Jump to content

Ateizm ne işe yarar?

Recommended Posts

bir gün yazmayınca nasıl da palazlanmışsın afacan seni :)

Elinde birşey olduğunu "zannedince" gayet de güzel yazabiliyorsun demek ki. Önceki cevapsızlıklarının ve sessizliğe gömülen saçmalıklarının nedeni böylece iyice ortaya çıkmış oldu. Bak yukarda özet listeyi çıkardık, hiçbirine tık yok. Dediğimiz gibi, haysiyet meselesi. Onlar sen cevap veremediğin sürece orada senin yüzkaran olarak durmaya devam edecek diyelim ve biz "devam edelim"..

Gerzek adam hala anlamıyor.

Ben evrime inanmıyorum evrim saçmalıkdır nerede yazmışım?

Bul gözüme sokta susayım? Ama bulamazsan senin gö..üne girecek.

Ben "sen evrime inanmıyorsun, evrim saçmalıktır dediğini" nerede yazmışım? Sazan alleyhiselam. Zaten yazmaya da dötün yemez. Yedirirler adama. Sen göstersene, gösteremezsen sen döt olacan? Beni de kendin gibi sazan mı zannetin. Aklı sıra bağlamı saptıracak. Ben de hiç buyurmadığım bir iddianın altında kalacam. Yersek..Bak ben ne demişim:

Evrimin de saçmalıkları var, evrimin de açıklayamadıkları var diyorsun.

Uydurduğun hayalleri evrim açıklayamıyor diyorsun.

Senin garabetine bir örnek:

Kimbilir belkide bizim bu tartıştığımız konuları okuyan biri ileride evrimi çok daha sağlam temellere dayandırır yada tam tersi yerle bir eder?

Senin ne iddia ettiğin, benimse ne söylediğim açıkça ortada, maldonado. Yerle bir eder? Senin tartıştığın saçmalıklar evrimi değil de ancak seni yerle bir eder. Etti de zaten. Hiçbirne gık dahi diyemedin. Evrimin çürük olduğunu iddia ve ima ettin, ağzının payını aldın.

Ha bu arada yola gelmeye başladın. Seve seve(!) iş en sonunda geldi "Ben evrime inanmıyorum evrim saçmalıkdır nerede yazmışım?" dayandı. Güzel. Akıllanmaya başlamışsın. Cahilliğin sonu bu; aklın yolu bir.

Bak maldonado neler yazmışsın:

1 Bilim adamları peri masallarına inanmaz. Doğru inanmaz çünkü onları kendileri yazar... İnsanın atası balıktı sonra mememli bir kemirgen falanda filan.

2 Hayır mantıklı olarak bakıp düşündüğünüzde, çok fazla saçmalık var.

3 Evrim gerçektir, ama nasıl olduğunu açıklayamıyoruz bumudur olay?

Bunları dedem mi yazdı? İnkar etsene hadi? Bunlar ne demektir? Neyi ima eder? ..Evrim saçmalıktır demeye dötün yemediği için, yukarıdaki cümleleri kuruyorsun. Üstü örtülü. Subliminal mesaj. Zaten dedğimiz gibi direk yazmaya dötün yemez. Bir teoride çok fazla saçmalık olması neye işret eder? Ya da bunu söyleyen neyi ima etmektedir? Nerde o saçmalıklar. Görüldü ki, ortada sadece senin safça ortaya attığın saçmalıklardan başka birşey yok.

Savladığı şeyi açıklayamayan teorinin başına ne gelir? Ne gelir, be maldonado.

Daha savunduğun %100 olarak doğru kabul ettiğin şeyin bile nasıl başladığını nasıl başladığına dair üzerinde nasıl öngörümler olduğunu bilmiyormuşsun. (Hala da öğrenemedin.)

Evrim şöledir böyledir dersin anlatırsın tamam. ki, birçoğunu biliyorum. Ben evrime inanıyorum dersin tamam. Ama gelip burada hülülülü evrim kesindir %100'dür. Kesin olarak ispatlanmıştır dersen adamı göt ederler.

Savunduğu şeyin nasıl başladığını açıklayamayan, açıklamak bir kenara üzerinde nasıl öngörümler olduğunu bilmeyen seni kim kaale alsın.

Bende almıyorum bundan sonra kendin çal kendin oyna. Çünkü göt olmak hazmedilmesi zaman isteyen bir süreçtir.

Na işte, koskocaman bir malsın.

Önce ortama sazan gibi daldın, "evrimin çok fazla saçmalığı var" diye, hepsi teker teker dötünde patlayınca ilk canlıyı gündeme getirmeye çalıştın en sonunda. Aynen bir mal gibi. Onun evrimle bir alakası olmadığından haberin bile yoktu çünkü. Onun evrime karşı bir argüman olarak kullanılamayacağından hberin bile yoktu çünkü. Senin tabirinle "göt oldun". .Hem de öyle böyle değil; senin söylediğin şeyin sosyolog araba kadar ilişkisi vardı, rezil pespaye ettiler seni.

