Jump to content

Din’in Ahlakı Öte Dünya Vaadidir.

Recommended Posts

Bazı Müslümanların şöyle dediğine hepimiz şahit olmuşuzdur. ‘Eğer din olmasaydı çalardım, tecavüz ederdim, insanlara kötülük ederdim’ böyle müslümanlar vardır ve geçen sene hangi başlıkta bilmiyorum bir müslüman din olmasaydı annemle birlikte olurum bile demiştir.

Bu kişiler ötedünya için kendilerini tutuyorlar. Din insanlara vaatlerde bulunur şunları yapmayın der. Önemli olan insanın hiçbir karşılık beklemeden bu erdemlere sahip olmasıdır.

Bu kişiler asla dinden çıkmaması gerekenlerdir çünkü içlerinde azgın bir hayvan vardır ve bu hayvanı dinin vereceği karşılık hayali ile durdurabiliyorlar.

Buradan dinin ahlaka önem vermediği sadece insanların içgüdülerini ölene kadar tutmalarını ve cennete gidince istedikleri her şeyi verme umuduyla yığınları dizginlemesidir.

Bir teist tecavüz etmek istiyor ama yapmıyorsa bu dinin vereceği karşılığı düşünmesindendir. Dinsiz birisinin kötülük yapmaması ve hayatı boyunca erdemli yaşaması ise karşılık beklemeden yapılmış bir şeydir.

Buna karşılık bazı teistlerde diyecek ki işte dinin faydası. Hayır din insanı o kadar da sınırlamıyor. Teistler bir şey işlerine geldiği zaman onu yapıyor işine gelmediği zaman yapmıyor. Her gün tecavüz, hırsızlık, terör olayları oluyor. Peki bu suçları işleyen insanlar dinsiz mi? Hayır hiçbirisi dinsiz değil, dinsiz olma ihtimali ise çok düşüktür. Bunu gören teistlerse onların müslüman olmadığını iddia ederler ama hiçbir dayanakları yoktur.

Bir de onlar müslüman değildir diyen teistlere gelelim. Cebinde binlerce dolar parası olup ta cuma namazı kılan müslümanlar var. Her cuma namazında imam aynen şunu söyler ‘ allah yakın akrabalara bakmayı emreder’ bu kişiler inandıkları ve bu sözcüğü onlarca kere işittikleri halde fakir akrabaları vardır, kendileri beş vakit namaz kılarlar, oruç tutar tanrıya şükrederler. Ama zor durumda olan yakınlarına yardım etmezler.

Din insanı sınırlayan bir olgu değildir, kişi işine geleni yapar işine gelmeyeni yapmaz.

Çoğu insan okur, sorgular ve ona göre ne olacağını belirler. Bilinçli olarak ateist, deist, agnostik olmuş olan insanlar suç işlemezler. Çünkü böyle insanlar kültürlüdür ve medenidirler. Neyin ne olduğunu bilirler. Bu sebepten ötürüdür ki hırsızlık, tecavüz, terör gibi suçları bu kesimden dinsizler işlemezler.

Elvis

Sitelerde Paylaş

Elvis ne güzel yazmışsın gerçekten hayranlıkla okudum.

in olmasaydı annemle birlikte olurum bile demiştir.

Bu lafı diyen sapı da bi dövmek gerekir allaha satmış ruhunu pis şahsiyet.

Ama şimdi buraya yorum yazan müslümanların çoğu hayır din olmasada ahlaklı olurduk.

Bilirsiniz ülkemizde asena gibi dansöz bol.

Teşekürler yazın için.

tarihinde Metal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bazı Müslümanların şöyle dediğine hepimiz şahit olmuşuzdur. ‘Eğer din olmasaydı çalardım, tecavüz ederdim, insanlara kötülük ederdim’ böyle müslümanlar vardır ve geçen sene hangi başlıkta bilmiyorum bir müslüman din olmasaydı annemle birlikte olurum bile demiştir.

...

Sanki din var iken bu yukarıda saydığın rezillikleri yapmıyorlar.

