Jump to content

Agnostizm

Recommended Posts

• İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biraz sığ cevap verdim sanırım meşguldüm şimdi cevaplayalım.

Bilimin verileri, bulguları günümüz itibariyle gözlemlenebilen evren için söz konusudur. "Gözlem veremeyecek kadar uzaktaysa..." gibi, safsatalar için tanrınıza müracaat etmeniz gerekir. Çünkü yokluklardan, bilinmezlerden kısacası gaipten o sorumludur.

Bu dediğinize göre kara delikler asla bulunamazdı. İnsanlar başka evrenler konusunda hiç düşünmezdi.

Paralel evrenler oralarda biryerdeyse bu gözlemleyemediğimiz için yok olduğu anlamına gelir. Saçmalık.

Aslında kendi sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz.

Bakın ne demişsiniz?

Aynı mantıktan hareketle; aynı anda, aynı uzaklıkta bir yıldız da doğmuş olabilir, ışığı bize milyarlarca yıl sonra geleceği için bu yıldız da yok anlamına gelir.

Benimde anlatmak istediğim işte bu. Materyalizm de o yıldızın ışığı bize ulaşıncaya kadar yoktur. Ama aslında oradaydı...

Einstein'ın genel görelilik kanunu uzay zaman hakkındaki algılarımızı tamamen değiştirmiştir.

Buna göre zaman bir yanılsamadır.

Yaşam yaşanmış bitmiş olabilir. Aslında yeni başlıyor olabilir kısaca herşey olabilir.

Neden materyalizmin saçma olduğunu şimdi anladın mı?

Herşey materyalizm ile açıklanamaz.

Daha basit şekilde söyleyeyim. Seni zifiri karanlık bir odaya koysunlar çevrende çeşitli yerlerde farklı eşyalar olduğunu söyleseler sen bunları göremediğin için bunlara görünceye kadar inanmazsın.

Materyalizim budur saçmalıktır.

Madde-enerjinin korunum yasası: Madde ve enerji aynı şeydir, yok edilemez, yoktan da var edilemez, birbirlerine dönüşebilirler. Yani E=m.c²

Bu yasa, tanrınızı yüz yıl önce hakkın rahmetine kesin olarak kavuşturdu. Allah rahmet eylesin ve de amiin :lol: Onu diriltebilmeniz için bu yasayı öldürmeniz gerekir.

Buna göre evrenimiz milyarlarca kez yeniden var olabilir. Bu yasa sonsuzluğa çıkıyor. Sonsuzluktaki ihtimalleri bir düşün. Bundan X milyar sonra çevremizdeki herşey aynı atomların oluşturması kaydı ile yeniden varolabilir. Yıldızlar, gezegenler sen ben kısacası herşey.

Bugün kurtulduğumuz bir kazadan bundan X trilyon yıl sonra ölebiliriz. Bunlar çok mu mantıklı sence?

Diyeceksin ki, sonsuza kadar yok olabiliriz. İhtimal dahilinde gözüksede, sonsuzluk da bir şey olmuşsa tekrar tekrar ve tekrar benzer farklı yada aynı şekilde olabilir.

Fizik kurallarının tamamen farklı olduğu bir şekilde bu evrende yeniden var olabiliriz. Cennet yada Cehennem gibi. Düşününce saçma gelmiyor. Olsasılıklar dahilinde.

Uzaydaki karadeliklerin farklı boyutlara açılan birer pencere olabileceğinden bahsetmiyorum bile.

Bunlar ciddi anlamda paradoks kafa mıncıklayan sorular.

Sitelerde Paylaş

Aglayip sizlanacaklari, yalvarip yakaracaklari bir tane gerzegi beyinlerinde yaratanlar ödleri hötlerine karisan korkak ahmaklardir. Bunun baska bir izah tarzi bulunmamakltadir.

Su var ki dogmatik dinsizler ne idügü bilinmeyen sacma sapan zirvalara inanabilirler fakat inandiklari zirvalari ateistler ile tartismalari bana göre hatadir. Ateistler ile tartismalarinin nedeni ise dogmatik ahmakliklarinin önïnde ateizmin bir engel olarak durmasidir.

Simdiye kadar ateizm karsisinda 1 mm. dahi basarili olamamislardir. Bilim ve somut veriler bu tip gerzekliklere sacmaliklara ödün vermez.!

Onun bizi sınadığını yada dua bekilediğini söylemedim,adaletli olduğunu da söylemedim.

Sitelerde Paylaş

Bilinçlerini inançla bozmuş zavallılar Ateistlere kendi saçma hayallerinin gerçek olabileceğini anlatmaya çalışıyor.

Pikaçuyu anlatıyorlar :)

Aptal olan sizsiniz.

Bir müslümanla konuştuğunuzda sizi anlamıyor değil mi?

İşte Ateistler konuştuğunuzda siz de aynısınız.

Akla meydan okuyan zavallılar.

Size kim verdi bu cesareti?

Eli kılıçlı teistlerden mi öğrendiniz bu bastırırsak gerçek diye yuttururuz metodunu?

Sitelerde Paylaş

Bilinçlerini inançla bozmuş zavallılar Ateistlere kendi saçma hayallerinin gerçek olabileceğini anlatmaya çalışıyor.

Pikaçuyu anlatıyorlar :)

Aptal olan sizsiniz.

Bir müslümanla konuştuğunuzda sizi anlamıyor değil mi?

İşte Ateistler konuştuğunuzda siz de aynısınız.

Akla meydan okuyan zavallılar.

Size kim verdi bu cesareti?

Eli kılıçlı teistlerden mi öğrendiniz bu bastırırsak gerçek diye yuttururuz metodunu?

Gerçek değil diyorsan değildir,gerçektir diyorsan gerçektir.

Sitelerde Paylaş

Haha,söylediğin kelimenin kökünü söyler misin?

An- Gnostikos

Yok - Bigisi olmak

Akım hali: Agnostisizm

Sıfat hali: Agnostik

Bir de küstahça ha ha yazıyorsun

Google'a yazsana bu başlığın adını.

Hiç mi kafan çalışmıyor?

Sizin derdiniz bilgiye ulaşmak değil.

Yavşaklık yapıp gerçekleri maniple etmek.

Sitelerde Paylaş

An- Gnostikos

Yok - Bigisi olmak

Akım hali: Agnostisizm

Sıfat hali: Agnostik

Bir de küstahça ha ha yazıyorsun

Google'a yazsana bu başlığın adını.

Hiç mi kafan çalışmıyor?

Sizin derdiniz bilgiye ulaşmak değil.

Yavşaklık yapıp gerçekleri maniple etmek.

Sensin yavşak,google de agnostizm de yazıyor.Hemen yanlış diye atlarsan bende sana öyle cevap veririm.Siz agnostikliğin tanımını bilmeden sataşıyodunuz da ben böyle yapınca niye köpürüyosunuz.

Sitelerde Paylaş

Sensin yavşak,google de agnostizm de yazıyor.Hemen yanlış diye atlarsan bende sana öyle cevap veririm.Siz agnostikliğin tanımını bilmeden sataşıyodunuz da ben böyle yapınca niye köpürüyosunuz.

Google'da Agnostizm diye yazmıyor.

Agnostisizm diye yazıyor.

Yavşak sen oluyorsun.

İnan bana.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...