Jump to content

Ateistler İslam Konusunda Cahildirler!

Recommended Posts

Güzel yazıydı tebrik ederim

acaba kör sağır akılsız şuursuz zerreler nasıl birbiriyle haberleşiyor?

allah yarattıysa neden şimdi HABERLEŞEMİYORLAR ?

neden şimdi kopan parmak yerine yenisi çıkmıyor ?

madem allah haberleştiriyor bunları - şimdi de haberleşmeleri ve yeni parmak çıkarmaları gerekmez mi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada konuyu tekrar hatırlatırım

bazı ahmaklar ve gerizekalılar için

Ateist olarak İslam adına hangi eserleri kitapları okudunuz?

teşekkürler ve iyi günler :)

şuna cevabın yok mu bilgili müslüman ?...

bakmasını bilene

1400 yıldır BAKIYORSUNUZ....

ne buldunuz - yada ne gördünüz ?

Sitelerde Paylaş

Alemlerin Rabbini bulduk yetmez mi?

Allahı bulan neyi kaybeder

ve onu kaybeden neyi bulur

peki sen zavallı Allahı inkar ettin ne geçti eline ne kazandın?

1400 yıldır allahdan başka bişi BULAMADINIZ mı ??

1400 yıl bu BORU mu ?......bakmasını bilmeyen adamlar MARSA gidiyor ne iş ?

Sitelerde Paylaş

çünkü kesin kararını vermiş bir ateistin burada harcayacak vakti yoktur

tartışmaya girmez sorgulamaz sığır gibi yaşar gider

Heryerde Allahı arıyorum bıkmadan usanmadan... Ama Muhammedde , Bediüzzamanda veya herhangi bir kahramanın gösterdiği yerde değil.

Bakınız her yerde bir çıkar vardır. Bediüzzaman belki hapislerde çürüdü ama bakın bugün onu takip edenler güzel yaşıyorlar, yaşatıyorlar. Kabul edelim yani. 650 yılında çölde yaşayan bir kişi ne ister ? 12 tane kadın mümkün olduğu kadar yiyecek ve içecek etrafında fır dönen köleler müritler falan. Öl deyince ölen adamlar. Mandela özgürlük savaşçısı. Mücahit erbakan. Daha niceleri... Öldüğünde mirasını paylaşamadılar. Atatürk ü de yaşatanlar kötü mü canım ? Onlar da müzmin muhalefet. Gittiği yere kadar götürüyorlar. Ama hepsi iyi yaşıyorlar dikkat et...

Allah gerçekten de bunları mı istiyor acaba ? Yoksa din, milliyet, herhangi bir inanç bu sınıfları legalize etmek için oluşturulmuş bir kılıf mı ?

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Heryerde Allahı arıyorum bıkmadan usanmadan... Ama Muhammedde , Bediüzzamanda veya herhangi bir kahramanın gösterdiği yerde değil.

Bakınız her yerde bir çıkar vardır. Bediüzzaman belki hapislerde çürüdü ama bakın bugün onu takip edenler güzel yaşıyorlar, yaşatıyorlar. Kabul edelim yani. 650 yılında çölde yaşayan bir kişi ne ister ? 12 tane kadın mümkün olduğu kadar yiyecek ve içecek etrafında fır dönen köleler müritler falan. Öl deyince ölen adamlar. Mandela özgürlük savaşçısı. Mücahit erbakan. Daha niceleri... Öldüğünde mirasını paylaşamadılar. Atatürk ü de yaşatanlar kötü mü canım ? Onlar da müzmin muhalefet. Gittiği yere kadar götürüyorlar. Ama hepsi iyi yaşıyorlar dikkat et...

Allah gerçekten de bunları mı istiyor acaba ? Yoksa din, milliyet, herhangi bir inanç bu sınıfları legalize etmek için oluşturulmuş bir kılıf mı ?

Yanlis quote yapmissin, o benim degil kemal gerizekalisinin dedikleri.

Sitelerde Paylaş

Alemlerin Rabbini bulduk yetmez mi?

Allahı bulan neyi kaybeder

ve onu kaybeden neyi bulur

peki sen zavallı Allahı inkar ettin ne geçti eline ne kazandın?

Gerizekali arkadasim, benim yazdiklarima cevap bekliyorum. Varsa tabii.

Ama, once su meshur lafin kisa bir tahlilini yapayim.

