Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

Iskandinav ve baltik ulkelerinden bahsediyorum. Cok egitimli ve akli basinda insanlar var zaten. Okur yazarlik hatta 100 yani. Spor yapanlar,bisiklet surenler yasli genc demeden. Gece ormanlik alanlarda dahi guvenli sekilde yuruyebilen kizli erkekli insanlar. Torpil degilde herkes hak ettiginin karsiligini aliyor.

Finlandiyada alkol oyle bir sorunki intihar edenlerin sayisinin onune gecilemiyor.

Iyi değil kardesim iyi degil.

Cinsel iliski tek esliler icin bile risk unsuru olabilirken birden cok kisi ile birlikte olanlarda nasil olur sen dusun.

Acaba, alkol yüzünden mi intihar ediyorlar, yoksa, intihara meylettirecek bunalımlardan mı alkole batıyorlar? Bu daha iyi düşünülmesi gereken bir soru.

İskandinav ülkelerinin hali bir hayli kendine mahsustur. En büyük problem, batmayan yada doğmayan güneştir. İnsanın biyolojisi 12 saat gündüz/gece periyoduna ayarlı. Gece olunca üretilen bir sürü hormon, gündüz, gökyüzü varken üretilen bir sürü daha hormon ve güneşte üretilen başta D vitamini olmak üzere bir sürü şey var. Ve sonuçta bu insanların hormon ve bağışıklık sistemleri vs. tam bir keşmekeş içinde.

Alkol iyi bir halt değil, hele ki ucunu kaçırırsan. Düşük miktarlar, günlük en fazla hafif çakır keyf olacak kadar almak faydalı bile olabilir ama, ötesi malum.

Fakat, iskandinav ülkelerinde sorun bu alkol değil. Belki alkol olmasa, intiharlar vs. çok çok daha fazla olabilir hatta oralarda.

Birde, herkesin aklında bir acayip saplantı var. Sanki Avrupa'da vs. kızlar erkekler böyle bir partner buluyor, seks yapıyor, sonra donuyla birlikte partner değiştiriyor filan gibi. Yok böyle bir dünya beyler. Dünyanın her yerinde kızlarda, erkeklerde önüne gelenle düşüp kalkmaya aynı oranda meraklı veya uzak. Önüne gelenle yatmaya meraklı kimselerin oranı pek değişmiyor ülkeler çapında. Ve dahası, baskılanmış ülkeler, mesela iran vs. de buna dahil. Bilnmiyor olması, uygun tenhada işini beceren kadınların ve erkeklerin varlığı gerçeğini değiştirmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayret, nerdeyki bu 16 yaşında doğuran kızlar, alkolik gençler filan. Bir ayağımız sürekli Avrupa'da. Daha geleli 2 hafta olmadı Almanya'dan, biz niye göremedik bunu?

Eğer, Taksim'in çıkışına kamera koyar, gecenin üçü ve günlerden cumartesi gecesini çeker bakarsan, sonra da "Ahanda burası Türkiye, böyle işte" dersen, koca türkiye alkolik, sarhoş bir yer oluverir. Yaptığın şeyde bu.

Evet, adam başına ciddi şekilde alkol tüketimi Avrupa'da daha yüksek. Ama alkolizm oranına baksak, eminim Türkiye'de daha büyük çıkar. Zira Almanya'da adam Cumartesi gecesi çıkar, küfelik olana kadar içer. Bunu da ayda bir ,iki neyse yapar. Ama bizde, akşamcı doludur, o adamın küfelik olana kadar içtiğini her gece evinde devirir. Ha, o küfelik olan, alman milletinin en az yarısıdır. Yarısı ayda bir, iki neyse bunu yapar mesela. Ama alkolik olanı çok çok daha azdır, belki %1 ancak. Bizde öyle haftada, ayda bir içen yüzde ondur, ama akşamcı olan %5 en az.

Gelelim çocuk gebelere. Avrupa'da cinsel eğitim yeterince olgunlaşmış halde. Daha karşı cinse istek duyacak hale gelmeden her çocuk nasıl gebe olur, gebelikten nasıl korunulur biliyor oluyor zaten. 16 yaşında bakire kız belki zor bulursun. Ama onların hepsi bir erkekle olacaksa, en azından prezervatif gerektiğini bilecek kadar akla sahip halde zaten. Evet, arada kaçan oluyor mu, oluyor elbette, gebe kalıyor ufacık kız. Ama emin ol ki, Türkiye'de 15 yaşında gebe olanların sayısı, Almanya'da 16 yaşında gebe olanların sayısını misline katlar.

