Jump to content

İHH başkanından Türk Yahudileri'ne tehdit

Recommended Posts

O bahsettiğin Müslümanlar g.t korkusu yüzünden çoktan İŞİD gibi örgütleri kurup ortalığı kesiyorlar. Keserken çoluk çocuk kadın yaşlı demiyorlar. Bunlara mı insanlık uygulanacakmış? Hoşgörüsüze karşı hoşgörülük ahmaklıktır.

Kimi kesiyorlar? Yine kendilerini kesiyorlar. Kesilen biri olduğuna göre oralarda masum birileri de var.

Sitelerde Paylaş

Kimi kesiyorlar? Yine kendilerini kesiyorlar. Kesilen biri olduğuna göre oralarda masum birileri de var.

Kendilerini kesiyorlarsa, bizim gibiler onları kestiğinde niye itiraz ediyorlar? Ha bizler kesmişiz, ha kendilerinden biri. Ne fark eder? Hem bu dangalaklar niye hala bu dinden çıkmadılar? Kendilerinden biri din adına onları kesiyorsa, senin bu dinle ne işin var o zaman?

Sorun kesip kesmemede değil demek ki. Kimin kestiğinde mi?

Madem masumlarsa, çıksınlar bu sapık dinden. Bak gör o zaman onları kesenlere ne yapıyorlar.

O zamana kadar yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@Masked

Senin nasıl faşist, ırkçı bir insan olduğunu çok iyi anladım. Cevap vermeye değmeyecek kadar haysiyetsiz ve karaktersiz bir insansın. Senin ve senin gibi düşünen insanların din adına insan öldürenlerden hiçbir farkı yok.

Kimsenin yapamadığını bu adam yapıyor helal olsun. Burada din, dil, ırk sözkonusu değil. Ben ateistim ve bir tanrım yok fakat bu adamın aktivist olarak ortaya koymuş olduğu davranışı sonuna kadar destekliyorum. Çok doğru konuşuyor. İnsani duygularını kaybetmemiş her insan dini inancı ne olursa olsun burada bulunmalı. Bu işin ideolojisi, dini yok. Bir insanlık suçu işleniyor. Bu insanlık suçunu 1948 den beri israil sürekli gerçekleştiriyor. Bu suça onay veren her zihniyet en az israil kadar suçlu ve aşağılıktır.

tarihinde BufferOverflow tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendilerini kesiyorlarsa, bizim gibiler onları kestiğinde niye itiraz ediyorlar? Ha bizler kesmişiz, ha kendilerinden biri. Ne fark eder? Hem bu dangalaklar niye hala bu dinden çıkmadılar? Kendilerinden biri din adına onları kesiyorsa, senin bu dinle ne işin var o zaman?

Sorun kesip kesmemede değil demek ki. Kimin kestiğinde mi?

Madem masumlarsa, çıksınlar bu sapık dinden. Bak gör o zaman onları kesenlere ne yapıyorlar.

O zamana kadar yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal.

Size daha önce de dedim. Herkes aynı şartlarda yaşamıyor.

Sitelerde Paylaş

Size daha önce de dedim. Herkes aynı şartlarda yaşamıyor.

Şartların iyileşmesi için yapılmamış ne kadlı ki? Herşeye direniyorlar. Biz vahşet yapacağız, başka birşey yapmayacağız diyip duruyorlar. Onlar değişmeye reddediyorsa, biz de bu işin peşini mi bırakmalıyız? Razı mı olmalıyız? Etrafımızda dönen vahşete göz mü yummalıyız? Kendileri gibi olmayanları keserken, kılımızı kıpırdatmamalı mıyız?

Şartlar sebep olarak gösterilebilir. Ama nereye kadar? Herşey affedilebilir değildir.

Sitelerde Paylaş

@Masked

Senin nasıl faşist, ırkçı bir insan olduğunu çok iyi anladım. Cevap vermeye değmeyecek kadar haysiyetsiz ve karaktersiz bir insansın. Senin ve senin gibi düşünen insanların din adına insan öldürenlerden hiçbir farkı yok.

Evet bir farkım yok. Ama birşeyi asla unutma. Bunu ben başlatmadım. Altında da kalacak değilim. Ossuranın karşısında sıçan adamım. Bu Müslümanlara adam olun diye yüzyıllarca yalvadrık. Onlar ne yaptılar? Bizlerle dalga geçtiler. Batı medeniyeti çökmüş medeniyettir diye dalga geçtiler. Batıya şeriyat getireceğiz dediler. Kafierleri öldüreceğiz dediler (ki onların içinde sen de varsın, ama kalkıp onları nasıl koruyorsun??). İŞİD denilen belayı ortaya çıkardılar. Ama şimdi ne oldu? İsrail onlara anladıkları tek dille cevap vermeye mecbur kalmış...ve bunlar ortalıkta koşup "Abovvv!" diye uluyorlar. Hani ne oldu? Hani batı çöküktü? Hani şerefsizlerdi? Hani zayıflardı? Hani öldürülmeleri gerekti? Hadi öldür bakalım şimdi...götün yiyorsa.

