Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

Sadece intihar açısından bakmamak lazım. Alkolik kişiler suça daha fazla eğilimlidir. Alkolik olmak kötü bir şeydir. İnsan gibi içmesini bilmek lazım. Alkol bağımlılığı çok berbat bir şeydir. Suça da iter, her şeye de iter. Bir kişi alkol bağımlısıysa başına her türlü kötü iş gelebilir.

Bu, doğru değil.

Benim de 2-3 alkol bağımlısı insanla iletişimim oldu.

Hepsinin son derece sâkin, hattâ son derece insancıl olduklarına tanıklık ettim.

Alkol bağımlıları, genellikle işten eve, evden işe gidenlerdir. Tanıklık ettiğim tüm alkol bağımlılarının, son derece yardımsever olduğuna parmağımı basarım.

İşte bu da alkol bağımlılığına iten en büyük etkendir. Dünyâdaki haksızlıklara karşı bir şeyler yapamayınca, adım-adım alkol batağına giriyorlar.

Türkiye'de yaşadığını şimdi kesinlikle biliyorum. Çünkü Türkiye'de "alkol kültürü" yoktur. Genellikle "kafayı çekmek" amacıyla alkol tüketilir. Yani amaç, çevreyi rahatsız etmektir!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu, doğru değil.

Tersine son derece doğru. Sen her söylediğimi yanlış anlıyorsun. Alkol bağımlıları mutlaka suç işler diye bir iddiada bulunmadım. Böyle söyleyince de geri adım attığımı iddia ediyorsun. Halbuki ben geri adım filan atmıyorum. Sen yanlış anlıyorsun.

Tüm dünyadaki istatistikler, alkol bağımlılığının suça katkısını kanıtlamaktadır. Konuşunca genele göre konuşuruz. Alkol bağımlılığı, içmesini bilememek kötüdür. Bunun tartışması olmaz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yadellerdeki yurtdas gece saatlerinde özellikle cuma veya cumartesi geceleri duyulan bagirismalar yollarda sise kirmalara ne diyeceksin? Adamlar sakin kendi hallerinde sise kirip bagiriyorlarmi diyeceksin? Demo teflonada sanada diyecegini demis Yâdellerdeki ;)

Gelelim evrime. Dinciler ne zamanki okur yazar olur cahillikten siyrilir iste ozaman mecbur kabul eder bu gercegi. Darwine, galileo ya neler yapildigini unutmadik. Adam sirf dunya yavarlak dedigi icin zindanlara atildi,idam hukmu verildi ve neredeyse asacaklardi adami. Darwin de basta ailesi herkes tarafindan dislandi. Selam olsun onaki evrimi bizlere acikladi. Dinci ne yapar? Kabenin etrafinda 7 kere doner. Imkani olsa bunu tekrarlar defalarca. Luks yasam surerler. Insanliga bir gram faydalari olmaz. Asiri kadin duskunudurler bide.

Sitelerde Paylaş

Yadellerdeki yurtdas gece saatlerinde özellikle cuma veya cumartesi geceleri duyulan bagirismalar yollarda sise kirmalara ne diyeceksin? Adamlar sakin kendi hallerinde sise kirip bagiriyorlarmi diyeceksin? Demo teflonada sanada diyecegini demis Yâdellerdeki ;)

Gelelim evrime. Dinciler ne zamanki okur yazar olur cahillikten siyrilir iste ozaman mecbur kabul eder bu gercegi. Darwine, galileo ya neler yapildigini unutmadik. Adam sirf dunya yavarlak dedigi icin zindanlara atildi,idam hukmu verildi ve neredeyse asacaklardi adami. Darwin de basta ailesi herkes tarafindan dislandi. Selam olsun onaki evrimi bizlere acikladi. Dinci ne yapar? Kabenin etrafinda 7 kere doner. Imkani olsa bunu tekrarlar defalarca. Luks yasam surerler. Insanliga bir gram faydalari olmaz. Asiri kadin duskunudurler bide.

Democrossian bana bir yerde birşey dememiş?

Ben alkol bağımlılığı iyi birşeydir, ya da kötü birşey değildir dediğimi hatırlamıyorum?