Almanya'da, İngiltere'de vs. sorun, çocuk gebeler sorunudur ve üzerine ciddiyetle gidilmektedir. Gerek bunun önlenmesi, gerekse olursa o çocuğa gereken desteğin sağlanması bir hayli başarılı şekilde sağlanıyor zaten. Özellikle Almanya'da çocukların gebe kalması çok düşük oranda. İngiltere, ABD vs. bu konuda baya ileri. Ama ilerileri bile, Türkiye'nin önüne geçemiyor gerçi.

Merak ediyorsan, işte dünyada 15-19 yaş arası gebelik istatikleri:

http://upload.wikime...2000-09.svg.png

Ama bir başka sorun var. O da Türkiye gibi ülkelerde bu erken gebeliklerin kurumsallaşmış olması, çocuk yaştaki kızların karı olarak erkeklere toka ediliyor olmaları. İşte zor olan husus, bu husus. Bu tür gebelikler toplumda normal, mübah kabul edildiği için, bunun önlenmesi imkansız oluyor haliyle.

Bırak Türkiyede anlayışlı aile bulmayı kızı filört etdi diye cinayet işleniyor. Burada da da diğer konularda olduğu gibi sorgulamadsn kabul var. Mesele cinsellik değil nasıl olduğu.ben duzensiz ilişkileri çok olan erkeklerle birlikte olmama kararı olan birisiyim. Bilindiği gibi hastalık kapmaya neden olabilecek pek çok şey var dikkat edilmesi gereken.en ufak bir kesikten aids bile kapılabilir.ama konu cinsellik olunca oda bir tabu olunca hemen ahlak abidesi kesliyorlar.ergen bir bireyin karşı cinsi keşfetmek istemesi çok normal.önemli olan cinselliğin bireyin kişiliği dikkate alınarak en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi.tek eşliler derken neyin kastedildiği tam anlaşılmamış galiba !.ben sevgilimle birlikteyken çok eşlimi oluyorum.bizde herhalde sevgilimizle paylaşıyoruz özel duygularımızı
Sitelerde Paylaş

Acaba, alkol yüzünden mi intihar ediyorlar, yoksa, intihara meylettirecek bunalımlardan mı alkole batıyorlar? Bu daha iyi düşünülmesi gereken bir soru.

İskandinav ülkelerinin hali bir hayli kendine mahsustur. En büyük problem, batmayan yada doğmayan güneştir. İnsanın biyolojisi 12 saat gündüz/gece periyoduna ayarlı. Gece olunca üretilen bir sürü hormon, gündüz, gökyüzü varken üretilen bir sürü daha hormon ve güneşte üretilen başta D vitamini olmak üzere bir sürü şey var. Ve sonuçta bu insanların hormon ve bağışıklık sistemleri vs. tam bir keşmekeş içinde.

Alkol iyi bir halt değil, hele ki ucunu kaçırırsan. Düşük miktarlar, günlük en fazla hafif çakır keyf olacak kadar almak faydalı bile olabilir ama, ötesi malum.

Fakat, iskandinav ülkelerinde sorun bu alkol değil. Belki alkol olmasa, intiharlar vs. çok çok daha fazla olabilir hatta oralarda.

Birde, herkesin aklında bir acayip saplantı var. Sanki Avrupa'da vs. kızlar erkekler böyle bir partner buluyor, seks yapıyor, sonra donuyla birlikte partner değiştiriyor filan gibi. Yok böyle bir dünya beyler. Dünyanın her yerinde kızlarda, erkeklerde önüne gelenle düşüp kalkmaya aynı oranda meraklı veya uzak. Önüne gelenle yatmaya meraklı kimselerin oranı pek değişmiyor ülkeler çapında. Ve dahası, baskılanmış ülkeler, mesela iran vs. de buna dahil. Bilnmiyor olması, uygun tenhada işini beceren kadınların ve erkeklerin varlığı gerçeğini değiştirmiyor.

Finlandiyali bir arkadasim gunesle ilgili oldugunu soylemisti ama gidipte atlamalarini saglayan unsurun alkol oldugunuda belirtti. Eee alkol alan biri akli selim kararlar veremez.

