Jump to content

Kanaturk Koza' ya Satıldı!

Recommended Posts

Cebbar2006 nikli arkadaşımızın isteği üzerine bu konuyu açıyorum...

Kanaltürk satıldı! Biz Kaç Kişiyiz’ ciler şokta!

''FETHULLAH GÜLEN’in 2 NUMARALI ADAMI” Denmişti KOZA Holding için

Hapis görünüyormuş Tuncay Özkan'a.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=371643

Daha ne kadar üzerimize gelecekler...

Sitelerde Paylaş

Bu haberi aldığım süreç itibariyle şaşkınlığımı atamadım. Şaşkına dönmemi sağlayan asıl unsur Kanaltürk'ün Fethullah ile ilişkisi olduğu bilinen bir gruba satılmasıdır. Eleştiri yapabilen ve gerçekleri gerçekçi ve dürüst bir şekilde ortaya koyan bir kanaldı. En azından yaptıkları programları kaçırmamaya çalışırdım.Nasıl üzüldüğümü anlatamam. Forumda yazmayı bırakmıştım. Ara ara bakınıyordum fakat bu satış haberini duyunca duygularımı paylaşmak istedim.

Ceviz Kabuğu, Yolsuzluk ve Yoksulluk, 5. Boyut ve aklıma gelmeyen diğer programları kaçırmazdım. Bu programları yapabilen ve her türlü konuyu masaya yatırabilen bir kanaldı. Umarım çizgisi değişmez. Fakat bunu ummak sanırım saçmalamanın ve gerzekliğin dik alasıdır!!!

Tuncay Özkan'ın başka bir seçeneği yok muydu?! Yani madem maddi manevi sıkıntılar vardı bu yük kanalı çizgisinden saptırmayacağı belli olan bir gruba satılarak atılamaz mıydı?

Fakat bir yönüyle AKP tarafından devamlı olarak baskı altında tutulan her adımı izlenen bir kanaldı. Reklam alamamaları vb. sorunlar bu aşamaya getirdi kanalı. Bu durumun olacağı belliydi. Burada başka bir sorunda biz kaç kişiyiz platformunun kanalına sahip çıkmamış olmasıdır. Biraz sert bir eleştiri gibi görünebilir fakat milyonlarca insan en azından büyük bir kısmı yığından ibaretmiş demek ki!

Aslında son zamanlarda Tuncay Özkan'ın sert çıkışları çöküşün dışa vurumuydu. Her kesime yönelik olan açılımlarda bunun göstergesi sayılabilir. En son 1 Mayıs Marşı çalacak kadar ileri gidilmiştir. Bu bir nevi siyasal strateji olarak makul görülebilir. Fakat ileriye dönük mantıklı bir açılım olarak görülse de meyve vermeyecek kısır bir ilişkidir.

Sosyalistlerin ve Kemalistlerin belirli bir kesimi, ayrı ayrı fakat belirli noktalar da kesişen amaçlar doğrultusunda adım atsalar da nihayi hedef çok farklıdır. Sonuç olarak amaca yakın birinden biri üstünlüğünü ortaya koyacak ve diğer bir kesimi sindirecektir. Komünist arkadaşlar eleştirmeden önce bu gerçeği görüyorlardır umarım. Bunun dışında Tuncay Bey belirli dönemler din üzerinden de çıkışlar yapmıştır. Buda temel bir yanlıştır. Her gruba oynamak yerine Atatürk'ün mirası olan akıl ve bilim ışığında ilerlemek, Ataürk'ü kavramak diğer din ve ideolojilerden üstün bir yol ve yöntem arz edecektir. Dönemsel olarak farklı ideolojiler ve belirli dini akımlar ve temelde İslami duygusallığı okşamak yararlı olabilir. Yani her kesim memleket sevdası için ortak payda da buluşturulabilir. Fakat bunu abartmamak lazım. Tuncay Özkan'ın din ve diğer ideolojiler ile ilgili söylemlerini ve çıkışlarını abartı olarak buluyordum zaten.

