Jump to content

Ateizm ne işe yarar?

Recommended Posts

• İleti 591
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Birinci seçeneğiniz acımasız gerçeği kabullenmektir, bağrınıza taş basmaktır. İkinci seçeneğiniz gerçekliği yadsımak, peri masallarına koşulsuz inanmaktır. İnsan birinci seçeneği motivasyonu bozduğu gerekçesiyle reddedebilir, buna hakkı vardır. Herkesin gerçeklikle baş edecek manevi kudreti olmayabilir. Tabi bir de brutalın yaptığı gibi bunları iki eşit rakipmiş gibi gösterip yahu bu ateizm insanın motivasyonunu bozuyor o halde niye peri masallarına iman edip şeyhin önünde domalmıyoruz demek vardır.

Sitelerde Paylaş

RUH dur diyemedin bi türlü ??? ne iş _ TEİST efendi _?

ATEİST bu noktada tıkanmazdı.....LAFI SOKARDI istyene....

sen ? sen de SOKSANA ?

Ben laf sokmak için foruma girmiyorum, bilgi paylaşımı için giriyorum. Kimseye karşı üstün hissetme çabasında değilim. Cevabımı da verdim zaten... Bilinç çözülememiş bir sorun olarak karşımızda duruyor.

Sitelerde Paylaş

Ben laf sokmak için foruma girmiyorum, bilgi paylaşımı için giriyorum. Kimseye karşı üstün hissetme çabasında değilim. Cevabımı da verdim zaten... Bilinç çözülememiş bir sorun olarak karşımızda duruyor.

bilinç diyip kestirip atamazsın....ya o rengi gören bi RUH vardır - yahut o rengi görülmesini sağlayan fizik yasaları vardır ve her şekilde o RENKDİR.....hangisi ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü sen ateist falan değilsin. Öyle olduğunu zannediyorsun.

Fizik kuralları tesadüf eseri oluşmadı. Tesadüf kelimesini kendinizce uydurup, ona kendinizce anlam yükleyip, sonra kendinizce bilime mal edip, kendinizce soru soran sizlersiniz.

Fizik kuralları böyle oldu, başka türlü olamazdı. Bigbang'den itibaren olması gerekenler oldu. Olasılık dışında olan hiçbirşey olmadı. Başka türlü olmuş olsaydı, onun olasılığı da aynı şekilde düşük olacaktı, ya da bir başka türlü.. Bunu tanrı bile değiştiremezdi. Değiştirememiş zaten. Bir müdahele izi var mı? Yok.

Tesadüf bunun neresinde?

Zaten brutalin dediğinin bununla bir ilgisi yok ki! Daha onu bile anlayamamışsın. Aynı fikirdeymiş.(!)

teflon senin kalaylanma zamanın gelmiş.

Sen önce neden Ağaçlardan bitkilerden karada yürüyen koşabilen canlılar türememiş onun cevabını ver.

Bak aslında sana yanlış öğretmişler. İnsanın en yakın akrabası maymun filan değildir. MEŞE AĞACIDIR.

O meşe ağacından sağlam bir parça koparıp senin gibilerin kafasına indireceksinki, evrimin hala bir teori olduğunu anlayıp yobazlığından bir nebze kurtulsun. :lol:

tarihinde Cavalry tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-Yapı uygun değil.

2-Evrilmesi çok uzun sürer.

3-Böyle bir şey ağaca avantaj sağlamaz.

1- Karadaki bitkilerin denizlerden karalara yayıldığını söylüyor evrim. Buna ek olarak tüm bitkiler ve canlıların tek bir organizma türünden türediğini. Eğer yapısı uygun değilse, en başında değildi.

2- Bir balıkdan insanlık türemiş ama 1000'lerce bitki türünden tek bir karada yürüyen yada koşabilen canlı türememiş saçma geliyor.

3- Hayır bal gibide sürünen yürüyen tohumlar ağaçlara avantaj sağlardı.

