Jump to content

Turan Dursun sitesine ne oldu?

Recommended Posts

Dinsizlerin yazım haklarını tamamen ellerinden almaya çalışıyorlar. Bilgileri yok cehaletleri bol olunca, tanrıların hiçliğinde ve yokluğunda fikirlerin açığa çıkmasına hayali putları adına genelde tahammül edemiyorlar. Gavur icadı teknolojiyi de ilkel zihniyetlerine alet ederek siteleri susturma yoluna girişiyorlar.

Televizyonları tek tip yayın aracına çeviren zihniyet, gazeteleri pasifize eden zihniyet, elini internet ağına da attı. Bu insanların karşıt görüşe tahammülleri yok, bilgileri de yok cehaletleri ile yok etmekten başka tutunacak hiçbir dalları yoktur.

Sitelerde Paylaş

-_- sanki biz bilmiyoz -_-

Carthagian, anlaşılan yaşın fazlası ile küçük buna karşın din altında belli bir görüşün fıkhı eşliğinde, geleneksel islam tabanlı yetiştiriliyorsun.

Sence dinsizlerin internet ortamındaki bilgi seviyeleri, pc düzeyleri nedir? Hani çoğu bilim ve teknoloji ile içli dışlı. Dikkat edersen, onlara göre de olabilecek en akıl dışı, insanları uyutan, düşünceleri baltalayan din islam dinidir.

Peki internet üzerinde islamın her türlü versiyonu adına senin fıkhına uygun zıt, sayısız site dururken, hangi dinsiz gurup hangi siteye saldırı düzenlemiş? Hayır gidip yazmıyorlar da. Kendi alanlarında müslümanlara da açık şekilde fikir paylaşıyorlar. Sadece empati kurmayı dene, her ne kadar islam dininin bilemediği bir olgu olsa da, empati her insanın benliğinde aslında var olan açığa çıkması gereken temel bir bakış açısıdır. Yeter ki, harekete geçirmeyi başar.

Sitelerde Paylaş

Carthagian, anlaşılan yaşın fazlası ile küçük buna karşın din altında belli bir görüşün fıkhı eşliğinde, geleneksel islam tabanlı yetiştiriliyorsun.

Sence dinsizlerin internet ortamındaki bilgi seviyeleri, pc düzeyleri nedir? Hani çoğu bilim ve teknoloji ile içli dışlı. Dikkat edersen, onlara göre de olabilecek en akıl dışı, insanları uyutan, düşünceleri baltalayan din islam dinidir.

Peki internet üzerinde islamın her türlü versiyonu adına senin fıkhına uygun zıt, sayısız site dururken, hangi dinsiz gurup hangi siteye saldırı düzenlemiş? Hayır gidip yazmıyorlar da. Kendi alanlarında müslümanlara da açık şekilde fikir paylaşıyorlar. Sadece empati kurmayı dene, her ne kadar islam dininin bilemediği bir olgu olsa da, empati her insanın benliğinde aslında var olan açığa çıkması gereken temel bir bakış açısıdır. Yeter ki, harekete geçirmeyi başar.

Bak dalga geçmeden tek sen konuştun.

Ben karşımda ki kimse oyum.

Ben müslümanım.

Öyle bak Kuran da şu hatalı gibisinden masalları yemem.

Çünkü araştırırım. Cevabınıda bulurum sorun değildir.

Yok kutup, yok mars , yok çelişki hepsine baktım ve cevabı çok basit olduğunu gördüm.

Burada ki ateistler bence forum ateist diye fazla cesaret binmiş.

Adminlerin onların tarafında olduğu belli.

Bence bu yüzden bu kadar kolay dalga geçiyorlar.

Tutan Dursunu ben bir müslüman olmuş ateistden dinledim yorumumda bu yüzdendir.

Kendisini ondan tanıdım.

O bana bunları anlattı. ;)

Sitelerde Paylaş
Tutan Dursunu ben bir müslüman olmuş ateistden dinledim yorumumda bu yüzdendir.

Müslüman olmuş ateistin adresini ver bize..Hep beraber bir forum ziyareti yapalım o arkadaşa <_<

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Madamakı Islan fevkelede bir din,neden müslümenler birbirlerini çig çig yemektedirler?

Mehemmed öldügünde ölüsü ortada bırakılıp neden ıktıdar kavgasına başladılar?

Ölüsü neden ve kaç gün dışarda bırakıldı.

