Jump to content

UZAYDA HAVANIN OLMADIĞI KANAT NE İŞE YARAR?

Recommended Posts

Bu ayeti benmi yalış anladım yoksa doğrumu anladım.dünyada hava olduğu için meleklerin kanatının ne işe yaradığını anladık. uzayda hava yok kanat ne işe yarar. belliki kuranı yazanların uzayda hava varmı yokmu bilmiyormuş.veya hava var olduğunu düşünseler bile burda pot kırmışlar düşünmeden salamışlar.ilginç olan bu kuranın bir yaratıcı yani allah tarfından gönderildiyini idda ediyorlar. bir yaratıcı bu kadar basit bir hataya düşermi sizce.bence bunu yazanlar çöl bedevsi araplar ve muhammedir. bu cahiliyi bir yaratıcıya mal etmek haksızlıktır. ayrıca tanrıdan dalag geçmektir.

FÂTIR SURESİ 1 Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler kılan Allah'a mahsustur. Yaratmada dilediğini artırır. Doğrusu Allah, her şeye Kadir

olandır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ayeti benmi yalış anladım yoksa doğrumu anladım.dünyada hava olduğu için meleklerin kanatının ne işe yaradığını anladık. uzayda hava yok kanat ne işe yarar. belliki kuranı yazanların uzayda hava varmı yokmu bilmiyormuş.veya hava var olduğunu düşünseler bile burda pot kırmışlar düşünmeden salamışlar.ilginç olan bu kuranın bir yaratıcı yani allah tarfından gönderildiyini idda ediyorlar. bir yaratıcı bu kadar basit bir hataya düşermi sizce.bence bunu yazanlar çöl bedevsi araplar ve muhammedir. bu cahiliyi bir yaratıcıya mal etmek haksızlıktır. ayrıca tanrıdan dalag geçmektir.

FÂTIR SURESİ 1 Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler kılan Allah'a mahsustur. Yaratmada dilediğini artırır. Doğrusu Allah, her şeye Kadir

olandır.

orda kanat altında ROKET motorları var - ayette saklı - göremiyorsun sen...

Sitelerde Paylaş

ya supahan allah töbe töbe ula bunlar melek melek keklik mi avlıyoruz kış günü :D

yaw 400 kanat düşünsene (bazılarında daha fazla - daha az) ? ıslanırsa illaki bazıları birbirine yapışır....denge sağlayamazlar - yalpalama olur - arş diye başka bi yere giderler falan....olmaz yani.

.

.

Resulullah s.a.v efendimizden rivayet olundu ki: ’’Cenab-ı Hak, Cebrail A.s’ ı en güzel surette yarattı. Her birinin uzunluğu doğu ile batı arasını kaplayacak kadar olan altı yüz tane kanat verdi.

Cebrail A.s kendisine baktı ve: ’’Yarabbi! Benden daha güzel suretli birisini yarattın mı?’’ dedi.

Cenab-ı Hak:’’Hayır.’’ buyurdu.

Bunun üzerine Cebrail As. ayağa kalktı ve Cenab-ı Hak’ka teşekküren her rekatında yirmi bin sene ayakta kalmak suretiyle iki rekat namaz kıldı.

Cebrail As. namazı kıldıktan sonra Cenab-ı Hak: ’’Ey Cebrail!Sen bana ibadetimin hakikatiyle ibadet ettin. Senin ibadetin gibi hiç kimse bana ibadet etmedi. Ancak ahir zamanda bana çok sevimli olan kerim bir Peygamber gelir. Ona Muhammed (sav)denir. Onun zaif, günahkar ümmeti vardır. Onlar çeşitli fikirlerle dolu büyük günah sahibi olarak kısa zamanda, noksan ve yanılmalarla iki rekat namaz kılarlar. İzzet ve celalime yemin olsun ki, onların bu evsaftaki namazı senin namazından bana daha sevimlidir. Zira onların namazı emrimle olacak,senin namazın benim emrimle olmadı.’’ buyurur.

Bunun üzerine Cebrail As. Cenab-ı Hak’tan Me’va cennetini görmek için izin ister. Hz.Allah ona izin verir. Cebrail A.s bütün kanatlarını açarak(600 tane) cennet üzerinde uçmaya başlar. Her kanat açış ve kapatışında üç bin senelik mesafe kat eder. Bu şekilde üç yüz sene uçar. Aciz kalıp bir ağacın gölgesine iner. Cenab-ı Hak’ka secde edip, secdesinde;

‘’İlahi! Ben bu şekilde uçmamla cennetin cennetin yarısı;üçte bir veya dörtte bir olarak ne kadarına ulaşabildim?’’

Cenab-ı Hak: ’’Ey Cebrail! Üç yüz bin sene uçsan, sonra sana bu kuvvetin kadar kuvvet,kanatların kadar kanat versem, uçtuğun miktar uçsan kıldıkları iki rekat namaza mukabil ümmet-i Muhammed ’e ita edeceklerimin onda birine ulaşamazsın.’’ buyurur.

(Mişkat’ül Envar)

http://zhayat.blogcu...a-muka/11409107 tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kanat iyidir...

uzayda havalı bir yer varsa uçarsın...

hem havalı gösterir...

Bir teist olarak verecegin cevap bumu simdi ??