Bu durumda muhatap da ben olmuyorum haliylen.

Konunun bağlamı zaten senin çarpıtarak abarttığın (abartmaya çalıştığın) alkol-intihar ilişkisi olduğu üzere, bu minvalde yazıldı.

Desteksiz atma diyoruz başından beri; hepsi topu, başı sonu bu.

Ki peşinden pek bir destek verebildiğin de görülmedi.

"Alkol bağımlılığı kötüdür. Bunun dinle allahla bir ilgisi yok."

Bu kısma karşı çıkan yok da; bunun da bizim konumuzla bir ilgisi yok. Niye ikide birde bunu araya daldırmaya çalıştığını Democrossian'a sormak lazım.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

din adına MADIMAKDA İNSAN YAKANLARA ne diyeceksin ?

kendi hallerinde insan yakıolar boşverelim mi diyeceksin ?

oruç tutmuo diye insan döven - öldürenleri ne diyeceksin ? kendi hallerinde yapıolar mı diyeceksin ?

namaz kılmıo diye milleti fişliyenlere ne diyeceksin ? kendi hallerine yapıolar mı diyeceksin ?

mürtedi ve diğer bilimumum gayri müslümlerin KAFASINI KESENLERE ne diyeceksin ? kendi hallerinde yapıolar mı diyeceksin ?

en önemlisi de bütün bunları yapanlara bu yaptıklarını emreden ALLAHA ne diceksin ? allah kendi haline TAKILIO - mu diyeceksin ?

neymiş ? şişe kırıolarmış....

nolmuş şişe kırıolarsa ? senin kafanı kırmıolar ya ?_

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu gereksiz uzadı gibime geliyor. Alkol bağımlılığı tehlikelidir. Suç ile belirgin istatistiksel bağlantısı vardır. Dinde haram sayılması veya sayılmaması bizi hiç ilgilendirmeksizin bu böyledir. Din ne demiş umrumuzda bile değildir. Ne bileyim ben allahın geri kafalı yağmacı bedevileri ne düşünmüş de haram diyelim buna demişler. Bu beni zerre kadar ilgilendirmez. Ben adamların cahil eşkiyalar olduklarını bilirim. Ne dediklerine de bit kadar değer vermem. Beyaz dömisek şarabımı da zevkle yudumlarım. Ölçüyü kaçırmam, insan gibi içerim. Eşek hoşaf içer gibi alkole abanmam.

Olay bu yani, karmaşık bir yönü de yok. Pitaya eğer bu alkolü deizmin tanrısı da sevmiyor diyorsa bu kendi halisünasyonu olur. Ki demeyeceğini sanıyorum, çünkü deizmin tanrısı mal bir tanrıdır, hiç bir şeye karışmaz. Her şeye trene bakar gibi bakar. Böyle mal bir tanrıya inanmak berbat bir şey, ama kendi bilir. Biz ona yine tanrı filan yok, bunlar saçma sapan hayaller deriz. Gerisini kendisi düşünür.

Sitelerde Paylaş

Benim de 2-3 alkol bağımlısı insanla iletişimim oldu. Hepsinin son derece sâkin, hattâ son derece insancıl olduklarına tanıklık ettim.

Bir seferinde Rize'de bir kaç saat beklemem gerekmişti. Limana gittim. Orada bir adam içiyordu. Bayağı da içmişti, ayağa kalkacak hali yoktu. Dayı dedim sandalı alıp limanda biraz dolaşıp vakit geçirsem? "Al götur yeğenum" dedi. Hiç sakınmadı. Ben kayığa doğru giderken de tekrar "bana bak" dedi. "Buyur dayı" dedim. "Limandan çıkmayasun!" dedi. Alkolden kızarmış gözlerinde bir parça tehdit vardı. "Merak etme dayı, çıkmam" dedim.

Öyle demese çıkmayacaktım. Lan dedim ne var bu limanın dışında? Çıktım. Ne olduğunu da gördüm. Bir metreye yaklaşan dalgalar. Hemen limandan içeri tabii.

