Jump to content

Ateistlere bir mantık sorusu.

Recommended Posts

Ne desem boşa cıkacağından adım gibi eminim sadece sunu anlatmak istiyorum.Bir gün rasulullahın yanına biri geldi ona cok ama cok cirkin sözlerde bulundu rasulullah ona cevaben doğru söyledin dedi.Sonra biri daha geldi onu taltif etti onu övüüüüüücü seyler söyledi onada doğru söyledin dedi...Ordakiler buna sasırdı rasulullaha neden böyle yaptıklarını sordular.Rasulullah cevaben ona dediki BEN BİR AYNAYIM BANA BAKAN KENDİNİ TARİF EDER.BİRİNCİ BANA BAKTI KENDİNİ TARİF ETTİ KEZA İKİNCİDE...BU SEBEBLE İKİSİDE DOĞRU SÖYLEDİ...

Evet o aynalık vasfı halen devam ediyor bu siteye baktımda herkes onu aşağılıyorken kendilerinden bahsettiklerinden habersizler...

O yüzden kızmıyorum artık ona söylenenlerden bu vesileyle sizleri tanıyorum ki kendi vasıflarınızdan bahsediyorsunuz...

Namuslu ayaklarına,şefkat ayaklarına yatanlar kendi hayatlarını bi gözden gecirsinler....

sen tolkıen den bile iyi sallıyorsun..

amerikan senaristleri grevdeyken bazı dizileri sen yazsaydın bari..

şu yazdığın hikayeye bak yavv.. tam bir saçmalık..

yumruk kadar çocuğa anlatsan güler bunu be..

9 yaşında kız çocuklarını sıraya dizen adam ayna olsa ne olur olmasa ne olur..

o ayna kırılsa uğursuzluk gelmez aksine refah gelir 7 yıl değil 7000 yıl hemde..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne desem boşa cıkacağından adım gibi eminim sadece sunu anlatmak istiyorum.Bir gün rasulullahın yanına biri geldi ona cok ama cok cirkin sözlerde bulundu rasulullah ona cevaben doğru söyledin dedi.Sonra biri daha geldi onu taltif etti onu övüüüüüücü seyler söyledi onada doğru söyledin dedi...Ordakiler buna sasırdı rasulullaha neden böyle yaptıklarını sordular.Rasulullah cevaben ona dediki BEN BİR AYNAYIM BANA BAKAN KENDİNİ TARİF EDER.BİRİNCİ BANA BAKTI KENDİNİ TARİF ETTİ KEZA İKİNCİDE...BU SEBEBLE İKİSİDE DOĞRU SÖYLEDİ...

Evet o aynalık vasfı halen devam ediyor bu siteye baktımda herkes onu aşağılıyorken kendilerinden bahsettiklerinden habersizler...

O yüzden kızmıyorum artık ona söylenenlerden bu vesileyle sizleri tanıyorum ki kendi vasıflarınızdan bahsediyorsunuz...

Namuslu ayaklarına,şefkat ayaklarına yatanlar kendi hayatlarını bi gözden gecirsinler....

Bu dedin hikaye kurandamı yoksa bir yazarın yazısımı?

Bu arada tartışmadan kıssadan hisse kaçıyorsun bence tartışarak daha iyi anlarız kendimizi.

Sitelerde Paylaş

--------------Bu dedin hikaye kurandamı yoksa bir yazarın yazısımı?

Bu arada tartışmadan kıssadan hisse kaçıyorsun bence tartışarak daha iyi anlarız kendimizi.-----------------

bu onun hayatından bi kesit.bunu samimiyetlemi söylüyorsunuz? burda tartşılmıyor anca hakaret ediliyor ve ben buna alaet olmak istemiyorum...

Sitelerde Paylaş
--------------Bu dedin hikaye kurandamı yoksa bir yazarın yazısımı?

Bu arada tartışmadan kıssadan hisse kaçıyorsun bence tartışarak daha iyi anlarız kendimizi.-----------------

bu onun hayatından bi kesit.bunu samimiyetlemi söylüyorsunuz? burda tartşılmıyor anca hakaret ediliyor ve ben buna alaet olmak istemiyorum...

Hakaret her portalda var arkadaşım seni rahatsız eden hakaret varsa adminlerle iletişime geç tartışmadan kaçma.

Hakaret ediyorsak bizi daha rahat alt edersin.

Sitelerde Paylaş
Malum...

Ateistsiniz.Ne tanıya ne dinlere ne de peygamberlere inanmıyorsunuz...

Evet, elhamdulilllah ateistiz.

Pekii zeki olan Muhammed nasıl olur da çelişkili bir kitap yazabilir?