Hala daha, evet hala daha aynı "mallığı" yapmaya devam ediyorsun. Abiyogenez evrim teorisinin doğruluk değeri ile ilişkili değildir.

Şunu anla be kalın kafalı adam! Daha da rezil etme kendini.

Hatta sana bir hodri meydan daha(öncekileri es geçtiğin üzere) Aç bunu da bilim başlığına, evrim ve abiyogenezi bir ilişkilendir bakalım. Orada ayrıca itin götüne soksunlar seni. Hodri meydan. Ben buradayım. Haydi bakalım. (Ne mi olacak? Cavalry'den yine bir, yeni bir omurgasızlık örneği daha görecez tabii ki..)

Tanım: Ortaya attığı iddia ve saçmalıklara dair elinde birşey kalmayınca, özrü kabahatinden de fazla bir mallıkla ortaya atılan cahil: Cavalry

Savunuduğumuz şey ayrı kategori, savunduğumuz şeyin başı ayrı kategori, mal. Kafan almıyor mu Cavalryyyy =). Hem savunuyor derken, sen savunmuyor musun yosa evrimi(!) =)

Nasıl öngörüleri olduğunu bilmeyenmiş. Bak! 525. mesaja bak a saf adam. Bak; sen bunların hiçbirini yazmadan, videoyu falan atmadan önceki mesajlarda yazana bak maldonado. Bak ne demişiz orda:

Evladım, bilim zaten ilk DNA'yı araştırıyor. Senin ondan da mı haberin yok. İpucu: RNA dünyası, ribozimler..

Senin verdiğin linkte ne yazıyor:

That coupling could even have been fortuitous. It was recently found that the set of nucleobases and the sugar used in nucleotides that goes into RNA are those that most stabilize a lipid membrane in a salty environment. ["Nucleobases bind to and stabilize aggregates of a prebiotic amphiphile, providing a viable mechanism for the emergence of protocells", Black et al, PNAS 2013.]

- The pathway may then have been that inorganic compartments became less leaky and extended by nucleobase and sugar stabilized lipid membranes.

- The incorporated RNA constituents could later supplement the energy cycle (ATP) and the chemical cycle (ribozymes).

Be mal, senin verdiğin linkte yazanları zaten daha önce yazmışız ya! Senin gibi bir kara cahilin haberi dahi olmayan abiyogenez kelimesini ilk biz yazdık, ilk biz sana öğrettik ya, nette bir "RNA dünyası" tümcesini bir arattırsan ya, bak bakalım hangi kelime ile, RNA dünyası hangi ana konunun kapsamındaki öngörümlerden biriyimiş, yoksa "abiyogenez" miymiş, bir baksana. Ribozimi de bir araştır hele bak bakalım, bir tokat ta ordan ye. Hayır, bilmemek bir yana, cahillik bir yana; sen yazılanları anlamaktan, idrak etmekten bile acizsizin. Birşey yazmadan önce bir geriye dön de bak be allahın safı.

Nasıl? Senin tabirinle iyi döt oldun mu şimdi? :)

O kutsal kase hala bulunamadı. Şayet diğer evrim savunucularıda senin gibiyse sittin sene bulunamaz.

Yok arkadaş kepçeyle şu teflona vurmaktan kulaklarım çınladı. Sesi fizana kadar gitti.

Az kaldı Darwin mezarından kalkıp kepçeyi o kafana vuracak ama sen anlamamakda hala ısrar edeceksin.

Evet, evet; diğer evrim savunucuları da aynen benim gibi, emin ol. Bu forumda farklı bir tanesini bulamazsın. Zeka bunu gerektirir çünkü.

Darwin evrim teorisini ortaya attığı zaman kalıtım bilimine ilişkin bir bilgi var mıydı? Hayır. Hatta darwin bununla ilgili ortaya yanlış bir hipotez attı mı? Evet. Hatta daha sonra, mendel'i ciddiye almayıp kulak arkası etti mi? Evet. Peki bu evrim teorisine, onun doğruluk değerine herhangi bir halel, yanlışlama getirdi mi? Hayır! Koskocaman bir hayır.

İşte senin o kalın kafanın günlerdir almadığı şey, bu!

Tescilli cahil.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 591
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bilim ne diyormuş, amanda gökte kum tanesinden çok yıldız var mı diyormuş? Eee, aynı bilim değil mi, onlar o kadar uzak ki, bir hayatın bir göktaşına binip taaa oralardan gelmesine imkan yok diyen?

Elbette, cühela, dümbük ve ahmak bir bal kabağı ne anlar bilimin ne dediğinden ki sen anlayasın?

İlla Göktaşında dünyamıza gelmiştir diyen kim ahmak? Bunun bilinmediğini söylüyorum.