Asla genelleme anlama soylediklerimiki.Dogrusu kimse herkes hakkinda bilgi sahibi olamaz. Bayanlar erkeklere oranla daha akli selim. Tukettikleri alkol az miktar sarap veya sampanyadan ileri değil. Durum bu oluncada intihar eden bayan neredeyse hiç yok. Cok aci bi durumdan oturu depresyona girmis kisiler mustesna tabii.

Erkeklerle konustugun zaman alkolu erkekligin sembolu olarak gorurler. Icki icmedigimi goren erkek durumu saskinlikla karsiliyor ve hatta sorar ikidebir hicmi hiç icmen diye :) aralarinda sana icmeyi dayatan kendini bilmez birkac kiside oluyor tabi.

Kızlar tabiki her onune gelenle yatmaz ama her erkek arkadasi ile birlikte olur. En azindan bircogu. Erkekler evlenmez cunku soylediklerine gore evlenince ozgurlukleri kisitlanirmis. Herneyse hastaliklarin ve genc bayanlarin, istenmeyen bebeklerinin kurtajla hayatlarina son verilmeleri gibi olaylara engel olmak icin dikkat etmek gerek. Onem gostermek gerek. Sigara icenleri engellemek gerek. Keza dogayada zarar veriyorlar. Milyarlarca insan zehirli hava ufluyor dogaya. Guzelim hayvanciklarin ne zarari var dogaya.kotu bakterilerin bile senden baska kimseye bir zarari yok.

Sitelerde Paylaş

@Pitaya

Hayretler içinde okuyorum yazdıklarını. Tipik bir Müslüman edâsı! Müslüman olmayabilirsin; ama çevrenden aşırı şekilde etkilendin. Müslümanlar, kendi aralarında sohbet ederken, o kadar yalan söylerler ki, hâddi-hesâbı olmaz!

Karşılıklı olarak yalan söylediklerini bilirler; ama söylemeye devâm ederler!

Ben tam 35 yıldır Almanya'dayım. En az 350 şehir gezdim. Senin anlattıklarını bir yana bırakalım, o anlattıklarının işâretine bile rastlamadım.

Ufak at da, civcivler de nemâlansın!

Sitelerde Paylaş

Ülkemizde intahar eyleminin önüne geçen dindir.

Tolstoy'un itiraflarım kitabını okumanızı öneriririm. Kendisi ile yüzleşip kendisini olabilidiğince eleştiren başka bir yazar görmedim.

(Kitap din üzerinedir.)

Dinin moral motivasyon üzerinde yadsınamaz bir etkisi var ama bu onun doğruluk değerini belirlemez.

Depresyonda olan iki şahıstan ateist olanın intihar etme ihtimalinin bir şekilde maneviyetı olan bir kişiye oranla anlamlı düzeyde yüksek olacağına bahse girerim.

Hastanelerin psikiyatri servislerinde sigara içmek serbesttir mesela.

Çünkü böylesi daha iyi sonuç veriyor.

Ama bu onu doğru ya da iyi birşey yapmıyor.

Kanser olmuş bir adama grip olmuşsun derseniz adam mutlu olur.

Morfin alan insan rahatlar.

Din, partikte bunlardan farklı birşey değil.

Kendini kandırmak isteyen, buyursun.

Sitelerde Paylaş

Uzuluyorum kardesim. Keske hiç olmasin istiyorum. Insanlar sigara veya alkol icmesin istiyorum. Zarar vermesinler kendilerine istiyorum. Dogaya hayvanlara Zarar vermesinler istiyorum. Dinlerini dayatmasinlar, kendini iclerinde ne yaparlarsa yapsinlar istiyorum. Herkes bilimlensin istiyorum