Neden Muhammedın karısı Ayşa ile

Muhammedin damadı Ali bir birleriyle ordu kurarak savaştılar?

Neden Muhammedin kayın birederi Muhammedin torunları

Hüseinle

Hasanı öldürdürttü.

İslam ınsanları doğru yola götürüyürse.

İslam Islamın başlarını doğru yola çekemedikten sonra Kıçlarını nasıl çekecek doğru yola?

Ver bakalım yanıtını.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Ne alaka löm löm

sen bana kelime anlamını söyle bu bir.

İkincisi ayetleri saptıran Arapça bilmeyen birinin Kuranı yorumlaması sonucu oluşan bir ölüm.

Dünya da kaç tane kaç çocuk insan ölüyor.

Buna ne diyeceksiniz?

1. Turan Dursun mu arapça bilmiyor ve ayetleri saptırıyor? Size tanrı mı söyledi mesela? yoksa tanrı sizin oyuncağınız zihninizde yarattığınız kukla mı? (Size Turan Dursun'u araştırma görevi verelim. Diyanet kayıtlarına bakın, okuduğu çevirdiği arapça!! kaynaklara bakın. arapçayı hangi kriterlerde öğrenmiş devlet onu nerelere getirmiş anlarsınız.)

Bakın ben net dille söylüyorum ki, şimdi siz yukarıdakileri alay konusu olarak anlayabilirsiniz.

Tanrı dediğiniz kavram her imanlının kendi zihninde çocukken yarattığı geceleyin odasında var olduklarını hayal ettiği nice yaratık gibidir. Sadece ebeveynler geriye kalanların yokluğuna inandırmak adına çocukluğunuzda uğraşırken, kendi hayaletlerini de size yamarlar. bir de üstüne bu konuda eğitim aldırmayı denerler.

Sizin hayali putunuzun dili yoktur. O yüzden siz hayallerinizi, bu müslüman olmayan ve dinlerden uzak düşüncelerde pc ve interneti keşfedenlerin sayesinde parmaklarınızdan özgür bir platformda döküyorsunuz. Bana göre oldukça çocuksu mantıktan uzak dayanaksız olsa da buna imkanınız var. Tanrınızın yok ama. O çaresizlik içinde her imanlının kendi tasarısı olarak dillerine dolanıyor. Hatta sözde aynı tanrıya imanlı kişiler yine tanrının yokluğundan dolayı aynı tanrı adına birbirlerini boğazlıyor.

Temel neden nedir biliyor musun? Hiç düşündün mü? Sen tanrıya 3 bacaklı yeşil pelerinli deve kuşu desen de, tanrının yokluğu sesini çıkarmayacak. Tüm neden düşlerine ne kadar sarıldığın ve kandığında gizli. O yüzden tanrı tasarlayanlar kendi fikirlerine saplanıp sözde tanrıları adına hayali vaatler altında nice insanın canına bu dünya üzerinde defalarca kere kıydılar.

İslam tarihi size, çok kısa sürede dünya üzerine yapılan fetihleri ve alınan nice canları anlatır. İslam adı altında verilen fetvalar ile, din karşıtı görüşler küfürden sayılır dinsizlerin o sevimli fıkıh kitaplarınıza göre katledilmesi emredilir.

Bence önce insanlığınızı sorgulayın ve kafatasınız içinde var olan organın işlevlerini keşfetmeyi deneyin. Beyin denilen nesne öylesine bir süs eşyası değildir. Onu kullananlar insanlığı sürekli ileri taşırken, ilkel dogmatik inançlar altında beynini inkar edenler gelişimin önünü tıkarlar. En iyi ve insanlık adına yararlı kişilerin dahi sadece gerçekten akıllarında yer edilemeyen oldukça mantıksız bir tanrıya iman etmemelerinden dolayı sonsuz cehennemde, zebaniler eşliğinde direklere bağlanıp, derilerinin yüzülüp, irinler içirilip işkence göreceğine inanıyorsanız, orada insanlığınızı da vicdansızlığınızı da sorgular düşünenler.

Ben bu tiplemelerin, dünya üzerinde eşitlik ve adalet beklentilerini gülerek karşılıyorum. Kendi imanları ve hayali öğretileri ile çelişirler.