Hadi yaşam dünyamızda başladı o kadar gezegen var oralarda yaşamın bir şekilde başlamamış olduğuna seni inandıran nedir?

Bak ne demişim?

Şimdi senin ne farkın kaldı Allah bu evreni bizim için yarattı diyen müslümanlardan? Senin kendini özel hissetmendeki gaye nedir? :D

Adam cahillik de master yapmış.Tam bir yobaz ateist.

Ciddi söylüyorum bir çok ateist müslümanlar'dan kendisini akıllı görüyor ya, birçoğu onlardan daha aptal.

Sitelerde Paylaş

Aslında yazmayacaktım. İngilizce bilmeyen insanların anlaması için yazıyorum.

Hobi sitesi öylemi? İnsanları aşağılamak ne kadar kolay değil mi?

Sana bilimin merkezi NASA'dan da örnek de gösteririz.

http://science.nasa....e-solar-system/

Yetmedimi? Al çevirdim.

Şapşal.

diğerleri sırayla götünde patlayınca, bu sefer bitkilerin kök salmasına ilişkin bir saçmalıkla çıkageldin. Ya tutarsa diye. Pubmed linklerini verdik(sana pubmed'i de öğrettik) sen bu da götünde patlayınca bu sefer evolutinary lies şeklinde bir google araması sonucu getirme talihsizliği, daha doğrusu magandalığı yaptın. (Evrim saçmalıktır nerde demişim diyen adamın getirdiği linke bak sen. Bi de ordan bakmak lazım. Nerden baksan elinde kalıyor.)Öyle ya, sen kim, pubmed kim. Biz de dedik ki getirsene şöyle hakemli journallardan makale, "science citation index"e girmiş olan? Bilimin er meydanından getirsene dedik. Gene göt olunca, bu da elinde patlayınca, kalktın bu video'yu getirdin. Getirebildin. Bitki köklerine karşılık, evrime karşılık, Pubmed'e karşılık, bu site. Ha onu da beceremedin, çünkü biz evrimle ilgili makale sormuş iken, sen abiyogenezle ilgili bir video getirdin. Kendi kendini göt ettin. Tescilli cahilliklerine bir yenisini daha getirdin. Millet sosyologlardan dem vurup, seninle üstü örtülü maşşak geçmeye başladı, onu da anlamadın. Sen de sosyologlardan bahsetmeye başladın. İroniyi anlayamadın bile. Çünkü cahillikten öte bir durum var sende.

Ha, senin getirdiğin video linkinde de evrimin bir olgu olarak kabul ediliyordu. Onu da gösterdik? cümleleri alıntıladık. Gene göt oldun. Ne diyorsun bu işe dedik, cevap dahi gelmedi, gene göt oldun. Nasa'dan değil, galaksiden örnek getirsen ne olacak? Konu bu mu ki maldonado. Konu bu olsa bile, bir sıkıntı yok ki maldonado.

Pubmed'e karşılık senin site, üstelik konu da yanlış. Konu bu işte mal aleyhisselem. Nerede evrim, nerede bitki kökleri, nerede abiyogenez! Senin cahilliğin ve beceriksizliğin. Sürekli kendi kendini aşağılaman. Nerden başladın nereye geldin be şapşalyus.

Nerde pubmedden makaleler? Neredee? Evrimle ilgili linkler? Tık yok. Gene dötünde patladı. Google magandası seni. Göster ya da sus. Çeneni kapa otur aşşağı. Haddini bil.

Video'yu ne zaman izleyeceğimi sana mı soracam, keyfim ne zaman isterse o zaman izlerim a saf. Hayatımız buradan mı ibaret?

Video'yu yeni izledim..De yeni bir şey yok ki? Sen hindistan'ı yeniden keşfettiğini mi sanıyorsun? Bu arada yanlış ya yanlış çevirmişsin ya uydurmuşsun bazı şeyleri. Ona ayrıca bakıcam. Kabaca 4 dakikalık vidyo'nun içerisinde senin yazdıklarının bir kısmını ben işitmedim. (Neyse bakarız, belki öteki türlüdür)

Da..sen şunları çevirmemişsin be mübarek? Kazara(!) atlamışsın herhalde

"That's as far as evolution can take us" - Evrimin bizi götürebileceği nokta buraya kadar.

"How did the life make the jump, from raw chemicals to the evolutionary process" - Yaşam ham kimyasallardan, evrimsel prosese'sürece nasıl atladı/geçti.

"The term for this mystery is, abiogenesis" Bu gizeme verilmiş olan terime, "abiyogenez" diyoruz.

Ee..videoda da ayrımı yapmışlar ya. Senin ahmaklığına düşmemişler ya. Evrim ve abiyogenez'i belirgin bir şekilde ayırmışlar ya..E sen gene göt oldun?

Bir de mal gibi tekrar tekrar aynı video'yu getirip duruyorsun. Yüzüne vurulmasına doymuyorsun sanırım.

