Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

Sorduğunuz soruları sizin gibi nice müslüman daha sorduğu için, cevapları da daha önce verilmiştir. Forumdaki eski başlıkları okumalısınız.

Bir kısım ateistlerin asabi göünmesinin, hakaretler ediyor olmasının nedeni ise, gözleri açılıp islamın gerçekte ne olduğunu görmeleri ve ömürlerinden islam yüzünden çalınan çok değerli zamanın yitip gittiğini düşünmeleri, bu yüzden buna yol açanlara karşı, sorgulamayıp kendi hayatları ile beraber toplumsal hayatı mahveden diğerlerine karşı tepki ile dolu olmaları normaldir.

Size burada verilen cevapların agresifliği ise; daha önce yüzlerce, binlerce kere başka müslümanlara verilen cevapların aynısı olduğu için artık insanların sıkılmasından; sizlerin hiç araştırmayıp, okumayıp, sanki sıfırdan, kendi düşüncenizmişçesine hocanızdan şeyhinizden duyup, ezberlediğiniz soruları bilmiş bilmiş satmaya çalışmanızdandır.

Arşiv açıktır. Sorularınızın cevapları orada vardır.

Yazdığım konu ispat edin ateist olacağım olduğu için sormam gayet normal diye düşünüyorum ayrıca benim sorularım biraz daha farklı , cinsel organların bu tesadüfiliğin içinde neden birbirine uygun olduğu ile ilgili soru sorulmamıştır :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar cevap yok anca saçmalama var , neymiş öyle olması gerekiyormuş bende Allah yaratmış öyle olması gerekiyormuş derim. Buradan çıkan netice bilmiyorsunuz tahmin ederek bir şeyler çıkartmaya çalışıyosunuz . Hala cevap belkliyorm bu nasıl bir patlamaymışkı herşey bu kadar düzenli olmuş neden meyvaların tadı yenmeyecek kadar kötü olmamış tesadüf değilmi arkadaş ?

Yenisin ya pek anlamamışsın. Böyle olması gerekiyordu ve oldu ile tesadüf ile oldunun arkasındaki farkı yaz yaz bitmez. Soru lara cevap istiyorsan kitap karıştır milletten yorumu bekleme!

O patlama öyle bir batlamaki olamayan şeyden toz olup o toz zaman ile canlı dönüştürdü. Bu tesadüf değil olması gereken ! masal hiç değil :) masal dedigin musanın asa sı tozdan insan oluyor ama tahtadan yılan ,ejderha olmaz olamaz. Neyse bukadar serinlik yeter.....

Sitelerde Paylaş

Yazdığım konu ispat edin ateist olacağım olduğu için sormam gayet normal diye düşünüyorum ayrıca benim sorularım biraz daha farklı , cinsel organların bu tesadüfiliğin içinde neden birbirine uygun olduğu ile ilgili soru sorulmamıştır :)

konuyu acan arkadasta ateist olacagim dedi. Net olarak celiskiyi gosterdik. Diger basliklara yazi yazdigi halde bu basliga ugramiyor artik.

Sitelerde Paylaş

Deist olsanız daha makul karşılayacağım ama patladı böyle oldu fikri bana hiç mantıklı gelmiyor.Sorularıma cevap yokmu , bu arada sağduyu senden cevap beklerim bana soru sormanı değil.Benim sorduğum soruyu neredeyse aynı şekliyle bana sormuşsun.

Niye deist olayım? Neden kafamda bir tanrı veya tanrılar hayal ederek kendimi kandırayım? Neden her taşın altında bir tanrı aramam gerekiyor?

Sorularına cevap istiyorsan biyolojiyi, fiziği, astrofiziği vs. araştır, öğren. Ben sana sadece yolu gösterebilirim, ayrıca her şeyin cevabını bileceğim diye bir derdim de, iddiam da yok. 1000 yıl önce yaşayan insan benden daha az şey biliyordu, 1000 yıl sonra yaşayacak olan daha çok şey bilecek. Ama sen ille de bazı şarlatanların peşine takılacağım, çünkü onlar bana sonsuza hayat, mutluluk falan vaat ediyor diyorsan sen bilirsin.