İslam dinine göre bir müslüman hayatı boyunca her türlü pislik yapsa, çalsa, çırpsa, yaksa, yıksa, öldürse, kesse, turiste tecavüz etse de, Pippa Bacca'nın ırzına geçip öldürse de, bisikletiyle yolculuğa çıkmış bir Danimarka'lıya asılsa da bir gün eğer yaptıklarına pişman olup tövbe ederse cennete girer.

Zaten İslam'a göre gavurun malı da canı da müslümana helaldir, bunu hepimiz biliyoruz söylememe gerek yok.

Öte yanda, bir ateist ölene kadar namuslu bir şekilde bir karıncayı bile incitmeden yaşayıp bu dünyadan göçerse bile direk cehennemi boylar.

Sitelerde Paylaş

Müslüman şunu bilerek yaşar,

"hangi günahı işlersem işleyeyim, eğer Allah'a inanıyorsam cezamı çektikten sonra cennete giderim"

Zaten çoğu insan yaptığı şeylere kendi kafasında kılıflar ve bahaneler uydurur, kötülük yaptığını düşünmez.

Sitelerde Paylaş

"Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim diyor" o dil uzattığınız dini açıklayan kişi.

insanoğlu güzel ahlakını koruyabilmiş olsaydı Peygamberlere ne gerek vardı ?

sonsuz bir sarmal da boğulması varken Allah insana rahmet etmiş ve en sevdiği kulunu sizler için dünyaya göndermiş .

Bu ayrılığın nedeni siz iken , O'nu öğretmenliği ile toplum mühendisliği ile , askeri dehası ile ve en önemlisi aile hayatını kendisinden sonra gelecek kuşaklar için hiçe saymış olan Hz. Peygamber ' e zaten ağır bir yük getir miyormuydu ki , İslam'ı hayatının her saniyesinde yaşama ve örnek olarak yaşattırma gayreti yüzünden bunalmış Peygambere gerek olmadığını.

İlahi muhataba nail olamamış siz, kendinizde O'ndan daha kuvvetli hangi yanı görüyorsunuz ki , Tanrı'dan en sevdiği kuluna hediye olarak gelmiş bulunan kitabı ( Kur'an ) anlamaya bile çalışmadan bu emanetin size verilmeyişinin ızdırabını duyabiliyorsunuz ?

Yolunuz güzel ahlak ise ve bu size yeterli olacak ise muhatabınız Buddha'dır. Zen budizmi inceleyin , o da sizi bir gün tatmin eder hale gelmez ise benliğinizi ancak ve ancak sizin iyiliğiniz için kırabilecek olan "Namaz" ile huzura çıkma cesaretine sahip olmanızı isteyen İslam'a teşrif edebilirsiniz .

Umarım..

Düşmanlarına hidayet isteyebilen aziz insanın, davasına yoldaşlık edebilmeniz dileğiyle.

Sitelerde Paylaş
Sanki din var iken bu yukarıda saydığın rezillikleri yapmıyorlar.

Zaten İslam'a göre gavurun malı da canı da müslümana helaldir, bunu hepimiz biliyoruz söylememe gerek yok.

Öte yanda, bir ateist ölene kadar namuslu bir şekilde bir karıncayı bile incitmeden yaşayıp bu dünyadan göçerse bile direk cehennemi boylar.

saçmalık iislam dinide hiç kimsenin haksız malı helal değildir.

ateistlerde kainatı inkar ettiğinden mevcudat adedince cinayet işlemiş olur

Sitelerde Paylaş
"Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim diyor" o dil uzattığınız dini açıklayan kişi.

sonsuz bir sarmal da boğulması varken Allah insana rahmet etmiş ve en sevdiği kulunu sizler için dünyaya göndermiş .

Bu ayrılığın nedeni siz iken , O'nu öğretmenliği ile toplum mühendisliği ile , askeri dehası ile ve en önemlisi aile hayatını kendisinden sonra gelecek kuşaklar için hiçe saymış olan Hz. Peygamber ' e zaten ağır bir yük getir miyormuydu ki , İslam'ı hayatının her saniyesinde yaşama ve örnek olarak yaşattırma gayreti yüzünden bunalmış Peygambere gerek olmadığını.

