Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

Düzen... Denge... Bunları birde Tsunami'de evladı, kardeşi falan ölenlere anlatsa diyorum. Pompeii'de taş olanlara bir izah etse gidip...

Taktığı şeye bak... Cinsel organlar nasıl olmuş, olurmuşta bu kadar uyumlu olurmuş, hemde evrimle... Hepsi bitti bu mu kaldı şimdi? Balıklar zamanından başlayan ve yaklaşık 500 milyon yıl süren bu süreci oturup şimdi burda yazmamız mı bekleniyor ki?

Sorun şu. Bilimi bu kadar sorgulayan bu tipler, acaba neden dini hiç sorgulamaz? Mesela, eğer, adem ile havvadan geldiysek, zenciler nerden çıktı gibi basit bir soruyu bile sormaktan kaçarlar?

Ya şimdi şöyle bir şey var .Ön kabul yaptıkları için algıları sağdece kendilerinin haklı olduğu konusunda açık .Bu yüzden de sağdece İslam Diniyle ilgili haklı olduklarını düşündürecek şeyler üzerinden Dinsizlik hakkında konuşuyorlar ve zihinlerinde biriktirdikleri şeyler de bunlardan ibaret oluyor muhtemelen .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazdığım konu ispat edin ateist olacağım olduğu için sormam gayet normal diye düşünüyorum ayrıca benim sorularım biraz daha farklı , cinsel organların bu tesadüfiliğin içinde neden birbirine uygun olduğu ile ilgili soru sorulmamıştır :)

Asıl soru hemafroid canlı türleridir.

Kuran da her canlının dişili erkeliği yaratıldığından bahsedilir.

Kuran da hemafroid canlılar ile ilgili bir şeye rastlamadım ben.

Sitelerde Paylaş

Asıl soru hemafroid canlı türleridir.

Kuran da her canlının dişili erkeliği yaratıldığından bahsedilir.

Kuran da hemafroid canlılar ile ilgili bir şeye rastlamadım ben.

Evrim bir acayip bir şeydir. Brezilya'da, bir yılan adası vardır. Buradaki yılanlar, evrim geçirip, üçüncü bir cinsiyet taşımaya başladılar. Bu olay, henüz yepyeni bir şey ve tam anlaşılmış bile değil. Bazı bireyler, hem dişi, hem erkek oluyor ki, bunda bir mesele yok, salyangozlar öyledir, deniz tavşanları da. Ama burada, erkekten alınan genleri, üçüncü dişiye de taşıyan bir acayip durum sözkonusu olabilir. Araştırmalar sürüyor, bakalım ne olacak, ne çıkacak?

Sitelerde Paylaş

Dediğiniz olaydan haberim yok kaçırmışım sanırım. :huh:

Çok kimsenin haberi yok zaten. Böyle çalışmalar pek uzun sürer, bir sonuç çıkana kadar da pek kimsenin ruhu duymaz.

Lab.da bir evrim deneyi vardı. 20 sene filan sürdü. Kimsenin haberi yoktu. Bir adada bir diğer evrim deneyi vardı, gene bir 10-15 yıl filan sürdü, gene kimsenin haberi olmadı. Ne zamanki bir takım ilginç neticeler çıktı, bakterinin bir takım kabiliyetler kazanması, kertenkelenini ayaklarının kısalması falan gibi, o zaman ancak gündeme geldiler.

Sitelerde Paylaş

Çok kimsenin haberi yok zaten. Böyle çalışmalar pek uzun sürer, bir sonuç çıkana kadar da pek kimsenin ruhu duymaz.

Lab.da bir evrim deneyi vardı. 20 sene filan sürdü. Kimsenin haberi yoktu. Bir adada bir diğer evrim deneyi vardı, gene bir 10-15 yıl filan sürdü, gene kimsenin haberi olmadı. Ne zamanki bir takım ilginç neticeler çıktı, bakterinin bir takım kabiliyetler kazanması, kertenkelenini ayaklarının kısalması falan gibi, o zaman ancak gündeme geldiler.