İlk mikro organizma'nın tesadüf eseri oluştuğunu söyler evrim. Ama bunuda tam olarak nasıl ne şekilde ve nerede olduğunu açıklayamaz.

Denizlerdeki hidro termal bacalarda oluşmuş olabileceğini, meteor/gök taşı ile dünyaya geldiğini yada mineral bakımından çok zengin balçık benzeri bir su birikintisinde oluşmuş olabileceğini söyler.

Hayır mantıklı olarak bakıp düşündüğünüzde, çok fazla saçmalık var. Şimdi bir ateist kalkıp da kuran saçma cahil bedevilerin zamanı uydurması diyip bunlar ve bunların benzeri gibi saçmalıkları görmüyorsa, okuduğu kitabıda izlediği belgeselide yiyeyim.

Bunların dışında biraz ütopik ama bizi uzaylıların yarattığını düşünen insanlarla beraber insanlarında uzaylı olduğunu düşünen insanlar var.

Sitelerde Paylaş

Tesadüf eseri varolduğunu..

Her an yok olabileceğini..

Kısa bir zaman sonra kesinlikle yok olacağını..

Hiçbir amacın zihinlerin dışında anlam taşımadığını..

Aslında gen ve memlerin devamlılığı için çaba harcadığını..

Sahip olduğun ve olmak istediğin herşeyi kaçınılmaz olarak kaybedeceğini söyleyen bir akım, motivasyon kaynağı olabilir mi?

Ne güzel demiş Spinoza:"Özgür insanın en az düşündüğü şey ölümdür; onun felsefesi ölüm üzerine değil, yaşam üzerine bir tefekkürdür." Diye...

Neyse bu yaşama amacı filan bunlar hallour da senin şu jargon nedir ya.. yok tesadüfmüş , yok ahlaki dayanak yokmuş... Sonra Caner Taslaman denen mantık fukarasının videoları filan :)

Dostum sen "tesadüf" olamazsın, seni kesin Allah yaratmıştır bence :) Daha önce de önermiştim sana, Müslüman ol, sana göre değil bu işler...

Sitelerde Paylaş

teflon senin kalaylanma zamanın gelmiş.

Sen önce neden Ağaçlardan bitkilerden karada yürüyen koşabilen canlılar türememiş onun cevabını ver.

Bak aslında sana yanlış öğretmişler. İnsanın en yakın akrabası maymun filan değildir. MEŞE AĞACIDIR.

O meşe ağacından sağlam bir parça koparıp senin gibilerin kafasına indireceksinki, evrimin hala bir teori olduğunu anlayıp yobazlığından bir nebze kurtulsun. :lol:

Acizlik zor zenaat.

Tekar: Sana o kadar cevap yazdık. Bir gıdım birşey anlamadın mı? Söyleyecek bir sözün, yapacak bir eleştirin, şurası şöyle yanlış, şurasına şöyle katılmıyorum, benim bildiğime göre şöyledir diyecek kadar kendine güvenin yok mu?

Acizlik hakikaten zor zenaat.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hakkaten zor zanaatmış. Soru soruyorum cevap yok.

Hocam kusura bakma;

Mal mısın, yoksa okuman mı yok bilmiyorum ama;

"Tanrı(Allah) neden kendini kanıtla mıyor? Nasıl kanıtlar?" başlığı; 110, 168, 174 ve 205 no'lu mesajlarda sana gerekli cevaplar verildi.

Sen hiçbirine gık dahi diyemedin. "Demogoji yapıyorsun", "net cevaptan isterim" bla bla..dan başka. Pasif cevaplar. Henüz 205 no'lu mesaja cevap yazamamışsın bile. Bak, sana kaynak bile önerdik orada, anlayasın diye.

Velhasılı mesajlar orada, isteyen herkese açık. Naklen. Acizlik nerede işte naklen orada. ^_^

Gençbakış senle ilgli isabetli tespiti yapmış zaten. Aklın yolu bir.

Şu ana kadar gördüğüm kadarı ile; ne bir fikri, ne bir bilgisi, ne de söyleyecek sözü olmayan özgüvensiz bir adamsın.

