Jump to content

CİN (JiNN)

Recommended Posts

Şu aralar cinlerle alakalı birçok film yapılıyor. Halk arasında büyük bir kitle varlıklarına inanıyor ve Kuranda Cin suresi mevcut. Benim tartışmaya sunduğum ise:

1- Gerçekten varlıkları olası mı yoksa hayal ürünü mü?

2- Bu tür bir canlı topluluğu var ise evrim ürünü müler yoksa yaratıldılar mı?

3- Varlıkları mevcut ise Tanrı'nın varlığına delalet olarak gösterilebilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Daha dün Klark Kent le konuştum ''işler kesat abi telefon kulübelerini kaldırmışlar süpermene dönüşmek bile olay oldu milletin ortasında '' dedi. Yok güzel kardeşim öyle bir şey Ortadoğuluların masallarına inananların sonu onlar gibi olmaktır bunu bil yeter.

Sitelerde Paylaş

Dini inancı olmayan bir insanım. Mantığım da kesinlikle cinlerin olmadığını söylüyor. Ama bundan 4 sene önce çok acayip bir şey yaşadım. Ben fala filan asla inanmayan biriyim. Birisi şöyle bildi falcı falan dediğinde kesin ipuçları vermişsindir yüzünden okumuştur derim. Arkadaşımın birisi bir ortamda anlatmaya başladı şöyle şöyle bildi falcı falan diye. Ya bırak ya sana öyle gelmiştir dedim. Vallaha dedi. Hadi kalk gidiyoruz o zaman dedim. Gittik. Bir kahve içtim. Kimseyle konuşmadım bilgi falan alınmadı. Falcının yanına geçtim. Adımı ve doğum tarihimi sordu söyledim. Sonra annemin babamın kardeşimin adını harf harf söylemeye başladı. Ama hatasız. Sallama ihtimali sıfır. Kız arkadaşımı eski kız arkadaşımı, yaşadığım olayları, o anki problemlerimi, ev arkadaşımın adını, annemin babamın rahatsızlıklarını (ki anneminkini ben bile bilmiyordum) teker teker söyledi. Böyle şeylere inanmayan biri olarak dalga geçme amacıyla gitmişken ağzım açık kaldım. Başkası anlatsa asla inanmazdım ama kendim yaşadım bunu. Gelecekle ilgili söylediklerinin hiçbiri çıkmadı. Ya benim beynimi okudu o anda, ama dediğim gibi benim bilmediğim bazı şeyleri ve o anda düşünmediklerimi de söyledi, ya da bizim henüz bilimsel olarak keşfedemediğimiz bazı varlıklar var ve onlardan bilgi alıyorlar. Buna benzer şeyler ekşi sözlükte cin çağırma başlığında da var. Bizim gibi inançsız bir arkadaş yazmış mesela çağırmışlar baya bir şey bilmiş falan bu da demiş heralde bilinçaltım hareket ettiriyor, şuradaki kitabın şu sayfasındaki son kelimeyi söyle demiş ve yarım kalan bir kelimenin anlamsız yarım halini bilmiş. Acayip şeyler. Acaba muhammed de mi böyle bir şeyle muhattap oluyordu?

Sitelerde Paylaş

Cinler an itibariyle çok hızlıdırlar.Fazla zeki ve kuvvetli değillerdir.Çok kin beslerler.Onlarında kafirleri ve müminleri vardır.

Hatta MOSSAD, CIA, KGB gibi teşkilatlarınında cinleri kullandığı söyleniyor.

Sitelerde Paylaş

Dini inancı olmayan bir insanım. Mantığım da kesinlikle cinlerin olmadığını söylüyor. Ama bundan 4 sene önce çok acayip bir şey yaşadım. Ben fala filan asla inanmayan biriyim. Birisi şöyle bildi falcı falan dediğinde kesin ipuçları vermişsindir yüzünden okumuştur derim. Arkadaşımın birisi bir ortamda anlatmaya başladı şöyle şöyle bildi falcı falan diye. Ya bırak ya sana öyle gelmiştir dedim. Vallaha dedi. Hadi kalk gidiyoruz o zaman dedim. Gittik. Bir kahve içtim. Kimseyle konuşmadım bilgi falan alınmadı. Falcının yanına geçtim. Adımı ve doğum tarihimi sordu söyledim. Sonra annemin babamın kardeşimin adını harf harf söylemeye başladı. Ama hatasız. Sallama ihtimali sıfır. Kız arkadaşımı eski kız arkadaşımı, yaşadığım olayları, o anki problemlerimi, ev arkadaşımın adını, annemin babamın rahatsızlıklarını (ki anneminkini ben bile bilmiyordum) teker teker söyledi. Böyle şeylere inanmayan biri olarak dalga geçme amacıyla gitmişken ağzım açık kaldım. Başkası anlatsa asla inanmazdım ama kendim yaşadım bunu. Gelecekle ilgili söylediklerinin hiçbiri çıkmadı. Ya benim beynimi okudu o anda, ama dediğim gibi benim bilmediğim bazı şeyleri ve o anda düşünmediklerimi de söyledi, ya da bizim henüz bilimsel olarak keşfedemediğimiz bazı varlıklar var ve onlardan bilgi alıyorlar. Buna benzer şeyler ekşi sözlükte cin çağırma başlığında da var. Bizim gibi inançsız bir arkadaş yazmış mesela çağırmışlar baya bir şey bilmiş falan bu da demiş heralde bilinçaltım hareket ettiriyor, şuradaki kitabın şu sayfasındaki son kelimeyi söyle demiş ve yarım kalan bir kelimenin anlamsız yarım halini bilmiş. Acayip şeyler. Acaba muhammed de mi böyle bir şeyle muhattap oluyordu?