Hani şu Lenski deneyi... <_<

Sitelerde Paylaş

erkekten alınan genleri, üçüncü dişiye de taşıyan bir acayip durum sözkonusu olabilir.

Üçüncü cinsiyet, taşıyıcı gibi görünüyor. Bir yılan, kendi spermleri bitince başka henüz spermleri bitmemiş bir yılandan sperm alıp bununla çiftleşmeyi sürdürebiliyor. Sperm bulamazsa dişi konumuna geçiyor ve sperm bulabilen bir yılanla çiftleşiyor.

"O zaman hiç biri dişi olmaz, sperm bulur bulmaz erkek durumuna geçerler" diyebilirsiniz. Öyle olmuyor. Belli bir süre sperm bulamazsa dişi konumuna geçiyor ve artık aldığı spermle erkek konumu kazanamıyor. Kullanılabilecek tüm spermler bittiğinde olabileceğince yumurta döllenmiş oluyor ve sezon bitiyor.

Bu yılanlar cinsellik yarışmasına yeni bir boyut katmışlar. Tüm sperm stokunu, olabildiğince fazla yumurtaya ulaştırabilme stratejisi...

Sitelerde Paylaş

Ben anlayacağımı anladım sizleri daha donanımlı bilirdim ama yanılmışım. Teşekkür ederim yinede ilginiz için.

Herşeyde bir düzen olduğunu düşünmen hayata at gözlükleriyle bakmandan ibaret .Bu hayatta hayatta kalabilecek kadar varlıklarını geliştirebilenler kalır .Kalamayanlar ise elenip giderler . Mesela kurbağaların göz kapakları yoktur. Bu onların göz kapaklarını kusurlu yapar .İnsan gözü de bir dereceye kadar işlevseldir.Bazı koşullar altında işlevini yerine getirir.Bilindiği üzere pek çok hayvan türü ve sebze meyve insanlığın organize olması ve yeni medeniyetler kurmasıyla birlikte farklı toplarda ülkelerde yetiştirilmeye başlanmıştır .Bunları evrim farklı coğrafyalara serpiştirmiş halbu ki . Burdan kastediğim ise şudur uyumu sağlayan tanrı değil koşullardır . Örneğin Diyelim ki Afrikalılar Afrika için yaratılmıştır .Bu yüzden dayanıklı derileri vardır .Ama bu derilerle başka ülkelerede uyum sağlarlar ve canlılıklarını devam ettiriyler .Albinolar neresi için yaralıtmıştır .Onlar evrim basamağında takılıp kalanlardır ve bu olumsuz özellikleri onların sayılarını azaltır .Hayatta kalamayan üreyemeyecektir de muhtemelen .O yüzden mutasyonlar sonucu oluşan hastalıklar hep yok olmaya doğru ilerler .Sakat çocuklar toplumsal karmaşa hepsi mükemmel diye bir şey olmadığının kanıtıdır bence sen hiçbir şey anlamamışsın ve gitmek için acele ediyorsun .Bir soru sormuşsun ve belkide doğru cevabı alamamışsın yada tatmin olabileceğin bir cevap alamamışsın ve belki bende doğru cevabı veremiyorum ama bu sorunun doğru bir cevabı olmadığı anlamına gelmez ? Bu tür bak kaç anladım tavırları Dogmalara inanan soru sormaktan ve sorgulamaktan araştırmaktan uzak olan insanların yapacağı birşeydir . Yani İNANÇLI .

Sitelerde Paylaş

ateist olmak kolayda müslüman olmak öyle kolay değil.

Sktir lan. Sanki yıllarını diyar diyar dolaşıp kütüphaneler dolusu kitabı incelieyerek laboratuarlarda kafa patlarak harcadı da sonunda islamı seçti.

Sen 5 yaşına geldin, baban sana ''işte kitap bu aha inanç ta bu hepsini ezberle yoksa kemeri sırtına indrrim'' dedi o günden beri müslümansın işte. Nesi zor bunun?