Sitelerde Paylaş

unforgiven, nasıl bu kadar cahil olabiliyor ve daha da önemlisi bu kadar cahil kalmakta diretmeyi nasıl başarabiliyorsunuz? Dogma sizi ne hale getirmiş, beyninizi nasıl kilitlemiş ve gözünüze at gözlüğü takmış, bunu göremiyor musunuz?

Evrimi asıl anlayamadığınıza hayretler içinde kalıyorum. Beyin bu kadar dumur olabilir, bu kadar şartlanmış bir zombi haline gelinebilir mi? Kölesi olduğu efendisine hizmet etmekten başka bir düşüncesi olamayan, beyni başka bir konuya çalışamayan bir zombi!

Ne meyvelerin tatlı olması yahu? Elma zort diye elma mı oldu? Hiç mi tatsız taş gibi yabani elma görmediysen de duymadın? Hiç mi gözün görmüyor, araştırmıyorsun? Ömründe hiç dağa çıkmadın mı? Ben çıktım ve yabani armut buldum. Bildiğin armut. Şekli şemali, rengi armut. Ama fındık kadar. Taş gibi sert ve hiç tadı yok. Buna rağmen yersen yeniliyor. Yenmiyor değil. Çeneni ağrıtmak pahasına yersen yiyorsun. Ben epey yedim. İlkel atalarımızı andım. Çeneleri benden mutlaka daha güçlü ve beyinleri daha küçüktü. Bu armutları leblebi gibi çiğniyorlardı.

O armutlardan seçilimle bu günün kocaman tatlı ve sulu armutlarına kadar gelindi. Bunu nasıl anlayamadığınız dünyadaki en acayip durum! Ama açıklaması var. Dogma, uyduruk bir tanrıya kölelik, sizi bu hale getirmiş. Köleden beter zombilersiniz. Efendinize hizmet etmeyen hiç bir düşünceyi beyniniz kabul edemiyor.

Cinsel organlar neymiş uyumluymuş! Bu kadar cehalet çok aşırı. Doğada milyonlarca türlü cinsel birleşme şekli var. Balıklar önce yuvaya yumurtalarını, sonra spermleri suya bırakırlar. Eşler birbirine değmez bile! Ne oldu? Yine mi cinselliğin evrimini göremediniz? Size yuh olsun. Bu kölelik sizin insan olabilmenize, insanlık erdemlerini geliştirebilmenize izin vermez. Köle geldiniz, köle gidersiniz.

İnsanın özgür olmaması, köle olması kadar aşağılık bir durum yoktur!

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar cevap yok anca saçmalama var , neymiş öyle olması gerekiyormuş bende Allah yaratmış öyle olması gerekiyormuş derim. Buradan çıkan netice bilmiyorsunuz tahmin ederek bir şeyler çıkartmaya çalışıyosunuz . Hala cevap belkliyorm bu nasıl bir patlamaymışkı herşey bu kadar düzenli olmuş neden meyvaların tadı yenmeyecek kadar kötü olmamış tesadüf değilmi arkadaş ?

İlk yazdığın yazıda da bu yazında da inananların sıkça düştüğü tipik bir mantık hatasına düşüyorsun. Doğaya tamamen yanlış bir gözden bakmana sebep oluyor bu da.

