz gibi çarpık düşüncelilerden başkasını etkileyemez ve kandıramazsınız..

BAKARA - 191 : Onları yakaladığınız yerde öldürün; onların sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne/baskı ve bozgunculuk, öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Haram'da, onlar sizinle çarpışmaya girinceye kadar siz de onlarla çarpışmaya girmeyin. Eğer sizinle çarpışmaya girerlerse siz de onları öldürün. İşte böyle verilir küfre sapanların cezası!

BAKARA - 192 : Eğer savaşı sona erdirirlerse Allah çok affedici,çok merhametlidir.

BAKARA - 193 : Fitne kalmayıncaya ve din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla çarpışın. Eğer çarpışmaktan vazgeçerlerse artık zulme sapanlardan başkasına düşmanlık edilmez.

BAKARA - 194 : Haram ay, haram aya karşılıktır. Hürmetler ve yasaklar karşılıklıdır. O halde, azgınlık edip size saldırana, size saldırdığı şekilde ve ölçüde saldırın. Allah'tan korkun ve bilin ki Allah, kendisinden korkup sakınanlarla beraberdir.

Sitelerde Paylaş

demokrasi adı altında bi insanı öldürmek demokrasi kavramını katil yapmaz. eski yunan düşünürlerini şiddet manyağı yapmaz. x adına bişey öldürmek x'i sorumlu tutmaz.

sen de doğal olarak "x şiddeti önerdi" diyebilirsin. durum bu değildir. o ayette geçen emir apayrıdır, her Müslümanı savaşçı ilan etmez. İslam tarihini bilmek gerekir. ki,min için o ayetin indiiğini bilmek gerekir. bu Kuran'da da yazar ama kimse oturup Kuran'ı bütünüyle, diğer ayetleriyle değerlendirmez, böyle aradan neşterle kesip cümle cümle alır, önünü arkasını göstermez ve İslamiyeti katillikle suçlar.

ben şimdi türkler adına gidip bi arabı öldürsem, sonra da "türk olduğum için öldürdüm huhu" yapıp bahane olarak da atatürkün "ne mutlu türküm diyene" gibi bi sözünü göstersem, bu türk kültürünün şiddet temelli bi kültür olduğu anlamına gelmez.

ışidin İslamla alakası yoktur. x adı altında teröristlik yapanlar mutlaka kendilerine bi bahane bulur. kaldı ki uç noktada sünni fıkhını doktrinize edenler Kuran'dan falan bahsetmez. direk yalan yanlış hadislerle ve batıl saçmalıklarla olaya girerler. bu onların askeri anlamda ideolojik gereksinimini karşılama yöntemidir. marksizm de olabilirdi, kapitalizm de. mallar sunnizmi seçmiş.

İncil'de Kuran'dan daha fazla şiddet çağrısı yapılmıştır. bunlar atıyorum, breivikin yaptığı katliama veya hitlere sebebiyet olarak gösterilmez. buna karşılık "İslam şiddet dinidir" gibi yanlış yorumlar.. yanlıştır :D

Sitelerde Paylaş

İslam şiddet dinidir, Kuran'ı, hadisleri, İslam tarihini bilen, inceleyen birisi bunu rahatça görür. Özellikle Tevbe Suresi bunu apaçık ortaya koyar.

Tanrısı insan yakar, azap eder de kulları boş durur mu? Ne tür bir tanrı ben sizin canınızı, malınızı cennet karşılığı satın aldım, gidin benim için ölün, öldürün der?

Sitelerde Paylaş

İslam şiddet dinidir, Kuran'ı, hadisleri, İslam tarihini bilen, inceleyen birisi bunu rahatça görür. Özellikle Tevbe Suresi bunu apaçık ortaya koyar.

Tanrısı insan yakar, azap eder de kulları boş durur mu? Ne tür bir tanrı ben sizin canınızı, malınızı cennet karşılığı satın aldım, gidin benim için ölün, öldürün der?

tevbe suresinin neresinde "haksız şiddeti" ön plana çıkarıp normalleştiren bir ayet bulunur? alıntılayıp gösterebilir misin?