Kusura bakma ve yanlış anlama ama, senin sallama ihtimalinin sıfır olup olmadığını ise bilmiyoruz.

Seni tanımıyoruz, ne yapalım.

Sorunun çözümü basit, o falcının adresini vereceksin isteyen gidip deneyimleyecek.

Sitelerde Paylaş

Xd cinler evrim gecirdilermi diye soruluyor materyalist bir adam gorunmez bir varligi sana niye aciklasin?Biz kendi turumuz icerisinde gelisim gecirdik bilincimiz ortaya cikti zekamizda bir sicrama oldu.Adam goruneni kabul edip gorunmeyeni kabul etmiyorsa.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ve yanlış anlama ama, senin sallama ihtimalinin sıfır olup olmadığını ise bilmiyoruz.

Seni tanımıyoruz, ne yapalım.

Sorunun çözümü basit, o falcının adresini vereceksin isteyen gidip deneyimleyecek.

Haklısınız, aynı şeyi yazdıktan sonra ben de düşündüm. Ben de kesinlikle inanmazdım böyle bir şey okusam. İspat etmem de mümkün değil. Bakırköy'de Enfal adında bir falcıydı. Tipi kayık, medyum ketoya benzeyen bir tip. Gitmek isteyen olursa araştırayım yerini falan.

Sitelerde Paylaş

Haklısınız, aynı şeyi yazdıktan sonra ben de düşündüm. Ben de kesinlikle inanmazdım böyle bir şey okusam. İspat etmem de mümkün değil. Bakırköy'de Enfal adında bir falcıydı. Tipi kayık, medyum ketoya benzeyen bir tip. Gitmek isteyen olursa araştırayım yerini falan.

Rica ederim. Fazla söğüşlemeyecekse deneyebiliriz :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşımın birisi bir ortamda anlatmaya başladı şöyle şöyle bildi falcı falan diye...

Senin bu arkadaşın işgüzarlık yapıp sana oyun oynamış olmasın?? Seni ikna edebileceğini düşünüp, falcıya önceden seninle ilgili bilgiler vermiş olamaz mı?

Hatta bu falcı denilen kişi arkadaşlarını şaşırtmak isteyen muzip kişiler için bu işi yapıyor, parasını bile böyle kazanıyor olabilir mi??

Sitelerde Paylaş

Cinler an itibariyle çok hızlıdırlar.Fazla zeki ve kuvvetli değillerdir.Çok kin beslerler.Onlarında kafirleri ve müminleri vardır.

Hatta MOSSAD, CIA, KGB gibi teşkilatlarınında cinleri kullandığı söyleniyor.

Ayrıca Cinler gaybı bilemez,onlardan gelecek hakkında bilgi almak imkansızdır.

Dostum bence yakın zamanda bir doktora git. Sen keçileri kaçırmışsın.

Bence fazla kuran hadis okuma sana zararlı. Kuran hadis uydurma bunlara inanma.

Cini mini boşver böyle şeyler insanın psikolojisini bozar.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin bu arkadaşın işgüzarlık yapıp sana oyun oynamış olmasın?? Seni ikna edebileceğini düşünüp, falcıya önceden seninle ilgili bilgiler vermiş olamaz mı?

Hatta bu falcı denilen kişi arkadaşlarını şaşırtmak isteyen muzip kişiler için bu işi yapıyor, parasını bile böyle kazanıyor olabilir mi??

Zannetmiyorum. Öyle bir şeyle uğraşacak bir tip değil. Ben hadi gidelim dediğimde de şaşırmıştı, alakam olmadığını bilir çünkü. Falcıdan çıkınca da defalarca yemin ettirdim oğlum oyun mu oynadın bana diye (inançlıdır kendisi). Şimdi internette araştırınca benim yaşadığım gibi bir sürü şey yaşayanları gördüm. Hayatımda yaşadığım ve mantıklı bir açıklama bulamadığım tek olay buydu.

Sitelerde Paylaş

Olmazsa bende bir anımı paylaşayım. Kordon (İzmirde) yürüyoruz bir falcı yaklaştı falınıza bakayım mı dedi. Bende iyi bak dedim adın ne dedi bende falcı sen değilmisin bil işte adımın ne olduğunu dedim kadın birşey demeden uzaklaştı. Hepsi bu :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...