Jump to content

İnanmayanlar Yanacak !

Recommended Posts

Bak Vahşi kardeşim, niyetini anlıyorum. Şu kafirleri korkutayım da imana gelsinler diyorsun. Ama hakikaten bunlar bize komik geliyor. Yakarım, kafana balyoz vururum, akrebe soktururum diyen bir tanrı beni korkutmuyor. Dinin en büyük meselesinin, algılanmayan bir şeyin varlığını kabul üzerinden yürümesi çok saçma. Bu varlığı kabul etmek için tehdit edilmek ise deli saçması. Buradan sonuç alamazsın. Sadece alay ve eğlence konusu olursun. Ateleri felsefe etkiler. Tehdit para etmez. Sen tehdit ettikçe atelerin ateizme "imanı" artıyor.

Ben hayal aleminde yüzmüyorum.''Hani ben inanıyorum sizde inanın aynı zekaya gelelim'' diye bir düşüncemde yok

Size gerçekleri anlatıyorum ama inanmamakta elbette özgürsünüz !,

Ancak o gün geldiğinde dönüş olmayacak.

Benim niyetim sizi ve diğerlerini ateşten korumak,yani art niyetli değilim size karşı !Anlayın artık..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben hayal aleminde yüzmüyorum.''Hani ben inanıyorum sizde inanın aynı zekaya gelelim'' diye bir düşüncemde yok

Size gerçekleri anlatıyorum ama inanmamakta elbette özgürsünüz !,

Ancak o gün geldiğinde dönüş olmayacak.

Benim niyetim sizi ve diğerlerini ateşten korumak,yani art niyetli değilim size karşı !Anlayın artık..

Bizi ateşten korumak istiyorsan şu putuna söyle de insanları sadece düşünebildiği için yakmasın. İnsanlara da kötü örnek oluyor.

Sitelerde Paylaş

Felsefeyi kullanarak birşey elde edemeyeceklerini biliyorlar.İlahiyat fakültelerinde felsefe derslerinin kaldırılmak istenmeside bu yüzden. Bizleri yola getirmek için :) mitolojiyi kullanmak zorundalar.

İyi ifade edilmiş Mantıklı bir önerme bir sürü safsatayı etkisiz bırakır...

Sitelerde Paylaş

Cennet imanlıların mahallesi ise,

Cehennem imansızların mahallesi mi oluyor ?

Buna semavi dinler karar veriyor ise,

Benim özgürlüğümün bir anlamı kalmıyor !

Cennet bir ödül ise,

Cehennem bir ceza mı oluyor ?

Buna hălă semavi dinler karar veriyor ise,

Demek ki insanlık hălă yerinde sayıyor !

Sitelerde Paylaş

İnsanlara tanrı yok denilse bir sürü sıkıntı ortaya çıkardı...

Onun yerine şeriat denen kanunlarla dini memlerin yayılması ön görülmüş, sonsuz korkuyla da insanlar korkutulmuş. Böylece toplumsal düzen sağlanmaya çalışılmış. Oruç, namaz gibi ibadetlerle de ego kontrol altına alınmaya çalışılmış. Böylece sonraki aşamada egoya kapılıp gidilmeyeceği düşünülmüş.

Sitelerde Paylaş

İnsanlara tanrı yok denilse bir sürü sıkıntı ortaya çıkardı...

Onun yerine şeriat denen kanunlarla dini memlerin yayılması ön görülmüş, sonsuz korkuyla da insanlar korkutulmuş. Böylece toplumsal düzen sağlanmaya çalışılmış. Oruç, namaz gibi ibadetlerle de ego kontrol altına alınmaya çalışılmış. Böylece sonraki aşamada egoya kapılıp gidilmeyeceği düşünülmüş.

Oruc namaz gibi ibadetler insanları aynı zamanda dine bağlamak için de kullanılmış...

Sitelerde Paylaş

bağlamakdan ziyade -- müslüman olanları - diğerlerinden AYIRT etmekte kullanılmış.

İbadedt dinin kişi üzerindeki etkisini korur.

Örneğin dinde dua kavramı olmasa (ibateti geçtim) sonraki nesiller burada bahsedilen tanrıyı giderek daha az hatılar din uzun vaadede etkisini büyük ölçüde yitirir.

Ki tanrı kavramını her an müsloların aklında tutan namazdır.

Mesela günümüzeki tatlı su müslümanları sadece 1 aylığına dindar oluyor orucu da nefsi terbiye etmek için değil var olduğun inandıkları tanrıdan korktukları için yapıyorlar.

Ve yine bir çoğu orucu çeşitli yöntemlerle daha rahat geçirmeye çalışıyorlar.

İbadet tanrı kavramını beyne sokar...

tarihinde SeKaNg6 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbadedt dinin kişi üzerindeki etkisini korur.

