Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

• İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak, şimdi daha pragmatik olarak konuya değindin. Daha önce kesin vurglama yapıyordun.

Tütün tüketimi, kansere sebebiyet verebilir. Ama her tütün tüketenin kansere yakalanacağını öne sürmek, gerçekten saflık olur.

Ben, yaşlı bakımında çalışırken, yuvamızda 100 yaşını aşmış 3 erkek vardı. Üçü de ergenliklerinden beri sigara içiyordu. Kanser? Nireeee?

Ayrıca kansere neden olabilcek pek çok faktör var .
Sitelerde Paylaş

Bilimsel kanit diye Wikipedia gondercek kadar ahmaksin iste. Gerci o koca yazida bile uzumden faydalidir diye birseye rastlamadim. Ici bos hediye kutusu seni.

Geri zekalı....

Orada 42 kalem kaynak vermiş adamlar, hiç mi görmedin de sayıklıyorsun burada?

Sitelerde Paylaş

islamda alkol günahtir!!!

sevgilinle cinsel iliskiye girmende günahtir,

bagzilarina göre müzik dinlemek bile günahtir.

Ney günah degildir?

Kafiri öldürmek,

kafirin karisini köle etmek,

hirsizin elini kesmek,

vs

Alkolü sorumlu içmek gerekir. Sorunlarınızdan kaçmak için ya da sarhoş olmak için içki içmeyi reddetmek, sorumlu bir şekilde içmektir.

Alkolü yavaş için. Yavaş içki içtiğiniz zaman alkolün vücuttaki sindirim süresine yetişmiş olursunuz. Ardarda içtiğiniz içkilerden sonra alkol hemen sindirilemediğinden kanınızda fazladan alkol birikmiş olacaktır ve bu da daha çabuk sarhoş olmanıza neden olur. Ancak yavaş içilen içkilerde vücut nispeten bu hızı yakalayabilir.

İçilen içkiler arasında zaman boşluğu bırakmak gerekir. Gün aşırı içme ile art arda gecelerde içmek vücutta aynı etkiyi yaratmaz. Art arda içilen gecelerde vücutta oluşacak hasar daha fazla olacaktır.

Alkol içmeden önce yemek yiyin. Hem daha az içersiniz, hem daha zor sarhoş olursunuz, hem de akşamdan kalma hali daha az olur.

Bir içki içme sınırı koyun ve buna uyun.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu forumda yeniyim , yazılanları okuyorum ancak hep hakaretler sözkonusu neden bu gerginlik , ateist olan bir kişi yada kendisini ateist olarak nitelendiren bir kişinin arayışı bitmemiştir her ne kadar kendisinde bu arayışın bittiğini düşünsede bu mümkün değildir, neden derseniz o kadar çok bilinmeyen ve bilinmezler varki evren ve yaratılış üzerine nasıl arayış bitecek. Mesela size bir soru milyarlarca yıldır ayakta olan bu evren neden düzeninde nizamında bir sorun olmamaktadır , mesela hayvanlar ve insanların cinsel organlarını düşünün tesadüfi oluşumda nasıl bu kadar düzenli ve dengeli olabilmiştir. Peki size bir soru daha bu tesadüfi oluşumda insanar ve hayvanların hem erkek hemde dişisi var bu tesadüf nasıl bir tesadüfdürki mesela köpeklerde sadece dişi yada sadece erkek olabilirdi neden 2 cins olmuş , arkadaşlar bu nasıl bi patlamaymışki yaratıcı ve düzenleyici bir güç varmış gibi düzenli patlamış,yada bir diğer örnek mesela meyva ve sebzeler her mevsime göre çıkıyor yazın farklı kışın farklı sanki tasarlanmş gibi ,bu örnekleri dahada artırabiliriz.Birazda farklı pecereden bakmanızı istedim bunları yazarak.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu forumda yeniyim , yazılanları okuyorum ancak hep hakaretler sözkonusu neden bu gerginlik , ateist olan bir kişi yada kendisini ateist olarak nitelendiren bir kişinin arayışı bitmemiştir her ne kadar kendisinde bu arayışın bittiğini düşünsede bu mümkün değildir, neden derseniz o kadar çok bilinmeyen ve bilinmezler varki evren ve yaratılış üzerine nasıl arayış bitecek. Mesela size bir soru milyarlarca yıldır ayakta olan bu evren neden düzeninde nizamında bir sorun olmamaktadır , mesela hayvanlar ve insanların cinsel organlarını düşünün tesadüfi oluşumda nasıl bu kadar düzenli ve dengeli olabilmiştir. Peki size bir soru daha bu tesadüfi oluşumda insanar ve hayvanların hem erkek hemde dişisi var bu tesadüf nasıl bir tesadüfdürki mesela köpeklerde sadece dişi yada sadece erkek olabilirdi neden 2 cins olmuş , arkadaşlar bu nasıl bi patlamaymışki yaratıcı ve düzenleyici bir güç varmış gibi düzenli patlamış,yada bir diğer örnek mesela meyva ve sebzeler her mevsime göre çıkıyor yazın farklı kışın farklı sanki tasarlanmş gibi ,bu örnekleri dahada artırabiliriz.Birazda farklı pecereden bakmanızı istedim bunları yazarak.