Sitelerde Paylaş

tevbe suresinin neresinde "haksız şiddeti" ön plana çıkarıp normalleştiren bir ayet bulunur? alıntılayıp gösterebilir misin?

Baştan sona şiddet içeriyor, şiddet sana göre haklı gibi görünebilir ne de olsa dünyaya sadece İslam penceresinden bakmaya alışmışsın. Sana göre müslüman olmayanlara yapılan her türlü şiddet haklıdır. Sadece şiddet içermekle kalmıyor bir de insanlar arasına kin ve nefret tohumları atılıyor, savaş kışkırtıcılığı yapılıyor.

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Şimdilik sen bu ayeti sindirmeye bak.

Sitelerde Paylaş

örnek lütfen

bu kendilerine saldıranlara karşı kendilerini savunmaları için Hz. Muhammed'in taraftarlarına verilen motivasyondur. dünyanın geri kalanına yapılan cihad çağrısı değildir

Sitelerde Paylaş

Baştan sona şiddet içeriyor, şiddet sana göre haklı gibi görünebilir ne de olsa dünyaya sadece İslam penceresinden bakmaya alışmışsın. Sana göre müslüman olmayanlara yapılan her türlü şiddet haklıdır. Sadece şiddet içermekle kalmıyor bir de insanlar arasına kin ve nefret tohumları atılıyor, savaş kışkırtıcılığı yapılıyor.

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Şimdilik sen bu ayeti sindirmeye bak.

Asında sadece tevbe suresinin ilk 6 ayetini paylaşmak yeterli gelir lakin klasik ateist zihniyetin ikna olabilmesi için daha açık ayetler olan mümtehine ve bakara suresinde yer alan ilgili diğer ayetleri de paylaşayım.. Aşağıda ki ayetlere bakınca Tevbe 5'te öldürülmesi emredilen kişi "sokakta kendi halinde ki müşrik mi yoksa müslümanlara karşı öncesinde yaptığı anlaşmayı bozup onlara karşı saldırı amaçlı savaşan müşrik mi?"

Tevbe:1 - Allah ve resulünden, kendileriyle antlaşma yapmış bulunduğunuz müşriklere bir ültimatomdur bu;

Tevbe:2 - Yeryüzünde dört ay daha dolaşın ve bilin ki siz, Allah'ı âciz bırakamazsınız. Şu da bir gerçek ki, Allah küfre batanları rezil eder.

Tevbe:3 - Bir de Allah ve resulünden insanlara Büyük Hac günü bir duyuru var: Allah da O'nun elçisi de müşriklerden kesinlikle uzaktır. O halde, tövbe ederseniz bu sizin için hayırlıdır. Yok eğer yüz çevirirseniz şunu bilin ki, siz Allah'ı acze düşüremezsiniz. Küfre saplananlara acıklı bir azabı muştula!

Tevbe:4 - Antlaşma yapmış olduğunuz müşriklerden size karşı bir eksiklik sergilemeyen ve aleyhinizde başka birine yardım etmeyenler müstesnadır. Artık, onlara verdiğiniz sözü belirlenen süreye kadar tam bir şekilde koruyun. Şu bir gerçek ki Allah, sakınanları sever.

Tevbe:5 - O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

Tevbe:6 - Eğer müşriklerden biri senden güvence dilerse/senin yanına gelmek, sana komşu olmak isterse, ona güvence verip yakınlaşma isteğini kabul et ki, Allah'ın kelamını dinleyebilsin. Sonra da onu, güvenli gördüğü yere kadar götür. Böyle yapmanın gerekçesi şudur: Bunlar bilmeyen bir topluluktur.

Mumtehine:8 - Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Allah, adaleti ayakta tutanları sever.

Mumtehine:9 - Allah sizi; ancak din hakkında sizinle savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran, çıkarılmanıza yardım eden kimselerle dost olmaktan yasaklar. Böyleleriyle dost olanlar, zalimlerin ta kendileridir.

Bakara:190 - Size savaş açanlarla Allah yolunda çarpışın. Fakat haksız saldırıda bulunmayın. Çünkü Allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez

.

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insan öldürmek, hırsızlık, Allah'ın adını kullanarak insanları kandırmak, hakaret etmek, dinde ayrımcılık ve mezhepleşme yapmak, canlıya saygısızlık, Allah dışında başkasını tanrı edinmek, kaos yaratmak.