Tuncay Özkan yeni bir atılımla tüm kesimleri ortak payda da buluşturmaya çalışıyor. Fakat toplumun ortak bir payda da buluşturmak için çok yoğun ortak bunalımlar lazımdır. Nitekim böyle ortak bir bunalımdan ziyade, yolunu bulmuş kendi içine kapanmış ortaklaşmalar vardır. Yani bu yöntem ülkemizin mevcut durumunda tutmayacak gibidir. Daha da önemlisi vatandaşların büyük bir kesimi Said Nursi'yi benimsemekte. Fethullah ile de mevcut ortamda kendilerine yol çizmekteler. Diğer bir kesimde Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyetine bağlılık hissini istismar etmek isteyen PKK, DTP vb. Yanlısı Kürt gruplardır. Ki bu bahsi geçen örgüt, cemaat, tarikatlar taban olarak çoğunlukla aynı kesime hitap etmekteler. Yani birbirine geçmiş ve birbirinin farklı amaçlarına ulaşmada doğrudan ya da dolaylı bir işbirliği mevcuttur.

Yeni kanal açılacakmış. Umarım açılır. Fakat bu kanal açılmadan önce var olan kanalı kaybetmemek daha mantıklı olurdu. Çünkü Kanaltürk bir etiket olmuştu ve her yönü ile kendini kanıtlamış bir kanaldı. Yeni kanal çalışması başarılı olur mu bilinmez ama Kanaltürk'ün ulaştığı güce ulaşması zor olabilir! Benim kafama takılan, satışın Fethullah ile ilişkisi olan bir gruba yapılmasıdır. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa onlardan ricam beni bilgilendirmeleridir.

Mantıklı gelen cevap; satış sürecinde bu seçeneğe doğrudan ya da dolaylı olarak mecbur kalmış olmaları olabilir...

Sitelerde Paylaş

neymiş kemal unakıtanın memurları kanalı vergi borcu yüzünden kapatacaklarmış bırak kapatsınlar akpnin eline geçeceğine kapansın daha iyi onca emek boşa gitti bende tuncay özkanı adam zannetmiştim yazık bizi bu saatden sonra darbeden başka bişey kurtarmaz artık buna eminim

Sitelerde Paylaş
neymiş kemal unakıtanın memurları kanalı vergi borcu yüzünden kapatacaklarmış bırak kapatsınlar akpnin eline geçeceğine kapansın daha iyi onca emek boşa gitti bende tuncay özkanı adam zannetmiştim yazık bizi bu saatden sonra darbeden başka bişey kurtarmaz artık buna eminim

Sizi artık darbe bile kurtaramaz! :lol:

Sitelerde Paylaş

Ama sizi, cöl bedevileri kurtarir degilmi ateshbey!!!Internetin bile yasak olacagi günleri, iple cekiyorum. Sizin gibiler cok kafalarinizi taslara vuracaksiniz ama arabin allahi sizi öpmekle mesgul olacagi icin, kol saati alacaksiniz.

Sitelerde Paylaş

Bunlar aynı hamurun insanları. Milleti kamplara paylayıp varolma savaşı her iki tarafa da hakim.

Bu olay şark kurnazlığına en canalıcı örnektir.

Sürü bilinciyle insanlar böyle karektersizlerin peşinden koşup; sonra inanç şokuna uğruyorlar.

Benim için sürpriz değil, geç gelen bişeydi.

Tarafların maskeleri para sözkonusu olunca nasıl da düşüyor.

Ama birileri çıkıp Özkan'a kılıf arıyacaktır, siz bilin ki o birileri müridliğin fennafillah makamına yükselen takımındandır.