İlahi muhataba nail olamamış siz, kendinizde O'ndan daha kuvvetli hangi yanı görüyorsunuz ki , Tanrı'dan en sevdiği kuluna hediye olarak gelmiş bulunan kitabı ( Kur'an ) anlamaya bile çalışmadan bu emanetin size verilmeyişinin ızdırabını duyabiliyorsunuz ?

Yolunuz güzel ahlak ise ve bu size yeterli olacak ise muhatabınız Buddha'dır. Zen budizmi inceleyin , o da sizi bir gün tatmin eder hale gelmez ise benliğinizi ancak ve ancak sizin iyiliğiniz için kırabilecek olan "Namaz" ile huzura çıkma cesaretine sahip olmanızı isteyen İslam'a teşrif edebilirsiniz .

Umarım..

Düşmanlarına hidayet isteyebilen aziz insanın, davasına yoldaşlık edebilmeniz dileğiyle.

"Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim diyor" o dil uzattığınız dini açıklayan kişi. Evet bunu 9 yaşında kız ile ve evlat edindiği erkeğin karısı yani gelini ile evlenerek, kadınlar maldır, kadınlar eğer erkeğin sözlerini dinlemez ise dövün diyerek islam ahlakını tamamlıyor.

insanoğlu güzel ahlakını koruyabilmiş olsaydı Peygamberlere ne gerek vardı ? İnsanların var olan ahlakınıda almıştır islam mesela islamdan önce evlat edinilen erkekleri insanlar kendi evlatları gibi görürlerdi ama islamdan sonra bu değişti ve onların karılarını yatağa attılar bizzatta muhammed bunu uygulayarak göstermiştir.

sonsuz bir sarmal da boğulması varken Allah insana rahmet etmiş ve en sevdiği kulunu sizler için dünyaya göndermiş .Muhammedmionun en sevdiği kulu neden onu seviyorda bizleri sevmiyor bu arap allahı hepimizi o yaratmadımı?

Bu ayrılığın nedeni siz iken , O'nu öğretmenliği ile toplum mühendisliği ile , askeri dehası ile ve en önemlisi aile hayatını kendisinden sonra gelecek kuşaklar için hiçe saymış olan Hz. Peygamber ' e Hiçemi saymış senin hiçmi islamdan yani gerçek islamdan haberin yok?

İlahi muhataba nail olamamış siz, kendinizde O'ndan daha kuvvetli hangi yanı görüyorsunuz ki , Tanrı'dan en sevdiği kuluna hediye olarak gelmiş bulunan kitabı ( Kur'an ) anlamaya bile çalışmadan bu emanetin size verilmeyişinin ızdırabını duyabiliyorsunuz ? Kuranı anlamayan müslümanlardır çünki anlamak için okumak gerekir ne yazıkki müslüman ülkelerde okuma yazma oranı çok düşüktür bilenlerde zaten okumazlar kısacası bilmedikleri bir dine inanırlar hatta bu saçmalıklar için kendilerini feda ederler.

Sitelerde Paylaş

Umarım..

Güzel yada kötü ahlak diye bişey yoktur.Olmuş bitmiş olayların ahlakasal yorumu vardır sadece.

Güzel ahlakı yaymak için geldiğini idda etmiş olan o kişi gerçekten bunu başarabilmişmi?Başarmış ise bir kanıt göster.

Sokaktaki herhangibir vatandaş ta ''ben güzel ahlakı yaymak için geldim'' diyebilir.Lafta kalır ama -muhammette olduğu gibi- bugün istediğin tarafın propagandasında bunu görebilirsin.Kanıtlanması istediğinde ''o sizin ahlaksızlığınız'' cevabını alırsın hep.

İslamda güzel ahlak filan yoktur.Müslimanlar güzel ahlaklı insanlar değildir işte bukadar.Kuru propaganda!

Bide namaz ile ahlakın NE alakası var?Namaz kılanlar mükemmel insan mı?