Ben kuma ayak bastığımda nasıl ayak izi çıkıyor da başka bir şey çıkmıyor der gibi şeyler saçmalıyorsun.

Senin yukarıdaki sıraladığın tüm nasılların aslında senin bilgisizliğini gösterir.

Senin için onlar nasıl sorusu gerektiriyor.

Ateistler onları biliyor.

Sen onları bilmediğin için onlar sana gizemli geliyor ve sen de o gizemi allah adlı tanrıyla doldurarak yok ediyorsun.

Allah senin için cehaletine bulduğun bir mazaret.

Sitelerde Paylaş

Senin için nasıl sorusu gerektirmiyormu ? Sen çözdün öylemi ? sorularımdan bir tanesine mantıklı cevap beklerim yada dur ben seçiyim mesela cinsel organların yada karşılıklı cinslerin nasıl olabildiği öyleya tesadüf diyoruz neden ahenkli ve birbirin uygun olsunki ? Bilgi seviyeni çok merak ettim bu arada..

Sitelerde Paylaş

Bu hakaret meselesi burda degil her yerden var. Bu aslin da bir rahatlama metodudur insanın gerek duyduğu bir davranıştır.

Sorduğun soruların cevabı öyle olması gerekiyordu ve öyle oldu diyerek cevaplanır.

Sen bunlar neye göre doğru olduğunu bilseydin bilmeye de gerek yok ateist olsa idin bilgili bir insan olurdun. Anlına bir su tut ne olduğun anlaşılıyor!

Sitelerde Paylaş

Adama bak ya, hayatı boyunca dünyaya aynı gözle bakmış, hala bakmaya devam ediyor, sonra da dinsizlere ukala ukala bir de bu pencereden bakın. Biz o pencereden çok baktık, bir bok görünmüyor, sen gel bir de bu pencereden bak.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar cevap yok anca saçmalama var , neymiş öyle olması gerekiyormuş bende Allah yaratmış öyle olması gerekiyormuş derim. Buradan çıkan netice bilmiyorsunuz tahmin ederek bir şeyler çıkartmaya çalışıyosunuz . Hala cevap belkliyorm bu nasıl bir patlamaymışkı herşey bu kadar düzenli olmuş neden meyvaların tadı yenmeyecek kadar kötü olmamış tesadüf değilmi arkadaş ?