Gezi parkında acımadan gençleri öldürenler, çıkıp da sonra "dindar nesil yetiştireceğiz dediler". Bunların anladığı dilde İsrail cevap verince...üzülmem mi gerekir şimdi? Ya o ölen gençlere ne denmeli? Bok yolunda mı gittiler?

Sana bir daha söylüyorum. Hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak...AHMAKLIKTIR. Ve sen ahmakça düşünceler sergiliyorsun. En basitini al bari ya! Adamlar senin gibi kafirleri öldürmeyi talep eden tanrıya gece gündüz ibadet ediyorlar. Ve sen de onları korumaya çalışıyorsun? Pardon, senin aklın nerede? Nerenle sen düşünüyorsun?

Kimsenin yapamadığını bu adam yapıyor helal olsun. Burada din, dil, ırk sözkonusu değil. Ben ateistim ve bir tanrım yok fakat bu adamın aktivist olarak ortaya koymuş olduğu davranışı sonuna kadar destekliyorum. Çok doğru konuşuyor. İnsani duygularını kaybetmemiş her insan dini inancı ne olursa olsun burada bulunmalı. Bu işin ideolojisi, dini yok. Bir insanlık suçu işleniyor. Bu insanlık suçunu 1948 den beri israil sürekli gerçekleştiriyor. Bu suça onay veren her zihniyet en az israil kadar suçlu ve aşağılıktır.

Elbet ki bu din, dil, ırk sorunudur. Adamlar din adına sana ölüm yeğliyorlar. Din ayırımcılığı değil mi bu? Müslümanlar mı ırkçı değil? Müslümanlık doğduğu günden beri yahudilikten nefret eden bir dindir. Bu mu ırkçılık değil? Gece gündüz ulusalcılarla dalga geçen, kemalistlere ölüm yeğleyenler mi ırkçı değil? Ve şimdi bu pisliklere anladıkları dilden cevap verince mi bizler suçlu oluyoruz? Ne yani hitlerin yanındaki generaller asıldığında, sırf asıldıkları için asanlara ısanlık suçundan dolayı asılmışların ardından onların da mı asılması gerekirdi? Bu nasıl mantık? İnsani duygularını mı kaybetmemiş? Ha! Bu adam insani duygularını ancak işine yaradığını görünce hatırlar. Müslümanlar kafa kesip ciğer yiyince insanlık duygularını niye hatırlamıyorlar? Yada kadınların kafalarını zorla örterken? Yada türkiyede protestocu gençleri boş yere öldürünce niye insani duygularını unutuyorlar? Taksimde cami yapacağız, o kadar, kimse buna karışamaz...diyen diktatörler mi insani duygularıyla hareket ederler? Bunlar insani duygularını bir araç olarak görürler. Bunlarda insani duygu falan yoktur. Onlrın insani duyguları İslam diniyle yer değiştirmiştir. Daha geçenlerde makatına bomba sokmak için yanındaki cihatçılara poposunu sunmayı farz sayan adamın konuşmalarını dinledik. Bu mu insanlık? Bunlarda insani duygu diye bir şey yok. Bunlar insan değiller. Bana bunların insan olduklarını mı ıspatlayacaksın? Sırf sana bana benziyorlar diye mi insan oldular bunlar? Hayır kusura bakma. İnsan olmak belirli erdemi gerektirir. Bunlarda böyle bir erdem yoktur. Ben bunları insan saymıyorum.

Sitelerde Paylaş

Evet bir farkım yok. Ama birşeyi asla unutma. Bunu ben başlatmadım. Altında da kalacak değilim. Ossuranın karşısında sıçan adamım. Bu Müslümanlara adam olun diye yüzyıllarca yalvadrık. Onlar ne yaptılar? Bizlerle dalga geçtiler. Batı medeniyeti çökmüş medeniyettir diye dalga geçtiler. Batıya şeriyat getireceğiz dediler. Kafierleri öldüreceğiz dediler (ki onların içinde sen de varsın, ama kalkıp onları nasıl koruyorsun??). İŞİD denilen belayı ortaya çıkardılar. Ama şimdi ne oldu? İsrail onlara anladıkları tek dille cevap vermeye mecbur kalmış...ve bunlar ortalıkta koşup "Abovvv!" diye uluyorlar. Hani ne oldu? Hani batı çöküktü? Hani şerefsizlerdi? Hani zayıflardı? Hani öldürülmeleri gerekti? Hadi öldür bakalım şimdi...götün yiyorsa.

