Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

Pitaya, sorun alkol veya sigara değil. Bunlar tasvip edilecek şeyler değil elbette.

Sorun, aptalca bir gayretle insanları bu pisliklerden uzak tutmak için, bu materyallerin etkilerini abartmak, şişirmek, hatta bazen yalanlarla süslemek.

Sigara, kanser yapmayabilir, ama bu onu iyi bir şey yapmaz, hala çok kötü bir şeydir.

Alkol. Doğal alkollerin, bira, şarap gibi yani, kafa yapmayacak şekilde düzenli kullanılması gayet faydalı bile olabilir. Ama aşırısı, öldürür, siroz eder, kafanı yer, angutun biri olursun.

Olay bundan ibaret. Olayın doğrusu neyse, onu bilmek, onu söylemek en güzelidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunun gibi angutlara yanıt veriyorsunuz ya; bana en çok bu durum koyuyor!!

Yanıt yazdığınız kişinin yaşı 14. Onun beyni, bir kere sulandırılmış; KURTULMASI OLANAKSIZ! Bırakın da afkursun!

Hadi ordan bee :) tarihinde raynor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sigara kansere neden olmaz diye bir güvence verilmesi olanaksız. Sigara içmenin kanser riskini artırdığı kesin. Bu kadar kesin bir konuyu tartışmanın bir anlamı yok.

Bak, şimdi daha pragmatik olarak konuya değindin. Daha önce kesin vurglama yapıyordun.

Tütün tüketimi, kansere sebebiyet verebilir. Ama her tütün tüketenin kansere yakalanacağını öne sürmek, gerçekten saflık olur.

Ben, yaşlı bakımında çalışırken, yuvamızda 100 yaşını aşmış 3 erkek vardı. Üçü de ergenliklerinden beri sigara içiyordu. Kanser? Nireeee?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşların yazdığı gibi az miktarda tüketilen alkol insana zarar vermez. Domuz eti konusunda şunu okumanızı öneririm http://evrimagaci.org/makale/399 yani öyle bir zararı yok. Aslında domuz eti ikame mal olmadığı için kırmızı etin pahalı olmasının sebeplerinden bir tanesidir. Ne diyelim çöl bedevileri tavukda yasak diye yazsalardı kırmızı etin kilosu 100 tl falandı şimdi.

Sitelerde Paylaş

Bak, şimdi daha pragmatik olarak konuya değindin.

Öyle bir değişme olmadı. Sana öyle gelmiş. Sigara içen kesin kanser olur diye bir iddiam olmadı. Sigara ile kanser arasında bağıntı kesindir dedim.

Alkol konusunda da bir şeyler söyleyeyim. Alkol, bağımlısında vahim derecede yoksunluk krizlerine neden olan, şiddetli bağımlılık yapan bir maddedir. Fakat az miktarda şarap yararlıdır. Kırmızı daha faydalı diyorlar ama ben beyaz seviyorum. Moskado şarabı mükemmeldir.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir değişme olmadı. Sana öyle gelmiş. Sigara içen kesin kanser olur diye bir iddiam olmadı. Sigara ile kanser arasında bağıntı kesindir dedim.

Alkol konusunda da bir şeyler söyleyeyim. Alkol, bağımlısında vahim derecede yoksunluk krizlerine neden olan, şiddetli bağımlılık yapan bir maddedir. Fakat az miktarda şarap yararlıdır. Kırmızı daha faydalı diyorlar ama ben beyaz seviyorum. Moskado şarabı mükemmeldir.

Denilineni anlamamakta diretiyorlarda diretiyorlar. Sigara elbetteki kansere sebebiyet veren seyler arasindadir. Akcigerlerde kalici hasarlara sebep olur. Zamanla vucudun direnci bunu kaldiramaz ve fonksiyonlarda bozulmalar ve kanser. Tabii bunun oncesinde kalp krizinden goturebilirde. Kalp krizi yapmaz ;) ama zemini hazirlar. Damarlari sertlestirir ornegin. Baska bir suru zararlari olduguda kanitlidir.

Saraba gelince icmeyen adama sagligin icin sarap ic denmez. Ben sahsen siyah uzum yemesini tavsiye ederim. Veya uzum suyu. Sarap keyiflendiren bir icecektir. Az icildiginde insani bi hos eder. Kaliteli sarap tabi. Pamuk eller cebe.

Sitelerde Paylaş

Denilineni anlamamakta diretiyorlarda diretiyorlar. Sigara elbetteki kansere sebebiyet veren seyler arasindadir. Akcigerlerde kalici hasarlara sebep olur. Zamanla vucudun direnci bunu kaldiramaz ve fonksiyonlarda bozulmalar ve kanser. Tabii bunun oncesinde kalp krizinden goturebilirde. Kalp krizi yapmaz ;) ama zemini hazirlar. Damarlari sertlestirir ornegin. Baska bir suru zararlari olduguda kanitlidir.

