Jump to content

sahi tanrı nedir

Recommended Posts

ulu ilahının ismi ve sıfatı sorulmuyor tanımı soruluyor

örneğin senin ilahın geçmişi değiştirebilir mi

geleceği kesin bilebilir mi

şeytanın kaç insanı daha kandıracağını şeytana söyleyebilir mi

sahi tanrı(ilah) nedir(ismi değil)

bunlar çocukça şeyler :D

geçmiş yok olmamıştır ki mesela zamansız mekansız ceptelefonunda tabletinden izliyorsun zaten :D kıh kıh

geçmiş zamanda olan hiç şey zayi olmamıştır eksiklik yoktur geçmiş şu anda yaşanıyor! yok olmadı hep var

ve şeytanın kaç insan kandıracağınıda bilir

geleceğide bilir

geçmişide değiştirir

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bize zihninde tanrıdan daha büyüğünü tasavvur edebilirmisin ?

tanrıdan büyük bir şeyi kavrama kabiliyetine bakıcam.

tanrının büyüklüğü nedir kg mı litre mi metrekare mi metreküp mü vs. hangisi

mükemmel olanda aranacak yegane özellik kusurdur

zerre kusur varsa o tanrı değil çöptür

Sitelerde Paylaş

bize zihninde tanrıdan daha büyüğünü tasavvur edebilirmisin ?

tanrıdan büyük bir şeyi kavrama kabiliyetine bakıcam.

zihnin kendisi....çünkü o koca tanrı bile oraya sığıyor. hemde cümle teşkilatı ile birlikte. (melekler - şeytanlar - cinler - ruhlar - vs.vs.vs.vs.)

Sitelerde Paylaş

s*çtın ama bari sıvayım diyorsun

tanrıdan büyük bir şeyi düşünemiyorsun çünkü imkansız dimi

en azından zihninin içine sığdırıyorsun

sıçan sensin la....göya cevap verilemeycek bir soru sordun ....ama cevabını ALDIN....hemde çok basit bi şekilde....

allaha inanan sensin...ben değilim......o yüzden senin inandığın allah sadece senin kafanın içinde bana göre.....senin anlatımınla ben de tasavvur edebiliyorum o allahı...ve benim de zihnimin içine sığıyor....

demek ki senin de - benim de zihnim ondan kat kat daha BÜYÜK !

Sitelerde Paylaş

Çünkü tanrı tanımına aykırı.Hangi tanım dersen sözlükteki evrenin tek yaratıcısı ve yönetisi.Evreni yaratan her atomu yoktan var eden nasıl o atomlardan oluşabilirki?

Hiç bir şey yoktan var edilemez, var olan bir şey de yok edilemez.

Hal böyle olunca, senin tanrın yoktan değil ama boktan yaratabilir, ki bazı örnekler bunun kanıtı gibiler...

Sitelerde Paylaş

senin mevcut ilahın oluşabildiyse yenisi de oluşabilir bunu ne durdurabilir.yeni ilahın özelliği her durumda oluşabilmesi bu durumda senin mevcut ilahın ne yapacak.

Oluşmaz!!! bak mesela Sen ve bütün herkes (ekseriyet yani) peygamberin bildirdiği Allahtan başka bir allah arıyorlar!! ki ona İlah-ı mechul denir!!

O ilah-ı mechule! dua ediyorlar! istiyorlar! ağlıyorlar! kızıyorlar! en sonunda de ona yok diyorlar... ıh hııııııh :D bak olmuşmadı gördün mü?

Allahın üzerine Alalh oluşmadı :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sıçan sensin la....göya cevap verilemeycek bir soru sordun ....ama cevabını ALDIN....hemde çok basit bi şekilde....

allaha inanan sensin...ben değilim......o yüzden senin inandığın allah sadece senin kafanın içinde bana göre.....senin anlatımınla ben de tasavvur edebiliyorum o allahı...ve benim de zihnimin içine sığıyor....

demek ki senin de - benim de zihnim ondan kat kat daha BÜYÜK !

demogoji işleri bırak koç

zihninin içine sığan tanrı dünyada hiçbir şeye denk düşmeyen türden bir şeyi temsili anlamına gelir

cıvıtacaksan keselim

adam tanrı nedir diye soruyor

daha büyüğü tasavvur edilemeyen kavram tanrıdır işte

Sitelerde Paylaş

demogoji işleri bırak koç

zihninin içine sığan tanrı dünyada hiçbir şeye denk düşmeyen türden bir şeyi temsili anlamına gelir

cıvıtacaksan keselim

adam tanrı nedir diye soruyor

daha büyüğü tasavvur edilemeyen kavram tanrıdır işte

saçmalamayı bıraksan ?

tanrıya inanıyor muyum da - daha büyüğü olsun ?

Sitelerde Paylaş

sen hayal kurar mısın? hayalinde kurduğun vucud verdiğin herşey bir isimdir sen şimdi dolandırıcımı oluyorsun

ism kelimesi arapça:

o yüzden kullandığın kelimenin manası: herşey isimdir ses bile zihine yükselen her şey isimdir

O zaman Allah belirli bir sayıdan fazla isme sahip olmayan bir varlık olmuyor mu?

Herşey isimse 99 sayısı çok az bir sayı.

Eğer sıfatsa 99 niteleme sıfatı yine çok düşük bir sayı.

İnsan uydurması işte.

Ayrıca sen nasıl inanıyorsun?

Allah şöyle mi demiş (veya demeye getirmiş)

Benim 99 ismim var ve bu isimlerin hepsi çok güzel :)

Sitelerde Paylaş

Oluşmaz!!!

O ilah-ı mechule! dua ediyorlar! istiyorlar! ağlıyorlar! kızıyorlar! en sonunda de ona yok diyorlar... ıh hııııııh bak olmuşmadı gördün mü?

Zeus var ve oluşmuş biliniyor. sen zeusu neden inkar ediyorsun. senin ilahın ilahı meçhul.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...