Sitelerde Paylaş

xislam,

son islam devleti Hz. Ali'nin ölümüyle devrini tamamladı,

ve daha da Dünyada İslam şeriatı uygulanmadı.

4 halife devrinden sonraki diğer tüm yönetim şekillerine devlet rejimlerine bak lütfen , hangisini bana önereceksin , İnsanoğlunu mutlu eden ?

Kişinin iç dünyasında huzurunu yakalamasını sağlayan saf teslimiyet dini İslam ile sonradan cuma namazının rekatını ( uzunluğunu ) mezhep ve rejim çıkarları uğruna savsaklayan emevi, abbasi , selçuklular, uzantısı Osmanlılar ile , bu hanedan devletleri ile Allah'ıl halifesi olan liderlerin devleti yönettiği İslam toplumlarını birbiriyle karıştırmak gafletine düşme.

550'li yıllarda insanlık buhranda idi .

Kölelik, kadın düşmanlığı , faiz , insanın insanı sömürmesi had safhada idi .

Alkolü bile kademeli yasaklayan Kur'an, İnsanoğlununun zaaflarını bilmiyor mu ki yeniden o eski bataklığına özlem duyacağını kestirememiş ?

anoreksiya dediğin hastalık , sürekli güzel gözükme hastalığı değil mi ?

yediğini kusan manken neyin açlığını hissediyor da sürekli oruç tutmaktan beter hale geliyor ?

Oruç, insana özgü iken, kapitalizmin basamaklarında sıkışıp kalan sizler , hangi gerçeği internet sayfalarında arar hale geldiniz ?

Allah, insanoğlunu ne zaman yalnız bırakmış ki yeniden eski bataklık günlerine döndüğünde onu uyarıcısız ve kurtarıcısız bırakacak ?

Size hitap eden gazeteler, kollektivizm, polularizm, oportunizmi pohpohlayan o gazeteler, eşarplı kızların bile paranın egemen olduğu şu dünyada materyalizmin unsurları olmasına destek verecek? ve iç sayfalarda Allah'ı aptal yerine koyan , ve hatta ona inanları salak yerine koyan tehlikeli makalelerin elden ele yayılmasına müsaade edecek,

ve o gazetelerin eklerinde ramazan aylarında gül kokan resimler yayınlanacak.

kaos teorisi gerçek olmak üzere .

İnsanoğlu kendi kendine , tüm yönetim biçimlerini uyguladı, test etti ve iflas ettirdi. Şimdi kendisi de iflas etmek üzere .

Marx'ın teoreminin de gerçeklenmesine çok az zaman kaldı. Mortgage krizi tüm dünyayı sardığında insanoğlu rahatça tüketmeyi öneren Kapitalizm'in kendine reçete olmadığını fark edecek.

ve o zaman gerçek İslam ile 4 halife dönemindeki İslam ile dünyanın kurtuluşa erebileceği anlaşılmış olacak.

Bizler o lideri bekliyoruz.

saf değiliz, zamanını bekliyoruz, zamansız ekinler gibi rüzgar savurmayacak ne kadar tahrik edilsek de etseniz de.

Bizler aptal olmayan Tanrı'nın aptal ( abdal ? ) olan kullarıyız ?!

paranın kulları para yandığında neye tapacak ?

bizim Tanrımız ( ki biz aslında O'nun sizlerin de Tanrı'sı olduğunu iddia etmekteyiz ) , içinde bulunduğunuz buhrandan çıkma isteği göstermenizi bekliyor

ki yardımı, ehli olan kişinin eliyle sizlere ulaştırabilsin .

Allah'la irtibatım olduğunu iddia edecek değilim . O'nun yerine düşünme gayretine hiç düşmem .

ama benim İnandığım ve taptığım Allah'ın sarsılmaz bir planı var.

"Hikmet"i öğrenmek istiyorsan Mevlanayı okumanı öneririm. Bir de İ.K.T.M.T. başkanı Ömer Tuğrul İnançer'i dinlemeni .

semazen.net ten yazılarına ulaşabilirsin.

şimdilik hoşçakal.