İnsan öldürmek ve hırsızlık neden İslam'a ters oluyormuş? Allah Kuran'da demiyor mu kafirleri öldürüp mallarını, mülklerini yağmalayın diye?

Bu Allah dışında başka hangi tanrıları ilah edinmişler?

Sitelerde Paylaş

İnsan öldürmek ve hırsızlık neden İslam'a ters oluyormuş? Allah Kuran'da demiyor mu kafirleri öldürüp mallarını, mülklerini yağmalayın diye?

Bu Allah dışında başka hangi tanrıları ilah edinmişler?

kafirler önce müminlere saldırmıştır. savaş haline geçen müminler hayatta kalmak için savaş ganimetlerini almalarına önce izin verilmemiştir, sonra verilmiştir. o ayet verilen izindir.

uydurdukları hayali hadis ve sunni temelli tanrılar dışında, para, cia, el kaide gibi değişik kavramları tanrı edinmişlerdir. Kuran'daki "tanri edinme" yöntemi bi kavram için didinip çalışmak, istediği herşeyi yapmaktır.

Sitelerde Paylaş

Tevbe suresine kadar Mekke fethedilmediği içindir ki, Muhammed'in ve tanrısının güç ele geçene kadarki tutumlarında temel bir fark belirmez.

Oysa tevbe suresi genel bir ultimatom ve davranış biçimi belirtir. Sure içerisinden de, tarihsel olarak Mekke fethi-öncesi ve sonrasını kapsadığını tebük seferi dahil algılamak zor değil.

9.1 - Allah ve Resûlünden, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz müşriklere kesin bir uyarıdır:

9.2 - Yeryüzünde dört ay daha dolaşın. Şunu bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakacak değilsiniz; Allah ise, inkârcıları perişan edecektir.

9.3 - Hacc-ı ekber gününde , Allah ve Resûlünden bütün insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü, Allah'a ortak koşanlardan uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Ama yüz çevirirseniz, şunu iyi bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakabilecek değilsiniz. İnkârcılara, elem dolu bir azabı müjdele!

9.4 - Ancak Allah'a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever.

9.5 - Haram aylar çıkınca bu Allah'a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

ilk 5 ayet önemli, antlaşma yapmayanlar hangi hükme tabi tutulacak? Bu antlaşmalar nedir süreleri ne kadardır süreleri bitince ne olacak? Ayetleri yazanlar ileriyi düşünmediler o anı yaşadılar. Sadece kuran diyenler hadisleri ve tarihi hiçlediklerinde, bu ayetleri kuran her ne kadar ben daha önce uyarılmamış bir kavime anlasınlar diye apaçık olarak arapça mekke ve çevresine geldim dese de, hatta daha ileri gidip o coğrafyada yahudi ve hristiyanlar olduğu halde, onlara inenlere yabancıydık demiyesiniz diye arapçayım dese de, içimizdeki aklı karışmış türkler bu kitabı evrensel kılmak için taklalar atıyorlar.

Bu durumda ciddi sorunlar açığa çıkıyor.

Antlaşma kimler ile hangi dönemde hangi kriterlerde yapıldı? Süreçleri ve koşulları belirsiz. Yine ciddi bir sorun daha beliriyor. tevbe etmek melek gibi adamlar olmak yetersiz. Tevbe et yetmez namaz kıl yetmez zekatta ver sonra serbestsin.

Bunun yorumu oldukça risklidir.

Antlaşma hükümlerini yerine getirdikleri sürece sıkıntı yok diyenlere geriye kalan ayetler gelecek.

9.6 - Eğer Allah'a ortak koşanlardan biri senden eman talebinde bulunursa, Allah'ın kelâmını işitebilmesi için ona eman ver. Sonra da onu güven içinde olacağı yere ulaştır. Bu, onların bilmeyen bir kavim olmaları sebebiyledir.

