Jump to content

Tanrının Ötekileştirdikleri

Recommended Posts

Musevilik, Hristiyanlık ve Müslümanlıkta eşcinsellik lanetlenmiş bir davranıştır. Toplum içerisinde öteki olarak konumlanmış bu insanların geçmişten günümüze kadar çekmiş oldukları bütün sıkıntılar aslında dinlerin insanlar üzerinde oluşturduğu bakış açısıdır. Tanrı hem eşcinselliği lanetliyor hem de bu insanları eşcinsel olarak yaratıyor. Aslında bu Tanrının ilk fiyaskosu değil bunu biliyoruz. Sakat ve özürlü olarak yarattığı birçok insan var. Hani herhangi bir kusur göremezdik yarattıklarında. Doğru ya bizim bilmediklerimizi sen bilirsin unutmuşum. Fakat bizim bilmediklerimizi bildiğin halde kendi yarattığın varlıklardan habersizsin. Hem insanları lanetliyorsun hem de lanetlediğin şekilde yaratıyorsun. Buda gol değil be dostum.

Aşağıdaki ufak belgeselde transeksuel iki kişinin yaşamaları ve çektikleri sıkıntılar konu alınmış. Begeselde bu kişilerin dini sorgulama ve araştırma süreçlerinede fazlasıyla değinilmiş.

Sitelerde Paylaş

Hayattaki en büyük talihsizliğim müslüman bir aile doğmak oldu.

İleride yaptığın hatayı anlayacaksın.

İçinde bulunduğun nimetin farkında değilsin.

Tabi bunu anlaman şuan mümkün değil !

Ölüm,evet ! sana ölüm yeterli olacak.

Sitelerde Paylaş

İleride yaptığın hatayı anlayacaksın.

İçinde bulunduğun nimetin farkında değilsin.

Tabi bunu anlaman şuan mümkün değil !

Ölüm,evet ! sana ölüm yeterli olacak.

Dostum senin için gerçekten üzülüyorum. İslam konusunda bilgili birisin ama islamın uydurma bir din olduğunu göremiyorsun.

Kendini islam denen saçmalık için adamışsın.

Bence insanlık için daha faydalı konular için çalış. Hem senden sonraki nesiller açısındanda iyi olur.

Belki farkında değilsin ama hem kendine hemde gelecek kuşakların zararı için çalışıyorsun. İslam durdurulmadığı sürece insanlık huzura kavuşamayacak.

Sitelerde Paylaş

Dostum senin için gerçekten üzülüyorum. İslam konusunda bilgili birisin ama islamın uydurma bir din olduğunu göremiyorsun.

Kendini islam denen saçmalık için adamışsın.

Bence insanlık için daha faydalı konular için çalış. Hem senden sonraki nesiller açısındanda iyi olur.

Belki farkında değilsin ama hem kendine hemde gelecek kuşakların zararı için çalışıyorsun. İslam durdurulmadığı sürece insanlık huzura kavuşamayacak.

Eğer Allahın yardımı olmasaydı,bu foruma önceki halimle girseydim kesin olarak ateist olurdum herhalde

“Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman artık, ondan başka bir söze dalıncaya kadar, onlarla beraber oturmayın. Aksi taktirde (eğer onlarla beraber oturursanız) mutlaka siz de onlar gibi olursunuz.4/NİSÂ-140

Sizin yazdığınız çoğu şeyde çarpıtma ve zan bulunmaktadır.

Eğer islamın ışığını görmek istiyorsan bu zandan kurtul.

İslamı peygamber hariç,diğer insanlara bakarak yaşama,çünki insanlar islam konusunda yeterince bilği sahibi değillerdir.

Sana son olarak tavsiyem

Allah kendisine yönelen kulu asla yarı yolda bırakmaz mutlaka hidayete erdirir.

Sitelerde Paylaş

Eğer Allahın yardımı olmasaydı,bu foruma önceki halimle girseydim kesin olarak ateist olurdum herhalde

“Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman artık, ondan başka bir söze dalıncaya kadar, onlarla beraber oturmayın. Aksi taktirde (eğer onlarla beraber oturursanız) mutlaka siz de onlar gibi olursunuz.4/NİSÂ-140

Sizin yazdığınız çoğu şeyde çarpıtma ve zan bulunmaktadır.

Eğer islamın ışığını görmek istiyorsan bu zandan kurtul.

İslamı peygamber hariç,diğer insanlara bakarak yaşama,çünki insanlar islam konusunda yeterince bilği sahibi değillerdir.

Sana son olarak tavsiyem

Allah kendisine yönelen kulu asla yarı yolda bırakmaz mutlaka hidayete erdirir.

Ama başka ayetlerde de "Ben dilemeden kimse iman edemez." diyor.

Enam/111. Biz onlara melekleri de indirseydik, kendileriyle ölüler de konuşsaydı ve her şeyi karşılarında (hakikatın şahidleri olarak) toplasaydık, Allah dilemedikçe yine de iman edecek değillerdi. Fakat onların çoğu bilmiyorlar.

Sen istediğin kadar kendisine yönel, o dilemedikçe sen nasıl iman edeceksin? Ha, "Allah da kim oluyormuş, ben diledim mi o da dilemek zorunda." diyorsan, onu bilemem.