İslamın ve diğer göksel bütün dinlerin çağdışı olduğunu burada tartışmaya gerek yok. Forum içerisinde zaten defalarca bu konulara değiniliyor. Dinler kendi siyasi amaçlarını gerçekleştirmek için kendi yy. larında her türlü insan dışı davranışı sergiletmiştir. Hala bunların izlerini günümüzde görüyoruz.

Fakat yanlış olduğun nokta bir dine mensup bütün insanların ortadan kaldırılması düşüncesine inanmış olman. Eğer İsrail islamın terör oluşumları ile mücadele ediyorsa neden gidipte IŞİD ile savaşmıyor. IŞİD ortadoğunun içine etti. Tam anlamıylada islamın cihad kurallarını yerine getiriyor. O zaman Avrupa dahil olmak üzere neden IŞİD belası için havadan ve karadan operasyonlar düzenlenmiyor. Yoksa korkuyorlar mı? Silahsız ve savunmasız kadın ve çocukların tepelerinden tonlarca bomba yağdırmak daha mı kolay. Afganistana Taliban için giren Amerika burada neden kayıtsız kalıyor. Bunu sorguluyor musun. Tüm bunlar sadece bir islamafobinin unsuru değil. İsrail devleti senin islamı eleştirdiğin gibi aslında kendi kutsal kitaplarına göre din için savaşan bir ülke. Artık geyik olmuş bir söylem fakat tüm bunların vaadedilmiş topraklar için yapılmış olduğunu ufak bebeler bile biliyorlar. Aslında buna tam anlamıyla bir yahudi cihadı da diyebiliriz. Eğer sen dinlerin bu insan dışı saldırımlarına karşı çıkıyorsan. İsrailin din için ortaya koyduğu ve Tevratta yer alan öğretilerine göre işlemiş olduğu insanlık suçlarınada karşı bir duruş sergilemelisin.

Gezi parkında acımadan gençleri öldürenler, çıkıp da sonra "dindar nesil yetiştireceğiz dediler". Bunların anladığı dilde İsrail cevap verince...üzülmem mi gerekir şimdi? Ya o ölen gençlere ne denmeli? Bok yolunda mı gittiler?

Gezi olayları ile İsrailin yapmış olduğu katliamı ortak bir paydada toplamak çok mantıksız. Gezi ruhunu başından sonuna kadar destekleyen birisiyim. Ordaki isyan çok daha farklı. O isyana karşı duruş sergileyenler yani devlet orantısız bir güç kullandı. Ve masum gençleri öldürdü. Eğer sen burada ezilen tarafı tutup örnek veriyorsan bu bağlamda senin Filistinde İsrail tarafından öldürülen masum insanların yanında yer alman gerekir. Çünkü bir yerde masum savunmasız bir halk var. Ve bu halk toprakları ellerinden alınmış bir halk. Devlet terörüne Filistinli insanlar maruz kalıyorlar. Duruş sergilediğin yer ile savunduğun fikirler çelişiyor.

Sana bir daha söylüyorum. Hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak...AHMAKLIKTIR. Ve sen ahmakça düşünceler sergiliyorsun. En basitini al bari ya! Adamlar senin gibi kafirleri öldürmeyi talep eden tanrıya gece gündüz ibadet ediyorlar. Ve sen de onları korumaya çalışıyorsun? Pardon, senin aklın nerede? Nerenle sen düşünüyorsun?

Sürekli papağan gibi tekrarladığın şu hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak ahmaklıktır sözü Filistindeki insanlar için geçerli bir söylem değil maalesef. Allah aşkına haberleri takip ediyormusun. Ölen insanların görüntülerine hiç bakıyormusun. Yoksa sende atılan her bomba sonrasında göbek atan radikal yahudiler gibi kalkıp göbek mi atıyorsun.

Elbet ki bu din, dil, ırk sorunudur. Adamlar din adına sana ölüm yeğliyorlar. Din ayırımcılığı değil mi bu? Müslümanlar mı ırkçı değil?

Benim burada dil, din ve ırk sözkonusu değil derken kasdettiğim şey. Dünyada ki insanların hangi inanca ve hangi etnik kökene ait olurlarsa olsunlar Filistinli insanlar için tepkilerini göstermeleri gerektiği vurgusunu yapmaktı. Yoksa biliyoruz ki İsrail filistine tonlarca bombaları yağdırırken din ve ırk savaşı gütmektedir. Tam anlamıyla bir soykırım yapmaktadır.