Sitelerde Paylaş

1- Karadaki bitkilerin denizlerden karalara yayıldığını söylüyor evrim. Buna ek olarak tüm bitkiler ve canlıların tek bir organizma türünden türediğini. Eğer yapısı uygun değilse, en başında değildi.

2- Bir balıkdan insanlık türemiş ama 1000'lerce bitki türünden tek bir karada yürüyen yada koşabilen canlı türememiş saçma geliyor.

İlk mikro organizma'nın tesadüf eseri oluştuğunu söyler evrim. Ama bunuda tam olarak nasıl ne şekilde ve nerede olduğunu açıklayamaz.

Denizlerdeki hidro termal bacalarda oluşmuş olabileceğini, meteor/gök taşı ile dünyaya geldiğini yada mineral bakımından çok zengin balçık benzeri bir su birikintisinde oluşmuş olabileceğini söyler.

Hayır mantıklı olarak bakıp düşündüğünüzde, çok fazla saçmalık var. Şimdi bir ateist kalkıp da kuran saçma cahil bedevilerin zamanı uydurması diyip bunlar ve bunların benzeri gibi saçmalıkları görmüyorsa, okuduğu kitabıda izlediği belgeselide yiyeyim.

Bunların dışında biraz ütopik ama bizi uzaylıların yarattığını düşünen insanlarla beraber insanlarında uzaylı olduğunu düşünen insanlar var.

Bir cahil cühela olarak salak salak konuşuyorsun sadece. Hazır besin ve suyun olduğu yeri zaptetmektense, bırakıp gitmek ne avantaj sağlayacak ağaca, moron?

Sitelerde Paylaş

Canlı türleri, bir dağ sırasındaki irili ufaklı zirveler gibidirler. Dağ sırası oluştuktan sonra şu zirve de öbür zirve gibi olsun diyemezsiniz. Her biri özgün, kendi oluşum sürecine bağımlı zirvelerdir. Tüm zirvelerin süreçleri, dağ sırasının büyük ve kapsamlı oluşum sürecinin tamamı içinde yer alır.

Evrimde saçmalık filan yoktur. Evrim dünyadaki en akılcı ve mantıklı süreçtir. Evrim evrende bilinen en büyük ve önemli gerçektir.

Sitelerde Paylaş

ucmak bize avantaj saglardi, 4 kolumuzun olmasi avantaj saglardi, zihin gucuyle bir arabayi kaldirabilmek avantaj saglardi... bunlar olmamis, o halde evrim yanlis mantigi, temeli komple hatalarla dolu bir mantik yurutme olur.

Sitelerde Paylaş

ucmak bize avantaj saglardi, 4 kolumuzun olmasi avantaj saglardi, zihin gucuyle bir arabayi kaldirabilmek avantaj saglardi... bunlar olmamis, o halde evrim yanlis mantigi, temeli komple hatalarla dolu bir mantik yurutme olur.

Kargalar uçuyor, ama avantajlı olan kim? Ahtapotun sekiz kolu var, o mu, biz mi avantajlıyız?

Ha, her kime avantajlı derseniz, öbürü için çok daha fazla avantaj sayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Hocam kusura bakma;

Mal mısın, yoksa okuman mı yok bilmiyorum ama;

Velhasılı mesajlar orada, isteyen herkese açık. Naklen. Acizlik nerede işte naklen orada. ^_^

Gençbakış senle ilgli isabetli tespiti yapmış zaten. Aklın yolu bir.

Şu ana kadar gördüğüm kadarı ile; ne bir fikri, ne bir bilgisi, ne de söyleyecek sözü olmayan özgüvensiz bir adamsın.

Sen ya cevabın ne olduğunu bilmiyorsun yada salağa yatıyorsun.

Kendimi ispat etme çabasıymış, senin gibilere kendimi ispat etsem ne ispat etmesem ne? Ne geçecek elime?

