Jump to content

Diyelim ki Allah yok !

Recommended Posts

Sorarım size,

Allah yoksa polisten kurtulan hırsızlar,çocuk katilleri,cinayet işleyenler,kadın dövenler vs bunlar cezasız mı kalacak ? Evet

Hiç ceza görmeden ölecekler mi ? Maalesef evet.

Bu anlatıklarımın biri başınıza gelse ne yaparsınız ? Bilmiyorum

Oturup zaten yoktan geldik yokluğa gideriz mi diyeceksiniz ? Evet

tarihinde guppy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 223
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

democrossian adamlar peygamberleri tanrılar edinmişler.Bugünlerde öyle yetki veripte mucize gerçekleştiren adamlar yok.Allah var olmasa zaten mucizeler gerçekleşmezdi peygamber dedikleri zatlar insan çünkü yapmaya gücü yetmez adamların.

Sitelerde Paylaş

Vahşi01, öncelikle en başından söyleyeyim; bir soru sormuşsun ama, yazılanların ya da cevapların yarısından fazlasını gene görmezden gelip, cevap yazdıklarının büyük kısmına da ayet yapıştırıp geçmişsin. Vaktim yok seni kurtarmaz. Baştan kıvırmayın demişsin de, arkadan sen ziyadesiyle kıvırmışsın gözüküyor?

Sorarım size,Allah yoksa polisten kurtulan hırsızlar,çocuk katilleri,cinayet işleyenler,kadın dövenler vs bunlar cezasız mı kalacak ? hiç ceza görmeden ölecekler mi ? Bu anlatıklarımın biri başınıza gelse ne yaparsınız ? Oturup zaten yoktan geldik yokluğa gideriz mi diyeceksiniz ? şimdi kıvırmadan fikirlerinizi söyleyin bakalım...

Yahu bir de kıvırmadan falan demişsin ya ona hayret ediyorum. Sanki çok matah, köşeye şıkıştırıcı, zehir gibi birşey sormuşsun gibi..

Öncelikle, sorunun en temel cevabını sana bir_akıl_insan vermiş zaten. Bak:

kötü adamlar cezalarını bulsunlar diye allah'ın var olduğuna inanmalıyız

Her türlü saçmalığı duyduk ya, bu da üstüne tüy dikti.

İnsanlar: "kötü adamlar cezalarını bulacak oh ne güselll" diyerek, vicdan mastürbasyonu yapmak için mi tanrıya inanacak yani?

Herşeyden önce bu nasıl bir çıkarcılıktır! Bu düpedüz çıkarcılıktır..

İnancınızın altını ne zaman kazısak, altından çıkarlarınız çıkıyor; sonsuz yaşam, sonsuz huriler vs. vs..şimdi de sonsuz adalet..

Ve evet; hırsızlar, çocuk katilleri, cinayet işleyenler, kadın dövenler(kuranda ayeti var sanırım bunun) ve hatta tecavüz edenler, elalemin el bebek gül bebek çocuğunu on parçaya bölüp çöp tenekesine atanlar..bunlar için ilahi bir adalet olmayabilir! olacağının garantisini kim verdi sana?

Gerçekler bu kadar kötü, bu kadar seni umursamıyor olabilir..

Vahsi01 sana şunu iyice anlatmak ve senin de bunu kafana iyice sokman lazım:

Biz "idealin", "olması gerekenlerin", "olsa ne güzel olurların" değil, gerçeğin/gerçeklerin peşinden gidiyoruz.

Ve gerçek hiç de senin umduğun gibi, temenni ettiğin gibi..vb.vb. gibi olmayabilir.. Gerçekler senin için, sana göre olmayabilir!

Ayrıca ilahi adalet gerçekten de adalet midir? Hayvanın teki benim el bebek gül bebek büyüttüğüm çocuğumu, canımı on parçaya bölüp çöp tenekesine atacak. Sonra öteki tarafta zibilyon sene cehennemde yatıp çıkınca(çıkmasa da farketmez, zaten olan olmuş) adalet yerini bulacak. Öyle mi!?

Kusura bakma ama, ben .ıçarım öyle adaletin içine.

Benim canımın yaşama hakkını alıp, ona ve bana bu acıyı yaşattıktan sonra nerde ne kadar ceza çekmiş ne önemi var!

Ben kıssasa kıssas istemiyorum kardeşim!!!