Müslümanlık doğduğu günden beri yahudilikten nefret eden bir dindir. Bu mu ırkçılık değil? Gece gündüz ulusalcılarla dalga geçen, kemalistlere ölüm yeğleyenler mi ırkçı değil? Ve şimdi bu pisliklere anladıkları dilden cevap verince mi bizler suçlu oluyoruz? Ne yani hitlerin yanındaki generaller asıldığında, sırf asıldıkları için asanlara ısanlık suçundan dolayı asılmışların ardından onların da mı asılması gerekirdi? Bu nasıl mantık? İnsani duygularını mı kaybetmemiş? Ha! Bu adam insani duygularını ancak işine yaradığını görünce hatırlar. Müslümanlar kafa kesip ciğer yiyince insanlık duygularını niye hatırlamıyorlar? Yada kadınların kafalarını zorla örterken? Yada türkiyede protestocu gençleri boş yere öldürünce niye insani duygularını unutuyorlar? Taksimde cami yapacağız, o kadar, kimse buna karışamaz...diyen diktatörler mi insani duygularıyla hareket ederler? Bunlar insani duygularını bir araç olarak görürler. Bunlarda insani duygu falan yoktur. Onlrın insani duyguları İslam diniyle yer değiştirmiştir. Daha geçenlerde makatına bomba sokmak için yanındaki cihatçılara poposunu sunmayı farz sayan adamın konuşmalarını dinledik. Bu mu insanlık? Bunlarda insani duygu diye bir şey yok. Bunlar insan değiller. Bana bunların insan olduklarını mı ıspatlayacaksın? Sırf sana bana benziyorlar diye mi insan oldular bunlar? Hayır kusura bakma. İnsan olmak belirli erdemi gerektirir. Bunlarda böyle bir erdem yoktur. Ben bunları insan saymıyorum.

Bana islamın ne kadar çarpık bir din olduğunu hiç anlatma bunu gayet iyi bilen birisiyim. Evet ilk başta da söylediğim gibi dinler içinde bulundukları yy. larda kendi siyasi amaçlarını gerçekleştirmek için kurulmuşlardır. Ve kendisinden olmayanı yok etmeye amacıyla bütün öğretilerini oluşturmuştur. İslam Yahudileri, Hristiyanları ve dinsizleri ayrı bir tarafta tutup ayrımcılığın en alasını ortaya koymuştur.

Fakat tüm bunlara karşı çıkarken ve bunların yanlış olduğunu savunurken aynı zamanda seninde mücadeleni bu yanlışlar üzerine oturtman çok akılcı bir davranış değil. Sen git IŞİD ile savaş neden bunu yapmıyorsun. Bir mücadele vereceksen eğer elinde silah olmayan ufacık bebeklerin üzerine bombalar yağdırma. Sen ezilenin yanında isen ve din baskısı ile zulme uğrayan insanların acılarını paylaşıyorsan dediğim gibi Filistin halkıda İsrailin ırkçı ve din adına olan savaşına ve yaptırımına maruz kalıyor. Burada ezilenler Filistinli savunmasız halk.

Musevilik hakkında ne düşünüyorsun. Ateistsin değil mi? Musevilik senin için ne ifade ediyor.

Sitelerde Paylaş

İslamın ve diğer göksel bütün dinlerin çağdışı olduğunu burada tartışmaya gerek yok. Forum içerisinde zaten defalarca bu konulara değiniliyor. Dinler kendi siyasi amaçlarını gerçekleştirmek için kendi yy. larında her türlü insan dışı davranışı sergiletmiştir. Hala bunların izlerini günümüzde görüyoruz.

Fakat yanlış olduğun nokta bir dine mensup bütün insanların ortadan kaldırılması düşüncesine inanmış olman. Eğer İsrail islamın terör oluşumları ile mücadele ediyorsa neden gidipte IŞİD ile savaşmıyor. IŞİD ortadoğunun içine etti. Tam anlamıylada islamın cihad kurallarını yerine getiriyor. O zaman Avrupa dahil olmak üzere neden IŞİD belası için havadan ve karadan operasyonlar düzenlenmiyor. Yoksa korkuyorlar mı? Silahsız ve savunmasız kadın ve çocukların tepelerinden tonlarca bomba yağdırmak daha mı kolay. Afganistana Taliban için giren Amerika burada neden kayıtsız kalıyor. Bunu sorguluyor musun. Tüm bunlar sadece bir islamafobinin unsuru değil. İsrail devleti senin islamı eleştirdiğin gibi aslında kendi kutsal kitaplarına göre din için savaşan bir ülke. Artık geyik olmuş bir söylem fakat tüm bunların vaadedilmiş topraklar için yapılmış olduğunu ufak bebeler bile biliyorlar. Aslında buna tam anlamıyla bir yahudi cihadı da diyebiliriz. Eğer sen dinlerin bu insan dışı saldırımlarına karşı çıkıyorsan. İsrailin din için ortaya koyduğu ve Tevratta yer alan öğretilerine göre işlemiş olduğu insanlık suçlarınada karşı bir duruş sergilemelisin.