Bu söylediklerin bana çok yüzeysel içten olmayan bir şekilde yazılmış geldi .Ki ben dilenci edasıyla hiçte içten olmayan kardeşlik filan şeyleri hiç sevmem .Söylediklerinizden anlaşılıyor ki bilimsel alt yapınız alabildiğine az .Ben sizin nerden kardeşiniz oluyorum .Bu ne kadar laubali bir tavır.Bir geri kafalı zavallı Komizmi ne olarak biliyordu ... Şimdi Şirinler kominismiş evet öyleler ee dedim .Bütün erkeklerin içinde bir tane Şirine var Kominizmde kadın toplumun malıdır ... Yani şirine fahişelik yapıyormuş . Şimdi benim Odtü lü tanıdıklarım oldu Alkol kullanan ... Bazıları kırıcı bazıları ise çok modern insanlardı . Ama sizin anlattığınız kadar kötüsünü sağdece cahil ve ayak takımından olan insanlar gördüm ki . Onlar toplumun ötekileştirdiği insanlardır .Bu açıdan bakıldığında eğitimsiz lik ve bilinç eksikliği göze çarpıyor .İçki şişede durduğu gibi duruyor . Ama kullanmasını bilene .
Sitelerde Paylaş

İntihar belki de normal bir tercihtir. Montaigne denemelerinde böyle söyler, eğer anlamlı bir gelecek göremiyorsan intihar onurlu ve cesur bir tercihtir der. Belki de doğal seleksiyonun bir parçası. Zayıfların soyu elimine oluyor. İntihardan din yüzünden vazgeçenin kendine ya da topluma ne gibi bir faydası oluyor ki? Anlamsızca tüketmeye kirletmeye devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Dinin moral motivasyon üzerinde yadsınamaz bir etkisi var ama bu onun doğruluk değerini belirlemez.

Depresyonda olan iki şahıstan ateist olanın intihar etme ihtimalinin bir şekilde maneviyetı olan bir kişiye oranla anlamlı düzeyde yüksek olacağına bahse girerim.

Hastanelerin psikiyatri servislerinde sigara içmek serbesttir mesela.

Çünkü böylesi daha iyi sonuç veriyor.

Ama bu onu doğru ya da iyi birşey yapmıyor.

Kanser olmuş bir adama grip olmuşsun derseniz adam mutlu olur.

Morfin alan insan rahatlar.

Din, partikte bunlardan farklı birşey değil.

Kendini kandırmak isteyen, buyursun.

Yoo ben hiçte katılmıyorum . Bir keresinde bir arkadaşım bana intihar etmeyi düşündüğünü hayattan zevk almadığını söyledi .Kemal benim dersaneden arkadaşımdı ve sürekli yemek yiyordu senelerdir intihar etmeyi düşündüğünü söyledi .Tek korkusu cehenneme gitmekti .Ama başka insanlar da gördüm tek amacı okul okumak okul olmadan bir hiç olduğunu düşünen inançsız insanlar .Mesela bir Ateist arkadaşım Arda bana yaşamdan zevk almanın ve yaşamanın ne kadar güzel olduğunu söyledi .Zengin olup daha iyi yaşamak istiyordu. Yani bir insanın ruh halini inanç kurtarmaz bence daha kötü yapar .Güzel olan herşeyi yasaklar ve insanları yozlaştırır .Mesela işid için muhammed için Heykel Sanatı Putçuluktur . Resim Haram Müzik Aletleride haram .... Şimdi nefsi olrak ne bulursan şükrek onu ye sonra da ot gibi gölgede otur ... Bunlar yaşamı anlamsızlaştıran şeyler .
Sitelerde Paylaş

Finlandiyali bir arkadasim gunesle ilgili oldugunu soylemisti ama gidipte atlamalarini saglayan unsurun alkol oldugunuda belirtti. Eee alkol alan biri akli selim kararlar veremez.

Asla genelleme anlama soylediklerimiki.Dogrusu kimse herkes hakkinda bilgi sahibi olamaz. Bayanlar erkeklere oranla daha akli selim. Tukettikleri alkol az miktar sarap veya sampanyadan ileri değil. Durum bu oluncada intihar eden bayan neredeyse hiç yok. Cok aci bi durumdan oturu depresyona girmis kisiler mustesna tabii.

Erkeklerle konustugun zaman alkolu erkekligin sembolu olarak gorurler. Icki icmedigimi goren erkek durumu saskinlikla karsiliyor ve hatta sorar ikidebir hicmi hiç icmen diye :) aralarinda sana icmeyi dayatan kendini bilmez birkac kiside oluyor tabi.