1. Allah kelimesi yerine herhangi baska bir dinin tanrisini yahut herhangi mistik bir terimi koy, ne degisti?

2. Onu kaybeden sacmaliklardan ve buyuk bir yukten kurtulur, hayatini dogmalar ile karartmasina gerek kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Dna yı kim icad etti bu kadar mükemmel ve karmaşık bir sistemi

elbetette bu sistemden çok daha karmaşık ve mükemmel bir güç icad edebilir

senin aklını yapan emin ol senin aklından kat be kat üstün olmalı

herşeyi tek tek topla sonunda Herşeyin yaratıcısı bir tek olan gücü herşeye yeten

ve herşeyi bilen bir Allah c c olabilir diyeceksin biraz daha araştır

Kompleks birseyin daha kompleks bir sey tarafindan yaratildigini kabul edersen, isin zor.

O zaman bizden cok daha kompleks olan allahi da, daha da bir kompleks olan baska bir sey yaratmis olmasi lazim.

Bu boyle uzayip gider. Neden allah ta durmamiz gerekiyor?

Dogada hersey basitten komplekse giderken, sen niye kendini zora sokuyorsun bastaki kabul ile?

Sitelerde Paylaş

Cenabı Hakkı arayan elbette bir gün bulacaktır

Hadisi Kutsi de

"kulum bana bir adım yaklaşırsa ben ona 10 adım gelirim "

buyuruyor Cenabı Hak

yalnız doğru şeyi doğru yerde doğru insanlara doğru soruları sorarak bulabilirsin

Mekkeliler Peygamber sav e

"seni başımıza sultan yapalım seni paraya altına boğalım

karılalarımız kızlarımız senin olsun YETERKİ BİZİM PUTLARIMIZA DOKUNMA teklifi yapmışlardı

ama Peygamber sav hayatını riske atarak Hakkın hatırını halka değişmedi

öldüğünde hurma lifinden bir yastık bir kilim ve bir su kırbasından başka birşey bırakmadı

Bediüzzaman da böyledir diğer hakiki alimlerde

alimlerin kitaplarını oku hakikati göreceksin

ateistforumda bir hakikat arıyorsan ben söyleyim boşuna arama yok

bak bu konuda irdeledik

Ateizm Bazı şeyleri isbatlamak zorunda değil mi?

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=58110

bişey çıkmadı çıkmazda delil yok isbat yok sözde bilim adı altında safsata var

Sitelerde Paylaş

Hadisi Kutsi de

buyuruyor Cenabı Hak

yalnız doğru şeyi doğru yerde doğru insanlara doğru soruları sorarak bulabilirsin

karılalarımız kızlarımız senin olsun YETERKİ BİZİM PUTLARIMIZA DOKUNMA teklifi yapmışlardı

öldüğünde hurma lifinden bir yastık bir kilim ve bir su kırbasından başka birşey bırakmadı

bak bu konuda irdeledik

http://www.ateistfor...showtopic=58110

Kemal,

hikayeler karin doyurmuyor. Bize elle tutulur, akilla, mantikla celismeyen bir ispatla gel.

Yoksa git. Biz de rahat edelim, sen de.

Sitelerde Paylaş

Kemal,

Bak bakalim burda hakaret var mi?

Kuran, hadisler, risaleler, ilmihaller, uzun yillar devam edilen dini sohbetler, ... yeterli mi?

Cevaplara göz attım tam da tahmin ettiğim gibi ateistlerin İslami bilgileri eğitimleri sıfır yada sıfıra yakın mesela aşağıdaki:

Ne yazıkki ateistlerden beklediğim "ben imamı gazalinin ihyasını okudum veya ben seyyid kutubun fizlilai kuranın okudum veya

bediüzzamanın Risale-i Nur külliyatını okudum " vb bir cevap gelmedi

gelmeside mümkün değil çünkü genel kural olarak ateistler islami konularda oldukça cahillerdir tescillenmiş oldu

Bilemiyorum, nasil bu kadar sacmalayabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ateistler

Arkadaş paylaşmış bir daha paylaşıyorum

Gregory Alan Pesely:

"Ayrıca bilim adamlarının temel prensibi "gereksiz söz tekrarı" olan bir kanundan memnun kalmaları utanılacak bir şeydir. Bu problem ile ilgili başarılı bir çözüme kavuşulmadıkça doğal seleksiyon teorisi asla ciddi bir bilim olamaz."8

Dr. Colin Patterson (İngiltere Doğa Tarihi Müzesi yöneticilerinden, evrimci paleontolog. Doğa Tarihi Müzesi Gazetesi'nin editörü, Evolution kitabının yazarı):