Böyle bir adam düşünmeli ki:benim amacım insanlığı kandırmaksa,,,içinde hiç çelişki bulmamalılar,kuranın sahte bir kitap olduğunu anlamamaları için uğraşmalıyım.demiştir bu mantığa göre

1. Muhammedin oyle ciddi bir zekaya sahip oldugunu gosteren hicbirsey gormedim henuz.

2. Muhammedin amaci insanligi kandirmak degildi, sadece o cevredeki kabile liderlerini ve cikar cevrelerini ikna ya da oyuna ortak edip cahil cuhela takimini kandirmakti.

3. Kuran Muhammet efendi zamaninda kitap degildi, kendisi sadece uydurup uydurup ipe dizmekle mesguldu. Tekrar geriye donup uydurduklarini toplu halde okuma sansi yoktu.

Pekii bu çelişkileri Muhammed niye farketmedi? veya düzeltmedi?

Muhammet efendi uydurup uydurup ipe dizmekten arta kalan zamaninda haremini siradan gecirmekle ve ganimet toplamakla mesguldu. Zaten uydurduktan sonra cogunu da unutmustur.

son cümlem:Asıl siz kuranda çelişkiler bulamasaydınız,Kuranın sahte bir kitap olduğu düşünülürdü.(en azından ben)

Senin ne dusundugun milletin cok da umurunda gercekten, en azindan benim.

Sitelerde Paylaş
Hz muhammedin bunda ne gibi cıkarları olmuş söylermisiniz? Kuranı anlamayanlar icin icinde celişkiler vardır.Okuma yazma bilmeyen bir insanın bile bi kitap yazması sizce mcize değilmidir?

bunu nerden biliyoruz o devirde yaşamadık buda bir muhammed uydurması olabilr sonuçta ve okuma yazma bilmeyen bir insan nasıl ticaret yapabilir ticaret okumayazma ve hesap gerektiren bir iştir....

Sitelerde Paylaş

muhammedin bir dolandırıcı mı, iyi niyetli bir misyoner (ornegin budizmin kurucusu siddhartha gautama) mi, yoksa zeki bir sizofren mi oldugunu bilemiyorum

ancak dediklerinin bugun bile pek sevildigini gorse kendisinin de dumur olacagindan, "ben neymisim be abi" seklinde replikler vereceginden pek suphem yok

insan iste, primattan gelmis zaten, mantık filan cok aramayın :rolleyes:

ortacag boyunca klise incili kimseye okutmamıs, herkesin hayatı din adamlarından ogrenmesini saglamıstı; sonucta din hayatın tek hakimi oldu

islamda ise, incilden farklı sekilde bası ile sonu acıkca celiskili olan kuranın sadece tefsirci mealleri ile okunması saglandı; sonucta kurandan haberi olmayan muslumanlar islama hakim oldu

Sitelerde Paylaş

Bence de Muhammed oldukça zeki biri, aynı zamanda çok da akıllı. Kurnaz denecek kadar akıllı.

Ayrıca belli ki etkileyici ve karizmatik bir tarafı da var. Çünkü sadece korkutarak bu kadar büyük

bir zırvalığı kabul ettiremezsiniz insanlara.

İnsanların zaten tabi olduğu 2 din var ve bu adam 3.sünü yaratıp (daha ziyade ordan burdan derleyip)

insanlara kabul ettirmiş. Kimi zaman inandırarak, kimi zaman savaşarak, kimi zaman da korkutup tehdit

ederek vb. Sonuca baktığımızda başarmış. Bu, herkesin başarabileceği birşey değil.

Farkettiği çelişkileri, daha sonra hoşlanmadığı ayetleri, özel yaşamıyla ilgili ahlaksız gidişatı insanların

sorgulamadan kabullenmeleri adına imdadına hemen yeni ayetler yetişmiş. Yani aklının yettiği

kadarıyla çelişkileri düzeltmeye çalışmış. Yetmemiş.

"Zeki insan nasıl çelişkili kitap yazar" sorusu zaten yanlış bir soru. Bilgiyle ve iyi ahlakla

beslenmeyen zeka işe yaramayacağı gibi zarar verir.

Zeki Muhammed'in dünyaya verdiği zararın altını bir kez daha çizmek çok anlamlı olmaz sanırım.

Ancak ateistler hakkında genel olarak yanlış bir kanı var. İnsan, mutlaka kutsal metinleri okuduktan,

onların saçma olduğuna karar verdiğinden dolayı ateist olunur sanıyorlar. Tamamen yanlış.