Ben bunu en başta yaşamak istemiyorum! Ben bu acıyı yaşamak istemiyorum!

Ve herşeye gücü yeten tanrı da orada, bunu engelleyebilir. Değil mi?..Değil mi?!!!!

O zaman engellesin kardeş.

Ama engellemiyor kardeş.

Benim şuncacık vicdanımın dahi müsaade edemeyeceği şeylere o müsaade ediyor kardeş.

Buna müsaade edecek olan tanrının da ayrıca d.tüne koyayım.

O tanrının öteki dünyada verdiği tek şey adalet değil, "İntikam"

Adalet ve intikam birbirlerinden farklı şeylerdir. Ve öyle de olmalıdır.

Cezalar, hukuk ve en nihayetinde adalet aslen intikam için değil, caydırıcılık için vardırlar.

Emsal oluşturması ve cezai unsurun tekrar etmesini engellemek için.

Ortada herşeye gücü yeten bir tanrı varsa bunları zaten engelleyebilir.

Cezaya ne hacet!

Ama sizin inandığınız o vicdansız, o despot tanrı bunları engellemek bir yana..

Cezayı bir de öncesine değil, herşey olup bittikten sonrasına koyuyor.

Her şey olup bitecek, bir daha kimsenin zaten haksızlık hukusuzluk ifa edemeyeceği bir mekana/boyuta/merhaleye erecez,

Ondan sonra "intikam" süreci başlayacak.

Baka hiçbirşey değil..

Son söz: Adalet arıyorsan pozitif hukuk var.

Madem öteki taraf yok,neden dünyaya 1400 yıl önce gelmedinde şimdi dünyaya geldin ? açıklarmısın ?

Bu ne demek Vahsi01? Nasıl bir soru?

Neyi sordun ki, neyi açıklayalım..

Öteki taraf olmasa dünyaya başka türlü mü gelecektik? Formül mü var nedir?

Size kuran gönderilmedi mi,ey ateistler ? her gün burda atıp tutuyorsunuz.Yarın Allahın karşısına nasıl çıkacaksınız onu düşünün ?

Allah açık açık uyarıyor,artık inanmayan kendi yolunu seçmiştir.

''Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.''3 / ÂLİ İMRÂN - 85

Bak daha önce de sana sordum, hatta link verdim.

Öteki tarafta bir tanrı olsa bile, onun senin inadığın gibi bir tanrı olduğunu nerden biliyorsun.

Adam sana zaten ben kurana inanmıyorum, onun ilahi olduğuna inanmıyorum diyor

Sen hala daha "size kuran gönderilmedi mi, yarın allaha nasıl hesap vereceksiniz" diyorsun.

Peki ben sana soruyorum Vahsi01:

Sen yarın Zeus'un karşısına nasıl çıkacaksın?

Odin2in karşısına nasıl çıkakacaksın?

Set'in karşısına

Ra'nın karşısına

Şunların karşısına

http://tr.wikipedia....ıları_listesi

Şunların karşısına

http://tr.wikipedia....ıları_listesi

Şunların karşısına

http://yunanmitoloji...e-tanrilar.html

Şunlara ne diyorsun, onların haiy ve kitapları da var, sana da inmiş

http://tr.wikipedia....int_tanrıları

Sen bunların karşısına nasıl çıkacaksın? Nasıl hesap vereceksin? Onu düşün taşın Vahşi01??

''Eğer Allah, günahları, isyanları ve inkârları yüzünden insanları anında cezalandıracak olsaydı, yeryüzünde cezalandırmadık hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onlara belli bir müddete kadar vâde tanıyor. Ecelleri geldiği zaman, onu ne bir an erteleyebilirler, ne de belirlenmiş vadeyi öne alabilirler.''Nahl / 61

Kime, insanlara mı vade tanıyor?

Doğarken ölen bebeklere nasıl bir vade tanıyor?

Onlar cennete mi gidiyor?

O zaman beni de doğarken öldürseymiş ya..

Ayrıca belki benim 70 senelik ömrümdeki fikirlerim, 1000 senelik bir ömrüm daha olsa belki değişecek, 990. yılda imana gelicem nerden bileyim?

Değişiriz diye vade tanıyorsa gerek yok, o zaten ne olacağını önceden biliyor.

Eğer benim için, bana göstermek için tanıyorsa, ben ikna olmadım kardeş..