Sitelerde Paylaş

Ak. ahmağı

dikili taşın üstünde kesilen hayvanı yemeyin diyor,

Var mı dikili taşın üstünde kesilen hayvanı yemenin zararı,

daha inandığın kitaptan bi habersin

ensest konusuna gelince,ensest faydalı bir şey mi ak. ahmağı,

illa zararlı deyip faydası mı olmalı..

Zararlı bir şeye yapın demek çelişki olmuyor mu ak. ahmağı..

Üsluba bayıldım yalnız! XD

Sitelerde Paylaş

Burada ki arkadaşların tümüne öncelikle şunu söylemek isterim ki, anladığım kadarıyla ateistlerin birşeyi ispat etme ya da karşısındakini ateist yapmaya çalışma gibi bir eğilimi yok. Yani ateizm bir misyon değil, kendin oturur araştırırsın sonunda inanırsın yada inanmazsın.

Eğer bu tarz bir soru soruyorsan şunu diyorsundur;

-Ey ataistler ben sizin ilminize biat ettim benim bilgim yeterli değil, aklıma takılan bazı noktaları sizlere soruyorum beni aydınlatın.

He böyle diyorsan bilgisi dahilinde isteyen cevaplar.

Onun dışında saydıklarının tamamı sağlığa zararlı, ama unutma ki domateste zararlı hatta su bile zararlı.

Sen kalkar günde 5 litre su içersen böbreklerin zarar görür.

Sen bana şunu ispat etsene; haftada 1 gün 2 kadeh kırmızı şarap sağlığa zaralıdır...

Tabi temizlemeyi bilmeyene pişirmeyi bilmeyene domuz eti de zararlı ama koyun eti de zararlı..

Herşey usulüne göre olduktan sonra azı karar çoğu zarar

Sitelerde Paylaş

Ne zaman Müslüman olduğunu bile hatırlamıyorsun. Bu mu kolay olmayan?

Bir bakıma evet, rasyonel, düşünen ve akıllı insanların müslüman olması zordur. Kuran ve hadislerdeki iğrenç, saçma, ipe sapa gelmez buyrukları kabul etmek makul insanların yapabileceği bir şey değil.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok samimiyim.

konu şu

siz ateistler diyorsunuz ki,

kuranda çelişki var, eskilerin masalları, tevrattan aşırma, başkaları öğretti, putperestlerden geçme, Hz.Muhammed uydurdu v.s

iyi güzel

Allah'tan gelmediğini iddia ettiğiniz Kuran-ı Kerimde yasak, günah, haram, zararlı olan bir kavramın, günümüzde bilimsel olarak yararları ispatlanmış bir öğe gösterin.

mesela klasik ne diyelim ensest ilişki

mesela ters ilişki

mesela domuz eti

mesela leş

içki içmek

kumar oynamak, falcılık

v.s

mesela ters ilişki, 1400 yıl önce günah deniliyorsa biz müslümanlar hemen zararlı olduğunu anlıyoruz. bilimde ispat ediyor zararlarını.

öyle ya, kuranın kendisi ne diyor, Allah'tan gelmeseydi bir çok çelişki bulurdunuz.

madem sizin dediğiniz şekilde bir kitap ise ispatlayın bize

çelişkiyi şöyle bulacaksınız, kuranda zararlı olacak, günah olacak fakat bilimsel olarak insana yararlı olacak yada yararlı olduğu ispatlanmış olacak

buyrun

Bir seylere inanmak en kolayi.asil inanmamak en zor olan.

neden oyle anlatayim.

Ben burdaki cogu insan gibi,ailemden ve cevremden dolayi muslumandim.

Hemde radikal denecek kadar.

Bir tartisma sonucu,inandigim dinimi arastirmaya ve sorgulamaya basladim.

Yaklasik 2 sene boyunca,bazen gunde 3-4 saat, kurani,meal ve tefsirleriyle okudum.(hadisleri saymiyorum zaten).bir cok forumdan ve web sayfalarindan,farkli gorusleri takip ettim.ateistforum bunlarin basinda geliyor.bu arada kurucularina,ve hic bir karsilik beklemeksizin,emek harcayip bildiklerini paylasan herkese tesekkur ediyorum.