Çocukluğunda bu dogmaların dayatılmadığı, soru sorarak yaşamak gerektiğinin öğretildiği, beyninin

ebeveynlerince özgür bırakıldığı ve en önemlisi evrensel doğrulara sahip olmak gerektiği bilincinin

yerleştiği her birey inançsız olur.

Ateist olmak için ateist olunmaz. Aykırı olmak için ateist olunmaz. Ateist olmak için üstün bir zeka

gerekmez. Hatta kafası "normal" çalışan ahlaklı her birey (özellikle kadınsa) tüm bu zırvaları reddetmelidir.

Doğal gelişimine bırakılmış, iyi eğitilmiş, empozelere direnmesi ve özgün düşünmesi gerektiğiyle

yetiştirilmiş her çocuk inançsız olur.

Siz eğer bu dine mensup bir ailede doğmasaydınız emin olun Muhammed'i bizim gibi düşünenlerden daha

acımasız eleştirirdiniz. Hiç kıvırmayın. İşte din budur.

Sitelerde Paylaş
Muhammed zeki değildi. Milyonlarca insanın onun uydurduğu dine inanmasının tek bir sebebi var.

O da ya varsa korkusudur. Teistler burada kuran ın dünyadaki en kral çelişkilerle dolu olduğunu görmelerine rağmen inanmaya devam ediyorlar.

o senin hüsnü Kuruntun.Kuranda .çelişki yok.en kral sorularını sordun cevaplarınıda aldın.

sen onların çelişki olmadığını görünce iman ettin mi !

peki o halde çelişkili olduğunu göre göre inananlara ne diye çıkışıyorsun.

sen kendin sözünü değiştirme.ama başkasından bunları bekle.

Kuranı hurafe ile meal edersen çelişki oluyor.ama doğru mealde çelişki yok.

Sitelerde Paylaş
İşte cevap veremeyenler böyle hikayelerle tatmin olurlar.

Muhammed dene kişinin gerçek kimliğini gördüklerinde şoka girerler.

Ve böyle sakallı yalakaların uydurduğu hikayelerle avunurlar.

Ateister aynadırlar onlar hakkında birşeyler söyleyenler kendilerini tarif etmiş olurlar demek ne kadar saçma ise bunlarda o derece saçmadırlar.

alıntı yaptıgım arkadas kuşkuya yer kalmayacak şekılde açıklamalarını yapmış.buyuk oranda emek vermış.ispat yoluna gitmış.

sen ne yapmışın uyduruk bır hadısle 1000 ispatı yok etmışın tabı aklınca.bak bunu çöl bedevılerı yer ama bız yemeyız dıyorum.

şimdi muhammedın ne çıkarı var demışsın.kardesim sen ıyımısın kendınde mısın.sıradan oksuz yetım bır muho var zengın sulalede fakır muho.ne yapmış ne etmış 40 ında (zengın karıyı aldıktan sora)peygamberım demış 23 senede de tamamlayamadıgı kuran diye bir kıtab getirdim demiş(öldugünde hala kıtab deıl)ve emınım 63 yaşında ölmeyıp de 83 ünde ölse o zamanda tamamlanmayıp aynı şekılde olacaktı(çunkı adam her sıkıntıya duştugünde imdat ayetlerını getırıyordu).

dine dayalı bir devlet kurmuş.bunu da her turlu kullanıp o vaad ettıgı cennetı dunyada yaşamaya başlamış.hanı okadar kutsaldı da kendı hastalıgına çare bulamadı.kıvrana kıvrana öldü.neden halıs müsluman lar gıbı yatagında yada yavas agrısız sancısız gebermedı.yada hep mucızelerındekı gıbı ornek mırac daki gibi uçuk bir şekılde veda etmedı.daha etkıleyıcı olurdu.muhammet zekı demışler dogru.peki sen bundan ne anladın sınırsız zeka yımı.yok zekı ıle sonsuz zekı farklı.sana gore zekı dıgerıne gore vasat olabılır.baska birine gore cahıl de olablıır.ama o donemdekı yakınındakı ınsanlara gore zekı ımış.onun bir hırıstıyan karısı varmış.evlendıkten sora bile hala hrısto ımış.neden karısını bıle ınandıramamış.bu kadına sorduklarında.muho her tıtredıgınde cebraıl geldı dermış ama karısı hıç gormedıgını beyan etmış.diyorumkı koynundakı ınanmamış sana ne oluyor da bu kadar etkılenıyorsun.adam dını geıtrdım allah ogretıyorum dıyerekden koca bır devlet kurmuş bunun saltanatını surmuş.dha neyı duymak ıstıyorsun?

yok sen şoyle yap bı hadis daha anlat gülmeli olsun.içimiz de açılır az.bızı de boşa çıkartırsın 2 sn de.hadı beklıyorum.

tarihinde ExploreRman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
o senin hüsnü Kuruntun.Kuranda .çelişki yok.en kral sorularını sordun cevaplarınıda aldın.

sen onların çelişki olmadığını görünce iman ettin mi !

peki o halde çelişkili olduğunu göre göre inananlara ne diye çıkışıyorsun.

sen kendin sözünü değiştirme.ama başkasından bunları bekle.