Saraba gelince icmeyen adama sagligin icin sarap ic denmez. Ben sahsen siyah uzum yemesini tavsiye ederim. Veya uzum suyu. Sarap keyiflendiren bir icecektir. Az icildiginde insani bi hos eder. Kaliteli sarap tabi. Pamuk eller cebe.

Valla, sağlığın için günde 3/4 su bardağı kırmızı şarap iç. Bak emin ol çok faydasını göreceksin. Üzüm suyu değil, üzüm yemekte değil. Üzümden yapılmış, saf şarap.

Şaraptaki telomer kısalmasını engelleyen şeyler, damar sertliğini engelleyen, bağışıklığı güçlendiren vs. şeyler ancak üzüm suyu şaraba dönerse ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan anibal :) Sarap yapildigi zaman fermante sirasinda birsürü özelligini kaybediyor. Onu gectim sarapta alkol var üzüm suyunda yok. Günde 1 kadeh icene bir lafim olmaz ama onuda icmeyip üzümle beslenirse daha bi iyi olur. Haftada 3 kez üzüm ye. veya kuru üzüm tüket.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan anibal :) Sarap yapildigi zaman fermante sirasinda birsürü özelligini kaybediyor. Onu gectim sarapta alkol var üzüm suyunda yok. Günde 1 kadeh icene bir lafim olmaz ama onuda icmeyip üzümle beslenirse daha bi iyi olur. Haftada 3 kez üzüm ye. veya kuru üzüm tüket.

yoğurt -peynir - kefir vs.vs.vs de YEME o zaman....

süt fermante olup yoğurt peynir - kefir vs.vs.vs olurken bi sürü özelliğini kaybediyor...

SÜT iç sadece....yahut SÜT TOZU tüket ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak hala aynı şeyi söylüyorsun.

Sana daha ne kadar açık söyleyeceğiz: Şarapta senin ömrünü uzatan ve bilhassa kalp-damar hastalıklardan koruyan şeyler var. Ama onlar üzüm suyunda yok. Anlamayacak, ahmak mısın sen? Üzüm suyunda yok. Mayalanırken, fermente olurken, içeriğindeki maddeler ve bakterilerin ürettiği şeyler, işte o faydalı şeylere dönüşüyor. Alkolde dahil. Alkolde faydalı bir şey, senin o ahmak aklının hala almadığı şekilde. Alkolün zararlı olanı, çok alırsan. Bunun dışında yediğin bir ton şeyde alkol var zaten, elma, erik vs. neyse. Sen, faydalı bu diyerek 3 kutu başağrısı ilacını içersen, ne olur? Dozu belli: Şarap, günde 150ml kadar.

Sitelerde Paylaş

ikisi de organik ve fermante ürünleri..FARK NE ?

Kefirdeki alkol orani %0,8 dir. Sarapta ise %13 tür.

Anibal, diger yedigimiz herseyde alkol var evet ama 5 kilo erik veya elma halen saraba denk olamiyor. Neyse sen sagligin icin günde 2 kadeh sarap ic, sabahta 1 tek votka at ;) Günde 1 tanede agri kesici al ;) Agri kesiciyide saglikli yaptin ya sanada anca bu yakisir.

tarihinde Pitaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Az şarap sağlığa faydalıdır. Bu bilimsel bir gerçek. Damıtılmış içkilerin faydası yoktur.

Kuranda şarabın haram olmadığı sözü yanlış. Hamr olarak geçen tam olarak şaraptır, başka bir şey değildir. Buna da şeytan işi pislik der. İmam Azam gibi bazı adamlar az şarabın haram olmadığı fetvasını vermişlerdir ama bu fetva kurana uygun değildir. Şeytanın pisliğinin azı helal olabilir mi? Bazı müslümler kuranı şirin göstermek için şarap haram edilmemiştir filan diye propaganda yaparlar. Yalandır.

Sorun şu ki kaliteli şarap pahalı. Ucuz şarap sirke gibi oluyor. Moskado üzümünden yapılmış dömisek beyaz şarabı hiç bir şeye değişmem. İçmeden önce kokla, derin derin içine çek. Mükemmel aroması vardır. Dünyada böyle güzel bir aroma yoktur. Bu üzümü en güzeli yarı fermente etmek. Tümden fermente edip tadını bozmamak gerek. Bir de şarap kışın içilecek bir şey. Yazın şarap gitmez.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kefirdeki alkol orani %0,8 dir. Sarapta ise %13 tür.