Öncelikle, dinin siyası amacı diye bir şey olmaz. Bir din siyasi amaç güderse, din olmaktan çıkar. Siyaset olur. Orada din min diye bir şey kalmaz. Din denilen şey, kafada başlayıp, kafada biten konudur. Kafa dışına çıkan şeyler artık din değildir. Ve din koruması kapsamında değildir. Bu yüzden, namaz kılmak, cami kurmak, din için halktan vergi toplamak, imamlara devlet tarafından maaş vermek...bunların hiçbiri artık din değildir. Ve din özgürlüğü kapsamında değildir. Bunların her biri artık birer siyasettir. Ve adına gününümüze İslami siyaset derler. Şeriyat da İslami siyasete girer. İslami siyaset din özgürlüğü kapsamında değlidir. Tam tersine, laiklik İslami siyasete düşmandır. Ama kafada başlayıp kafada biten İslam dinine karşı değildir. Ha dersin ki, kafada başlayıp kafada biten din değildir İslam (ki bu açıklama doğrudur, İslam dinini İslam siyasetinden ayıramazsın çünkü ayetler siyasal islamı gerektiriyor) o zaman böyle din yok edilmek zorundadır. Başka çıkış yolu yoktur. Din temelli siyaset hep felaketle sonuçlanmıştır. Ya islam dini reform edilip siyasal islamla alakalı ayetler ortadan kaldırılacak (hıristiyanlığın yeni ahit yazısı gibi) yada topyekün her türlü şekliyle birlikte yok edilecek. Yok edilmek dindarların yok edilmesi demek değildir. Yok edilmesi bu dinin yasaklanması demektir. Ve dindarların da çeşitli devletin yaptırım güçleriyle (para cezası, yasaklar, hapis cezaları) yıldırılmalarıdır. Demek ki sonuç nedir, din ile siyaseti birbirinden ayırmayı öğreneceğiz. Tamam mı?

Sonra, bir dine mensup insanların ortadan kaldırılması düşüncesine inanmam diye bir şey yoktur. Bunu bir zaruret olarak görmem diye bir şey vardır. Bakınız, bir düşünceye sahip insanların ortadan kaldırılması düşüncesini ortaya atan ben değilim. İslam'ın ta kendisi bunu benden önce yapmıştır. Ben ne dedim mesela? Ben dedim ki din denilen şey kafada başlayıp kafada biten konudur. Gerçek dünyada eyleme geçen bir konu değildir. Eyleme geçen bir dini inanış, eyleme geçtiği kısımla artık din koruması kapsamının dışına çıkmaktadır. Benim din özgürlüğüm var istediğimi yaparım deme hakkın yoktur o konuda. O yüzden birisini öldürmek, kendisinden biri olmayanı öldürmek düşüncesi İslamda artık bir din özgürlüğü kapsamında değerlendirilebilir bir konu değildir. Bu artık din değildir. Ha bunu düşünmek ve buna inanmak devlet tarafından yıldırılan bir şey değilse, ve devlet yıldıramadığı bu dini yok eden değilse, o zaman benim kendimi savunma hakkım doğar. Kendimi savunma hakkım demek ne demek oluyor? Bu demek oluyor ki bu tarz düşünceye sahip olan kişilere önleyici saldırıda bulunup yok etme hakkım var demektir. Sonuçta yarın hangisinin bana karşı bir saldırı düzenleyeceğini bilebilme şansım yoktur. O yüzden böyle bir saldırıda bulunabilecek herkesi yok etme hakkım vardır demektir. Bunun içine Müslüman diyen herkesi dahil edebilirim. Erkek kadın çocuk...herkes. O yüzden bu bir inanç meselesi değil, nefsi müdafaa hakkıdır. Ben kimseyi inancından dolayı öldürülmesi gerektiğine inanan birisi değilim. Ama birisi kendi inancından dolayı beni öldürmek gereken birisi olarak görürse, onun ossuruğunu karşısında ben sıçarım. Kafasından aşşağı. Geberene kadar. Ben layt takınan birisi değilim. Oyunu kurallarına göre oynamayı öğrenmek zorundadırlar Müslümanlar. Bu dünyada medeni olacaksan, dinini kafanın dışına çıkartmayacaksın. Çıkartırsan kafanı uçururlar. Bunu bileceksin.