Sitelerde Paylaş

Ama başka ayetlerde de "Ben dilemeden kimse iman edemez." diyor.

Enam/111. Biz onlara melekleri de indirseydik, kendileriyle ölüler de konuşsaydı ve her şeyi karşılarında (hakikatın şahidleri olarak) toplasaydık, Allah dilemedikçe yine de iman edecek değillerdi. Fakat onların çoğu bilmiyorlar.

Sen istediğin kadar kendisine yönel, o dilemedikçe sen nasıl iman edeceksin? Ha, "Allah da kim oluyormuş, ben diledim mi o da dilemek zorunda." diyorsan, onu bilemem.

Ve kâfirler: “Ona, Rabbinden bir âyet (mucize) indirilse olmaz mı?” derler. De ki: “Muhakkak ki Allah, dilediği kimseyi dalâlette bırakır ve O'na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir).”13/RA'D-27

tarihinde Vahşi01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ve kâfirler: “Ona, Rabbinden bir âyet (mucize) indirilse olmaz mı?” derler. De ki: “Muhakkak ki Allah, dilediği kimseyi dalâlette bırakır ve O'na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir).”13/RA'D-27

Bak, "team" çalışması sayesinde Kuran'da ne çelişkiler buluyoruz.

Bu salak Allah bir yerde bana bana yöneleni doğru yola ulaştırırım diyor, başka bir yerde de ben dilemedikçe kimse iman edemez diyor.

Yunus/49. De ki: “Allah dilemedikçe, ben kendime bile ne bir zarar, ne de fayda verme gücüne sahibim. Her milletin bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler ne de öne geçebilirler.”

Bak, bu ayette de Allah ben dilemedikçe siz hiç bir bok yiyemezsiniz diyor. Allah dilemedikçe sen kendi kafana göre nasıl ona yöneliyorsun? Karşındaki Allah, başçavuşun eşeği değil.

Sitelerde Paylaş

Bak, "team" çalışması sayesinde Kuran'da ne çelişkiler buluyoruz.

Bu salak Allah bir yerde bana bana yöneleni doğru yola ulaştırırım diyor, başka bir yerde de ben dilemedikçe kimse iman edemez diyor.

Yunus/49. De ki: “Allah dilemedikçe, ben kendime bile ne bir zarar, ne de fayda verme gücüne sahibim. Her milletin bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler ne de öne geçebilirler.”

Bak, bu ayette de Allah ben dilemedikçe siz hiç bir bok yiyemezsiniz diyor. Allah dilemedikçe sen kendi kafana göre nasıl ona yöneliyorsun? Karşındaki Allah, başçavuşun eşeği değil.

Çelişki falan yok !senin kafandan sallaman var !

ayette diyorki

O'na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir).”

yönelen kişiyi diyor.Yönelen kişi kendini Allahın yardımı olmadan nasıl hidayete erdirsin !

Elbette kişinin hidayeti Allahın elinde,ancak kendisine yönelen kişiyi hidayete erdiririm diyor anladın mı?

Yani kişinin dilemesiyle olacak iş değil,ancak yönelmesiyle olacak iş !geri kalanı Allaha ait.

Sitelerde Paylaş

Çelişki falan yok !senin kafandan sallaman var !

ayette diyorki

O'na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir).”

yönelen kişiyi diyor.Yönelen kişi kendini Allahın yardımı olmadan nasıl hidayete erdirsin !

Elbette kişinin hidayeti Allahın elinde,ancak kendisine yönelen kişiyi hidayete erdiririm diyor anladın mı?

Yani kişinin dilemesiyle olacak iş değil,ancak yönelmesiyle olacak iş !geri kalanı Allaha ait.

Yahu ne laf anlamaz adamsın. Allah bile sizin ne laf anlamaz adamlar olduğunuzu anlamış bir ayette fırça kayıyor sizin gibilere.

Nisa/78. Nerede olursanız olun, sağlam ve tahkim edilmiş kaleler içinde bulunsanız bile ölüm size ulaşacaktır. Onlara bir iyilik gelirse, “Bu, Allah’tandır” derler. Onlara bir kötülük gelirse, “Bu, senin yüzündendir” derler. (Ey Muhammed!) De ki: “Hepsi Allah’tandır.” Bu topluma ne oluyor ki, neredeyse hiçbir sözü anlamıyorlar!

Allah dilemedikçe sen ona nasıl yöneleceksin. Sen kendi iradeni Allah'ın iradesinin üstünde mi görüyorsun?

Muhammed bile Allah dilemedikçe ben bir bok yapamam diyor, sen hala Allah dilemedikçe ona yöneleceğini iddia ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bu işte bi ayrımcılık var demiyorsun diyemiyorsun..
Sitelerde Paylaş

Bu işte bi ayrımcılık var demiyorsun diyemiyorsun..

Onda bunu idrak edecek beyin nerede? Marifet kendine yöneleni doğru yola iletmekte değil, asıl marifet inanmayanı inandırmakta. Ona yönelen zaten doğru yolu bulmuş, Allah daha ne diye bunu doğru yola iletiyor ki? Asıl ona yönelmeyeni doğru yola iletmeli ki bir boka yarasın bu Allah.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...