Anibal, diger yedigimiz herseyde alkol var evet ama 5 kilo erik veya elma halen saraba denk olamiyor. Neyse sen sagligin icin günde 2 kadeh sarap ic, sabahta 1 tek votka at ;) Günde 1 tanede agri kesici al ;) Agri kesiciyide saglikli yaptin ya sanada anca bu yakisir.

içinde sonuç olarak ALKOL var mı ?....

ayrıca sen FERMANTE olarak özelliğini kaybettiğinden bahsettin.....ikiside fermante olup özelliklerini KAYBEDİOLAR....

yoğurda = SÜT diyebilirmisin?

Sitelerde Paylaş

Bizim Müslolar, alkolü yasaklarlar; ama sirkeli salatalara bayılırlar! Büyük iştahla tüketirler!

Sirkede %0.2 ilâ %0.5 oranında alkol var!

Bizim Müslolar, serinlemek için kolonya kullanırlar.

Kolonyanın en az %80'i alkoldür. Ferrahlık veren de alklün ta kendisidir.

Yüzünüze sürdüğünüz kolonyanın kokusunu algıladığınızı sanırsınız; aslında havada uçuşan alkolü solursunuz. Ayrıca alkol, ciltten vüduda intikal eder.

İşte Müslo kafası!

Sonuç: MÜslüman olmak için gerekli olan, sâdece câhilliktir!

Sitelerde Paylaş

Kisi intihar etmeyi dusunur ama bir turlu beceremez. Iste alkolde bunu kisi icin dahada kolaylastirir. Akli selim dusunemez. Icki icerken yapipta ayikinca aaaa ben ne yaptim demek gibi dusun.

Git bak oku gorursun onceki yazdiklarimda.

Sigara ve cinsel iliski belli bir sebepten dolayı acildi. Ilk mesajlarima git goreceksin.

...

Ben forumda yeni değilim. Yâdellerdeki yurtdas ilk degil hep yapiyor.

İşte yok öyle birşey. Bunu bilimsel bir olguymuş gibi ortaya atmak için elinde yeterli veri yok. Hasan ya da Finli'ni biri öyle dedi diye öyle olmaz o işler. Hem ben de, hem yine bir Finli'nin, bunun tam aksini beyan ettiğini birinci ağızdan öğrendim. Buna ne buyrulur.

Ortaya bir laf attın geri de dönemiyorsun. Öyle hissediliyor.

Gerçekten intihar edecek derecede psikolojik açıdan patolojik durumda olan, seyir gösteren kişi, müdahele edilmezse er ya da buna teşebbüs eder. Alkol malkol bahane. Alkol gerçekten intihar meyli olmayan kişiyi intihara sürükleyemez. Katalizör görevi görür diyorsan da, bunu kanıtı ile göstermen gerekir ki, henüz böyle birşey yapamadın.

Alkol alan bir kişi, "koy dötüne gitisin bu dünyanın biz keyfimize bakalım" psikolojisine de girebilir, girmiştir. Yani çok araştırırsak belki aksi bir örnek dahiçıkabilir, kimbilir?.

Evlilik dışı cinsellik ahlaksız ya da kötü bir şey değildir önermesine karşı çıkmadığın sürece problem yok. Evlilik neticesinde dünyaya gelip de, sonu bakım evinde ya da çöp tenekesinde biten onlarca çocuk da var.

Evlilik dışı cinsellik ya da çok eşlilik kötü birşey değil. "Sorumsuzluk" kötü birşey.

Aramizdaki gerginlik tamamen yanlis anlasilmadan.

Sorduğum birçok şeye yanıt vermemişsin ama bence de uzatmaya gerek yok.

Sonuçta sen de islam ve kuran'ın beşeriyat ürünü birşey olduğunu, muhammed'in allah'ın elçisi olduğunu kabul etmediğine göre benim tahminim isabetsiz çıktı.

Yadellerdeki Yurttaş herşeyi yapabilir. ama senin o iletideki üslubun çok fena.

Ha bu arada, bir tanrının olduğuna en fazla "inanabilirsin", ötesi değil. Çizginin öteki tarafına geçmemeni tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Sadece intihar açısından bakmamak lazım. Alkolik kişiler suça daha fazla eğilimlidir. Alkolik olmak kötü bir şeydir. İnsan gibi içmesini bilmek lazım. Alkol bağımlılığı çok berbat bir şeydir. Suça da iter, her şeye de iter. Bir kişi alkol bağımlısıysa başına her türlü kötü iş gelebilir.

Şarap kültürü içkide en zarif kültürdür. Şarap kadehini ağzına kadar doldurmak görgüsüzlüktür. Kadeh daima yarım doldurulur. Buna tek denir. Dolu kadehe duble denir ve ayyaş işidir. Bardakta şarap içilmez. 750 lik bir şişe şarabı iki kişi içtiğinde sarhoş etmez. Tek başına oturulup bir 750 bitirilmez. Bitirirsen zom olursun.

İnsan gibi içeceksin. Eşek hoşaf içer gibi değil.

Alkol bağımlılığı kötüdür. Bunun dinle allahla bir ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...