2. Söylediğinz söyleme göre mesela x şahsı arapça bilmiyor diyelim.

Bu durumda arap olmayan vatandaş sözde tanrının kitabını öğrenmek adına arapça mı öğrenecek? Bu kitaba evrensel olarak bakmanızı tamamen engeller. Zaten o dönemin yapısına uygun ve olaylar karşısında sürekli psikolojik açılımları olan bir kitabın evrensel olması beklenemez.

Bu aşamada neden tanrınızdan Türkçe bir eser dilemiyor sunuz? Ya da onca kavime kendi dilinde peygamber gönderdiğini söyleyen Kuran adına neden kendi dilinizde bir peygamber talep etmiyor sunuz?

Yoksa aşağıdaki ikilem nedeni olabilir mi:

Y putuna tapan birini gördünüz ve dediniz ki, hiç konuşamayan, hiçbir şeye gücü yetmeyen bu puta neden tapıyorsun? Haydi o gerçekse söyle bakalım güneşi batıdan doğurtabilir mi?

Cevap gelse; O dünyadaki herşeyin asıl sahibidir. Ne isterse olmuştur. Peki sen kafanda yaşattığın hayali bir puta tanrıya iman ediyorsun. O halde söyle bakalım sen ve senin gibi milyar insan bir araya gelse bildiğiniz tüm duaları da okusanız, hatta tüm ritüelleri de gerçekleştirseniz, hatta oldukça kutsal saydığınız Kabe etrafında toplanıp bunları yapsanız, tek bir çakıl taşını yerinden oynatabilir misiniz?

İnanç böyle bir şey, asırlar boyunca sadece kitap sayfalarına ve dillere gebe kalan her tanrı hiçliktedir. Siz diliniz ile zaten olanı onlara adar durursunuz. O yüzden aynı tanrıya iman ettiğini sanan nice kişilik, kendi içlerinde yarattıkları farklı tanrı versiyonları adına birbirlerine düşer dururlar. Ne de olsa hatalı olsalar tanrı bir şekilde işaret çakabilir ya da zaten kendi içlerinde en doğrusunu yapan onlar geriye kalanlar pis saptırıcıdırlar.

Bundan dolayıdır ki, genç beyinler dahi düşünceden uzaklaştırıp, başkalarının dillerinde türeyen hayalli putların kölesi olurlar....

Sitelerde Paylaş

Ne alaka löm löm

İkincisi ayetleri saptıran Arapça bilmeyen birinin Kuranı yorumlaması sonucu oluşan bir ölüm.

Buna ne diyeceksiniz?

Böyle adamları ve bundan daha radikal müsloları neden bu forumda barındırıyorsunuz hala ? Adam kendince Turan Dursunun ölümünü haklı çıkarmaya çalışıyor birde ateistlere deklare ediyor.Bunların bir şey kapacakları da yok.Nasıl islami sitelerde selam veren ateist bile banlanıyorsa burda da kısas olarak bunların barınmaması lazım.

Sitelerde Paylaş

turan dursun ? arapça BİLMEYEN ???

:D :D vah komedi çocuk VAH !!!!

Diyânet İşleri Başkanlığı’nın İlâhiyat Fakülteleri’nde sürdürdüğü Sünnî-Hanefî-Mâtûridîyye İ'tikadî mezhebi ana ilkelerine dayalı olarak verilen eğitim karşısında ailesinden öğrendiğiİmâmet (İsnâ'aşerîyye-Câʿfer’îyye Şiîliği i'tikadı)’nın esâslarına bağlı kalmak suretiyle bir ilâhiyat eğitimini alamayacağını anlayayarak, Monoteistik dinler tarihi eğitimi almaya karar verdi.[3] Askerlik çağına ulaşana kadar Kürtçe, Çerkezce ve Arapça öğrendi. Antropolojiyle de yakından ilgilendi.

http://tr.wikipedia....ki/Turan_Dursun

Benden çok yaşayacaksın dostum. :)

Sitelerde Paylaş

Ne alaka löm löm

Buna ne diyeceksiniz?

Yani keşke arapça öğretip Kuranı size göre doğru yorumlayan biri ile karşılıklı tartıştırmayı deneseydiniz? Sanırım kuranı doğru yorumladığını düşündüklerinizin bilgi seviyeleri yetersiz kalıyor ki, Turan Dursun'un baskın çıkmasından korkanların çareyi onu yok etmekte bulmasına hak aradınız.