Bu adamcağız hiç tanımadığı birine denizin dalgalı olduğunu bildiği halde kayığını emanet edecek kadar kalender bir adamdı. Geri döndüğümde hâla içiyordu ve ne para istedi ne pul. "Sağol dayı, çok iyi vakit geçirdim" dedim. "Hayde işun rasgele" dedi. İyi bir adamdı.

Sitelerde Paylaş

Pek bir şey bilmediğini görüyoruz. Ben alkol bağımlılarının şişe kırıp sokakta nara attığını filan görmedim şahsen hiç. Onlar genelde senede bir kere denk gelip, denk gelmişken suyunu çıkaralım diyerek başka tarafıyla içenler olur.

Adamlar sakin filan değil, tonla stres kaynağı var ve birikmiş içinde. Hafta sonu böyle yaparak onu atıyor. Dua ette böyle yapıyor. Bir düşün bakalım, alkol kullanım oranı bu kadar düşük. Ama kadın cinayetleri, kavgalar, kadınlara dayak, trafik kazaları vs. vs. de neden tur bindirerek önde gidiyor bu millet?

Sitelerde Paylaş

Pek bir şey bilmediğini görüyoruz. Ben alkol bağımlılarının şişe kırıp sokakta nara attığını filan görmedim şahsen hiç. Onlar genelde senede bir kere denk gelip, denk gelmişken suyunu çıkaralım diyerek başka tarafıyla içenler olur.

Adamlar sakin filan değil, tonla stres kaynağı var ve birikmiş içinde. Hafta sonu böyle yaparak onu atıyor. Dua ette böyle yapıyor. Bir düşün bakalım, alkol kullanım oranı bu kadar düşük. Ama kadın cinayetleri, kavgalar, kadınlara dayak, trafik kazaları vs. vs. de neden tur bindirerek önde gidiyor bu millet?

Az once trende rastladim ayni vakaya. Adam trende icmemesi gerekirken iciyor. Biri tarafindan uyarilincada karsi cikip sonrasindada siseyi cop kutusuna kirarcasina hizli bir sekilde firlatiyor. Bu ilk degilki. Trende sigara icen sarhosmu gorup uyarmadim. Ben oglumla disari bisiklet surmeye gittigimde vaktim o kirilmis cam siselerini toplamakla geciyor. Niye? Hem kendi cocuguma hemde diger kimselerin cocuklarina zarar vermesin diye. Ama zavallı gibi anibal gibi kendini bilmez ukalalar bununla yetinmem gerektigini soyluyor yuzsuzce. Anibal sen alkol kullanmayan adama sagligi icin sarap icmeyi onerecek kadar ahmaksin. Senin fikirlerine hep saygi duyardim ama goruyorumki bu konuda beni sasirttin.Teflon, ben insanlik icin canimi ortaya koyarim. Sen sagligini onemsemesende ben onemserim.

Milyon cesit din var dunyada hangi birini dinleyeceksin. Hepside cikarinin pesinde. Inandigim tanriya gelincede ben onu tartismadigim surece kimseye dusmez.

Sitelerde Paylaş

Orda dur bakalım Pitaya efendi! Sana fazla yüz verdik anlaşılan. Sen kim oluyorsun da şarap içene karışıyorsun? İnsan gibi şarap içen bir sürü insan var. Eşek hoşaf içer gibi içen var diye bu insanları suçlayamazsın. Ölçüsünce içilen şarabın yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Benim şarabıma laf edemezsin!

Bu halkın renk körü, sadece beyaz ve siyahı algılayan kişilerinden bıktık usandık. Biri ağzına koyma der biri hayvanlaşıncaya kadar iç der. Bu halk olmaz. Bu halkın ne dinlisi bir cacık olur ne dinsizi. Bu halkın olmayacağı her yeni gün daha iyi anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş

Orda dur bakalım Pitaya efendi! Sana fazla yüz verdik anlaşılan. Sen kim oluyorsun da şarap içene karışıyorsun? İnsan gibi şarap içen bir sürü insan var. Eşek hoşaf içer gibi içen var diye bu insanları suçlayamazsın. Ölçüsünce içilen şarabın yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Benim şarabıma laf edemezsin!