Sonunda,kuranin bir yaratici tarafindan gonderilmedigine karar verdim.

Ama,bunun benim icin ne kadar zor bir surec oldugunu anlatamam.inanmak icin her yolu denedim.

ama,aklim inancimin onune gecti.

Sonuc itibariyle,senin inandigin,ve benim daha once inandigim dine ve yaraticiya gore,sonsuza kadar cehennemde yanmayi goze alarak,dinsiz oldum.

Simdi sen soyle,benmi kolay yolu sectim?senmi?

Yani,senin soyledigin inanmamak cok kolay sozun dogru degil.

daha once ailenden ve cevrenden gordugun inanci redetmek,cok cok cok daha zor.

Sitelerde Paylaş

çok samimiyim.

konu şu

siz ateistler diyorsunuz ki,

kuranda çelişki var, eskilerin masalları, tevrattan aşırma, başkaları öğretti, putperestlerden geçme, Hz.Muhammed uydurdu v.s

iyi güzel

Allah'tan gelmediğini iddia ettiğiniz Kuran-ı Kerimde yasak, günah, haram, zararlı olan bir kavramın, günümüzde bilimsel olarak yararları ispatlanmış bir öğe gösterin.

mesela klasik ne diyelim ensest ilişki

mesela ters ilişki

mesela domuz eti

mesela leş

içki içmek

kumar oynamak, falcılık

v.s

mesela ters ilişki, 1400 yıl önce günah deniliyorsa biz müslümanlar hemen zararlı olduğunu anlıyoruz. bilimde ispat ediyor zararlarını.

öyle ya, kuranın kendisi ne diyor, Allah'tan gelmeseydi bir çok çelişki bulurdunuz.

madem sizin dediğiniz şekilde bir kitap ise ispatlayın bize

çelişkiyi şöyle bulacaksınız, kuranda zararlı olacak, günah olacak fakat bilimsel olarak insana yararlı olacak yada yararlı olduğu ispatlanmış olacak

buyrun

İslam dinine inanan bir kimsenin ibadet etmesi ve inancını uygulaması gerekir. ibadet etmeyen bir müslüman günahkar olur.

Oruc islam dinin bes sartindan biridir. Yilda bir ay, ramazan ayinda, ibadet amaciyla, tanyerinin agarmasindan günes batisina kadar, niyetlenerek bir sey yiyip icmeden ve baska orucu bozan seylerden kacinilarak tutulur.

Medical School of London Üniversitesinden Dr. Fereydoon Batmanghelidj, 20 yıl süren araştırmaları sonucunda pek çok rahatsızlığın vücudun susuz kalmasından dolayı oluştuğunu ve tedavisinin de bol bol su içmek olduğunu söylüyor.

Vazgeçilmez içeceğimiz su, olmazsa olmazlarımızdan. Bu yegâne içeceğin, vücudumuz için de ayrı bir önemi var. Su ve beslenme konusunda tanınmış bir uzman olan Medical School of London Üniversitesinden Dr. Fereydoon Batmanghelidj, suyun vücut sağlığını düzenleyen özellikleri ve bazı sağlık problemleri konusunda dikkate değer açıklamalar yapıyor. Bedenimizdeki suyun rolü ile ilgili olarak yirmi yıldan uzun bir süredir devam eden klinik çalışmalar ve bilimsel araştırmalar yapan Batmanghelidj suyun pek çok çözümsüz hastalığı iyileştirebildiğini iddia ediyor.

http://www.on5yirmi5...-zararlari.html

Oruc tutarken 12-13 saat su icmemek sagliga zararli degil mi?

Oruc tutmayarak, bilim adamlarinin da dedigi gibi bol bol su icmek daha faydali degil mi?

Su icmenin faydalari http://www.haberorta...-46-faydasi.php

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilimin bu konuda ispat ettiği hiç bir zarar yok, nerenden sallıyorsun ki? Bastıra bastıra üstüne gitmişsin zira.

At eti yada salyangoz yemenin ne zararı var, bir fikrin var mı?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...