Bak şu linke bir bak. Tam olarak 0.43'üncü saniyede pause bas. :) Biraz ekranı seyret. Bak senin garabetin orada yazıyor. Daha sonra ki kısım daha da güzel. Videonun tamamı ise oldukça faydalı. Ona da bak.

Video sahibi: http://tr.wikipedia....ki/Jack_Szostak Harvard Tıp Fakültesi Genetik Profesörü ve Boston’daki Massachusetts Genel Hastanesi'nde araştırmacı. 2009 yılında Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülünü, Elizabeth Blackburn ve Carol W. Greider ile birlikte Telomerler tarafından kromozomların nasıl korunduğunu keşfetmeleri sebebiyle almaya hak kazanmıştır

Bak ne demiş: 0.43'de ve şurda :)

post-8219-0-49278400-1407594863_thumb.jp

Al, ilgili yerine monte edilmeye hazır halde getirdim.

Hala seyretmemişsindir umarım. Çünkü seyredersen suratında çok pis bir sızlama hissedeceksin. Çünkü videonun içeriği, bununla ilgili.

İçeriği hakkında bilgi de vereyim.

Söylesene neyin sızlaması olacak bu "saf" Cavalry..söyle bekliyorum. Evrim mi çöktü? Abiyogenez üzerine bir lakırdı ettik, ben abiyogenele ilgili farklı birşey iddia ettim de o yüzden mi? Bekliyoruuum..

Yaşam nasıl başladı?

...

Yada bunları asla keşfedemeyeceğiz gibi şeyler söylüyor.

Asla keşfedemeyeğiz demiyor, asla keşfedemeyebiliriz diyor. Asla keşfedemeyebilirz de, ama bu; ne canlılığın cansızlıktan kendiliğinden ortaya çıkmadığına, ne de senin cahil iddian gibi, canlılığın evriminin,olmadığına ya da evrim teorisinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Sadece o cevabı bulamadığımız anlamına gelir. Ki soru "en zor soru"..Ki bana sorarsan cevabın eli kulağında. Ha, senin gibi sinsiler sadece 50-60 yıllık modern bilimin, en azından 3,5 milyar yıl öncesine ait bir bilmeceye yanıt henüz "tam olarak" yanıt verememesinden medet umuyorsa o başka. Ha benim öngörüm, bu konuda da avucunuzu yalayacaksınız. Siz henüz bilinmeyenlerin gölgesine sığınmaya devam edin. Yalnız bolca güneş yağı tedarik edin. Götünüzün başınızın büyük bir kısmı şimdiden açıkta kalmaya başladı bile..

Elimizde ne var inorganikten-organiğe geçiş. Gösterildi. Amino asitler. Örneğin yağ asitleri ve ilkel, arkakik membranlar. Gösterildi. Self replikasyon(DNA hiptezinden çok önceleri vazgeçildi)-RNA dünyası-(canlılık için DNA, DNA için RNA, RNA için ise ribozomlar gerekli) İşte bu noktada ribozimler: kimyasal tepkime katalize eden RNA molekülü. Hem nükleik asit hem enzim. Hem ribozom hem RNA. Hem üreten hem de kopyalayan. Bundan sonrası ise hikaye. Zaten açıklanmış olan kolay kısmı. lay işte bu mertebede. Canlılığın cansızlıktan ortaya çıktığından şüphe edilmiyor. Sorun sadece "nasıl" da. Tabiri caizse neredeyese tüm malzeme elimizde, ama 3,5 milyar yıl önce hangi yolun izlendiğini bilmiyoruz. Standart model yok.

Bunları neden mi yazdım? O kadar ingilizce makale gösterip şu 4-5 dakikalık videoyu izleyememişsin de ondan yazdım.

Şu an izleyemem daha izlemedim v.b gibi abidik gubidik şeyler yazmandan dolayı yazdım.

Diğer insanlarda görsün ve anlasın diye yazdım.

Bunca şeyin tekrar üzerinden geçip düşününce anlıyorum ki, sen bunca tatavayı boşuna yapmışsın.

Halbuki diyebilirdin ki, evrime inanıyorum ama hala nasıl başladığı yada nerede oluştuğunu açıklayamıyoruz.

Yada bana şu şekilde öngörümler yazabilirdin.

Aslında yaşam 2 farklı yerde başladı dünya ve mars. Dünyada bitki türü canlılar mars da bakteriler v.b yada tam tersi olarak canlılar gelişti sonra bir şekilde ikisi birleşti ve bugün bildiğimiz dünyayı oluşturdu.

Yada iki farklı yaşam türü dünya'ya kuyruklu yıldızlar vasıtası ile geldi. Bitkiler ve hayvanların zıtlığı ondan bu kadar fazla.

Bunların dışında bitki türü canlılar dünya da evrildi mikro organizma türü canlılar uzaydan geldi gibi örneklendirmeler yapabilirim.

