Jump to content

Hipnozun Bilimsel Bir Açıklaması Var mı?

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, pica pica yazdı:

Olabilir. Şahsen bedavaya gelecekse bir denerim de işe yaramaz bence. Hiç sanmam yarayacağını. 

Ne bedavası?

Rüyanda görürsün onu. Beleşe ve işe yarayan Hipnozcu bulursan, bize de haber ver. Paralı olanlardan benim de umudum yok.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Husnu bu mevzuda bi hayli hevesli gibi görünüyor. Ona bir danış.:D

"Kelin ilacı olsa kendi başına sürer."  :)

Şimdi, kavak yazdı:

Ne bedavası?

Rüyanda görürsün onu. Beleşe ve işe yarayan Hipnozcu bulursan, bize de haber ver. Paralı olanlardan benim de umudum yok.

Hipnozla bir haftada  hipnozla yabancı dil öğretilir diye ücretli  kurs açalım.

Öğrenemeyen  kişilere  hipnoza inancın yok deriz. :)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, husnu yazdı:

"Kelin ilacı olsa kendi başına sürer."  :)

Hipnozla bir haftada  hipnozla yabancı dil öğretilir diye ücretli  kurs açalım.

Öğrenemeyen  kişilere  hipnoza inancın yok deriz. :)

:D

Tipkı dindarlar gibi yapalım diyorsun. Onlar da inanarak şu malum kitabı okumak gerektiğinden dem vuruyorlar. Hem kalbin de temiz olmalıymış. Yoksa hep inançsız kalıyormuşsun.

Valla hipnozda başarısız olup, paralarını geri vermediğin an, seni  mălum tanrıya havale etmezler bence. Bilakis seni bir hayli hırpalarlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Bu merete bu kadar merak sardığına göre, normal yollardan yabancı bir dil öğrenmekten umudunu kesmiş gibi görünüyorsun. Umarım yanılıyorum.:D

Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur. Ehh bizimkiler de gayet başarılı yumurtalar üretiyor bu noktada. Bu sıcakta bile ama uzun süre nasıl oturduklarını hala çözemedim. :D 

Onun dışında oturarak yapabilme imkanım varsa buyur söyle. Yoksa eşek gibi çalışmak düşer bana. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, pica pica yazdı:

Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur. Ehh bizimkiler de gayet başarılı yumurtalar üretiyor bu noktada. Bu sıcakta bile ama uzun süre nasıl oturduklarını hala çözemedim. :D 

Onun dışında oturarak yapabilme imkanım varsa buyur söyle. Yoksa eşek gibi çalışmak düşer bana. 

Sen onlarınkine başarı mı diyorsun?

Bildikleri iki renk var. Beyaz veya kahve rengi. Yumurtlasınlar bakalım, kırmızı, yeşil, pempe vb. renkte yumurtaları.

Bence sen önce tavuklarını iyi bir hipnozcuya götür.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Sen onlarınkine başarı mı diyorsun?

Bildikleri iki renk var. Beyaz veya kahve rengi. Yumurtlasınlar bakalım, kırmızı, yeşil, pempe vb. renkte yumurtaları.

Bence sen önce tavuklarını iyi bir hipnozcuya götür.:D

Yok götüremem maalesef. Tanıdık yok çünkü. Zaten böcek imha ekibi olarak çalışıyorlar sağ olsunlar. :D

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, pica pica yazdı:

https://youtu.be/CZQrz6A7fi4

Bu self hipnoz tekniği çocukken oynadığımız oyuna benziyor.

Aşağıya bak.

Sağa bak.

Sola bak.

Yukarı bak.

Avanak. ?

tarihinde husnu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, husnu yazdı:

https://youtu.be/CZQrz6A7fi4

Bu self hipnoz tekniği çocukken oynadığımız oyuna benziyor.

Aşağıya bak.

Sağa bak.

Sola bak.

Yukarı bak.

Avanak. ?

Her şeyin için doğru ve derin nefes almak olması çok ilginç değil mi? Kung fu, tai chi, wing chun gibi dövüş sanatlarında, meditasyonda... her şeyde doğru ve derin nefes almak. Belki de bir şekilde nefes hipnoz olmayı sağlıyor ve dövüşebilmemizi, rahatlayabilmemizi sağlıyor. Doğru nefes almayı öğrenmek belki hipnoza ihtiyaç duymadan istediklerimizi yapmamızı sağlayacak, kim bilir? 

Gerçekten yaa... İnsanları keriz yerine koyabilirler böyle ama o da insanların aptallığı naparsın? Hala sorarım o saate bakarak nasıl hipnoz olunuyor diye. :D

Sitelerde Paylaş
On 17.07.2021 at 15:49, pica pica yazdı:

Her şeyin için doğru ve derin nefes almak olması çok ilginç değil mi? Kung fu, tai chi, wing chun gibi dövüş sanatlarında, meditasyonda... her şeyde doğru ve derin nefes almak. Belki de bir şekilde nefes hipnoz olmayı sağlıyor ve dövüşebilmemizi, rahatlayabilmemizi sağlıyor. Doğru nefes almayı öğrenmek belki hipnoza ihtiyaç duymadan istediklerimizi yapmamızı sağlayacak, kim bilir? 