Bu halkın renk körü, sadece beyaz ve siyahı algılayan kişilerinden bıktık usandık. Biri ağzına koyma der biri hayvanlaşıncaya kadar iç der. Bu halk olmaz. Bu halkın ne dinlisi bir cacık olur ne dinsizi. Bu halkın olmayacağı her yeni gün daha iyi anlaşılıyor.

Ben ne laf soyledimde böyle dellendin soyle bakalim demo. Daha önceki soylediklerimde gunde 1 kadeh icene bir lafim olmaz diye ama icmesede uzum suyu icse onun icin daha saglikli olur diye. Benim alkol konusunda onaylamadigim sey aslinda votka, viski,bira gibi ickileri asiri tuketenlerle.

Anibalinda alkol icmeyen adama sagligin icin sarap ic lafinida elestirdim. Buna itirazin varsa soylersin tartisiriz kardes. önceki soylediklerini sirf bana yuz vermek icin soylemedigini dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Az once trende rastladim ayni vakaya. Adam trende icmemesi gerekirken iciyor. Biri tarafindan uyarilincada karsi cikip sonrasindada siseyi cop kutusuna kirarcasina hizli bir sekilde firlatiyor. Bu ilk degilki. Trende sigara icen sarhosmu gorup uyarmadim. Ben oglumla disari bisiklet surmeye gittigimde vaktim o kirilmis cam siselerini toplamakla geciyor. Niye? Hem kendi cocuguma hemde diger kimselerin cocuklarina zarar vermesin diye. Ama zavallı gibi anibal gibi kendini bilmez ukalalar bununla yetinmem gerektigini soyluyor yuzsuzce. Anibal sen alkol kullanmayan adama sagligi icin sarap icmeyi onerecek kadar ahmaksin. Senin fikirlerine hep saygi duyardim ama goruyorumki bu konuda beni sasirttin.Teflon, ben insanlik icin canimi ortaya koyarim. Sen sagligini onemsemesende ben onemserim.

Milyon cesit din var dunyada hangi birini dinleyeceksin. Hepside cikarinin pesinde. Inandigim tanriya gelincede ben onu tartismadigim surece kimseye dusmez.

Eh, şarap sağlığa faydalı ise, bu benim suçum mu?

Adam elindeki şişeyi kafana vurmaya mı çıktı? Senden mi istedi içki parasını yakana yapışıp? Sana ne zararı oldu mesela? Ki sen çıkınca, içkisini de çöpe atmış, ama gene yaranamamış.

Sitelerde Paylaş

Ben ne laf soyledimde böyle dellendin soyle bakalim demo. Daha önceki soylediklerimde gunde 1 kadeh icene bir lafim olmaz diye ama icmesede uzum suyu icse onun icin daha saglikli olur diye. Benim alkol konusunda onaylamadigim sey aslinda votka, viski,bira gibi ickileri asiri tuketenlerle.

Anibalinda alkol icmeyen adama sagligin icin sarap ic lafinida elestirdim. Buna itirazin varsa soylersin tartisiriz kardes. önceki soylediklerini sirf bana yuz vermek icin soylemedigini dusunuyorum.

Kaç kez daha söyleyeceğiz: Üzüm suyu, şarap gibi faydalı değildir, bildiğin bir besinden ibarettir. Bunu anlaman bu kadar mı zor?

Ha, sen kararını aşarsan, su bile zehirlidir, öldürebilir seni. Dozaj denen bir şey var.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pek bilinmeyen bir kaç şey var.

İnsan evriminde, renkleri görmeye başlamamız, primatlar ile birlikte, meyveleri seçme noktasında gerçekleşir. Renk, bizim olgun meyveleri seçebilmemizi sağlamıştır.

Pek bilinmeyen husus, olgunlaşma sürecinde, meyvelerin içinde bir hayli önemli oranda alkol olduğudur. Doğal hallerinde, olgunlaşmış meyvelerin alkol seviyeleri, %0.5 - %2 arasındadır. Ve insanlar bu alkolü kullanmaya adapte olmuş, faydalı bir kimyasal olarak metabolizmalarına katmışlardır. Fakat... İnsan evriminin son on bin yılı gibi, doğal meyveler yapay seleksiyon yoluyla özellikle genetik değişime uğramış, daha çabuk olgunlaşan, daha büyük, daha tatlı, daha dayanıklı versiyonları ortaya çıkarken, içerdikleri alkol oranı düşmüştür. Malum, alkol acı bir şeydir.