Doğadaki olaylara kendi açından aşkın amaçlar yüklemenden bahsediyorum... Normalde bir elmanın sana tat vermek ya da seni beslemek gibi bir amacı yoktur. O elmanın tadını da sana sevdirmek gibi bir derdi yoktur. Democrossian da bahsetmiş, zaten doğada meyveler pek de bugün senin hayran olduğun ve sevdiğin şekilde bulunmaz. Hatta çoğu meyve doğada hiç bulunmaz. Bu meyveler seleksiyon yöntemiyle ya da aşılanarak filan oluşturulmuş şeylerdir. Yani insanoğlu kendi zevkine göre o bitkilerin evrimini yönlendirmiştir. Sonuç olarak Allah'ın sana gökten sulu ve kocaman tatlı meyveler filan gönderdiği yok... :)

Bu doğadaki amaçsallık yanılgısı meselesini sadece sorduğun sorular üzerinden düşünme, diğer bir çok meselenin kökeni de bu bakış açısına dayanır. Mesela dünyadaki oksijen oranı sen yaşayabilesin diye mi böyle yoksa dünya böyle olduğu için mi sen bu şekilde evrimleştin? gibi..

Şu linki bir incelemeni tavsiye ederim...

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=18596

Sitelerde Paylaş

Herseyin tesaduf oldugunu dusunmek felsefetik bir dusuncedir. Herseyin ustun bir varlik tarafindan yaratildigini dusunmekle arasinda hicbir fark yoktur. Bu yuzden ateizm yerini yavas yavas agnostizme birakmaktadir. Agnostizm diger tum dusuncelere gore en saf ve temiz olanidir. Kendim deistim ama bir agnostik kadar durust degil dusuncem.

Gelelim unforgiven sana, surusune bereket din var ortada. Hangi birinin rabbi yaratti? Yoksa sende Ibrahim nuh gibi deistmisin.

Sitelerde Paylaş

Gönderdiği yok gibi kesin ifade kullanamazsın, sadece öyle olduğunu düşünüyorum yada tahmin ediyorum diyebilirsin . Bilim adamları tarafından söyleminin kanıtı yok.

Neyin kanıtı yok, hiç mi kitap okumuyorsun?

Bugün en basitinden yediğin meyvelerden portakal, mandalina, greyfurt gibileri turunç diye bitkiden insanlar tarafından yüzyıllarca aşılama vs... yöntemiyle üretilmiştir. Portakal mesela Avrupa'ya 11. yüzyılda doğudan gelmiştir, o da acı olanı. Doğuda da milattan önce 2500 yıllarında üretiliyordu. Ama bugün insanlar turunçtan nasıl portakal üretileceğini bilmiyor olsaydı, doğada kendi halinde ormanda bulup yiyemezdin. Turunç ise yenilir bir bitki değil.

Bugün bildiğin koyun, kuzu, inek, dana gibi hayvanlar doğada bu halleriyle bulunmazlar. Bildiğin köpek ve tavuk, horoz, kümes tavşanı bile. Bütün bu hayvanlar doğada hayatta kalamazlar artık. Çünkü insanlar tarafından yapay seleksiyonla, başka alt türlerle çiftleştirilerek evcilleştirilmiş ve günümüze gelmiş hayvanlardır. Burada 10.000-20.000 yıllık insanlık tarihinden bahsediyoruz. Siz her şeyi Allah'a havale edip hiç çalışmaya gerek yok sanıyorsunuz, atalarımızın azmini, bizi bugüne taşıyan insanları küçümsüyorsunuz. Bu düpedüz nankörlüktür, adamlar çalışıp didinip neler üretmişler de insanlığa miras kalmış. Sizin mantık ise o Allah'tandır, bu Allah'tandır, şu Allah'tandır, yan gel yat çalışma, cihat yap, kâfirlerin rızkını çal, ganimet al, karısına kızına saldır.

Sitelerde Paylaş

Sizin mantık ise o Allah'tandır, bu Allah'tandır, şu Allah'tandır, yan gel yat çalışma, cihat yap, kâfirlerin rızkını çal, ganimet al, karısına kızına saldır.

Yukarıdaki yazdıklarına en çok karşı olanlardan biriyimdir üzerime alınmıyorum.

Ben tarihçiyim , tarihin içerisinden bir şeyleri net olarak söyleyebilmen için o anı yaşaman gereklidir yada elinde arkeolojik buluntu yada müzelik nesneler olması lazımdır.. Diğer ihtimallerde yazılı kaynaklarda vardır yada rivayet olarak söylenegelmiştir yada nümizmatik eserlerde görülmektedir gibi ifadeler kullanılmalıdır.Kesin kati olarak bu böyledir demek yanlış olur.

Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki yazdıklarına en çok karşı olanlardan biriyimdir üzerime alınmıyorum.

Ben tarihçiyim , tarihin içerisinden bir şeyleri net olarak söyleyebilmen için o anı yaşaman gereklidir yada elinde arkeolojik buluntu yada müzelik nesneler olması lazımdır.. Diğer ihtimallerde yazılı kaynaklarda vardır yada rivayet olarak söylenegelmiştir yada nümizmatik eserlerde görülmektedir gibi ifadeler kullanılmalıdır.Kesin kati olarak bu böyledir demek yanlış olur.

İlla tarihe bakmanıza gerek yok ki bunlar için. Mesela gidin doğada ineğin aynısı bir hayvan bulun veya o kadar cins köpeğin kendi kendilerine doğada büyümüş olanlarının birebir aynısını bulun. Veya bilimcilerden okuyun. Veya koyunun falan. Bunlar tarihi bilgi sayılmaz.

Ben size portakal doğada yok diyorum. Siz diyorsunuz ki tarihi bulgu mu varmış? Gidin bir portakal, limon, mandalina nasıl üretiliyormuş öğrenin. Türkiyede de var üreticisi. Bunlar için tarih bilmenize gerek yok. Üreticiler hali hazırda duruyorlar. Olmazsa internetten bulun nasıl yetiştirildiğini. Tarihini okuyun mesela madem meraklısınız. Wikipedia da bile orange yazın çıksın size üretimi, tarihi vs... sonuçta elinizin altında global ağ var.

tarihinde sertanyaril tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte sorun da bu ya. Senin de diğerlerinden pek bir, daha doğrusu hiçbir farkı yok. Her yeni geleniniz, acaip orijinal ve kimsenin aklına gelmemiş devrim yaratacak sorular sorduğunu zannediyor ki, o soruların hepsi daha önce sorulmuş oluyor. Her biriniz dünyanın en son harikasını yarattığınızı düşünerek foruma dalıyorsunuz.

Ama aslen kendi cahilliğinizi ortaya koyuyorsunuz.

Buradaki herkes eşşek başı mı size sürekli cevap yetiştirecek?

Aranızdan biriniz de çıkmayacak mı;

"Ben cinselliğin evrimi ile ilgili şu makalelere, şu araştırmalara baktım da, şurasına katılıyorum, şurasına katılmıyorum.."

diyebilen, diyebilecek?

Varsa yoka "açıklayın"?

Sizin cahilliğiniz, bilimin eksikliği oluyor her nasılsa..

Bir bak bakalım o konu daha önce araştırılmış mı be mübarek, bir bak.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Evolution+of+sex

Bak, "evolution of sex" denince sade pubmed'de 12163 makale çıkıyor be adam.

Biraz adap, biraz usül ihsan eylesin yüce odin size..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Al senin orijinal sorun:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=50565

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=44207

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=39509

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=26155

Sitelerde Paylaş

Gönderdiği yok gibi kesin ifade kullanamazsın, sadece öyle olduğunu düşünüyorum yada tahmin ediyorum diyebilirsin . Bilim adamları tarafından söyleminin kanıtı yok.

Sosyal bilimlerle doğa bilimleri arasındaki farkı bilmiyorsun, öğrenmen gerek... Tabi bunlardan mantıksal ve felsefi çıkarım yapmak da başka bir konu...

Ben "gönderdiği yok" diyerek mantıksal ve felsefi bir çıkarım yapıyorum ve desteklemek için de argüman sunuyorum... Ortaya koyduğum argümanlar da zaten kafadan uydurma filan değil, gayet bilimsel... Sen de yaptığım çıkarımın yanlış olduğunu söylemek için ortaya argüman koyabilirsen bakarız :)

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...