Jump to content

Ateizm ne işe yarar?

Recommended Posts

• İleti 591
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tesadüf eseri varolduğunu..

Her an yok olabileceğini..

Kısa bir zaman sonra kesinlikle yok olacağını..

Hiçbir amacın zihinlerin dışında anlam taşımadığını..

Aslında gen ve memlerin devamlılığı için çaba harcadığını..

Sahip olduğun ve olmak istediğin herşeyi kaçınılmaz olarak kaybedeceğini söyleyen bir akım, motivasyon kaynağı olabilir mi?

TEİST im diyorsun yani ?

Sitelerde Paylaş

konunun başında temellendiremediğimi yazmışım zaten..

...

Tamam sorunun devamı da var zaten:

Eğer öyle ise bu sorunu kendince nasıl bir yere bağladın?

Yoksa başka birşeyi mi temel aldın?

...?

Senin neyi temel aldığını, ya da temellendirdiğini ve bunu nasıl savunduğunu, bunun seni işin içinden nasıl çıkardığını sorarsak ayıp olmaz sanırım.

Senin bunca tek taraflı sorundan sonra..

Hep bana hep bana olmaz.

Hamama giren terler..

Henüz hiçbir manevra yapmadım da diyebilirsin..

Samimi olman yeterli..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl yalan? Yani gördüğümüz kırmızı aslında yeşil mi?

Işığı incelediğimizde yalnızca dalga boyu görüyoruz. Renk diye bir şey yok. Beyninde yaratılan işe yarar bir yanılsama yalnızca.

Örneğin radyo dalgalarının dalga boylarını biliyoruz. Ama rengini bilemiyoruz. Bir kuşun gördüğü renkleri anlayamıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Işığı incelediğimizde yalnızca dalga boyu görüyoruz. Renk diye bir şey yok. Beyninde yaratılan işe yarar bir yanılsama yalnızca.

Örneğin radyo dalgalarının dalga boylarını biliyoruz. Ama rengini bilemiyoruz. Bir kuşun gördüğü renkleri anlayamıyoruz.

rengi gören NE ? göz mü ? beyin mi ? RUH mu ? NE ? onu bana bi anlat ?

gerisi ÇÖZÜLECEK zaten ?

Sitelerde Paylaş

Motivasyon bir şeyi ne kadar istediğinle alakalıdir.

Teistler için cennet ne kadar çok istenir ve cehennemden de ne kadar çok korkulursa yapacakları işler için bu onlara motivasyon olur.

Ama Ateist genelde derin düşündüğünden onu motive etmek zordur. Şuan beni cennet gibi bir yer bile motive edemez mesela çünkü herşeye sahip olsam ve her istediğimi yapsam dahi bunlar beni mutlu edemez.Eğer bu dünyada ezik bir hayat sürdüysen cenneti verseler bu senin yaşadıklarını silmez buda aslında cennetin saçmalığı...

Benim en sağlam motivasyon kaynağım teistlerden daha başarılı olma isteği biraz salakça ama en çok bu işe yarıyo :S

Sitelerde Paylaş

Burada asıl sorulması gereken ne için motivasyon gerektiği. Mesela bir dinsiz Allah, din gibi zırvalıklarla savaşmaya, ölmeye ve öldürmeye motive edilemez, ona gerçekçi amaçlar sunmak gerekir. Ama bir IŞİD elemanı din safsataları ile rahatlıkla motive edilip istendiği gibi kullanılabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...