Turan Dursun çok ciddi islamın tamamen kabul ettiği kaynakları taramış, nice alimden eğitim almış arapçayı, yeni içine tonla farklı ifade karışmış değil de, kurana daha yakın olan şekilde öğrenmeye çocukluğunda adanmış biri diye bilirim. Siz bakın bakalım öz geçmişine karar verin.

Bu arada dünyada kaç çocuk ölüyor derken?

Aşağıdaki soruları inancınız dahilinde dikkat ile cevaplayınız, bilmiyorsanız cevapları o çok iyi arapça bildiğini düşündüğünüz, tanrının ayetlerini en doğru yorumladığınıza inandığınız alim diyeceklerinize sorunuz:

1. Küçük yaşta ölen çocuk dinen sorumlu mudur? Hatta bebek?
  2. Öldüğünde cennete mi gider cehenneme mi?
  3. Dünya hayatı bir metadır imtihan yeridir doğru mu?

Ben yine de cevapları vereyim karşılaştırırsınız. 1. sorunun cevabı dinen sorumlu değildir. İslam alimleri sorumlu olmadığı konusunda hem fikirler de....

Küçük çocuk ölünce, müslümanın evladı ise bu konuda görüş ayrılığına düşmeyip cennete gönderirler. Şayet bir kafirin çocuğu ise bu konuda görüş ayrılıkları vardır.

Çocuk cennette başka müslimler sevsin diye çocuk formatında kalır diyenler olduğu gibi, sahih kabul ettikleri başka bir hadise göre herkesi 30'lu yaşlarda da kabul ediyor o sevimli alimleriniz.

Şimdi sormak gerekiyor; Müslüman evladı tonla çocuk, bebekken toplu olarak ölse, bu geçici ve zorluklarla dolu sınav alanı olan dünyadan hiç sınava tabi tutulmadan doğrudan cennete atta yapıyorsa ve orada sonsuzluk içinde, mutlu yaşıyorsa neden bunu dillendiriyorsunuz? Sanırım kendi adınıza üzüldüğünüz için, onca çocuğu iman ettiğim hayali tanrı torpilli olarak doğrudan cennetine aldı bak beni sınıyor da sınıyor. Afrikadaki onca aç insanı da sınıyor sevgili tanrım. İslam dininden hiç haberi olmadan yaşanları da sınıyor sevgili tanrım.

Bence siz aklınızı kullanmayı hiç denemeden, sürekli başkalarının görüşlerini ezbere yaşamayı seçiyorsunuz. Sorgulamayı öğrenin sadece papağanlar öğretilenleri harfiyen tekrar eder.....

Sitelerde Paylaş

Turan Dursun islamı en iyi bilen kişidir ayrıca daha önemlisi dürüst insandır.

Turan dursun forum beş para etmez bir forumdu. Turan dursun ismine yakışmayan kendini bir b.k sanan insanların yönetici olduğu bir forumdu.

Ateizm derneğinin formu gerçekten kaliteli insanların yönetici olduğu forum umarım ateizm deneği bu şekilde devam eder.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kaç gündür ben de siteye ulaşamıyorum buradan da bakıyorum ses yok.

Bugün yazayım diye geldim ama baktım başlık açılmış.

Bu arada Kuranın çeşitli mealleri arasından hemen hemen hiç fark yok onu da söyleyeyim.

Nedense bu ölümüne inanmış ama neye inandığını bilmeyenlerde böyle tuhaf tepkiler var. Eline Kuran veriyorum aç oku bak şu ayet diyorum. Okuyor. Bu kuran sahte deyip çıkıyor işin içinden.

Velhasıl şu gerçek islamı bulamadık gitti :)

Sitelerde Paylaş

Bir haftadan fazladır siteye ulaşamıyorum,ne yaptıysam işe yaramadı.

Ne oldu Turan Dursun sitesine?

Ne olacak yine saldırı altında! Ama bu seferki DEVLET garantisi altında...

İşte "Nereden anladın?" diyenlere kanıtlarım:

1. Bildiğiniz gibi sitedeki tüm forumlara turandursun.com adresinden ulaşılmaktadır. Fakat bundan önceki kapanışta burada açmış olduğum "Agnostik Forum Saldırılar Yüzünden Kapandı - Ateistforum" tartışmasında adı geçen ilgili kişilerle temas kurmaya çalıştım ancak onlara gönderdiğim hiçbir e-postadan yanıt alamadım. Bunlardan, 1 adet webmaster'a ve 1 adet de ALKA'ya göndermiştim ama webmaster'ın adresi yanlış çıktı ve e-postası bana geri döndü. ALKA'dan ise hala bir yanıt yok!