Müslü mü zannediyorsun zannet. Deist mi olarak mı görüyorsun gör. Kısaca beni ne zannedersen zannet umurumda değil.

Bunlar saçma cevapları yada cevaplanamayan soruları düşünmeyeceğim, eleştirmeyeceğim anlamına gelmez.

Bak ne demişsin;

Bitkiler için bu saatten sonra, hayvanlara benzer bir hareket kabiliyetinin gelişmesi mümkün değil.

Aha cevap diye verdiklerin böyle kestirip atmak. Neden bu saatten sonra gelişebilmesi mümkün değil?

Hem bu öncesinde gelişmiş olabileceği anlamına geliyor nerede fosiller? Hayvanlar kamuflaj geliştirip bitkilere benziyebiliyorsa, neden bi agaç dur lan bende şu yırtıcıya benzeyim de kimse bana yaklaşmasın beni yemesin diye evrilmemiş?

Neden karada ağır aksak da olsa yürüyebilen aynı zamanda fotosentez yapabilen bir hayvan yok?

Balinalar da körelmiş ayaklar varsa, neden hiçbir hayvanda fotosentez yapan deri hücrelerine dair kanıt yok?

Hayır bu soruların mantıklı olduğunu sende biliyorsun. Müslülerin yobazlığının tutmasından ateistin yobazlığının tutması çok daha beter.

Evrim gerçektir, ama nasıl olduğunu açıklayamıyoruz bumudur olay? Onca bilim adamı salak mı labaratuarlar da belli başlı mineralleri karıştırıp canlı bir organizma üretmeye çalışıyorlar?

Hoş böyle bir çalışmanın bile yürütülmüş olduğundan bile bir habersindir.

Hepsini geçtim zatı muhterem bi açıklayıver.

Evrim üreme yeteneğini kazanmış her canlıyı yetişkin olarak kabul edermi yoksa etmezmi? Cevabı sende biliyorsundur eder.

Bu küçük yaş da evilikleri haklı mı çıkarır?

Yarın öbürgün bir sapık yakalanıp sorgusunda Neden bu kızlara tecavüz ettin diye sorulduğunda; "İnsanlığa hizmet için yaptım doğal seleksiyon'un gelişmesine katkıda bulunmak için" derse suratındaki doğal seleksiyon savunma ifadesi ne olur cahil beyinsiz.

Önemli olan uyum, adaptasyon.

"Evrim sebep sonuç ilişkisi ile çalışır." Buyurdu cavalry. Ama sadece buyurdu. Arkası yok. İçin doldurmak, açmak yok. Senin sebep sonuç ilişkisinden, anladığından kastın nedir? Bi de bakalım hele. Biz de anlayalım. Muz ağacını hangi sebep sonuç ilişkisi ortaya çıkarmıştır? Buyur. Meydan senin.

Bre cahil adam meksika körfezine düşen meteoru ben mi fırlattım da dinazorları yeryüzünden sildim?

Yada ondan önce yeryüzünün görmüş geçirmiş olduğu en büyük sismik aktiviteyi gerçekleştirip yanardağ patlamasını yaptım da yeryüzüne güneşin ulaşmasını engelledim. Hayvanların tümünü neredeyse yeryüzünden sildim? İsmini tam olarak hatırlayamadım bu olayın nette ararsan bulursun. Hatta bu olay jurrasic olayından bile daha vahim sonuçlara yol açmıştır.

Eee dediğin gibi armut piş ağzıma düş olayı yok git araştır.

Sebep; yanardağ patladı.

Sonuç; adaptasyon sağlayamanlar yeryüzünden silindi.

Hayır bunu kendiside söylüyor ama "Evrim sebep sonuç ilişkisi ile çalışır" mantığını kavrayamıyor. Amacı sırf demogoji sırf muhalefet.

Aslında annen ile babanında seni dünyaya getirmek gibi bir amacı yokmuş ama sen tesadüf eseri doğmuşsun. Yazdıklarından bu anlam çıkıyor.

Bak bi sebep sonuç ilişkisi daha çıktı. Hala saçmalıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...