Jump to content

Ateistler olarak birlessek bir yerde

Recommended Posts

kayseri de bulunan ateist var mı diye sorsan daha doğru olur. :)

kayseride olan ateistler kolay kolay yaşayamazlar. erkekler için söylüyorum, cumaya gitmesen suç, oruç tutmasan suç, ezan okunurken kulaklığını çıkarmasan bile suç..

kadınlar için, mukabeleye gitmesen suç, başını örtmesen suç, öküzlük yapan erkeğin haddini bildirsen suç.

bir ara kayseride yaşamıştımda... :)

Sitelerde Paylaş

Kayseride ateist olduğunu söyleyen bir insanın can güvenliği yoktur. :)

Böyle yerlerde yaşıyorsunuz ve ateist olduğunuzu söylediniz. Başınıza gelecek olaylar :

İş bulmakta zorlanırsınız hadi buldunuz öyle yükselemezsiniz , inanılmaz bir mobbing (iş yerinde psikolojik baskı ) yaşarsınız, devlet veya özel sektör farketmez.

Evlenemezsiniz :) kimse size kız vermez :) yada kızı ateist yapıp kaçacaksınız :)

Kiralık ev falanda çok zor fahiş fiyata bulursun ateiste, bekara falan komşu olmak istemezler.

İş hayatına atılırsan falan daha fazla zorlukla karşılaşırsın kimse ateiste güvenmez çünkü güven kazanman çok zor olur.Zaten böyle muhafazakar yerlerde ticaret çoğunlukla tarikatlerin elinde , birbirlerine destek olurlar rekabet etmekte zorlanırsın.

İçki içmek ciddi anlamda bir tabudur ve başlı başına bir olaydır. Bazen kendileride içerler ama gizlenirler sende öyle yapmalısın içmek istiyorsan. Ben tekelden içki alırken siyah poşete koyma belli olur diyen insanlar gördüm :)

Saçma sapan sorularıından bunalırsın mesela toplu iğneyi kim yaptı o zaman falan gibi.

Yani sonuçta boğazını falan keseceklerini düşünmüyorum ama toplum tarafından dışlanır ötekileştirilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Böyle yerlerde yaşıyorsunuz ve ateist olduğunuzu söylediniz. Başınıza gelecek olaylar :

İş bulmakta zorlanırsınız hadi buldunuz öyle yükselemezsiniz , inanılmaz bir mobbing (iş yerinde psikolojik baskı ) yaşarsınız, devlet veya özel sektör farketmez.

Evlenemezsiniz :) kimse size kız vermez :) yada kızı ateist yapıp kaçacaksınız :)

Kiralık ev falanda çok zor fahiş fiyata bulursun ateiste, bekara falan komşu olmak istemezler.

İş hayatına atılırsan falan daha fazla zorlukla karşılaşırsın kimse ateiste güvenmez çünkü güven kazanman çok zor olur.Zaten böyle muhafazakar yerlerde ticaret çoğunlukla tarikatlerin elinde , birbirlerine destek olurlar rekabet etmekte zorlanırsın.

İçki içmek ciddi anlamda bir tabudur ve başlı başına bir olaydır. Bazen kendileride içerler ama gizlenirler sende öyle yapmalısın içmek istiyorsan. Ben tekelden içki alırken siyah poşete koyma belli olur diyen insanlar gördüm :)

Saçma sapan sorularıından bunalırsın mesela toplu iğneyi kim yaptı o zaman falan gibi.

Yani sonuçta boğazını falan keseceklerini düşünmüyorum ama toplum tarafından dışlanır ötekileştirilirsiniz.

şunları okudum üzüldüm

yazgınız nedeniyle suçlu gibi muamele görmeniz ne acı

düştüğünüz bu durumun sorumlusu yazgınız olduğu halde suçlu sizsiniz sanki

umarım bir gün yazgınızı yenersiniz

Sitelerde Paylaş

şunları okudum üzüldüm

Sen kader konusunda çelişki yaşıyorsun herhalde.

Senin inanışa göre kader yenilemiyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

Sen kader konusunda çelişki yaşıyorsun herhalde.

Senin inanışa göre kader yenilemiyor. :lol:

belkide sen kendi yazgının tutarlı olması için zorluyorsun

belkide senin tutarsız olman yazgının tutarlı olmasına bağlıdır

belkide yazgın yanlışsa yanlış tanrıdan bahsediyorsundur, yanlış tanrı dediysem yanlış inançların nesnesini söylüyorum

belkide tanrıyla kurduğun hatalı ilişki yazgındır.

ne diyorsun

düşün bakalım

hangisi sana daha yakın

Sitelerde Paylaş

belkide sen kendi yazgının tutarlı olması için zorluyorsun

belkide senin tutarsız olman yazgının tutarlı olmasına bağlıdır

belkide yazgın yanlışsa yanlış tanrıdan bahsediyorsundur, yanlış tanrı dediysem yanlış inançların nesnesini söylüyorum

belkide tanrıyla kurduğun hatalı ilişki yazgındır.

ne diyorsun

düşün bakalım

hangisi sana daha yakın

Peki yaşadıklarının kader olmamama ihtimali.

Çünkü gerçekten adil ve iyi tanrı varsa düya neden bu kadar adaletsiz?

Peki yaşadıkların önceden planlanmışsa özgür irade bunun neresinde.

Bir düşün bakalım...

Sitelerde Paylaş

Beyler dinler uzerine konusacagimiz bir yer olsa birlessek belirli gunler kayseride yasayan ateist varmi?

Din üzerine ne konuşacaksınız? Muhalefet eden olmazsa çok sıkıcı konular aslında... Böyle sıkıcı konular için hayatınızı riske atmaya değmez :)

Sitelerde Paylaş

İşde bu yüzden ateistler tam olarak insanlara kendilerini müslüman olarak tanıtırlar,yada ateist olduklarından pek bahsetmezler.

Sitelerde Paylaş

şunları okudum üzüldüm

İşde bu yüzden ateistler tam olarak insanlara kendilerini müslüman olarak tanıtırlar,yada ateist olduklarından pek bahsetmezler.

Konunun kaderle bir ilgisi yok eğer ateist olduğunuzu muhafazakar/dindar yerlerde (büyük şehirlerin bazı semtleri de aynı durumda) çok sık söylerseniz başınıza gelebilecekleri anlatmaya çalıştım ve birkaç gözlemlediğim olaydan bahsettim. Ben öyle heryerde ateist olduğumu söylemem eğer söyleyeceksem bu içinde bulunduğum duruma ve ortama bağlı, fakat hiç müslümanım demedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...