Jump to content

Çin komunist partisi ne is yapar?

Recommended Posts

Çin nüfusunun yüzde biri tüm ülke

servetinin üçte birine sahip

Pekin Üniversitesi, Çin nüfusunun yüzde

birinin tüm ülke servetinin üçte birine sahip

olduğunu açıkladı.

Çin haber ajansı Xinhua’ın verdiği habere göre son yıllarda

ülkede, gayri safi yurtiçi hasıladaki hızlı artışla birlikte, milli

gelir dağılımının eşit olup olmadığını ölçen Gini katsayısı da

büyük bir hızla artıyor. 1995 yılında 0,45 olan katsayı, 2012’de

0,73’e ulaştı. Böylece gösterge, giderek tam eşitsizlik anlamına

gelen 1 değerine yaklaşıyor.

Araştırmacılar, Çin hanelerini beş türe ayırdı: fakir ve hastalar,

“karıncalar”, “salyangozlar”, iyi ve sabit tüketim düzeyine sahip

olanlar ve nihayet zenginler.

Fakir ve hastalar, neredeyse tüm gelirlerini ilaçlara harcıyor.

Kolayca mutlak yoksulluğa ulaşabilir ve tamamen toplumun

dışında kalabilirler.

“Karıncalar”, çok mütevazı gelir ve tüketim düzeyine sahipler.

“Salyangozlar” para biriktirecek durumdalar. Ancak sürekli

eğitim ve konut gibi önemli bir şeyler için para tasarrufu,

tüketim düzeylerini ilk iki gruba yaklaştırıyor.

Kalan iki grup, orta sınıf ve aşırı varlıklı kişiler, yüksek tüketim

düzeyine sahipler.

http://turkish.ruvr.ru/news/2014_07_26/i-nufusunun-yzde-biri-tm-lke-servetinin/

Çin komunist partisi adını Çin kapitalist partisi olarak değiştirmeli.

Sitelerde Paylaş

Çin Halk Cumhuriyeti Komünist Partisi, elbet de vahşî kapitralist bir partiye dönüştü.

Ama desteklediğim bir yanı var: Tek çocuk politikası!

Eğer ÇHC'de böyle bir yasa olmasaydı, bugün sâdece CHC'nin nüfusu en az 7 milyar olurdu.

Yani ÇHC, liberal kapitalist demokrasiye girdiği anda, dünyanın sonu gelir! Yeryüzü'nü katleden tek gerçek, nüfus patlamasıdır. Zâten 1950 yılından bugüne, dünya nüfusu 7'ye katlanmadı mı!

Sitelerde Paylaş

Çin komünist partisini eleştiren arkadaşların çin tarihinden bi haberler herhalde. Mao döneminde adına büyük atılım denen 1958-1963 ikinci beş yıllık kalkınma planın nasıl fiyaskoyla sonuçlandı 20 milyon insanın kıtlık sonucu açlıktan öldü.Aynı şekilde 1966 da başlatılan Kültür devrimi zırvalığı içinde milyonlarca insan devrim karşıtı diye öldürüldü hapsedildi.Mao öldüğünde Çin dünyanın en sefil ülkelerinden biriydi . 1978 de dörtlü çete denen maonun karısınında aralarında bulunduğu hizipden yönetimini alan Deng Xiaoping'in yaptığı reformlar sayesinde bugünlere gelebildi. Komünizm sosyalizm özünde güzel kavramlar ama uygulamara baktığımızda hep ölüm sefalet görüyoruz.Tabi bazı arkadaşlar şimdi aslında onlar gerçek sosyalizmi komünizmi uygulamadılar diyecekler Tıpkı islamcıların şeriatla yönetilen ülkelerde gerçek islamın uygulanmadığ yalanı gibi Bence dünya bügunkü bilim ve teknolojideki ilerlemesini kapitalizme borçlu bir gün gelecek bu teknoloji komünizmin ütopyasını gerçekleştirecek tüm insanlığa sonsuz refah sağlayacak.Mıchıo Kakunun Geleceğin Fiziği isimli kitabı alıp okumanızı öneririm orada uzun uzadıya anlatıyor nasıl ve ne zaman olacağını.

Sitelerde Paylaş

Komünizmin artık günümüzde uygulamak zor. Dış ticaret olmadan ülke ekonomisi kalkınmıyor. Yabancı sermaye şart kalkınma için çin halkı bunun bilincinde. Katı komünizm yürümüyor.

Çin'de komünüzm uygulanmıyor ki! Vahşî kapitalizm, diktatörlük eşiğinde uygulanıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...