Saga sola siir kopyalayip yapistiracagina anlat bakalim neden kanatlari varmis??

Havayi gectim!!

Allahiniz kanatsiz melekleri ucuramiyormu ??

Peygamberleriniz kanatsiz arsa gidip geliyorlar ...

Garibim melekler kanat cirpip duracaklar.

Birinin 4 birinede 2 kanat vermis onda bile adil olmamis biri turbo digeri benzinli gibi geliyor insana..

Sen siir olayinida birak öyle boktan siirleri kimse burada okumaz...

Sitelerde Paylaş

yaw 400 kanat düşünsene (bazılarında daha fazla - daha az) ? ıslanırsa illaki bazıları birbirine yapışır....denge sağlayamazlar - yalpalama olur - arş diye başka bi yere giderler falan....olmaz yani.

.

.

http://zhayat.blogcu...a-muka/11409107

Şener şenin filimi aklıma geldi ziya salıyor abisi ziya diya sert sert bakıyor yalan saladığını biliyor ziya salmkta biraz yavaşlıyor yine biraz sonra tam gaz devam ediyor salamaya muhammed ziya gibi salıyor maşallah :lol:

Sitelerde Paylaş

Kuranda balığın faydalarından hiç bahsedilmemiş omega-3-6-9 yağ aisitleri anlatılmamış. Çöl meyveleri var yalnızca. insanlık için en faydalı yiyecekler yok. Melekler kanatlı, muhammed uçuyor kanat yok. Sadece doğu batı var kuzey güney yok.

Bol bol kadın, bol bol tehdit, öldürme, kendileri için yeni tomurcuklanmış memeli kız çocukları ile sevişme vaadi var. Sürekli kendini tekrar eden cümleler ifadeler var.

Bu safsataya bu çağda inanmak için zır cahil olmak lazım.

Sitelerde Paylaş

ALINTI

Resulullah s.a.v efendimizden rivayet olundu ki: ’’Cenab-ı Hak, Cebrail A.s’ ı en güzel surette yarattı. Her birinin uzunluğu doğu ile batı arasını kaplayacak kadar olan altı yüz tane kanat verdi.

Cebrail A.s kendisine baktı ve: ’’Yarabbi! Benden daha güzel suretli birisini yarattın mı?’’ dedi.

Cenab-ı Hak:’’Hayır.’’ buyurdu.

Bunun üzerine Cebrail As. ayağa kalktı ve Cenab-ı Hak’ka teşekküren her rekatında yirmi bin sene ayakta kalmak suretiyle iki rekat namaz kıldı.

Cebrail As. namazı kıldıktan sonra Cenab-ı Hak: ’’Ey Cebrail!Sen bana ibadetimin hakikatiyle ibadet ettin. Senin ibadetin gibi hiç kimse bana ibadet etmedi. Ancak ahir zamanda bana çok sevimli olan kerim bir Peygamber gelir. Ona Muhammed (sav)denir. Onun zaif, günahkar ümmeti vardır. Onlar çeşitli fikirlerle dolu büyük günah sahibi olarak kısa zamanda, noksan ve yanılmalarla iki rekat namaz kılarlar. İzzet ve celalime yemin olsun ki, onların bu evsaftaki namazı senin namazından bana daha sevimlidir. Zira onların namazı emrimle olacak,senin namazın benim emrimle olmadı.’’ buyurur.

Bunun üzerine Cebrail As. Cenab-ı Hak’tan Me’va cennetini görmek için izin ister. Hz.Allah ona izin verir. Cebrail A.s bütün kanatlarını açarak(600 tane) cennet üzerinde uçmaya başlar. Her kanat açış ve kapatışında üç bin senelik mesafe kat eder. Bu şekilde üç yüz sene uçar. Aciz kalıp bir ağacın gölgesine iner. Cenab-ı Hak’ka secde edip, secdesinde;

‘’İlahi! Ben bu şekilde uçmamla cennetin cennetin yarısı;üçte bir veya dörtte bir olarak ne kadarına ulaşabildim?’’

Cenab-ı Hak: ’’Ey Cebrail! Üç yüz bin sene uçsan, sonra sana bu kuvvetin kadar kuvvet,kanatların kadar kanat versem, uçtuğun miktar uçsan kıldıkları iki rekat namaza mukabil ümmet-i Muhammed ’e ita edeceklerimin onda birine ulaşamazsın.’’ buyurur.

(Mişkat’ül Envar)

YA salama olurda be kardeşim bu kadarmı olur o kadar büyük kuş ağacın gölgesine nasıl sığınıyor her kanat açışda ve kapatışında üç bin yılık mesafe kat eden bir kuş ağacın gölgesine sığınıyor bak sen arap putunun güzel işlerine :lol: sala sala vur duvara atan var tutan yok :D

Sitelerde Paylaş

İşde ateistlerin zekası bu kadar,Allah'ı gücünü kendi ufak beyinleriyle sınırlandırıyorlar !

Hani söylemeden geçemeceğim fizik kanunlarını Allah yarattı ! nasıl oluyorda Allah'ı ve meleklerini fizik kanunlarıyla sınırlandırıyorsunuz ?

Şunu unutmayın ! Allah beyinle değil kalp ile bulunur.

Her Arayan Bulamaz Lakin ! Bulanlar Arayanlardır...

tarihinde Vahşi01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...