Hakikaten bu tanrı neden vade tanıyor???!!!!???!!!

Hayır cehenneme girmiyorlar,çünki kuranı hiç duymamışlar.Allah bunları haşr ettikden sonra aralarında mukavele edip toprak edecektir.imam rabbanin kitabında vardır okumanı tavsiye ederim.

allah toprak etmek için insan mı yaratmış?

yaratırken onların sınav dışı kalacağını, kuranın onlara ulaşmayacağını bilmiyor muymuş?

Hem bu nasıl bir sınav ki, öğretmen kitabı tüm öğrencilere ulaştırmasını beceremiyor?

Kadir i mutlak bir tanrı bir imtihan düzenliyor ama tebliğ kısmını beceremiyor.

Sen de bunu imam bilmemkimin kitabında okuyup sorgusuz sualsiz, hiç kafa çalıştırmadan kabul ediyorsun,

Sonra da kalkıp buralarda bilime evrime ona buna laf atıyorsun..

Yahu samimi olarak bi düşün, aynaya bak; nasıl bir durumun içinde olduğunun farkında mısın?

Senin evine hırsız girse bütün eşyalarını çalsa oh be iyiki çalınmış mı dersin ?

Allahın dünyasında da yaşarken onu inkar etmek sence ne kadar mantıklı ?

Vahsi01 nolur iki kelam mantıklı birşeyler söyle. Şöyle ezberbozan birşey söyle ki buradakiler de kafa yorsun.

Allahın dünyası ne demek? Üzerinde mi yazıyor?

Karşındaki zaten allahı reddediyor,

Sen kalkmış allahın düyasında yaşayıp onu reddetmek ne kadar mantıklı diyorsun?

Ayrıca çalmakla inkarın alakası nedir?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist ölünce, kendi inancına göre, yok olacak. İslamiyet’e göre ise, o Cehennemde sonsuz azap görecektir. İnanan da, sonsuz nimetler içinde yaşayacaktır. Aklı, bilgisi olan bir insan, bu ikisinden elbette, ikincisini seçer. Sonsuz azapta kalmak, bir ihtimal bile olsa, bunu hangi akıl kabul eder? Hâlbuki âhiret hayatı, bir ihtimal değil, binlerce Peygamberin haber verdiği, apaçık bir gerçektir. O halde, biraz aklı ve ilmi olanın, Allah’a ve ahirete inanması gerekir.

https://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir?fref=ts

www.sozlerkosku.com

Cevap arayanlar bu sayfalarda kafasına takılan sorulara cevap bulabilirler..

Sitelerde Paylaş

Ateist ölünce, kendi inancına göre, yok olacak. İslamiyet’e göre ise, o Cehennemde sonsuz azap görecektir. İnanan da, sonsuz nimetler içinde yaşayacaktır. Aklı, bilgisi olan bir insan, bu ikisinden elbette, ikincisini seçer. Sonsuz azapta kalmak, bir ihtimal bile olsa, bunu hangi akıl kabul eder? Hâlbuki âhiret hayatı, bir ihtimal değil, binlerce Peygamberin haber verdiği, apaçık bir gerçektir. O halde, biraz aklı ve ilmi olanın, Allah’a ve ahirete inanması gerekir.

https://www.facebook...kuIzmir?fref=ts

www.sozlerkosku.com

Yok oyle birsey arkadasim gorebilmek onemli golgenizden korkuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

O halde, biraz aklı

"Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun”demiştik''(Bakara, 2/65-66)

Sorun burda sanırım :)

Sitelerde Paylaş

Akildami sorun yoo dusunme kabiliyetini aklini inlar eden adama dusun diyoruz Bildigimiz yol dogrudur demeye devam ediyorsunuz.

Ayetleri kotu anlamak istiyorsan orada asagilik derken kucumsuyor anlami kasdedilmistir.

Beyinde oluyor hersey.

Anlayamazsin.Cok gec olacak olayi anlayamayacaksiniz ateistler hakliymis bile diyemeyecekisiniz kendi dusen aglamaz.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

https://www.facebook...kuIzmir?fref=ts

www.sozlerkosku.com

DevilDriver, bak görüyor musun; ateist ya yok oluyor, ya da cehennemde sonsuz azap görüyor. Aklı olan bir insan elbette ikincisini seçermiş.