Sitelerde Paylaş

06 :30 AÇILIŞ VEKURAN 'I KERİM TİLAVETİ

08 :30 HOCA EFENDİ İLE SABAH SOHBETİ

10 : 30 İLAHİYATÇI PREFESÖRLE BİLMEDİKLERİMİZ.. 9 YAŞINDA KIZ ÇOCUĞU ÇİTİLEMEK..

11 :30 GENÇLER HAYDİ NAMAZA (ÇİZGİ FİLMİ )

12 :30 SUUDİ ARABİSTANA BAĞLANTI VE NAKLEN ÖĞLE NAMAZI

13 :30 TV DİZİSİ.. 3 ÇARŞAFLI MELEĞİN ZINDIKLARA KARŞI EFSANEVİ MÜCADELESİ ( TEKRAR BÖLÜM )

15 :30 TV DİZİSİ..SIRÇA SAÇLI BADEM BIYIKLI GENÇLER. ABİLER.. ( TEKRAR BÖLÜM.)

17 :30 KABEYE CANLI BAĞLANTI VE İKİNDİ NAMAZI (NAKLEN )

18:30 HOCAEFENDİ İLE KADINLARA ÖZEL.. ÇITIRLAR NASIL SIRAYA DİZİLİR

19:30 HÜSEYİN DÜZMEZ İLE ANA HABER..

20 :30 FETOLAK GÜLEN İLE GÜNÜN YORUMU

20:35 DİZİ FİLM LOST ALLHINI KAYBEDENLERİN HÜZÜNLÜ DRAMI

21:35DİZİ FİLM.. 4 EVLİ 25 COCUKLU

22 :35. TARTIŞMA PROGRAMI.. İRTİCA NASIL GELECEK..LAİK DEVLET NASIL YIKILIR

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

23 :35.. SIHHAT KÖŞESİ HÜSEYİN DÜZMEZ VE FETTOLAH GÜLEN İLE VUCUD BAKIMI

02:00 DİZİ FİLM DEXTER..KAFİRİN KAFASI NASIL KESİLİR ( 2006 DAN KALMA ) UYGULAMALI..

04 :00 DİZİ FİLM.. GECE KUŞLARI.. TEHECCÜD VE SABAH NAMAZINI BİR EVDE KILAN 3 ÇITIRIN ANILARI..

05:00 ENFİYE VE MİSKİN FAYDALARI..( HÜSEYİN DÜZMEZ VE MOTORCU H.Y. HAZRETLERİ İLE AYRINTILI..

06 :00 ..KABEYE CANLI BAĞLANTI.. SABAH NAMAZI İÇİN.. NAMAZ DUASI HÜSEYİN DÜZMEZ HOCAEFENDİ DEN..

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kozanın çizgisini cümle alem biliyor .. eğer programdan sadece bunu anladıysan, ya siyasetin havasını yeni solumaya başlıyosun yada kapasiteden yetmiyor demektir .. olayı iyi takip et belki bişeyler kaparsın. -_-

Bir önceki iletimde çılgın müritlerden bahsetmiştim, sanırım o tiplemeye bire bir uyuyorsun..

Sitelerde Paylaş
Bunda şaşacak bir şey yok. Parayı görünce ne ilke kalır, ne din nede iman.

arkaşdaşım bilip bilmeden konuşma ya,bunun parayla alakası yok,okdar baskıya şimdiye kadar iyi bile dayandı, yayınları kesildi,her programı sorgulamaya alındı daha birçok şey kolaymı dayanmak.yeni kanal açacağını duyurdu zaten o parayla sen halen neden bahsediyorsun..

Sitelerde Paylaş
Ama sizi, cöl bedevileri kurtarir degilmi ateshbey!!!Internetin bile yasak olacagi günleri, iple cekiyorum. Sizin gibiler cok kafalarinizi taslara vuracaksiniz ama arabin allahi sizi öpmekle mesgul olacagi icin, kol saati alacaksiniz.

Daha çok beklersin... :P

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...