"Bu anti-evrimci bakış açısını almaya başlamamın nedenlerinden birisi, bu şey üzerinde yirmi yıl çalışıp bu konuda tek bir şey bilmemenin yaptığı etkiydi. Bir kişinin bu kadar uzun bir süre yanlış yönlendirildiğini öğrenmesi onun için oldukça büyük bir şok. Bu yüzden geçen birkaç hafta, çeşitli insanlara ve insan gruplarına basit bir soru sormaya çalıştım. Soru şu: 'Bana evrim hakkında bildiğiniz bir şeyi, doğru olan bir şeyi anlatabilir misiniz?' Bu soruyu Doğa Tarihi Müzesi'ndeki jeoloji grubuna sordum ve aldığım tek cevap sessizlikti. Chicago Üniversitesi'ndeki Evrim Morfoloji Semineri'ndeki (Evolutionary Morphology Seminar) prestij sahibi evrimci üyelerde denedim ve aldığım tek cevap uzun süren bir sessizlikti ve sonunda bir kişi şöyle dedi: "Tek bir şey biliyorum, evrim teorisi liselerde okutulmamalıdır."9

Dr. Albert Fleischman (Zoolog):

"Çöküşte olan Darwin'in teorisi doğa aleminde ispatlanması gereken tek gerçek değildir. Bilimsel araştırmaların bir sonucu değildir, ama kesin olarak hayal gücünün bir ürünüdür."10

Bunlarea ne diyorsunuz? Cevabınız var mı?

Ek olarak madem evrim gerçekti niye piltdown adamı, nebraska adamı yaptınız insanları kandırdınız. Niye evrime inanmayan insanları işten attınız?

Sitelerde Paylaş

Hadisi Kutsi de

buyuruyor Cenabı Hak

bak bu konuda irdeledik

http://www.ateistfor...showtopic=58110

Sorularıma cevap verir misin?

İslamda tecavüz var mıdır?

İslamda dinden dönen öldürülür mü?

Sitelerde Paylaş

Ateistler yeteri kadar islami kitap okumamislarmis, cahillermis.

Burdaki ateistlerin bir cogu en azindan Kurani okumuslardir. Yetmez mi?

Git sokaktan10 müslüman bul getir, sekizi burda yazilanlari okuyunca bir hafta kendilerine gelemezler. Cünkü kutsal kitsplarini bile okumamislardir. Diger iki müslümanda senin gibi hocalarinin sözlerini anlamadan tekrarlamaktan baska bir sey yapamazlar. Bak sen senelerdir Burda yaziyorsun ama bir milim ilerleme gösteremedin! Gercekten, Sana yazilan cevaplari okuyormusun? Insan bu kadar da yerinde sayamaz diye düsünüyorum.

Hem sen diger dinler hakkinda hangi kitaplari okudunda onlari redediyorsun?

Kurandan üstün hangi islam kitabini okudunda bu kadar böbürleniyorsun?

Ayrica bagzi arkadaslar okuduklari kitaplari Burda yazdilar, neden bunlari görmezden geliyorsun?

Bozuk plak gibi ayni seyleri tekrarliyorsun, üzerinde düsünemeden!

Özgür düsünemedigin icin acinacak durumdasin, haberin yok!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gider çoğalırlar bir hastalık gibi sonra ölürler.Senin bir hastalıktan farkını söyle.Zararlı olan inancını başka beyinlere aktarıyorsun.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kibirden yanindan gecilmeyen doktor arkadasa (bu kibirin nedeni neyse? Kurandan üstün hangi kitaplari okudu ise?)

neden bu forumda yazdigini sormustum, cevap gelmedi.

Bence burda sevap almak icin yaziyor. Cünkü:

Kurani anlamak icin okuyanlar var, bu kisiler Kurani anladilarmi genelde islamdan cikiyorlar.

Ve sevap almak icin okuyanlar var. Bu kisilerin anlama gibi bir derdi yok,Hatta arapca okunursa daha cok sevap alinacagini düsünerek genelde anlamadiklari arapcasini okuyorlar.

dr kemalinda burda ögrenmek, anlamak icin degilde, sevap kazanmak icin yazdigindan, yerinde saymasini, yazilanlardan bir sey ögrenemesini normal karsiliyorum.

Kendi hayati beni ilgilendirmez sadece cocuklarina aciyorum.

Sitelerde Paylaş

Salak dr kemal.Niye bu kadar emin konuşuyorsun be cahil adam.Rivayetlerdenmi hayatımızı şekillendireceğiz beyni olmayan mahlukat.

Benim putuma dokunmayın o bana cenneti vaad etti. o put şu zamanlarda peygamber seçmeyi bırakmış.

O put cennette şunları şunları verecek.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...