Kafaları başka türlü çalışmıyor. Donmuş. (benim verdiğim şekilde başka bir olasılık olabileceği o hiç çalıştırmadıkları akıllarına gelmiyor) Ne kadar da aptalız değil mi, şuncacık hesabı yapamıyoruz. Kafalarında öyle bir tanrı kurgulamışlar ki; diktatörden, vahşi bir kabile reisinden, psikopat sadistten, aşağılık kompleksli bir yaratıktan farkı yok..Eğer gerçek bir tanrı varsa bunlara ne yapsa yeridir. Sonsuza kadar inletmesi lazım gelir.

Düşünemeyen adam binlerce peygamber derken, insanlık varolalı beri ortaya çıkmış binlerce tanrı ve dini hesaba katmaktan aciz.

Onların hepsinin haksız ve uydurma, onlara inanan ve müslümanlardan çok daha fazla olan sayısız insanın salak, bir tek senin akıllı olduğunu nerden çıkarıyorsun be aklıevvel!!

Ha, binlerce tanrı dünyanın her yerine de gidememiş bu arada! Mesela afrikadakiler. Onlar kuranı duymadıkları için yokedileceklermiş. Böyle buyurdu vahşi01 :)

Binlerce peygamberden çıkarılacak tek gerçek şu, insanlar tarih boyunca binlerce din, tanrı ve binlerce peygamber uydurmuşlar.

Mustafa99, sana söylüyorum: eğer bir tanrı varsa, öteki tarafta onu böyle aşağılık bir mahluk olarak tahayyül ettiğin için, onun adına bir kitap uydurup ona inandığın için öncelikle ve kesinlikle seni yağlı kazığa oturtacak. Bunu iddia ediyorum. Ve yine iddia ediyorum ki, bir tanrı varsa eğer, öteki tarafta bana kötü hiçbirşey olmayacak. Benim başıma kötü birşey gelmeyecek. Ama sen dikkatli ol. Tanrı varsa sen ayvayı yedin.

Sen önce sorulanlara cevap vermeyi becer.

Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun”demiştik. Böyle pislik bir cümle kurbilecek bir tanrı olabilir mi sence?

Aklı, bilgisi olan bir insan böyle bir tanrının gerçek olabileceğine inanır mı?

O halde, biraz aklı ve ilmi olanın, kurana inanmaması gerekir.

Kendini kandırmaya devam et.

ama seni uyarıyorum, ya varsa?

Sitelerde Paylaş

Kufur degil o hareket kapak yapmis arkadas.Kapagi biz yapmiyoruz biz gol atiyoruz muslumanlarin kalesine bolca.Yenilen pehlivan gurrse doymazmis.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Advanced Member senin haberin yok herhalde ama KUR'AN-I KERİM arapça indirilmiştir. tam olarak türkçeye çevrilemez...

“İlgili ayetlerin meali şöyledir: “İçinizden Cumartesi yasağını çiğneyenleri elbette bilirsiniz. İşte bundan dolayı onlara "Sefil maymunlar olun" dedik.

Bunu, hem bu hâdiseye şahit olanlara, hem de sonradan gelecek olan nesillere bir ibret ve korunacaklara da bir öğüt kıldık”(Bakara, 2/65-66).

Önce konuyu bir kez daha hatırlayalım ki, ilgili ayetler Sebt/cumartesi günü yasağını delen Yahudiler hakkındadır. Onlar, hem balıkları avlamak, hem de cumartesi günü yasağına uymayı sağlamak için -akıllarınca- şöyle bir hileye baş vurdular: Cumartesi akın akın gelen balıkları avlamıyorlar, fakat onları bir havuzda topluyorlardı, cumartesi günü geçtikten sonra, havuzda toplanmış balıkları alıp götürüyorlardı. Akıllarınca, artık ne şiş ne de kebap yanmıştı.

Allah, onların bu durumunu akılsız canlılardan biri olan maymuna benzetmiştir. Maymunlar -bir çok hayvan gibi- gördükleri yeşilliklerin sırf dış görünüşlerine bakarak hareket ederler; bazen yedikleri yeşillik, zehirli yasemin otu olup onları öldürebilir.

Adı geçen Yahudiler de Allah’ın hükümlerinin iç hikmetine bakmayarak, dış görünüşünü esas alarak hileye baş vurdukları için Allah onları maymuna çevirdi.