Bu da, insanın doğal olarak kullandığı alkolün alınamaması ile sonuçlanmıştır. Kalp damar hastalıklarının yaygınlaşmasının en önemli sebeplerinden biri budur. Bugün meyvelerdeki doğal alkol, %0.1 - %0.4 arasındadır.

Bu sebeple, bira ve şarap gibi, doğal meyvelerden elde edilen düşük yoğunluktaki alkollerin bilhassa kalp-damar hastalıkları açısından koruyucu olduğu unutulmaktadır. Ki, alkol denince, milletin aklına da, şişeyi alıp devirmek ve devirene kadar içmek gelmektedir. Ayrıca, bu tanım, votka, rakı, viski gibi yüksek alkollü içkileri de kapsamamaktadır.

Tipik, doğal yoldan hazırlanmış, %4-7 gibi alkol oranına sahip şaraptan, günde 100-150ml kadar içilmesi, sarhoş filan etmez. Kafayı kıyak bile etmez. Ama sağlığınıza çok ciddi koruyucu katkı yapar. Ama iki bardak içerseniz, başağrısından başlayarak bir sürü ızdırap çekersiniz. 4 bardak içerseniz, bir kaç sene sonra karaciğeriniz iflas edebilir pekala.

Su. Bildiğiniz, hayat kaynağı su. Çok içerseniz, ölümcül bir zehirlenmeye uğrayabileceğinizi bilmezsiniz eminim. Bu da ona benzer. Kafayı çekmek için değil, gıdaların bir parçası olarak, düşük oranda alkol almak, sağlığa faydalıdır. Fakat, sarhoş olmak için alıyorsanız, sizi mezara götürür, o da kesin.

Sitelerde Paylaş

Kaç kez daha söyleyeceğiz: Üzüm suyu, şarap gibi faydalı değildir, bildiğin bir besinden ibarettir. Bunu anlaman bu kadar mı zor?

Ha, sen kararını aşarsan, su bile zehirlidir, öldürebilir seni. Dozaj denen bir şey var.

Sarap uzumden daha faydalı degildir. Bunu bana bilimsel olarak ispatlayacaksin. Vucudun günlük ne kadar çok alkole ihtiyaci var bunu rakamlarla belirteceksin. Az miktar sarabin faydalari oldugunu bende biliyorum ve aksini soylemedimde. Benim sana dedigim sarap icmeyen adama sagligin icin sarap ic diyemezsin. Pekmezde yerim, uzumde yerim,uzum suyuda icerim ama ben sarap icmem ve icmeyenede sagligin icin ic demem. End of the story

Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyorsun ben kim evrim kim..

Sen bu evrim masallarını hayvanat bahçesindeki maymunlara anlat

Zira zeka seviyenizde hiçbir fark yok !

İnsanların aptal olduklarını bile idrak edebilmesi için azda olsa akıla ihtiyaçları vardır...sana göre zeka seviyesi maymunlarla aynı olanların dünya üzerinde yapmayı başardıklarına bak birde yarım yamalak okudukları tek kitapla herşeyi bildiklerini sanan cahillerinkine....aradaki farkı anladığında kimin daha zeki olduğunu bu dangalıkla bile bulabileceğini düşünüyorum...yoksa yine hayalperestlikmi yapıyorum acaba!?

Sitelerde Paylaş

Sarap uzumden daha faydalı degildir. Bunu bana bilimsel olarak ispatlayacaksin. Vucudun günlük ne kadar çok alkole ihtiyaci var bunu rakamlarla belirteceksin. Az miktar sarabin faydalari oldugunu bende biliyorum ve aksini soylemedimde. Benim sana dedigim sarap icmeyen adama sagligin icin sarap ic diyemezsin. Pekmezde yerim, uzumde yerim,uzum suyuda icerim ama ben sarap icmem ve icmeyenede sagligin icin ic demem. End of the story

İlla bir tarafına sokturcan di mi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Health_effects_of_wine

Al, şişesi de bonus...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...