Kızlar tabiki her onune gelenle yatmaz ama her erkek arkadasi ile birlikte olur. En azindan bircogu. Erkekler evlenmez cunku soylediklerine gore evlenince ozgurlukleri kisitlanirmis. Herneyse hastaliklarin ve genc bayanlarin, istenmeyen bebeklerinin kurtajla hayatlarina son verilmeleri gibi olaylara engel olmak icin dikkat etmek gerek. Onem gostermek gerek. Sigara icenleri engellemek gerek. Keza dogayada zarar veriyorlar. Milyarlarca insan zehirli hava ufluyor dogaya. Guzelim hayvanciklarin ne zarari var dogaya.kotu bakterilerin bile senden baska kimseye bir zarari yok.

Pitaya sen müslüman mısın?

Aksi durum pek inanılır değil gibi..

İlla alkole pay çıkaracaksın. Giydireceksin. Her hadiseyi alkole yontacaksın. Pardon bir de cinsellik.

Asıl ajandan bu.

Hayvanlar, çiçek böcek ve sigara ise bunun meşruiyetini sağlıyor.

Aksi takdirde çok dikkat çeker.

Doğal, spontane bir tespitmiş gibi aktarmaya çalıştığın şeyin, asıl ve nihai "zorlama" amacın olduğu direkt göze batar.

O yüzden diğerlerinin içerisinde harmanlamaya çalışıyorsun.

Ama alttan alta asıl vurgu hep alkole ve peşisıra cinselliğe.

Evet, cinselliğin sonuçları ile ilgili sorumluluğu üzerine alarak hareket etmek gerek. Ama bu cinselliği, kötü, ahlaksız, kısıtlanması gereken ve yasak birşey yapmaz.

Gerekirse devlet de bu konuyla ilgili gerekli tedbir ve yaptırımları ortaya koyar. Düzenler. Ama başına değil sonuna ilişkin. Yasaklayarak ya da kısıtlayarak değil. Cinsellik kötü ya da ahlaksız birşey değil. Evlilik bu konuda belirleyici unsur hiç değil. Evli bir çift arasındaki cinsellik ile aralarında herhangi bir akit olmadan yapılan cinsellik arasında ahlaki açıdan hiçbir fark yok. Dinler bu konuda halt etmiş.

Finlandiya'da (Helsinki Üniversitesi'nde Biyoloji üzerine bir alanda deney ve çalışmalar için) yaklaşık 4 ay kalmış çok ama çok yakın birinden (yakınlık derecesini vermemeyi tercih ederim) konuya ilişkin birinci ağızdan bilgi sahibiyim. Oradaki insanlar çok içebiliyorlar. evet. Bir de ortalık(bulduğu) yere işeme benzeri bir alışkanlıkları varmış.

Önemli ölçüde depresif eğilimleri olduklarını, bunun Fin halkının temel sorunlarından biri olduğunu kendileri de kabul ediyorlar. Ancak bu depresyonun koşullayan birinci faktörün gece-gündüz döngüsü olduğunda da herkes hem fikir. Belki en başta alkolü koşullayan şeyin de..

Alkol bir neden olduğu kadar, aynı zamanda "sonuç" da..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İntihar belki de normal bir tercihtir. Montaigne denemelerinde böyle söyler, eğer anlamlı bir gelecek göremiyorsan intihar onurlu ve cesur bir tercihtir der. Belki de doğal seleksiyonun bir parçası. Zayıfların soyu elimine oluyor. İntihardan din yüzünden vazgeçenin kendine ya da topluma ne gibi bir faydası oluyor ki? Anlamsızca tüketmeye kirletmeye devam ediyor.

Bir zamanlar Küçükken Annem beni doğurmayıp kürtaj olsaydı ne olurdu diye diye düşünüp kürtaja karşı çıkmış ben ne olursa olsun yaşamda yerimi almak isterim demiştim .Monteinde şatosunda yalnız yaşayan düşüncelerine alabildiğine dalmış bir adamdır .İç bunaltıcı bir yaşamı ve karamsar bir tutumu vardır .Bence yaşamdan zevk almayan ve yaşamın ne kadar değerli olduğunu anlamayan insanlar intiharı meşru görür .İslamda ne kadar intihar yasak sa da , islam dünyanın tadını çıkarmaktan bizi alıkoyuyor .Tabi bunu yaparken yaşam kalitemizi de düşürmeden yapmak ... İslam ise sürekli ölümü mezar hayatını ve ölümden sonrasını anlatan sürekli ölüm düşüncesiyle yaşatıyor insanları ve karamsarlaştırıyor .Dünyayı insanı yaşamı değersizleştiriyor bence insanlar üzerinde ki en büyük ruhsal tahribi islam yapıyor .