Bu neeee laaayn =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Şu yazdığın saçmalığı, kusura bakma aptallığı, bütün forumda ilgili yerlerde ilan etmek, seni afişe etmek lazım. Gerektiği yerde de yapıcam.

Bu öngörümleri sen neden bana yapamadın? Çünkü bu konular hakkında hiçbir fikrin yokmuş. Çünkü evrimi kesin olarak kabul ettiğin için üzerinde adam akıllı araştırma bile yapmamışsın! düşünmemişsin!

Bunlarda mı vermiş olduğum DNA örneğinde olduğu gibi mantıksız?

Dediğim gibi bazı şeyler konuşulmadan çözümlendirilmez.

Ama sen ne yaptın? Yok biyoloji yok bilmemne be adam evrim nedir gerçekten biliyormusun diye sana önceki mesajlarımda da sormuştum. Bilmediğin anlaşıldı.

Bundan sonra fanatikliği bırakır, birazda kendi aklınla düşünür, evrim kesin olarak ispatlanmıştır hede hödö lülülü yapmazsın umarım.

Okuyan diğer insanların aydınlanması dileği ile.

Bu öngörüleri ben neden yapmadım 1. çünkü senin gibi gerzek değilim.

2. Bak şu yüzden bir de, potbopri yapalım, Cavalry'nin üfürmelerinden seçmeler:

1-Hafızası olan birşeyin zekasıda olmalı. Bu durumda DNA zekidir diyebilirmiyiz?

2-Evrim DNA'nın zekası vardır deseydi, tesadüften çok daha mantıklı olurdu.

3-Cahil adam ağaçlar daha önceden denizlerdeki bitkilerden türemişmişmiş. Suyu bırakıp gitmiş işte Ağaca anlatsak insan olurdu.

4-Bir balıkdan insanlık türemiş ama 1000'lerce bitki türünden tek bir karada yürüyen yada koşabilen canlı türememiş saçma geliyor.

5-Hayır bal gibide sürünen yürüyen tohumlar ağaçlara avantaj sağlardı.

6-İlk mikro organizma'nın tesadüf eseri oluştuğunu söyler evrim. Ama bunuda tam olarak nasıl ne şekilde ve nerede olduğunu açıklayamaz.

7-Neden karada ağır aksak da olsa yürüyebilen aynı zamanda fotosentez yapabilen bir hayvan yok?

8-Balinalar da körelmiş ayaklar varsa, neden hiçbir hayvanda fotosentez yapan deri hücrelerine dair kanıt yok?

9-Yarın öbürgün bir sapık yakalanıp sorgusunda Neden bu kızlara tecavüz ettin diye sorulduğunda; "İnsanlığa hizmet için yaptım doğal seleksiyon'un gelişmesine katkıda bulunmak için" derse suratındaki doğal seleksiyon savunma ifadesi ne olur cahil beyinsiz

10-Yani diyorsun ki, hayvanlar boşuna kamuflaj üretiyorlar. Boşuna yırtıcılardan kaçmak için hızlı olmak zorundalar?

11-Bir hayvanın yaprağa benzemesinide bu şekildemi açıklarsınız?

12-Doğru inanmaz çünkü onları kendileri yazar... İnsanın atası balıktı sonra mememli bir kemirgen falanda filan.

13-Ben muz ağacının hangi sebep sonuç ilişkisi sonucu ortaya çıktığını sordum.

14-Muz ağacı kime hizmet etmek için yada kimden korunmak için muz üretmiştir?

15-Post mu kasıyorsunuz amacınız nedir? Bahsettiğim yaprak böceğinden bile bi habersiniz.

16-Evrim de sebep sonuç yoksa benden kaçmak için mi bu hayvanlar kamuflaj geliştiriyor?

17-Hayvanlar kamuflaj geliştirip bitkilere benziyebiliyorsa, neden bi agaç dur lan bende şu yırtıcıya benzeyim de kimse bana yaklaşmasın beni yemesin diye evrilmemiş?

18-Neden 100'lerce ağaç yada bitki türünden karada yürüyüp koşabilen tek bir canlı türü türememiştir?

Bunun önünde bir engel mi vardır? Varsa, nedir?

19-Çok cahilsin. Bir ağaç, kaplan yada leopar kamuflajı geliştirir, bu hayvanların yaşadığı yerde senin zürafalarının hiçbiri onları yemeye cesaret edemezdi.

Bak, işte bunları üfürdün, biz de bunlara cevap verdik de ondan. Hiçbirine de gıkın çıkamadı. Ziyadesiyle sindirdin, yalayıp yuttun. Hiç olmamış gibi davranmaya başladın(ama ben yaşatacam) Senin dötün şıkışıncaya kadar abiyogenez diye bir mevzu mu vardı ortada mal adam :) Ne öngörümünden falan bahsediyorsun manyak mısın? Bak işte ben tatavayı senin üstteki ibretlik üfürmelerine, bir de üzerine üstlük ben atesitim demene karşılık yaptım. Kapiş?