İsrail İŞİD'i niye ortadan kaldırsın? İŞİD insanlara gerçek müslümanlığın ne demek olduğu bir güzel göztererek milleti dinden soğutuyorlar. İsrail'in yapacağı pis işleri İŞİD'ciler yapıyor ne güzel. İsrail İŞİD'den korkmuyor ki. İstediği anda 24 saatte analarını ağlatır. Ama bunu yapsa, bu sefer İŞİD'in bugün yaptığı pis işleri İsrail kendi askerlerine yaptıracak gelecekte. Ne gerek var ki? Bırak yapsın İŞİD ne yapacaksa. Kessin, biçsin...millete gerçek müslümanlığı öğretsin. Bu arada, İslam dini diye bir şey olmasaydı, İŞİD denilen bela da ortaya çıkmayacaktı. İŞİD bütün hareketlerini İslamdan kaynak alıyor. Demek ki İslam yok olduğunda, İŞİD de yok olacak. İŞİD islamı yok ettiğine göre, bir gün kendisi de yok olacak. İdeal bir alet.

Ayrıca, İsrail, Avrupa, ABD...bunlar ortadoğuyu adam etmek için yemin etmiş birileriler mi? Ortadoğunun öğretmenileler mi? Ortadoğu onların umurunda mı sanıyorsun? Ortadoğu pislikten kurtulmak istiyorsa, o pislikten kendi eliyle çıkacak. Batılı ülkelerin ortadoğuyu adam etmek gibi hiç ama hiç niyetleri yok. Zaten bu orta doğu denilen yer batıyı bir kaşık suda boğmak için fırsat kolluyor. O zaman madem bunlar batıya düşmansa, o zaman batı da sadık bir düşman olarak yanlızca işine gelen yerde bombalamalar yaparak amacına ulaşır. Geriye kalan yerlerdeki insanlar da kendi pisliklerini temizlerler. Temizlemezlerse de kendi pisliklerinin içinde boğulurlar giderler. Kimsenin de umurunda olmaz. Kime lazım ki ortadoğunu insanı? Geberseler çok mu arayan olacak onları?

İsrail ne için saldırdığı şu aşamada pek umurumda da değildir. Kategorik olarak bakacak olursak, İsrail bugün Müslüman dünyasını (sadece filistin değil, bütün müslüman ülkeleri, Türkiye dahil) bombalasa yeridir. Ha desen ki dini sebeplerden dolayı yapıyor, batsın İsrail o diniyle birlikte. Ama bugün bakıldığında saldırıların arkasında dini sebepler olsun yada olmasın, bu dini sebepler çok da önemli bir önem sıralamasına sahip değildir. Müslümanların iyi bir ders alması gerektiği daha önemlidir. ABD bombalasa da düşüncem ayı olurdu. Türkiye de bombalasa Filistini düşüncem aynı olurdu. İsrail'in dini sebepleri zamanı geldiğinde bugün nasıl ki İslam postayı yiyorsa, İsrail'in dini sebepleri de aynı postayı yiyecektir.

Gezi olayları ile İsrailin yapmış olduğu katliamı ortak bir paydada toplamak çok mantıksız. Gezi ruhunu başından sonuna kadar destekleyen birisiyim. Ordaki isyan çok daha farklı. O isyana karşı duruş sergileyenler yani devlet orantısız bir güç kullandı. Ve masum gençleri öldürdü. Eğer sen burada ezilen tarafı tutup örnek veriyorsan bu bağlamda senin Filistinde İsrail tarafından öldürülen masum insanların yanında yer alman gerekir. Çünkü bir yerde masum savunmasız bir halk var. Ve bu halk toprakları ellerinden alınmış bir halk. Devlet terörüne Filistinli insanlar maruz kalıyorlar. Duruş sergilediğin yer ile savunduğun fikirler çelişiyor.