Sitelerde Paylaş

Az once trende rastladim ayni vakaya. Adam trende icmemesi gerekirken iciyor. Biri tarafindan uyarilincada karsi cikip sonrasindada siseyi cop kutusuna kirarcasina hizli bir sekilde firlatiyor. Bu ilk degilki. Trende sigara icen sarhosmu gorup uyarmadim. Ben oglumla disari bisiklet surmeye gittigimde vaktim o kirilmis cam siselerini toplamakla geciyor. Niye? Hem kendi cocuguma hemde diger kimselerin cocuklarina zarar vermesin diye. Ama zavallı gibi anibal gibi kendini bilmez ukalalar bununla yetinmem gerektigini soyluyor yuzsuzce. Anibal sen alkol kullanmayan adama sagligi icin sarap icmeyi onerecek kadar ahmaksin. Senin fikirlerine hep saygi duyardim ama goruyorumki bu konuda beni sasirttin.Teflon, ben insanlik icin canimi ortaya koyarim. Sen sagligini onemsemesende ben onemserim.

Milyon cesit din var dunyada hangi birini dinleyeceksin. Hepside cikarinin pesinde. Inandigim tanriya gelincede ben onu tartismadigim surece kimseye dusmez.

Şarabın sağlığa katkısı ve çok kullanımın zararları hakkında:

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Health_effects_of_wine

http://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/wine-good-you

http://m.nydailynews.com/life-style/health/wine-good-article-1.1172022

tarihinde sertanyaril tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sağduyu senin pencerendende bir şey gözükmediği çok açık :)

Sen bir bak hele, bunca yıl seni nasıl uyutmuşlar, nasıl kandırmışlar göreceksin.

Arkadaşlar cevap yok anca saçmalama var , neymiş öyle olması gerekiyormuş bende Allah yaratmış öyle olması gerekiyormuş derim. Buradan çıkan netice bilmiyorsunuz tahmin ederek bir şeyler çıkartmaya çalışıyosunuz . Hala cevap belkliyorm bu nasıl bir patlamaymışkı herşey bu kadar düzenli olmuş neden meyvaların tadı yenmeyecek kadar kötü olmamış tesadüf değilmi arkadaş ?

Sence nasıl bu meyveler bu kadar lezzetli olmuş? Sen yiyebilesin diye mi?

Sence canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı bu düzeni kim kurmuş?

Sitelerde Paylaş

Sen bir bak hele, bunca yıl seni nasıl uyutmuşlar, nasıl kandırmışlar göreceksin.

Sence nasıl bu meyveler bu kadar lezzetli olmuş? Sen yiyebilesin diye mi?

Sence canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı bu düzeni kim kurmuş?

Deist olsanız daha makul karşılayacağım ama patladı böyle oldu fikri bana hiç mantıklı gelmiyor.Sorularıma cevap yokmu , bu arada sağduyu senden cevap beklerim bana soru sormanı değil.Benim sorduğum soruyu neredeyse aynı şekliyle bana sormuşsun.

Sitelerde Paylaş

Deist olsanız daha makul karşılayacağım ama patladı böyle oldu fikri bana hiç mantıklı gelmiyor.Sorularıma cevap yokmu , bu arada sağduyu senden cevap beklerim bana soru sormanı değil.Benim sorduğum soruyu neredeyse aynı şekliyle bana sormuşsun.

Sorduğunuz soruları sizin gibi nice müslüman daha sorduğu için, cevapları da daha önce verilmiştir. Forumdaki eski başlıkları okumalısınız.

Bir kısım ateistlerin asabi göünmesinin, hakaretler ediyor olmasının nedeni ise, gözleri açılıp islamın gerçekte ne olduğunu görmeleri ve ömürlerinden islam yüzünden çalınan çok değerli zamanın yitip gittiğini düşünmeleri, bu yüzden buna yol açanlara karşı, sorgulamayıp kendi hayatları ile beraber toplumsal hayatı mahveden diğerlerine karşı tepki ile dolu olmaları normaldir.

Size burada verilen cevapların agresifliği ise; daha önce yüzlerce, binlerce kere başka müslümanlara verilen cevapların aynısı olduğu için artık insanların sıkılmasından; sizlerin hiç araştırmayıp, okumayıp, sanki sıfırdan, kendi düşüncenizmişçesine hocanızdan şeyhinizden duyup, ezberlediğiniz soruları bilmiş bilmiş satmaya çalışmanızdandır.

Arşiv açıktır. Sorularınızın cevapları orada vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...