Çelişki yok öyle mi. Şu siteye bi göz at, yüzlerce sayfa var ve her sayfada da bi dünya islam'ın çelişkileri olan başlıklar var. Hangisine cevap verebildiniz. Benim sorduğum soruya ne zaman cevap verdiniz. Açtığım başlıklara bakın.

Şuna emin olun dünyadaki en çelişkili kitap kurandır.

Kuranı hurafe ile meal edersen çelişki oluyor.ama doğru mealde çelişki yok.

Size kurandaki sureleri gösteriyoruz ama kabul etmiyorsunuz. Daha ne diyelim.

Sitelerde Paylaş
Ateistsiniz.Ne tanıya ne dinlere ne de peygamberlere inanmıyorsunuz..

Bence bu cümlenin anlami kaybolmus. Dogrusu

Ne tanriya, ne dinlere, nede peygambere inaniyorsunuz. Hem cümlenin basina "Ne" eklemissin hemde sonunda inanmanin olumsuz halini kullanmissin..

Muhammed peygamber olsa da olmasa da zeki bir insandı.

Haklisin cok zeki biri oldugu belli. Yada zamanin Araplari cok cahilmis.

Böyle bir adam düşünmeli ki:benim amacım insanlığı kandırmaksa,,,içinde hiç çelişki bulmamalılar,kuranın sahte bir kitap olduğunu anlamamaları için uğraşmalıyım.demiştir bu mantığa göre

Muhammed isin buraya varacagini bilemezdi. "Bir deli kuyuya tas atmis kirk akilli cikaramamis" diye bir sözü hatirlatirim.

son cümlem:Asıl siz kuranda çelişkiler bulamasaydınız,Kuranın sahte bir kitap olduğu düşünülürdü.(en azından ben)

Buradada baltayi ayagina vurmussun. Bence sen kurani yeniden oku !!

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
madem senin gibi bir insandıysa sen kendinden 1200 yıl sonra bile milyonlarca taraftar bulabilirmisin

2000 yıldan beri taraftar bulan hrstiyanlık var , musevilik 3360 yıl eski . İsanın yaşadığına dair birkanıt yok. Musa ise yahudileri mısırdan çıkaran firavun amonetop 'un tayin ettiği bir memur.

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Malum...

Ateistsiniz.Ne tanıya ne dinlere ne de peygamberlere inanmıyorsunuz...

Muhammed peygamber olsa da olmasa da zeki bir insandı.

Hem de çok zeki.Sizce de öyle sanırım.

Size göre milyonları kandırdı,kendine çekti......

Ve size göre de Kuran Muhammed in eseridir.

Ve siz Kuran hakkında diyorsunuz ki:çelişkilerle dolu;;;neresinden tutsan elinde kalıyor;;;Ayetler birbirini yalanlıyor;;;vsss...

Bunları diyorsunuz.

Oysa ki siz çoğu surede çelişki ve mantıksızlık bulduğunuzu iddia ediyorsunuz?

Öyle bir mantık kurmuşsun ki saçma sapan hele son cümlede iyice koparmışsın.

Muhammed zekimiydi?

en azından aptal değildi. Kitabın ve Muhammedin tutarsız olduğu aşikar bunu bütün ateistler görebiliyor. utanmasanız çelişkiyi bile Allahın bir hikmeti olarak göstereceksiniz. Kuranı ve İslamı yaşatan sizin gibi kraldan çok kralcılık yapan aptallar(kusura bakma ama daha uygun bir kelime yok). Her biriniz yanlışı nasıl doğruya uydururum diye düşünüyorsunuz.

Bugün bile hala Muhammed gibi ortaya çıkıp insanları kandıran sahte peygamberler var (Allahtan :P polis fırsat vermiyor.) bir de Muhammedin zamanını düşünün.

tarihinde NoFate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranın sahte bir kitap olup olmadığı, Muhammed için bir anlam ifade etmiyordu. Onun derdi kendi gününü kurtarmaktı. Bundada başarılı oldu. Krallar gibi yaşadı. İnsanlığa hizmet etmek gibi bir derdi olsa, ölmeden kuranı derletir, kitap haline getirirdi. Benden sonrası tufan dediği için, bugün kuran çelişkilerle dolu bir hilkat garibesidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...