Mantıksız değil. Gezi insanlar devletin İslamlaşmasına karşı çıkmıştır. Tıpkı İsrail'in etrafındaki ülkelerin aşırı islamlaşması gibi. Tek fark, İsrail etrafındaki müslümanlara iyi bir ders verebiliyor. Geziciler veremiyor. Nasıl ki geziciler kendilerin müdafaa etmek için İslamcı hükümete saldırdılarsa, İsrail de kendisini savunmak için islamcı filistine saldırıyor. Fark sadece kimin lafı kime geçebildiğindedir. Filistin halkı masum değildir. Sapık İslam dinne inanmış, karşısındakini kesmesi gerektiğini doğru sayan birisi artık masum değildir. Sapıktır. Görüldüğü yerde yok edilmelidir. İsrail'in yaptığı da budur. Elbet ki çocuklar bu işte masumdur. Buna bir itirazım yok. Ama çocukları ailelerinden nasıl ayırıp kalanların cezasını vereceksin? Eğer ayıramıyorsan, o zaman kalanların cezasını vermekten vaz mı geçeceksin? Bir karar vermek zorundasın. Çocukların zarar görüyor olması, bu zararın görülmesinden birisinin zevk aldığı anlamına gelmez. Yahudilerin bombalara sevinmesi çocukların ölmesinden dolayı değil, yetişkin dangalak kafalı müslümanların gebermesinden dolayıdır. Elbet ki topraklar elinden alınmış bir halktır. Günümüzde işgal denilen olay buna benzer. Güçlü güçsüzü yer. Sen gece gündüz yerlere yatarak namaz kıl sonra da bir şekilde kendini savunmaya çalış. Olmuyor böyle. Savunmak için gücün olacak. Belirli kaide ve kurallara göre savunmanı yapacaksın. Sivillere saldırmayacaksın. Ama sivillere saldırmayı haklı sayarsan, bu sefer düşmanın da senin sivillerini yok etmeyi haklı sayar. Hoşuna gitmiyor mu sivilleri kaybetmek? O zaman sivilleri bu savaşın dışında tutacaksın. Düşmanın da zaten bunu bu şekilde yapmaya razı. Var mı bunu bu şekilde yapacak göt? Yok tabi ki. Devlet terörüne maruz kalır tabi ki. Sen o devletin koruduğu sivillere karşı terör uygulayacaksın, onları savunan devlet de sana terör uygulamayacak mı sanıyorsun? Yok öyle. Kuralsız savaşın sonu, kuralsız yok ediliştir. Madem bu kadar zayıf ve savunmasızsın, o zaman geber git. Filistin bugün istediği kadar çırpınıp kuralsız savaş yürütmeye çalışsın. İsrail devleti bütün filistinlileri tek tek yok edecektir. Evet bu bir soykırımdır. Soykırımdır, çünkü İsrail'in düşmanı da soykırımcıdır. Vur vurum hesabı.

Sürekli papağan gibi tekrarladığın şu hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak ahmaklıktır sözü Filistindeki insanlar için geçerli bir söylem değil maalesef. Allah aşkına haberleri takip ediyormusun. Ölen insanların görüntülerine hiç bakıyormusun. Yoksa sende atılan her bomba sonrasında göbek atan radikal yahudiler gibi kalkıp göbek mi atıyorsun.

Evet göbek atıyorum. Var mı? Evet geçerlidir. Güç insanı haklı yapmaz. Hak güçten bağımsızdır. Haksız adam güçlü olsa da olmasa da, haksızdır. İsrail filistine saldırmakta haklıdır. Çünkü filistinliler haksızdır. İsrail de gücüyle haksız olanın belasını veriyor. Haklı ol filistinli olarak, ondan sonra gör dünya İsrail götüne ağaç sokuyor mu sokmuyor mu. Dünya niye sessiz sanıyorsun? İsrail'i dizginleyecek gücü yok mu sanıyorsun dünyanın? Var. Ama yapmıyorlar, çünkü İsrail haklı. Filistinin güçlü olması yada olmaması, kendini savunabiliyor olması yada olmaması ikinci planda kalmış bir konudur. Bu müslümanların iyi bir ders alması gerkiyor. İsrail de bu dersi bir güzel veriyor. Sen hoşgörüsüz olacaksın, sonra da hoşgörüsüz olduğun halklardan destek isteyeceksin. Hadi ya? Adamların alnında ahmak mı yazıyor? Senin etin ne, budun ne? Aklın ne? Hiçbirşey yok, ortada ulayıp duruyorsun. Kime lazımsın? Kimin umurundasın?

Benim burada dil, din ve ırk sözkonusu değil derken kasdettiğim şey. Dünyada ki insanların hangi inanca ve hangi etnik kökene ait olurlarsa olsunlar Filistinli insanlar için tepkilerini göstermeleri gerektiği vurgusunu yapmaktı. Yoksa biliyoruz ki İsrail filistine tonlarca bombaları yağdırırken din ve ırk savaşı gütmektedir. Tam anlamıyla bir soykırım yapmaktadır.

Niye tepki göstersinler ki? Filistinlilerin elinde güç olsa bütün o tepki göstermesini bekledikleri ülkeleri tek tek bir kaşık suda boğarladı. Böyle bir düşmanca tavrın olacak dünyadaki güçlü ülkelere, sonra da sana niye destek olmadılar diye ulayacaksın...öyle mi? Adamlar ahmak mı?

Bana islamın ne kadar çarpık bir din olduğunu hiç anlatma bunu gayet iyi bilen birisiyim. Evet ilk başta da söylediğim gibi dinler içinde bulundukları yy. larda kendi siyasi amaçlarını gerçekleştirmek için kurulmuşlardır. Ve kendisinden olmayanı yok etmeye amacıyla bütün öğretilerini oluşturmuştur. İslam Yahudileri, Hristiyanları ve dinsizleri ayrı bir tarafta tutup ayrımcılığın en alasını ortaya koymuştur.