Sitelerde Paylaş
xislam,

4 halife devrinden sonraki diğer tüm yönetim şekillerine devlet rejimlerine bak lütfen , hangisini bana önereceksin , İnsanoğlunu mutlu eden ?

Kişinin iç dünyasında huzurunu yakalamasını sağlayan saf teslimiyet dini İslam ile sonradan cuma namazının rekatını ( uzunluğunu ) mezhep ve rejim çıkarları uğruna savsaklayan emevi, abbasi , selçuklular, uzantısı Osmanlılar ile , bu hanedan devletleri ile Allah'ıl halifesi olan liderlerin devleti yönettiği İslam toplumlarını birbiriyle karıştırmak gafletine düşme.

550'li yıllarda insanlık buhranda idi .

Kölelik, kadın düşmanlığı , faiz , insanın insanı sömürmesi had safhada idi .

Alkolü bile kademeli yasaklayan Kur'an, İnsanoğlununun zaaflarını bilmiyor mu ki yeniden o eski bataklığına özlem duyacağını kestirememiş ?

anoreksiya dediğin hastalık , sürekli güzel gözükme hastalığı değil mi ?

yediğini kusan manken neyin açlığını hissediyor da sürekli oruç tutmaktan beter hale geliyor ?

Oruç, insana özgü iken, kapitalizmin basamaklarında sıkışıp kalan sizler , hangi gerçeği internet sayfalarında arar hale geldiniz ?

Allah, insanoğlunu ne zaman yalnız bırakmış ki yeniden eski bataklık günlerine döndüğünde onu uyarıcısız ve kurtarıcısız bırakacak ?

Size hitap eden gazeteler, kollektivizm, polularizm, oportunizmi pohpohlayan o gazeteler, eşarplı kızların bile paranın egemen olduğu şu dünyada materyalizmin unsurları olmasına destek verecek? ve iç sayfalarda Allah'ı aptal yerine koyan , ve hatta ona inanları salak yerine koyan tehlikeli makalelerin elden ele yayılmasına müsaade edecek,

ve o gazetelerin eklerinde ramazan aylarında gül kokan resimler yayınlanacak.

kaos teorisi gerçek olmak üzere .

İnsanoğlu kendi kendine , tüm yönetim biçimlerini uyguladı, test etti ve iflas ettirdi. Şimdi kendisi de iflas etmek üzere .

Marx'ın teoreminin de gerçeklenmesine çok az zaman kaldı. Mortgage krizi tüm dünyayı sardığında insanoğlu rahatça tüketmeyi öneren Kapitalizm'in kendine reçete olmadığını fark edecek.

ve o zaman gerçek İslam ile 4 halife dönemindeki İslam ile dünyanın kurtuluşa erebileceği anlaşılmış olacak.

Bizler o lideri bekliyoruz.

saf değiliz, zamanını bekliyoruz, zamansız ekinler gibi rüzgar savurmayacak ne kadar tahrik edilsek de etseniz de.

Bizler aptal olmayan Tanrı'nın aptal ( abdal ? ) olan kullarıyız ?!

paranın kulları para yandığında neye tapacak ?

bizim Tanrımız ( ki biz aslında O'nun sizlerin de Tanrı'sı olduğunu iddia etmekteyiz ) , içinde bulunduğunuz buhrandan çıkma isteği göstermenizi bekliyor

ki yardımı, ehli olan kişinin eliyle sizlere ulaştırabilsin .

Allah'la irtibatım olduğunu iddia edecek değilim . O'nun yerine düşünme gayretine hiç düşmem .

ama benim İnandığım ve taptığım Allah'ın sarsılmaz bir planı var.

"Hikmet"i öğrenmek istiyorsan Mevlanayı okumanı öneririm. Bir de İ.K.T.M.T. başkanı Ömer Tuğrul İnançer'i dinlemeni .

semazen.net ten yazılarına ulaşabilirsin.

şimdilik hoşçakal.

"Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim diyor" o dil uzattığınız dini açıklayan kişi. Evet bunu 9 yaşında kız ile ve evlat edindiği erkeğin karısı yani gelini ile evlenerek, kadınlar maldır, kadınlar eğer erkeğin sözlerini dinlemez ise dövün diyerek islam ahlakını tamamlıyor.

insanoğlu güzel ahlakını koruyabilmiş olsaydı Peygamberlere ne gerek vardı ? İnsanların var olan ahlakınıda almıştır islam mesela islamdan önce evlat edinilen erkekleri insanlar kendi evlatları gibi görürlerdi ama islamdan sonra bu değişti ve onların karılarını yatağa attılar bizzatta muhammed bunu uygulayarak göstermiştir.

sonsuz bir sarmal da boğulması varken Allah insana rahmet etmiş ve en sevdiği kulunu sizler için dünyaya göndermiş .Muhammedmionun en sevdiği kulu neden onu seviyorda bizleri sevmiyor bu arap allahı hepimizi o yaratmadımı?

Bu ayrılığın nedeni siz iken , O'nu öğretmenliği ile toplum mühendisliği ile , askeri dehası ile ve en önemlisi aile hayatını kendisinden sonra gelecek kuşaklar için hiçe saymış olan Hz. Peygamber ' e Hiçemi saymış senin hiçmi islamdan yani gerçek islamdan haberin yok?

İlahi muhataba nail olamamış siz, kendinizde O'ndan daha kuvvetli hangi yanı görüyorsunuz ki , Tanrı'dan en sevdiği kuluna hediye olarak gelmiş bulunan kitabı ( Kur'an ) anlamaya bile çalışmadan bu emanetin size verilmeyişinin ızdırabını duyabiliyorsunuz ? Kuranı anlamayan müslümanlardır çünki anlamak için okumak gerekir ne yazıkki müslüman ülkelerde okuma yazma oranı çok düşüktür bilenlerde zaten okumazlar kısacası bilmedikleri bir dine inanırlar hatta bu saçmalıklar için kendilerini feda ederler.

Sitelerde Paylaş
xislam,

Demek ki uygulanabilecek bir din göndermemiş Allah'ınız kardeşim o zaman... 4 halife devrinde birbirini kesen sahabeleri de unutma bu arada... Şeriatın en iyisi buysa...

Sitelerde Paylaş

andromeda,

Bir İnsan, Alemlere rahmet , ve O'nun arkadaşlarından, dava kardeşlerinden en değerlisi 4 kişi .

senin dostum diyebildiğin kaç kişi var hayatında canını kanını davanı emanet edebildiğin ?

ve kaçı senin bir teorideki ( teori sana ait değil ) düşüncelerini senin kadar iyi anlayabiliyor ? anlayabilsin ki uygulasın ve aktarsın ?

dostlarının sayısı 5 i buluyor ve aşıyor ise ya hiç dost'a sahip olmamışsındır, ya da hiçbirisi dostun değildir.

Allah'ın sevgilisi çok mu farklıydı ki senden O'nun senden fazla dostu olsun ve O'nu anlayabilsin !

O sadece , mekkeli hurma yiyen bir kadının oğluydu !

Hükümdar peygamber değil kul peygamber olmayı tercih etmesine rağmen devlet kurmayı ve yönetmeyi başardı.

İnsanoğlu sapıttıkça ( aslından uzaklaştıkça ) YARATICI kendisini düzeltebilsin diye ona yardımcı gönderir .

bana beğendiğin, beğenebileceğin bir devlet yönetim şekli ve ya rejim ismi söyle.

Eflatun'un devlet i dışında !

Ütopyaya inanmıyorsan komunist de olamazsın faşist de , humanist te !

sahi bak inanmak dedim :=)

Hangi Ütopya nn gerçekleştiği görülmüş ki hayalini bile gözünde canlandıramamışken , O'nu insanoğluna bir fırsat olarak sunan Allah'ın vadettiği Ütopik mutluluğa bu dünyada erişmeyi düşlüyorsun

iste ve hak et , ama çaba göster. çabalamadan istersen O'nu gözünde canlandırmaya ve eleştirmeye devam edersin.

bir gün ayağına gelir , sen diyebilen benliğin O'nda daha güzel bir yönetim biçimi oluşturabilmeyi başarır belki .

kim kimden büyükse ? :=)

Eflatun'a hala deli diyenler var, sahi bütün peygamberler delilikle suçlanmıştı değil mi ?

senin peygamberin yine sensin anlaşılan , bana önerebileceğin tek bir yönetim biçimi göster Hz. Ömer'in ve hz. Osman'ın kiler dışında.

tek bir tane !

benimki belli.