Genel arap uygulaması eman çok net dillendirilmiş. Merak eden sayfalar dolusu islamiyet öncesi aman uygulamalarına bakabilir. Burada kritik nokta, ölüm fermanı ile bulundukları yerde öldürülmesi beklenen insanları bir şekilde islama kazandırmak. Yani müslümanlar yakalamadığı sürece eman dileyip müslüman bölgelere gelerek islam hakkında bilgi alabilirler. Yine de islamı kabul etmezlerse müslümanların hakim olmadığı bir bölgeye zarar görmeden bırakılırlar lakin savaş durumu devam eder. Yani bir sonraki aşamada yine bulundukları yerde öldürülmeleri gerekir. (tevbe zekat namaz kısmı hala geçerli olmalı)

9.7 - Allah'a ortak koşanların Allah katında ve Resûlü yanında bir ahdi nasıl olabilir? Ancak Mescid-i Haram'ın yanında kendileriyle antlaşma yaptıklarınız başkadır. Bunlar size karşı dürüst davrandığı sürece, siz de onlara dürüst davranın. Çünkü Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever.

Bakın koca arabistanda sadece mescid-i haram yanındaki kabile için o antlaşma şartları kabul edilip geriye kalanlar hani onlardan şüphe edersen antlaşmayı tek yönlü pasifize edebilirsin ya Muhammed diyen önceki ayete kurban gitmiştir.

9.8 - Onların bir ahdi nasıl olabilir ki! Eğer onlar size üstün gelselerdi, sizin hakkınızda ne akrabalık (bağlarını), ne de antlaşma (yükümlülüğünü) gözetirlerdi. Ağızlarıyla sizi hoşnut etmeye çalışıyorlar, oysa kalpleri buna karşı çıkıyor. Onların pek çoğu fasık kimselerdir.

Bu aşamada tanrının sözel olarak antlaşmayı pasifize etme bahanesini dinliyoruz ve oradaki imanlıların algısında arap geleneği olan antlaşma hükümlerini neden pasifize ettiğine şahit oluyorsunuz. Dilsel tanrı, dilediği zaman Muhammed'in dilinden haram aylar kavramını bozduğu gibi antlaşma koşullarını da bozmaktan çekinmez. Varsayımcıdır.

9.11 - Fakat tövbe edip, namazı kılar ve zekâtı verirlerse, artık onlar sizin din kardeşlerinizdir. Bilen bir kavme âyetleri işte böyle ayrı ayrı açıklarız.

Yine kritik noktaya geliyoruz. Kurtuluş adam gibi yaşamakta değil, tevbe etmek namaz kılmak ve zekat vermek. Tek tip inanç ve yaşam biçimi....

Arkasında bu süreç içinde, mekke'nin fethine yönlendirilen insalara yönelik, ailelerinizi dahi küfre sapmışlarsa dost edinmeyin üzerinden hayat bulan ayetler gelecek. Bu aşamada ayetlerin sırasındaki karışıklığa dikkat etmek gerekiyor.

9.29 - Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Genel bir savaş cizye denklemi belirlenmiş. Diğer ayetlerden oldukça bağımsız duracak şekilde konuçlandırılmış. Bu ayetin etkisini ayetin yakın dönemindeki cihad döngülerinden görmek zor değil.

9.111 - Şüphesiz Allah, mü'minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat'ta, İncil'de ve Kur'an'da kesin olarak va'detmiştir. Kimdir sözünü Allah'tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Bu ayet ile kafası iyice sulanmış mümin kardeşlerin pazarlıkçı tanrı adına neden kafa almakta zorlanmadıklarını da anlamış olursunuz.

Sitelerde Paylaş

insan öldürmek, hırsızlık, Allah'ın adını kullanarak insanları kandırmak, hakaret etmek, dinde ayrımcılık ve mezhepleşme yapmak, canlıya saygısızlık, Allah dışında başkasını tanrı edinmek, kaos yaratmak.

İnsan öldürmek, hakaret etmek, canlıya saygısızlık ve kaos yaratmak dininizin emirleridir, ayetlerle bellidir.

Allah'ın adını kullanarak insanları kandırmak, dinde ayrımcılık ve mezhepleşme yapmak, allah dışında başkasını tanrı edinmek konusunda kanıtınız var mıdır? Işid'ın bunları yaptığını gösteren bir şeyler var mıdır?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...