2. Arama motorları turandursun.com sitesine ait tüm verileri veri tabanlarından silmiştir. Örneğin, GOOGLE'a bu sitede beni bulmak için "turandursun.com, upuaut" yazarsanız 3 tane link gelir. Ama bu linklerin de turandursun.com sitesiyle hiçbir bağlantısı yoktur. Oysa bir önceki kapanışta GOOGLE'a bana ait herhangi bir tartışma ya da mesaj başlığını veyahut da ilgili herhangi bir şey yazdığınızda GOOGLE'ın veritabanından bunlara erişmek mümkün idi. Çünkü GOOGLE, kendi veritabanından bunlara erişme imkanı veriyordu.

İkinci arama motoru olarak YAHOO'ya girdiniğinizde ise, YAHOO, GOOGLE'ın daha önceden sağladığı bu imkanı size verir. Örneğin, benim turandursun.com'da açtığım en son tartışma, "Malezya'da Hristiyanlara 'Allah' demek yasaklandı!" idi ve siz bunu adımla birlikte YAHOO'da yazarsanız, YAHOO size bu tartışmayı kendi veritabanından erişmenizi imkan verir. Fakat burada da küçük bir süpriz var. Çünkü YAHOO, BİNG ile çalıştığından size şöyle bir karşılık verir: "Bing is not responsible for the content of this page".

Gördüğünüz gibi, turandursun.com sitesi tüm arama motorları tarafından erişime kapanmış durumdadır.

Şimdi, kimse bana bu kanıtlar sonrasında turandursun.com sitesinin basit birkaç hacker'ın oyunu olduğunu yutturmaya kalkmasın. Çünkü bu çapta bir saldırı ancak DEVLET desteğinde olabilir. Adamlar DEVLET'i ele geçirmişler ve DEVLET imkanlarıyla istedikleri gibi at koşturuyorlar:

1. Kendilerine zarar veren siteleri "ULUS'a zarar veriyor!" diye kapatmak ve bunu resmi olarak yapmak.

2. Yurtdışındaki sitelere ULUS'a zarar verdiği gerekçesiyle bu siteleri şikayet etmek ve akabinden kapatılmalarını sağlamak (ki 9/11'den sonra BATI tam anlamıyla ülkemizde cadı avına çıkmış durumdadır ve DEVLET'e hakim zihniyetle birlikte çökertme çalışmalarına bizzat destek vermektedir).

Siz, bundan sonra istediğiniz kadar madde ekleyebilir ve sonucu kestirebilirsiniz, ama görünen köy kılavuz istemez, arkadaşlar.

Bu sonuçlardan anlaşıldığı üzere, Türkiye şu anda tam bir tımarhaneye dönüşmüştür ve herşey hakim zihniyetin kararlarına göre yürütülmektedir. Bu durumda CHP ve MHP'yi özel olarak tebrik ederim. Çünkü onlar Türkiye'nin daha da zıvanadan çıkması için ellerinden gelen her türlü kötülüğü yapmıştır. Bundan sonrası KÖKTengri'nin bilebileceği iştir!

Sitelerde Paylaş

Söylediklerinize katılmıyorum. Google bir devlet kurumu değildir, talimat verip verileri sildiremezsiniz. Koca devlet Youtube'dan video sildiremedi ve kapatmıştı hatırlarsanız. Kaç ay kapalı kaldı, youtube sallamadı bile... Sonunda Anayasa mahkemesi açtı... Keza twitter'da da benzeri yaşandı. Bunun dışında benim bildiğim bir davada mahkemeTD sitesinin sahibinin adını bizzat ABD makamlarından istedi, ABD makamları "fikir özgürlüğüne aykırı" diyerek kesinlikle bilgi vermedi. Yani bu örnekten de anlaşılacağı gibi Google bir ABD firmasıdır ve TC hükümetinin talimatıyla iş yapmaz, ancak ABD yasaları zorunlu tutarsa, o zorunluluğa uyar.

TuranDursun sitesinin başına başka bir iş geldi, ama açıkçası ne geldi bilmiyorum. Ne olduğunu açıklayacak kişiler sitenin yöneticileridir. Bildiğim kadarıyla TD sitesinde bir çuval dolusu yönetici vardı, bir teki buraya uğramıyor mu, neler olduğunu anlatacak?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...