Sağlıklı bir insanın ruh sağlığı yerindeyken intiharı kabul etmesi bence mümkün değil .

Ayrıca islamın insan psikolojisi üzerindeki etkilerinden biride

insanları mazoşizme itmesi . Sürekli izdırap azap sabır savaşta eli kolu kesilse gözü çıkarılsa iyi cennetliksin el kesme recm Hele hristiyanlardaki durum ! İsa acı çeken kutsal karakter ... Kendine işkence eden pek göz önünde olmayan aşırı radikal hristiyan cemaatler ...

Bazı şiilerin kendinelerine zincirle işkence etmeleri

Müslümanları savaş yaraları övünmeleri

Daha niceleri ...

Bırakın din adamları başka bir dünya vaat etsinler .Biz cenneti yeryüzünde kuracağız . Lev Troçki

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar Küçükken Annem beni doğurmayıp kürtaj olsaydı ne olurdu diye diye düşünüp kürtaja karşı çıkmış ben ne olursa olsun yaşamda yerimi almak isterim demiştim .Monteinde şatosunda yalnız yaşayan düşüncelerine alabildiğine dalmış bir adamdır .İç bunaltıcı bir yaşamı ve karamsar bir tutumu vardır .Bence yaşamdan zevk almayan ve yaşamın ne kadar değerli olduğunu anlamayan insanlar intiharı meşru görür .İslamda ne kadar intihar yasak sa da , islam dünyanın tadını çıkarmaktan bizi alıkoyuyor .Tabi bunu yaparken yaşam kalitemizi de düşürmeden yapmak ... İslam ise sürekli ölümü mezar hayatını ve ölümden sonrasını anlatan sürekli ölüm düşüncesiyle yaşatıyor insanları ve karamsarlaştırıyor .Dünyayı insanı yaşamı değersizleştiriyor bence insanlar üzerinde ki en büyük ruhsal tahribi islam yapıyor .

Sağlıklı bir insanın ruh sağlığı yerindeyken intiharı kabul etmesi bence mümkün değil .

Ayrıca islamın insan psikolojisi üzerindeki etkilerinden biride

insanları mazoşizme itmesi . Sürekli izdırap azap sabır savaşta eli kolu kesilse gözü çıkarılsa iyi cennetliksin el kesme recm Hele hristiyanlardaki durum ! İsa acı çeken kutsal karakter ... Kendine işkence eden pek göz önünde olmayan aşırı radikal hristiyan cemaatler ...

Bazı şiilerin kendinelerine zincirle işkence etmeleri

Müslümanları savaş yaraları övünmeleri

Daha niceleri ...

Bırakın din adamları başka bir dünya vaat etsinler .Biz cenneti yeryüzünde kuracağız . Lev Troçki

Evet islamda inanılmaz bir ölüm fetişizmi var, öldün öleceksin belki birazdan belki yarın hayat çok kısa bak ölüm yakın.. Tamam sonlu bir hayata sonsuzmuş gibi yaklaşmak mantıksız bir hareket ama sürekli ölümü gözüne sokan bir dini inançla da ne kadar sağlıklı yaşanabilir ki?

Sitelerde Paylaş

Bu söylediklerin bana çok yüzeysel içten olmayan bir şekilde yazılmış geldi .Ki ben dilenci edasıyla hiçte içten olmayan kardeşlik filan şeyleri hiç sevmem .Söylediklerinizden anlaşılıyor ki bilimsel alt yapınız alabildiğine az .Ben sizin nerden kardeşiniz oluyorum .Bu ne kadar laubali bir tavır.Bir geri kafalı zavallı Komizmi ne olarak biliyordu ... Şimdi Şirinler kominismiş evet öyleler ee dedim .Bütün erkeklerin içinde bir tane Şirine var Kominizmde kadın toplumun malıdır ... Yani şirine fahişelik yapıyormuş . Şimdi benim Odtü lü tanıdıklarım oldu Alkol kullanan ... Bazıları kırıcı bazıları ise çok modern insanlardı . Ama sizin anlattığınız kadar kötüsünü sağdece cahil ve ayak takımından olan insanlar gördüm ki . Onlar toplumun ötekileştirdiği insanlardır .Bu açıdan bakıldığında eğitimsiz lik ve bilinç eksikliği göze çarpıyor .İçki şişede durduğu gibi duruyor . Ama kullanmasını bilene .

