Jump to content

Hipnozun Bilimsel Bir Açıklaması Var mı?

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, kavak yazdı:

Buna sen de inanmıyorsun herhalde.:D

Beraber italyan montaj ustaları ile çalışıyorduk.

O yüklü miktarda para verip  öğrendi.

Şirket onu daha sonra italyanca bildiği için  italya' ya  iş gezisinede( tatile)  gönderdi.

Ben hava aldım :)

tarihinde husnu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, husnu yazdı:

Bize onlar lazım değil.

Ağrı kesici özelliği ile öğrenme konularında ki etkinliği ilgimi çekiyor.

Niye lazım değilmiş, bre?

Hurilerin gerçek olup olmadını merak etmiyor musun?:D

Şaka bir yana; hipnozu gereğinden fazla büyütüyorlar bence.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, husnu yazdı:

Beraber italyan montaj ustaları ile çalışıyorduk.

O yüklü miktarda para verip  öğrendi.

Şirket onu daha sonra italyanca bildiği italya' ya  iş gezisinede gönderdi.

Ben hava aldım :)

Bence o önceden de biraz Italyanca biliyordu ya da patron ona kıyak geçmiştir.:D

Çünkü 1 haftada hiçbir dil öğrenilemez.

En fazla 1´de 10´a kadar saymasını ve evet/hayır demesini öğrenirsin.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Niye lazım değilmiş, bre?

Hurilerin gerçek olup olmadını merak etmiyor musun?:D

Şaka bir yana; hipnozu gereğinden fazla büyütüyorlar bence.

Meditasyon ile akupunktur konularıda ilginç.

Meditasyonu her türünü biliyorum ama nedense hiç anlattıkları gibi özeliklere sahip olamadım. :)

Bu hipnoz oalabilen kişiler https://tr.wikipedia.org/wiki/Savant_sendromu  hastalığına sahip kişiler   gibi ayrıcalıklı insanlar galiba.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Bence o önceden de biraz Italyanca biliyordu ya da patron ona kıyak geçmiştir.:D

Benim 8 senede  okulda öğrendiğim ingilizceden  daha çok öğrendiğini söyleyebilirim.

Bir hafta önce çalıştığımız italyanlar ile anlaşamıyordu çünkü. :)

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, kavak yazdı:

Bir haftada bir dil, bir yilda 52 dil. Sonra fizik kimya biyoloji. 3-5 seneye ordinaryus pro batlamyus olur.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, deadanddark yazdı:

Bir haftada bir dil, bir yilda 52 dil. Sonra fizik kimya biyoloji. 3-5 seneye ordinaryus pro batlamyus olur.

Harbiden harika olurdu; bir çırpıda dünyadaki tüm anlaşmazlıklar biterdi. Bugün Belçika´dan bir teknisyen bizim işyerini aradı. Su gibi Fransızca biliyordu ancak İngilizcesi ve Almancası çok berbattı, bu nedenle onu anlamak için akla karayı çektim.  Çünkü Fransızca hiç bilmem.

Bu yaşıma kadar 3 dili iyi kötü öğrenebildim. Hipnoz sayesinde her hafta 1 dil öğrenebilseydik, valla dünyadaki tüm dilleri öğrenmeye hiç üşenmezdim.:D

Sitelerde Paylaş
On 13.07.2021 at 23:27, husnu yazdı:

Bunları söyleyen kişinin hala müslüman olmasıda tuhaf.:)

herkes kendi batıl inancını rasyonel sayar veya "rasyonelleştirir".

bir müslüman, hristiyana güler; bir hristiyan, müslümana güler!

yahut herkes kendi inancını "rasyonelleştirerek" cin, melek vardır ama onlar enerjidir veya mecazdır der!

tıpkı huriyi bir seks objesi olmaktan çıkaran "modern müslümanlar" gibi.

bunun gibi bir hindu da ineğe tapmadığını, ineğin bilmem ne zamazingosunun temsili olduğunu anlatır da anlatır!

yani herkes kendi saçmalıklarını, başkalarının saçmalıklarından ayırarak kendini farklı bir yere konumlandırır.

bu yüzden dinler hiç bitmez fakat sürekli şekil ya da yorum değiştirir.

bu yüzden falanca profesör bu saçmalığa nasıl inanıyor diye kendimizi yer bitiririz.

bilim geliştikçe dinler niye ortadan kalkmıyor diye çıldırır dururuz.

oysa pragmatizm her zaman galip gelir:

ateist olmanın muhafazakar mahallede doğan biri için getirisi yoktur. haftada bir camiye gitmenin, yılda bir ay oruç tutmanın veya tutuyor gözükmenin bu kitle için kaybettirdiği bir şey yoktur. bu kişilerin ateist olmasının bedeli daha ağır olacaktır. kendi ailesiyle çatışacak, toplumla çatışacak, iktidarla çatışacak, müşterisiyle çatışacak, karısıyla çatışacak, çocuğuyla çatışacak, aslında en zoru da kendi kendisiyle çatışacaktır. ne yani şimdi bütün bu öğrendiklerimiz yalan mı, cennet yok mu, bir ot gibi solup gidecek miyiz? hem tanrı yoksa, evren nasıl yoktan var oldu?!. evren varsa, zamazingo da vardır diye devam eden çıkarsamalar bütün o çelişkilerin üzerine kalın bir örtü çeker. cin vardır ama çarpmaz diyerek de hem geleneksel hem de "çağdaş" bir görüş geliştirmiş olursun. yukarıdaki videonun özeti budur.

Sitelerde Paylaş
On 14.07.2021 at 20:30, kavak yazdı:

Harbiden harika olurdu; bir çırpıda dünyadaki tüm anlaşmazlıklar biterdi. Bugün Belçika´dan bir teknisyen bizim işyerini aradı. Su gibi Fransızca biliyordu ancak İngilizcesi ve Almancası çok berbattı, bu nedenle onu anlamak için akla karayı çektim.  Çünkü Fransızca hiç bilmem.

Bu yaşıma kadar 3 dili iyi kötü öğrenebildim. Hipnoz sayesinde her hafta 1 dil öğrenebilseydik, valla dünyadaki tüm dilleri öğrenmeye hiç üşenmezdim.:D

Bak ben bu dil öğrenme işini hiç düşünmemiştim. Ne güzel olurdu hee. 

Sitelerde Paylaş

Psikolojide EMDR tedavisi hipnozun bir türevidir. Ve çok yaygın bir şekilde kullanılır. Fakat burada anlamanız gereken nokta hipnozun filmlerdeki gibi olmadığıdır.

Beyin, hayat boyu gelen her veriyi kaydeder. EMDR ile kişi, çocukluğunda unuttuğu bir anıyı; tamamıyla hatırlayabilir. EMDR ile bu kaydedilen verilere ulaşılıp unuttuğunuz anılar gün yüzüne çıkar. Hemde en ince ayrıntısıyla..Bu hatırlama için o anıyla alakalı 1 cümle, belirgin bir koku,ses, davranış,duygu veya silik bir görüntü yeterlidir. Gerisi çorap söküğü gibi gelir...

Yanlız; psikoloğa gidip ilk seansta hipnoz olmayı beklememelisiniz. EMDR uzun süreçli bir tedavidir. Hangi duyguya gireceğiniz, hangi anıya gireceğiniz öncesinde psikoterapiyle belirlenir. Hadi ben hipnoz olayım diyip hipnoz olunmaz.

tarihinde Teşup'unOğlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...