Gerçekten yaa... İnsanları keriz yerine koyabilirler böyle ama o da insanların aptallığı naparsın? Hala sorarım o saate bakarak nasıl hipnoz olunuyor diye. :D

Alıntı

https://en.wikipedia.org/wiki/Endorphins

Endorfinler, vücudun ağrıya karşı inhibitör tepkisinde önemli bir rol oynar. Endorfin salınımı ayrıca seks , orgazm , müzik dinleme ve çikolata gibi iştah açıcı yiyecekler yeme gibi durumlarda öforik durumun üretilmesinden de sorumludur . [25] [35] Araştırmalar, eğitimli kişiler tarafından yapılan meditasyonun endorfin salınımını tetiklemek için kullanılabileceğini göstermiştir. [35] Kahkaha aynı zamanda endorfin üretimini uyarabilir ve kişinin ağrı eşiğini yükseltebilir . [36]

Endorfin üretimi, şiddetli aerobik egzersiz ile tetiklenebilir . β-endorfin salınımının, " koşucunun sarhoşluğu " olarak bilinen fenomene katkıda bulunduğu varsayılmıştır . [37] [38] Endorfinler, egzersizin anksiyete ve depresyon üzerindeki olumlu etkisine katkıda bulunabilir . [39] Aynı fenomen egzersiz bağımlılığında da rol oynayabilir. Düzenli yoğun egzersiz, homeostazı korumak için dinlenme dönemlerinde beynin endorfin üretimini aşağı regüle etmesine neden olabilir , bu da kişinin aynı duyguyu alabilmesi için daha yoğun egzersiz yapmasına neden olabilir. [40]Bununla birlikte, birkaç çalışma, koşucunun yüksek olmasının endorfinlerden ziyade endokannabinoidlerin salınmasından kaynaklandığı hipotezini desteklemiştir . [41]

Meditasyon ile nasıl endorfin seviyesi yükseltiliyor?

Hipnozun başlangıç kısmı meditasyon gibi .

Hipnozdada endorfin seviyesi arttırabilir o zaman.

Koşunca sarhoş oluyorum ama hiç ağrılarım azalmıyor.

Sözde morfinden 10 kat daha etkili imiş. :)

tarihinde husnu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 21.07.2021 at 21:14, husnu yazdı:

Meditasyon ile nasıl endorfin seviyesi yükseltiliyor?

Hipnozun başlangıç kısmı meditasyon gibi .

Hipnozdada endorfin seviyesi arttırabilir o zaman.

Koşunca sarhoş oluyorum ama hiç ağrılarım azalmıyor.

Sözde morfinden 10 kat daha etkili imiş. :)

Sakinleşmeni ve olumlu düşünmeni sağlıyor sanırım. Bu yüzden de endorfin seviyesi artıyor olabilir. Yani ben meditasyon yapmadığım için bilemem ama sakinleşmek ve olumlu düşünmek de zaten meditasyon yapmadan endorfin seviyeni arttırır ki malum çikolata da bunu sağlıyor. 

Hipnoz hala palavra diyorum ben. Bana kalırsa bu tarz şeylerle vakit kaybetme. 

Sitelerde Paylaş
On 22.07.2021 at 21:38, pica pica yazdı:

Sakinleşmeni ve olumlu düşünmeni sağlıyor sanırım. Bu yüzden de endorfin seviyesi artıyor olabilir. Yani ben meditasyon yapmadığım için bilemem ama sakinleşmek ve olumlu düşünmek de zaten meditasyon yapmadan endorfin seviyeni arttırır ki malum çikolata da bunu sağlıyor. 

Hipnoz hala palavra diyorum ben. Bana kalırsa bu tarz şeylerle vakit kaybetme. 

Psikolog psikiyatrist tanıdıdıklarına sorup öğrenecektin.:)

Öğrenince bilgilendir bizleri.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, husnu yazdı:

Aklımda merak etme. :D Kurbandan dolayı halledemedim. Bir de çok konuşma meraklısı değil ondan biraz rahatsız ediyormuş hissine kapılıyorum ama yarın soracağım artık. Ortaya sorduğumda cevap alamadım. 

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, husnu yazdı:

12 saat önce, pica pica yazdı:

Aklımda merak etme. :D Kurbandan dolayı halledemedim. Bir de çok konuşma meraklısı değil ondan biraz rahatsız ediyormuş hissine kapılıyorum ama yarın soracağım artık. Ortaya sorduğumda cevap alamadım. 

Yanlış hatırlamıyorsam, ikinizin de tavukları vardı. Değil mi?

O zaman şu tavuk hipnoz yöntemini bir deneyin derim...:D

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/transcoded/1/1e/Chicken_Hypnosis.webm/Chicken_Hypnosis.webm.480p.vp9.webm

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...