Jump to content

bayramın ramazandan sonra yapılması çelişkisi!

Recommended Posts

Adamın ne dediği belli değil ki, bütün kavramları, mantık kurallarını birbirinin içine soktu.

Agnostisizm, tanrının varlığı ve yokluğu bilinemez diyor, İslam ise Allah'ın varlığı bilinir, kanıtı da Muhammed ve Kuran'dır diyor. Bizimki ise bu iki zıt görüşü birleştirip ortaya agnostik müslüman diye ucube bir terim atıyor.

allahı kanıtlayamayan - ama kurana-muhammede inanan (nasıl oluosa ? ) bir agnostik müslüman o :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

elçisi, tutarsızlığı ve adaletsizliği var mı zerre kadar tutarsız ise bu onun tanrı olamayacağına kanıt olabilir mi.

Hala islamı anlatıyosun bana.Bana göre elçisi var diyelim , o zaman sen bana tanrının elçisinin olamayacağını iddia ettiğin zaman tanrının olamayacağını mı iddia etmiş oluyorsun.Elçisi olmayan bir tanrıya inananların tanrısını nasıl reddedeceksin peki?

Bak yine söylüyorum.Tanrının sözlükteki tanımı evrenin tek yaratıcısı ve yöneticisi.elçiyi karıştırma,Kuranı karıştırma.

Sitelerde Paylaş

allahı kanıtlayamayan - ama kurana-muhammede inanan (nasıl oluosa ? ) bir agnostik müslüman o :D

Bana aşkı kanıtlasana?ama sakın yok beyin sinyallerinden görülüyor gibi aptal bir ateist cevabı verme?bin yıl önce beyin sinyalini göremezdin çünkü?

Sitelerde Paylaş

Adamın ne dediği belli değil ki, bütün kavramları, mantık kurallarını birbirinin içine soktu.

Agnostisizm, tanrının varlığı ve yokluğu bilinemez diyor, İslam ise Allah'ın varlığı bilinir, kanıtı da Muhammed ve Kuran'dır diyor. Bizimki ise bu iki zıt görüşü birleştirip ortaya agnostik müslüman diye ucube bir terim atıyor.

Of be kardeşim ya.Allah Kuranın mucize olduğunu söylüyor ve bunu varlığına delil gösteriyor hatta doğayı delil gösteriypr evet ama buna inanmayanların olacağını da söylüyor.Zaten bizim söylediğimiz deneysel olarak tanrı kanıtlananaz.

tarihinde harhorin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana aşkı kanıtlasana?ama sakın yok beyin sinyallerinden görülüyor gibi aptal bir ateist cevabı verme?bin yıl önce beyin sinyalini göremezdin çünkü?

evladım - sen müslüman değil misin?

eğer müslümansan - neden müslümansın? allahın var olduğunu biliyorsun - kurana inanıyor - muhammedi peygamber kabul ediyorsun dimi?

sonuçta kuran ve muhammet senin için ALLAHIN KANITI değil mi ?

sen bize kanıtlayamazsın sadece ......kendine KANITLAMIŞSIN.....

ee nasıl agnostiklik bu böle ?

Sitelerde Paylaş

Of be kardeşim ya.Allah Kuranın mucize olduğunu söylüyor ve bunu varlığına delil gösteriyor hatta doğayı delil gösteriypr evet ama buna inanmayanların olacağını da söylüyor.Zaten bizim söylediğimiz deneysel olarak tanrı kanıtlananaz.

Bir insan hem agnostik hem de müslüman olamaz, hala bunu kavrayamıyor musun? Bu bir zencinin ben naziyim demesine benziyor. Sen hiç zenci bir nazi gördün mü?

Sitelerde Paylaş

Hala islamı anlatıyosun bana.Bana göre elçisi var diyelim , o zaman sen bana tanrının elçisinin olamayacağını iddia ettiğin zaman tanrının olamayacağını mı iddia etmiş oluyorsun.Elçisi olmayan bir tanrıya inananların tanrısını nasıl reddedeceksin peki?

Bak yine söylüyorum.Tanrının sözlükteki tanımı evrenin tek yaratıcısı ve yöneticisi.elçiyi karıştırma,Kuranı karıştırma.

elçisiz tanrıları sen nasıl reddediyorsun peki?

şu soruları yanıtlamadan elçisiz tanrıyı aklayamazsın.

evren tanrısız olamaz mı

evren bile kendi kendine ya da ezeli olamıyor da

mükemmel olan tanrı nasıl ezeli ya da kendi kendine olabiliyor

bu tanrı nasıl var oldu.

aynı şekilde başka tanrılar da ezeli olabilir senin tanrın onları yok mu ediyor.

senin tanrın önce yaratıyor sonra da yönetmek zorunda mı kalıyor.

aşkı gösterse dediğin zaman sayısız tanrının varlığını göstermiş olursun.

o zaman her tanrı vardır gerekçe aşkı göstersene

Sitelerde Paylaş

Sen hangi tanrıyı diyorsun o bile belli değil. Evrenin yaratıcısı diyorsun. Brahma mı, Vishnu mu, Shiva mı, Yehova mı, Allah mı, Gök Tengri mi, Zeus mu, Odin mi, Baal mı, Uçan Spagetti Canavarı mı? Bunların hepsi evrenin yaratıcısı olduğunu iddia ediyor. Üstelik Hinduizmin Vedalar'ına bakarsan bugünkü birçok bilimsel bilgiyi de veriyor.