Ben onu lafin gelisi soyluyorum. Ben senin nerden kardesin oluyorum gibi sacma sapagan sorular sormana ne gerek var.

Icki icecek siniflari arasinda olmamalidir. Icki icmeyin dedigim icin beni musluman olarak adlandiriyorsaniz ki yapiyorsunuz bu sacmaligin daniskasi. Cinsel iliskiye karsi lafim yok. Dengesizlige lafim var. Yadellerdeki yurtdas sende banker bilo gibi kendini Almanyada saniyorsundur buyuk ihtimalle. Yada detaylarla ilgilenmeyen birisin.

Ben insanlari çok sever ve ayirt etmem. Bu olanlardan oturu cok uzulurum. Hayvanlara bayilirim. Masum canlilar hepsi. Bir baskasi dahi olsa karpuz kabugunu cope atacak olsa ben onu alir ineklere veya atlara veririm

Sitelerde Paylaş

Yoo ben hiçte katılmıyorum . Bir keresinde bir arkadaşım bana intihar etmeyi düşündüğünü hayattan zevk almadığını söyledi .Kemal benim dersaneden arkadaşımdı ve sürekli yemek yiyordu senelerdir intihar etmeyi düşündüğünü söyledi .Tek korkusu cehenneme gitmekti .Ama başka insanlar da gördüm tek amacı okul okumak okul olmadan bir hiç olduğunu düşünen inançsız insanlar .Mesela bir Ateist arkadaşım Arda bana yaşamdan zevk almanın ve yaşamanın ne kadar güzel olduğunu söyledi .Zengin olup daha iyi yaşamak istiyordu. Yani bir insanın ruh halini inanç kurtarmaz bence daha kötü yapar .Güzel olan herşeyi yasaklar ve insanları yozlaştırır .Mesela işid için muhammed için Heykel Sanatı Putçuluktur . Resim Haram Müzik Aletleride haram .... Şimdi nefsi olrak ne bulursan şükrek onu ye sonra da ot gibi gölgede otur ... Bunlar yaşamı anlamsızlaştıran şeyler .

Doğrudur. Olayın bir de bu yönü var.

Önemli olan ağırlık merkezi.

İnançlının elinde(sözde) öteki hayat da var.

İnançsızın elinde ise sadece bu hayat.

Bu bile insanın bu hayatı kaybetmemesi için çok güçlü bir motivasyon.

Durum ve şartlara göre değişen ağırlık merkezi sonucu belirliyor. (Tabi en yalın hali ile. Süreç bundan çok, çok daha karmaşık)

İnsan aynı zamanda fizyolojik bir varlık.

Psikolojisinin altında dahi fizyolojisi var. Dahisi fazla. Psikolojisi tamamı ilen fizyolojisinden mürekkep.

Psikozların, psikiyatrik sorunların birçoğu antipsikotiklerle, en kaba tabiri ile örneğin döpamin baskılayıcı ilaçlarla tedavi edilebiliyor, ya da oldukça geniş anlamda kontrol altına alınabiliyor.

Burdan nereye varıcam..şuraya(aslında biraz koptuk da çaktırmıyorum):

Bir şekilde depresyon başlayınca, ya da hızını alınca, zaten yaşama sevincini de çoktan götürmüş oluyor. Yaşamdan zevk almak-yaşamın güzelliği vb. gibi elden gidince, geriye hiçbirşey kalmıyor. İmanlının bir opsiyonu, son bir dalı durağı daha var. İnanç. Hem manevi anlmada kür edici özelliği olduğu gibi, cezai yaptırımlar anlamında ayrıca bir engelleyiciliği var..İlahi adalet mekanizması var, tanrıya sığınma, teslim olma, sahiplenilme duygusu var..

Dediğim gibi, burada dinlere onca giydirdiğimin aksine, inancın insanın ruh halini daha kötü yapacağı fikrine katılmıyorum. Hatta bu konuda düşüncem ağırlıklı olarak aksi yönde. İnancı olan dünyası küçük insanlar çok daha mutlu mesut yaşıyorlar.

En nihayetinde bu çok fazla değişkeni olan bir denklem. Senin söylediklerinin de doğruluk payı var. Mutlak bir iddiada bulunmak anlamsız olur.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben onu lafin gelisi soyluyorum. Ben senin nerden kardesin oluyorum gibi sacma sapagan sorular sormana ne gerek var.