Örneğin dinde dua kavramı olmasa (ibateti geçtim) sonraki nesiller burada bahsedilen tanrıyı giderek daha az hatılar din uzun vaadede etkisini büyük ölçüde yitirir.

Ki tanrı kavramını her an müsloların aklında tutan namazdır.

Mesela günümüzeki tatlı su müslümanları sadece 1 aylığına dindar oluyor orucu da nefsi terbiye etmek için değil var olduğun inandıkları tanrıdan korktukları için yapıyorlar.

Ve yine bir çoğu orucu çeşitli yöntemlerle daha rahat geçirmeye çalışıyorlar.

İbadet tanrı kavramını beyne sokar...

DUA ayrı şeydir...AVUNTUDUR.....

ibadet bambaşka bişey.....ibadet ediosan - MÜSLÜMANSIN ----yoksa DEĞİLSİN !!!

dua edip etmemen müslümanlığını ifade etmez....

Sitelerde Paylaş

İnsan Suresi 30: Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Allah Alîm'dir, Hakîm'dir.

Tekvir Suresi 29: Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe, siz dileyemezsiniz!

Secde Suresi 13: Biz dileseydik, her benliğe hidayetini elbette verirdik. Fakat benden şu yolda söz hak olmuştur: "Yemin olsun, cehennemi tamamıyla cinlerden ve insanlardan dolduracağım."

… diyecek, sonra da bizzat izin verdiği halde kendisine inanmayanları, kötülük yapanları, kendi dininden haberi olmayanları cehennemine atıp işkence yapacak!

Mantık hak getire. Böyle bir tanrıya adaletli denilebilir mi? Böyle bir tanrı, tanrı kavramına bile hakarettir.

Sitelerde Paylaş

O cehennemin yedi tabakası vardır. İçindeki ateşin harareti birbirini yer.

Her bir tabakasında yetmiş bin ayrı ateş bölümü vardır. Her bölümde yetmiş bin bina vardır; her binada yetmiş bin ev vardır. Her evde, yetmiş bin kuyu vardır. Her kuyuda ateşten yetmiş bin tabut ve her tabutta ateşten yetmiş bin akrep vardır. Tabutların her birinin üstünde de yetmiş bin adet zakkum vardır.

Bu ağaçların her birinin altında ateşten yetmiş bin görevli ve her bir görevlinin emrinde ateşten yetmiş bin melek ile ateşten yetmiş bin koca yılan bulunmaktadır.

Bu ateşten yılanların boyu yetmiş bin zirâ-dır. Her bir yılanın karnında öldürücü siyah zehirden bir deniz bulunmaktadır.

Her bir akrebin bin tane kuyruğu vardır. Kuyruklardan her bir tanesinin boyu yetmiş bin zirâdır. Kuyruklarda yetmişer bin rıtl öldürücü zehir bulunur. 'Zâtıma, Tûr'a, yayılmış ince deri üzerinde yazılı kitaba (Kur'an'a), Beyt-i Ma'mur'a, yükseltilmiş göğe, dolan denize andolsun ki rabbinin azabı muhakkak vuku bulacaktır.' 21

7 sayısı burdada çok kullanılmış.

7 kapı, 7 kanatlı melek, 7 gök.

Bu İslam da 7 sayısından çok fazla bahsediliyor.

Nedir bu 7 sayısının kerameti?

Sitelerde Paylaş

Merak etme Vahsi öldünmü seni ne Cehennem bekliyor nede Cennet. Yok olup gideceksin.

Bilgileriniz takdire şayanmış. Bir kağıt parçasını tamamen yak tek bir zerrisini bile göremeyecek konuma getir (nasıl yaparsan yap) hiç bir şekilde o kağıt parçacığını bile bu evren'den tamamen yok edemezsin.

Sen ki her bir insanın tamamen yok olacağından bahsediyorsun...

Sitelerde Paylaş

Bilgileriniz takdire şayanmış. Bir kağıt parçasını tamamen yak tek bir zerrisini bile göremeyecek konuma getir (nasıl yaparsan yap) hiç bir şekilde o kağıt parçacığını bile bu evren'den tamamen yok edemezsin.

allah nasıl YOK edecek peki ? demekki allahın da öle bir LÜXÜ YOK !!! ???

Sitelerde Paylaş

madde zaten enerjinin yogunlasmis halidir. evrende enerji yok olmaz, donusur. hicbir sey yok olmuyor ancak bilgisi dagilabiliyor. Biz de oldukten sonra bilgimiz dagilacak, bilincimizi olusturan beynimiz ve tum maddemiz dagildiginda evrene karisacagiz fakat bilinc dedigimiz sey kalmayacak. Ornegin bir film cd sindeki tum islenmis bilgi filmi olustururken, cd yi ateste eritirsek, bilgiyi dagitmis oluruz ve artik ortada film kalmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...