Sen kısaca diyorsun ki, agnostiğim ama müslümanlığa yatkınım. Yani bizim dalga konusu olan Levia gibisin.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar dalga konusu yapacaksanız yapın bu sizi bağlar.Bakın yine tekrar ediyorum.Ben deist yada teist olsam bile bu tanrının varlığının yada yokluğunun kanıtlanacağına inanıyorum anlamına gelmez.Bu tanrıya inanmaktan farklı bişeydir.Yani ben tanrı kanıtlanamayacağı için olup olmadığı bilinemez derken deneysel olarak bilinemez diyorum.Ama ona inanıp inanmamam farklı bişey.kanıtım olmasada ister inanırım ister inanmam.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar dalga konusu yapacaksanız yapın bu sizi bağlar.Bakın yine tekrar ediyorum.Ben deist yada teist olsam bile bu tanrının varlığının yada yokluğunun kanıtlanacağına inanıyorum anlamına gelmez.Bu tanrıya inanmaktan farklı bişeydir.Yani ben tanrı kanıtlanamayacağı için olup olmadığı bilinemez derken deneysel olarak bilinemez diyorum.Ama ona inanıp inanmamam farklı bişey.kanıtım olmasada ister inanırım ister inanmam.

Agnostik olanlar, tanrı bilinemez ama inanırız demezler. İnanırım dersen ya deist ya da teistsindir bu kadar.

Yoksa teistler veya deistler bilmiyor mu tanrının deneysel olarak gözlemlenmeyeceğini veya kanıtlanamayacağını? Onlar da biliyor ama inanıyorlar. Senin tanımına göre biz de agnostiğiz.

İşte biz de o sebeple sorduk. Hangi tanrıya inanıyorsun? Allah mı, Yehova mı, Baal mı, Vishnu mu, Athena mı, Thor mu? Yoksa senin kendi kafanda dinlerden bağımsız bir tanrı mı var?

Sitelerde Paylaş

Agnostikler tanrı bilinemez ama inanırız diyebilirler.Teist yada deist olabilirler.Bişeye inanmak onun kanıtlanabileceğine inanmak değildir.

Siz ateistler agnostik olamazsınız çünkü siz tanrının varlığının kanıtlanamayacağına inanıyorsunuz ama yokluğunun kanıtlanacağını iddia ediyorsunuz ve bundan dolayı tanrıyı redediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar siz şimdi ateizmi rededip agnostik olmaya karar verdiyseniz bu konuyu devam ettirelim.Yoksa dallanıp budaklanıyor.Siz önce agnostizmi çürütün ondan sonra müslüman agnostik olur mu konusuna devam ederiz.

tarihinde harhorin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar siz şimdi ateizmi rededip agnostik olmaya karar verdiyseniz bu konuyu devam ettirelim.Yoksa dallanıp budaklanıyor.Siz önce agnostizmi çürütün ondan sonra müslüman agnostik olur mu konusuna devam ederiz.

Yok, sen ilkönce bir müslümanın nasıl agnostik olabileceğini anlat. Bir müslüman Allah'ın varlığı ve yokluğu bilinemez dedikten sonra Muhammed'i ve Kuran'ı nasıl açıklayacak? Buyur, saçmalamaya başla.

Sitelerde Paylaş

Yok, sen ilkönce bir müslümanın nasıl agnostik olabileceğini anlat. Bir müslüman Allah'ın varlığı ve yokluğu bilinemez dedikten sonra Muhammed'i ve Kuran'ı nasıl açıklayacak? Buyur, saçmalamaya başla.

Diyoruz ya bir Levia daha geldi işte. Ne dediğinden haberi bile yok. Yalnız faha henüz Levia kadar tecrübeli değil. Levia elindeki birbiriyle çelişen böyle abuk argümanları hemen sunmazdı, hepsini ayrı ayrı sunardı ki ne dediği anlaşılmasın.

Sitelerde Paylaş

Of ki of... Olayı bitirmişsin sağduyu...

Bu benim de savımı doğrulayan bir veri oldu. Ben öteden beri müslümlerin çok büyük çoğunluğunun agnostik olduğunu savunurdum da bana kızanlar olurdu bu ikisini aynı kefeye nasıl koyarsın diye!

Yani ama görünen köy kılavuz istemiyor! Müslümlerin yüzde sekseni, iddia ediyorum böyle! Yav müslüm olunmaz arkadaş, bu kadar insan haklarına aykırılığı, bilim dışılığı görüp de müslüm olunmaz!!! Lan belki vardır, neme lazım yine de ayaklarına yatılır! Bu iş böyle!

İnsan haklarını kim uydurdu? Uyduranlar uyuyor mu ki?

Sitelerde Paylaş

Peki kaç kere anlatayım önce onu söyle.İslam tanrının kanıtlanacağını nerede iddia ediyor?

Sitelerde Paylaş

Peki kaç kere anlatayım önce onu söyle.İslam tanrının kanıtlanacağını nerede iddia ediyor?

Müslümana göre Allah peygamberler ve kitaplar göndermemiş mi? Bir müslüman için Muhammed ve Kuran'dan daha iyi kanıt mı olur Allah'ın varlığı için?

İslam'a göre varolan her şey Allah'ın kanıtı değil mi?

Bir müslüman hangi mantıkla tanrının varlığı veya yokluğu bilinemez deyip sonra da Muhammed'in Allah adında bir tanrının elçisi, Kuran'ın da onun gönderdiği kitap olduğunu iddia edecek?

Sitelerde Paylaş

müslüman : ... kurana da inanandır.

ihlas1 De ki: O, Allah’tır, tektir.

Ali imran18 Allah, melekler ve ilim sahipleri, ondan başka ilâh olmadığına şâhitlik ettiler. O’ndan başka ilâh yoktur.

bir canlı hem kurana inanıp hem de agnostik nasıl olabilir.

bu evrimi kabul eden müslümanlardan daha öte bişi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...