Şu şu 19 maddelik (atladıklarımız hariç) listeyi bi hacıya sormak lazım, acaba forum girişine falan bir yere iğneler mi? Biraz moral da lazım insana değil mi..Gülelim eğlenenelim. Bak öyle bir bölüm açılabilir aslında foruma. Mizah bölümü. En başına da senin şu listeyi koyarız.

Kalın kırmızı yaptığım cümleye bakar mısınız? Hangi tür bir zihin böyle bir saçmalığı hem de bu derece bilmiş bir şekilde üretebilir. Adam aynı anda hem saçmalayıp, hem de halden hale, pozdan poza girmiş..

Ha bak DNA örneğindeki mantıksızlığı kabul etmişsin. Güzeel. Mantıksızlık değil, saçmalık aslında. Aklı selim bir insanın edeceği laf değil. Anca beyni örümcek bağlamış Müslü lafı.

Ama sen ne yaptın? Yok biyoloji yok bilmemne be adam evrim nedir gerçekten biliyormusun diye sana önceki mesajlarımda da sormuştum. Bilmediğin anlaşıldı.

Bundan sonra fanatikliği bırakır, birazda kendi aklınla düşünür, evrim kesin olarak ispatlanmıştır hede hödö lülülü yapmazsın umarım.

Evrim gerçekten nedir diye nerede sormuşsun göremedim ama, haydi sormuş ol bakalım.

Cavalry, evrim gerçekten neymiş bi söylesene bize de güle..pardon bilgilenelim? (Yeni bir bombaya hazırlanın) :)

Geçmiş olsuna birkaç arkadaşı göndeririz forumdan.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlla Göktaşında dünyamıza gelmiştir diyen kim ahmak? Bunun bilinmediğini söylüyorum.

Hadi yaşam dünyamızda başladı o kadar gezegen var oralarda yaşamın bir şekilde başlamamış olduğuna seni inandıran nedir?

Bak ne demişim?

Adam cahillik de master yapmış.Tam bir yobaz ateist.

Ciddi söylüyorum bir çok ateist müslümanlar'dan kendisini akıllı görüyor ya, birçoğu onlardan daha aptal.

Henüz oralarda yaşama dair bir şey görememiş olmak yeterlidir zaten. Bilim bunu söyler, göremiyorsan, yoktur. Varsayımlarla bilim yapılmaz. Bir sürü gezegende canlılık başlaması için gereken şey var olabilir, ama oradaki canlılığı gösteremiyorsan, ki oralara gidip bakabiliyorsun, dünyadan da teleskopların var, bu apaçık şekilde yok demektir.

Bir gün gidip birisi orada hayat bulana kadar, oralarda hayat yok, hepsi bu. Cebinde bir timsah var olması mümkün diye, cebinde bir timsah olması mı gerekir?

Ama sen gibi ahmak ve cahil bir dümbük bunu ne anlar ki?

Sitelerde Paylaş

Sen söyleyemiyorsun ama ben sana işin doğrusunu söyleyeyim. Sen benim yazdığım yazılardan evrime inanmadığın kanaatine vardın.

Kanıt mı istiyorsun?

E burda evrimden, common ancestordan, biz ve bir bakterinin milyarlarca yıl önce yaşamış ortak ata bir aile üyesinin izini bulabileceğini belirtiyor? Adamın verime karşı getirdiği videonun alt metninde dahi, evrim bir olgu olarak kabul edilmiş? Lan bu nasıl bir mallıktır!!! =))))

Ben "sen evrime inanmıyorsun, evrim saçmalıktır dediğini" nerede yazmışım? Sazan alleyhiselam. Zaten yazmaya da dötün yemez. Yedirirler adama. Sen göstersene, gösteremezsen sen döt olacan?

Bak ben ne yazmışım.

Ben evrime inanmıyorum evrim saçmalıkdır nerede yazmışım?

Sen ne yazıldığının farkındamısın? Döt olmanın etkisi geçmemiş sanırım? 3-5 kere oku belki geçer.

Senin ne iddia ettiğin, benimse ne söylediğim açıkça ortada, maldonado. Yerle bir eder? Senin tartıştığın saçmalıklar evrimi değil de ancak seni yerle bir eder. Etti de zaten. Hiçbirne gık dahi diyemedin. Evrimin çürük olduğunu iddia ve ima ettin, ağzının payını aldın.

Ha bu arada yola gelmeye başladın. Seve seve(!) iş en sonunda geldi "Ben evrime inanmıyorum evrim saçmalıkdır nerede yazmışım?" dayandı. Güzel. Akıllanmaya başlamışsın. Cahilliğin sonu bu; aklın yolu bir.