-buyrun. ?

Sitelerde Paylaş

güncel..

Andromeda ve andromeda gibi düşünen insanların alternatif öngörüleri/cevaplarını bekliyorum lütfen.

bu konunun ateistforum arşivlerinin derinliklerine gömülmemesi dileğiyle..

Pergel ( 90"00 ) nerelerdesin ?

agnostizm sempatizanlarının görüşlerini çok önemsediğim bir konu.. ya da Tanrısız dindarların.

sevgiler..

Rhene.

Sitelerde Paylaş

ateistlerin en büyük hatası müslümanlığı bu günkü görünen kısmıyla tanımaya çalışmaları.bu devirde müslümanın diyen kaç kişi müslümanlığı tam manasında yasıyor ki.biri bişi yazmış demiş cebinde dolarları vardır cumaya gider yakınlarına yardım etmez diye.haklı.bu sekilde müslümanlarda var.ama size tavsiyem imamın dediğini bakın yaptığına değil.çünkü HZ.MUHAMMED(S.A.S)gibi imam yok!

Sitelerde Paylaş
ama size tavsiyem imamın dediğini bakın yaptığına değil.çünkü HZ.MUHAMMED(S.A.S)gibi imam yok!
Muhammed ha,vereceğin örnek imam o mu?Hayret yeni de değilsin bu sitede ama sanırım hiçbir arşivi karıştırmamışsın ki Muhammed örneğini vermişsin.Neyse yanılgını görebilmen için bir kaç yazı için link vereceğim;

http://ateizm2.org/portal/modules.php?name...amp;new_topic=8

Bazı Müslümanların şöyle dediğine hepimiz şahit olmuşuzdur. ?Eğer din olmasaydı çalardım, tecavüz ederdim, insanlara kötülük ederdim? böyle müslümanlar vardır ve geçen sene hangi başlıkta bilmiyorum bir müslüman din olmasaydı annemle birlikte olurum bile demiştir.
Sevgili Elvis,ne kadar doğru bir teşhis bu,biliyormusun?İnan ki Allah inancı olan herkesten bu acı itirafı duyabilirsin.Daha dün, benim iki fanatikle yaptığım tartışmada köşeye sıkışınca,Allahı kanıtlamak için bu düşünceyi sunmuşlardı.Fakat bu düşünce yüzlerinde bir şamar gibi patladı.Çünkü Allah inancının gerekliliği için verilen bu örnek,acizliğin,inançlarında ki samimiyetsizliğin,korkunun ve bastırılmış duyguların kanıtıdır.Oysa ki hiç bir insan katil veya tecavüzcü doğmaz!!Ama dinden hareketle insanların ahlak kazandığı sanrısı aslında temeli çürük bir durumdur.Ve de ben şunu iddia ediyorum; en tehlikeli insan profilini aslında dinin kültür ve ahlakı yaratır.Yakın ve de uzak dünya tarihi, bu iddiamı doğrular niteliktedir. tarihinde drys tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

arkadaş sen şeytanada inanmazsın görmedin hurafedir. çünkü evrimde şeytanın işi ne.

ama sana şöyle diyeyim. korsan hazine olan gemiyle ilgilenir uğraşır. şeytan seninle uğraşmaz. dinin kurallarında git bombalı eylem yap ırza geç hırsızlık yap diyen bir kural bulabilirmisin. ayrıca sen yetiştiğin ortama bak seni nasıl şekillendirmiş. ama bi r kusur göremezsin çünkü yavaş yavaş ısınan bir suda kurbağanın ısıya alıştığını görürsün... yazdığım şeylerden bi nasip alırsın inşallah

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...