Bu çevirme işi alimlerin çoğunluğuna göre bir hakikattir; onlar hem maddî hem manevî duygularıyla maymuna çevrilmiştir. Mücahid gibi diğer bir kısım alimlere göre ise, bu cismanî değil, ruhanî, yani akılsız, hayvanî duygular taşıyan bir surete çevrilmişlerdir(bk. Taberî, İbn Aşur, ilgili ayetin tefsiri).

Diğer hayvanlara değil de maymuna benzetilmesinin “Allahu a’lem/en doğrusunu Allah bilir”, bir hikmeti de şudur: Söz konusu Yahudilerin bulunduğu bölgede en çok göze çarpan hayvanlar maymunlardı. Onlardan misal vermek daha çarpıcıdır. Ayrıca, hayvanlar içerisinde maymunlar hile yapabilecek bir kurnazlığa da sahiptir. Bu da Yahudilerin yaptıkları kurnazlığa uygun bir misal olmuştur.

Ayette “aşağılık” manasına gelen “hâsiîn” kelimesi iki şekilde değerlendirilmiştir:

a. Bu kelime, “kıradet=maymunlar” kelimesinin sıfatıdır. Buna göre anlamı: “aşağılık maymunlar” olur.

b. Bu kelime, -kıradet’in sıfatı değil-, Yahudilere işaret eden “Kanû” filinin ismi olan “vav” zamirine haldir. Buna göre ayetin manası; “aşağılanmış olarak maymun olun” şeklinde olur(krş. Alusî, ilgili ayetin tefsiri).

Beğavî, Şevkanî gibi tefsirciler -bu ikinci anlamı “hâsiîn” kelimesini “kanû” fiilinin ikinci haberi olarak kabul etmek suretiyle- tercih etmişlerdir(bk. Beğavî, Şevkanî, ilgili ayetin tefsiri). Beyzavî ve Nesefî de ifadeyi “yani, hem maymun, hem de aşağılanmış mahluk olun” diyerek ikinci manayı tek mana olarak algılamışlardır. Fakat meallerde daha çok “aşağılık maymunlar” olarak ifade edilmiştir.

Biz de bu ikinci manayı tercih ederiz. Dolayısıyla “aşağılık” vasfı maymunlar için değil, suç işlemiş -ilgili- Yahudiler içindir.

Sitelerde Paylaş

Siz ALLAH (cc) ya inanmıyorsunuz.. bu olabilir çünkü insan cevap arayan bir varlıktır ancak bunların yanında küfür ahlaksızlık var ise o zaman sizin bu yaptıklarınızdan sonraki haliniz nice olur..ALLAH SİZE HİDAYET NASİP ETSİN...

Bana dediysen eğer,

Ahlaksızlık nerde?

Mustafa seni tekrar uyarıyorum.

Öteki tarafta sizin bahsettiğiniz gibi bir tanrı olması imkansız.

eğer gerçekten bir tanrı varsa, asıl cezalandıracağı kişiler sizlersiniz.

Gel etme eyleme, uydurma kitaplara inanıp gerçek tanrının tepesinin tasını attırma,

Yoksa öteki tarafta çok pişman olursun..

Sitelerde Paylaş

Hem ateist olduğunu zanneden ama bir yandada deist gibi davranan başka ahmak yoktur bu forumda herhalde..

Sitelerde Paylaş

Sorarım size,Allah yoksa polisten kurtulan hırsızlar,çocuk katilleri,cinayet işleyenler,kadın dövenler vs bunlar cezasız mı kalacak ? hiç ceza görmeden ölecekler mi ? Bu anlatıklarımın biri başınıza gelse ne yaparsınız ? Oturup zaten yoktan geldik yokluğa gideriz mi diyeceksiniz ? şimdi kıvırmadan fikirlerinizi söyleyin bakalım...

Polisten kurtulanlar, polisten akıllı oldukları için kurtuldular.

Sorarım size, Allah'tan nasıl kurtuldular?..

Geç gelen adalet, adalet değildir. Öbür dünyaya bırakılan adalet dalalettir.

Cahi cahil konuşma, topraktan geldik, toprağa gidyoruz ve gdeceğiz. Yoktan bir şey olduğu, geldiği nerede, ne zaman görülmüş...

Yoktan varlık varettiğini iddia ettiğinizin kendisi yokluk zaten. Yokluk, yokluktan ancak yokluk yaratabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...