Başının nasıl oluşmuş olabileceği hakkında en ufak bir bilgin yokken neden kıçını anlatmaya çalışıyorsun hala anlayabilmiş değilim.

Başı açıklanamıyorsa kısmen çürüktür.

Anlayışın hakketen kıt. Ortada o kadar fazla bilgi kirliliği varki bir belgesel hidro termal bacalardan bahsediyor diğeri balçık benzeri bir çamurdan.

Neden hidrosu termosu balçığı yerle bir edeceğini HALA ANLAYAMADIN MI? Belkide ilk yaşam uzay'dan geldi ve dünyada olmayan bir element ile geldi. Sonra adaptasyon sağladı?

Al sana yerle bir. İlk canlının nasıl oluştuğunu sittin sene açıklayamazsın. İnsanlığın keşfetmediği bir elementin olmadığını mı söyleyeceksin? Buna kıçımla gülerim.O kadar kıt bir düşünce gücün varki sana yedirilenleri öyle bir yemişsin ki müsil versek fayda etmez.

Bunları dedem mi yazdı? İnkar etsene hadi? Bunlar ne demektir? Neyi ima eder? ..Evrim saçmalıktır demeye dötün yemediği için, yukarıdaki cümleleri kuruyorsun. Üstü örtülü. Subliminal mesaj. Zaten dedğimiz gibi direk yazmaya dötün yemez. Bir teoride çok fazla saçmalık olması neye işret eder? Ya da bunu söyleyen neyi ima etmektedir? Nerde o saçmalıklar. Görüldü ki, ortada sadece senin safça ortaya attığın saçmalıklardan başka birşey yok.

Savladığı şeyi açıklayamayan teorinin başına ne gelir? Ne gelir, be maldonado.

Evet oradakileri ben yazdım. Hepsinin arkasındayım. Hiçbirisinde bir sıkıntı göremiyorum.

Yeniden yazayım. EVRİM'İN AÇIKLAYAMADIĞI ÇOK FAZLA SAÇMALIK VAR.

Na işte, koskocaman bir malsın.

Önce ortama sazan gibi daldın, "evrimin çok fazla saçmalığı var" diye, hepsi teker teker dötünde patlayınca ilk canlıyı gündeme getirmeye çalıştın en sonunda. Aynen bir mal gibi. Onun evrimle bir alakası olmadığından haberin bile yoktu çünkü. Onun evrime karşı bir argüman olarak kullanılamayacağından hberin bile yoktu çünkü. Senin tabirinle "göt oldun". .Hem de öyle böyle değil; senin söylediğin şeyin sosyolog araba kadar ilişkisi vardı, rezil pespaye ettiler seni.

Hala daha, evet hala daha aynı "mallığı" yapmaya devam ediyorsun. Abiyogenez evrim teorisinin doğruluk değeri ile ilişkili değildir.

Şunu anla be kalın kafalı adam! Daha da rezil etme kendini.

HAHA çok güldürdün be adam. Sirke gitsem bu kadar gülmezdim. Aptal adam evrimi burada ben mi öğreteceğim sana?

Kısaca ilk canlı TESADÜF eseri oluştu. Sonra milyonlarca yıl içerisinde çeşitli formlara ayrılıp gelişerek bugün ki yaşam çeşitliliği ortaya çıktı.

Nasıl ilk canlının evrimle alakası olmaz lan? Yoksa biz taşız da haberimiz mi yok?

Abiyogenez evrim ile ilgili degilmişmiş.. Neden o zaman bu bilim insanları labaratuar ortamında cansız maddelerden canlı bir organizma oluşturmaya çalışıyorlar salakcığım? Hayır abiyogenez bile günümüzden bilmem kaç milyar yıl önce bunların tesadüf eseri oluştuğunu söylüyorken bilim adamları bunun olabileceğini basbaya labaratuar ortamında kanıtlamaya çalışıyor.

Bu cahilde ilişkili olmadığından bahsediyor.

Hayır bu jeoloji gibi bir dal değilki evrimle ilgili değildir falan diyelim.

Şimdiki maymunlar neden insan olmuyor ironisini anlayamayan süzme bana ironi yapıldığını çözmüş! :D

İlk canlının ortaya çıkması ile ilgili biyoloji yi mi örnek göstereceksin ahmak?

Bak ne yazıyor?

Biyolojideki temel düzenleyici içerik, tüm canlıların aynı kökten gelip, değişik süreçler sonrasında değişip geliştiğini savunan evrimdir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Biyoloji

Kısaca evrim biyolojinin temel taşıdır.

Evrim olmazsa biyolojide olmaz.

Sen fizik de kimya da matematik yoktura getiriyorsun olayı hala farkına varamadın mı cahil adam?

Savunuduğumuz şey ayrı kategori, savunduğumuz şeyin başı ayrı kategori, mal. Kafan almıyor mu Cavalryyyy =). Hem savunuyor derken, sen savunmuyor musun yosa evrimi(!) =)

Senin gibi mal bir fanatik gibi değil. Kanıtlanamayan şeyler var.