Fakat tüm bunlara karşı çıkarken ve bunların yanlış olduğunu savunurken aynı zamanda seninde mücadeleni bu yanlışlar üzerine oturtman çok akılcı bir davranış değil. Sen git IŞİD ile savaş neden bunu yapmıyorsun. Bir mücadele vereceksen eğer elinde silah olmayan ufacık bebeklerin üzerine bombalar yağdırma. Sen ezilenin yanında isen ve din baskısı ile zulme uğrayan insanların acılarını paylaşıyorsan dediğim gibi Filistin halkıda İsrailin ırkçı ve din adına olan savaşına ve yaptırımına maruz kalıyor. Burada ezilenler Filistinli savunmasız halk.

Musevilik hakkında ne düşünüyorsun. Ateistsin değil mi? Musevilik senin için ne ifade ediyor.

Benim ahlak anlayışıp pragmatik bir anlayıştır. Ben birisine insan hakları bedavadan verlmesi gerektiğine inanmayan ve doğru bulmayan birisiyim. Eğer birisini insan yerine koyacaksam, bu yaptığım hareketin haklı çıkmasını beklerim. Yani nedir haklı çıkmam demek? O da beni aynı şekilde insan yerine koyacak. Yoksa, ben onu insan yerine koyayim, ama o ilk fırsatta arkamdan bıçağı saplasın...kusura bakma ... ben ahmak değilim. Böyle birisine karşı ilk hançeri ben kendim saplarım zaten. Çünkü onu insan yerine koymuş olmam kendisini haklı çıkartmış bir hareket değildir. Şimdi sen bana cevap ver. Birisi seni insan yerine koymuyorsa, senin dönüp de onu insan yerine koyman mantıklı mı? Eğer mantıklı diyorsan, o zaman bunun gerekçesini açıkla bana. Benim düşünceme göre mantıksız olan burada birisi varsa, o da sensin. Çünkü senin hareketin...yani karşındakine koşulsun haklar vermen...mantıksızlıktır. Hiçkimse hiçbirşeyi bedavadan almaz. Hak etmez. Birisine bedavadan hemde hak etmediği yerde haklar verirsen, o da gelip gözünü oyar. Ben böyle birisne ahmak derim. O yüzden, hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak...AHMAKLIKTIR.

İŞİD bir problemdir. Ama en büyük problem değildir. En büyük problem İŞİD gibi sapıkların ortaya çıkmasına müsait İslam dininin ta kendisidir. Demek ki İslam dini yok edilirse, İŞİD'in yok edilmesi bir an meselesidir. Önemli olan semptomatk tedavi değildir. Hastalığı kökünden kurutmaktır önemli olan. Sen İslam dinini yok etmeden İŞİD'i yok edersen, yarın yeni İŞİD'ler ortaya çıkar, ve bu İslam belası tekrar başına musallat olur. Aynı şeyleri tekrar edip farklı sonuçlar bekleyenler...DELİ derler.

Museviliği çok az biliyorum. Pek bir şey düşündüğüm yok. Ama İslam ve Hırisitiyanlık gibi benzer bir bok olduğunu düşünüyorum.

Ben sadece ateist değilim. Aynı zamanda antiteistim. Halk dlinde allah düşmanı, din düşmanı denilen mendebur kafirim. Görüldüğü yerde katli vacip, bir an önce adana köfte, urfa kebabı ve kadın budu köfteye çevilimesi gereken dünyadaki oksijeni boşuna tüketen şeytan dölü namussuz ve şerefsiz bir yaratığım. Beni öldüren Müslüman kendisine cenneti garantiler. Hatta cennette huriler yerine allahın kendisi sana gelir.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anca laf salatası ve gevezelik yapıyorsun. Sana din ve siyaset ilişkisi nedir? Tüm bu kavramlardan başlayarak güzel bir eğitim verebilirim. Fakat gördüğüm kadarıyla ciddi zaman kaybısın. Çoğu boşa gidecek ve benim bu kadar boş vaktim yok. Kafana göre takılabilirsin.

Yazdıklarımın sana fazla geldiğinin farkındayım. Sizlere ne oldu bilmiyorum, ama arızalı insanlarsınız. Uyurgezer zombisiniz. Beyniniz çok temel düzeyde çalışmaktadır. Sizin için yapılacak bir şey yok. Belki de yedikleriniz içtiklerinizden dolayı beyin hasarı geçiriyorsunuz. Ne diyeyim, iyi uykular. Mezara kadar böylesiniz bundan sonra.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...