Icki icecek siniflari arasinda olmamalidir. Icki icmeyin dedigim icin beni musluman olarak adlandiriyorsaniz ki yapiyorsunuz bu sacmaligin daniskasi. Cinsel iliskiye karsi lafim yok. Dengesizlige lafim var. Yadellerdeki yurtdas sende banker bilo gibi kendini Almanyada saniyorsundur buyuk ihtimalle. Yada detaylarla ilgilenmeyen birisin.

Ben insanlari çok sever ve ayirt etmem. Bu olanlardan oturu cok uzulurum. Hayvanlara bayilirim. Masum canlilar hepsi. Bir baskasi dahi olsa karpuz kabugunu cope atacak olsa ben onu alir ineklere veya atlara veririm

Anladım ne demek istediğini orada ekoköy gibi birşeyler kurulmaya çalışıyor lakin nnn Burada ben nerden kardeşin oluyorum derken araya mesafe koymak istedim .Bence insanlar hakkında konuşurken daha insaflı olmalısın nerden biliyorsun banker bilo gibi dolaştığını avrupa ve türkler hakkında tek bildiğin veya zihninde canlanan görüntü o eski türk filmi kütrünün var olması olmasın ...
Sitelerde Paylaş

Günün birinde, 2 Türk ve ben, sokak kıyısında sohbet ediyoruz. Bir ara, aşırı makyajlı ve götü ve ağzı bire-bir aynı olan bir kadın geçti yoldan.

Türkler'den birisi: "Vay anasına! Ne kadın be!"

Diğei: "O kim; biz kim?" Yani kendisini, o tipsiz karıya karşı küçümsüyor!

Kadına bir kez daha baktım. İçimden hüzünlendim! Çünkü o gördüğüm varlık, kadından çok her şeye benziyordu. Tip yok, eğitim yok, görgüsüzlük hâd-sahâda!

Ve "O kim; biz kim?" diyen adamın karısı geldi gözümün önüne: Düşünebileceğiniz en güzel kadınardan biri! Ama kocası, ona her şeyi yasaklıyordu! Poşetlenmiş ve bakımı yasaklanmış bir dilber!

Ve o dilberi görmeyi beceremeyen ve pisliklere imrenen bir koca!

Kendini bu öyküde tanıdın mı?

Sitelerde Paylaş

Günün birinde, 2 Türk ve ben, sokak kıyısında sohbet ediyoruz. Bir ara, aşırı makyajlı ve götü ve ağzı bire-bir aynı olan bir kadın geçti yoldan.

Kadına bir kez daha baktım. İçimden hüzünlendim! Çünkü o gördüğüm varlık, kadından çok her şeye benziyordu. Tip yok, eğitim yok, görgüsüzlük hâd-sahâda!

Ve "O kim; biz kim?" diyen adamın karısı geldi gözümün önüne: Düşünebileceğiniz en güzel kadınardan biri! Ama kocası, ona her şeyi yasaklıyordu! Poşetlenmiş ve bakımı yasaklanmış bir dilber!

:)
Sitelerde Paylaş

Yadellerdeki Monotolik kabziman. Bir cuval sacmalamissin. Ben ne diyim ki sana. Avrupa bok yese vardir bir bildikleri diyip hemen yumulursun boka. Birden cok erkekle veya bayanla birlikte olmanin daha riskli oldugundan bahsediyorum. Sende at gozlu oldugun icin Almanyada yasayip goremiyorsun bunu. Anibala dedim,genelleme olarak algilama diye ama sen durumdan kendine pay cikarmaya calismis batirmissin.

Turkiyeyi veya baska ulkeyi ovdugumude hatirlamiyorum hani.

Kibirli morongoz izava kiliklinin biride aklim sira araya mesafe koyacakmis. Senin gibi insanlar exist oldugu icin bazen insan nefes almaktan nefret ediyor. Utanmadan birde sordugu halde ben zaten biliyordum der bokeder iyice.

Yadellerdeki hiyar, Feryal ozel gibi bayanlarda var Turk olan. Hatta o ovup bitiremediklerinin belkide eline su dokemeyecegi bir bayan hemde.

Neyse muhattap olacagim adamlar belli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...