Daha önce de yazmıştım. Bir şeyi kabul etmek onu eleştirmeyeceğin anlamına gelmez.

Çok biliyorsun ya şimdi sana göre evrimde hiç bir kanıtlanayan şey varmıdır yokmudur bir zahmet söyleyiver.

Be mal, senin verdiğin linkte yazanları zaten daha önce yazmışız ya! Senin gibi bir kara cahilin haberi dahi olmayan abiyogenez kelimesini ilk biz yazdık, ilk biz sana öğrettik ya

Kahin misin müeccin mi? Bu ne kibir bu ne kendini üstün görmektir? Bilmediğimi nereden çıkartıyorsun.

Eee tabi herşeyi bildiğini düşünen senin gibi bir malın bunuda bildiğini düşünmesi gayet normal.

Evladım, bilim zaten ilk DNA'yı araştırıyor. Senin ondan da mı haberin yok. İpucu: RNA dünyası, ribozimler..

Bana DNA'dan neden bahsediyorsun? Zaten ilk canlı demek ilk dna demek neyin kafasındasın sen? Tabiki araştıracaklar.

Evet, evet; diğer evrim savunucuları da aynen benim gibi, emin ol. Bu forumda farklı bir tanesini bulamazsın. Zeka bunu gerektirir çünkü.

Sen benim çevirdiğim Nasa'dan link verdiğim ve video verdiğim şeyleri okuyup dinledin mi?

Orada bile şu olmuş bu olmuş olabilir gibi söylemler varken sen bir çok konuda kendinden nasıl bu kadar emin bir ahmak olabiliyorsun?

Meğerse sen kertenkelenin kuyruğunu yılan yılanınkinide kertenkeleye zannediyormuşsun.

Şimdi bana yaşamın nasıl başlamış olabileceğine dair bir yorum yapabilirmisin?

tarihinde Cavalry tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bitkilerin neden böcek solucan yada benzeri bir hayvana dönüşemeyeceğini merak ediyorum.

Bak çok cahilim bir zahmet bul çevir şuraya koyu ver. İkisinide oluşturan DNA'ya o bakımdan soruyorum. :D

tarihinde Cavalry tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

teflon laf salatasını bırakalım. Ben ciddiyim acayip kafamı kurcalıyor. hiçbir belgesel de yada makale de doyurucu bir bilgiye denk gelmedim.

Şayet bitkilerin neden böcek solucan yada benzeri bir hayvana dönüşemeyeceğini sağlam bir kaynaktan doyucu bir şekilde açıklarsan senden özür dileyip bu konuda cahil olduğumu kabul edeceğim.

İngilizce ve türkçe çevirisi ile.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir soru üzerine ciddi bir kaynak bulamazsın.

O zaman kafamın bu konu hakkında karışmış olması normal mi?

Belki vardır diye ümit ediyorum. Elbetteki benim de bilmediğim bir çok şey var ve olabilir.

Öğrenmek istiyorum. Şayet bir açıklaması yoksa, bunca tatava boşa yapılmış demektir.

Sitelerde Paylaş

İyi de yanıtı verilmiş soruları hiç yanıtlanamamış gibi tekrar sormak hangi ahlaka sığıyor? İşte:

Canlı türleri, bir dağ sırasındaki irili ufaklı zirveler gibidirler. Dağ sırası oluştuktan sonra şu zirve de öbür zirve gibi olsun diyemezsiniz. Her biri özgün, kendi oluşum sürecine bağımlı zirvelerdir. Tüm zirvelerin süreçleri, dağ sırasının büyük ve kapsamlı oluşum sürecinin tamamı içinde yer alır.

Evrimde saçmalık filan yoktur. Evrim dünyadaki en akılcı ve mantıklı süreçtir. Evrim evrende bilinen en büyük ve önemli gerçektir.

Sitelerde Paylaş

İyi de yanıtı verilmiş soruları hiç yanıtlanamamış gibi tekrar sormak hangi ahlaka sığıyor? İşte:

Canlı türleri, bir dağ sırasındaki irili ufaklı zirveler gibidirler. Dağ sırası oluştuktan sonra şu zirve de öbür zirve gibi olsun diyemezsiniz.

Bu dağların bir sınırı var mıdır? Elbette depremler dağları tepe tepeleri de dağ yapabilir.

Benimde anlatmak istediğim bu işte bak kendi elinle yazmışsın.

Sitelerde Paylaş

Ateizm bir işe yaramaz ve yaraması da gerekmez çünkü bir araç degil, bir durum halidir. İnanmıyor olmanın hali... Bu kadar basit bir şey. Ahlak, ideoloji, amaç... vs gibi şeyleri dinlere ya da tanrılara baglı olmadan temellendirebilirsin, eger derdin buysa...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...